KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Screenshot_2021-11-27-12-49-45-086_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
bu gebelik testini kullanan varmı aramızda doğru sonuç veriyor mu

Ya 😂
Kesinlikle süreç çok meşakkatli ama bir yola girmek çaba sarfetmek ne bileyim bu yolda bir şeyler yapmak bana kendimi çok iyi hissettiriyor. Bir gün gelecek güzel haber hepimiz için çok içten inanıyorum.
Bende inanıyorum.. Ben forumlarda çok okuma yaptım eşimin durumunu öğrenince ve ne sorunu olursa olsun hepsi hamile kalmış. Yola başlamak yeterli galiba.. Başlayınca iç huzurda rahatlıkta geliyor.. Şuan ben çok tiye alıyorum eşimin üstündeki baskıyı almak için ama tutmayınca ben daha çok yıkılıcam.. bakalım girdik bir kere☺️

A R Y A A R Y A kuzum sakin kalmaya çalış.. Süreç çok yıpratıcı ve yorucu hepimiz senin ile aynı şeyleri yaşıyoruz.. Benim gördüğüm doktora gittikçe beklentinln ve isteğin arttığı.. Çünkü kontrol senden çıktığı için daha güvende hissediyorsun ve sonra istenilene ulaşamayınca o güven çemberi bir anda yıkılıyor..
Kuzu ben senin yerinde olsam kendime eşin gibi 1 ay rahatlama zamanı veririm sonra da çatlatma dışında bir tedavi için kendimi hazırlarım. Yumurtan gelişiyor çatlıyor bu problem olmadıgına göre eşinde problem olmadığına göre böyle devam etmen bir işe yaramaz..
1 ay ara ver. 1 ay hsg yap ve kendine vakit ayır.. Gene olmazsa aşılamaya geç.. Ama bu ay arayı bence kesinlikle ver.. Eşinde haklı… Maddi manevi yıpratıyor ve en önemlisi sabırını tüketiyor.. Ama uzaktan bakınca olaylara daha ılımlı bakabiliyoruz..
bu arada ben o jeli denedim. Gerçekten dışarı sperm akışını engelliyor ve kayganlaştırıcı olduğu için daha rahat oluyor ilişki.. Böyle de deneyebilirisn..
Benim işime yaramadı ama sana yarar..

Evvet canım bende pek teste givenmicem zaten bu ay ovulasyon yapmicam ilk defa yapmıştım beni çok gerdi. Herzamnki gibi iki güne bı ilişki yapcam öyle olunca adet günümü kadar bekliyodum
Benim yumurta takibimi doktor yapmıştı. Ben normalde bu ay bisey beklemiyordum sadece degerlendirdigimz an çatlama anına denk geldi sprem bile akmadi hic içimden cok tuhaf bi geceydi o yuzden bisey olur mu diye soru isaretim vardi bide catlamayi erken gördüm..Bazen kasıklarım cok agriyor sökülse diyorum bazen hic ağrımıyor garip oldum ya doktora yazicam simdi kacinci gun adet olmam gerekiyodu diye 🤣🤣 hala bekliyorum olsun diye 😁

Kızlar biz de bugün ürologa gittik spermiogram vermek için. Tüm sürecimi anlattım, bir kalp durması bir de betanın düzensiz artması sebebiyle 2. Kez kürtaj olduğumu söyledim.

Israrla ‘ spermde çok büyük bir sorun olsa hiç gebelik olmazdı dimi hocam?🙄 ‘ tarzı sorularıma yani evet ama bakılması iyi olur. Her boşalmada yaklaşık 250 milyon sperm vücuttan çıkar. Ama bu sayı atıyorum daha düşükse bu sefer kırığın çöpün (aynı bu şekilde söyledi🥲) yumurtayı döllenme ihtimali daha çok olur tabi o da sağlıksız bir gebeliğe yok açabilir dedi.

Bir de varikosel için röntgen çekilecek, eşime sordu ayakta durunca testiste herhangi bir ağrı oluyor mu diye, yok olmuyor dedi.Ben sonra teyit için bidaha sordum olmuyor dedi :) inş bi şey çıkmaz bugün çekilecek öğleden sonra. Sperm testi için de 3 gün perhiz öneriyoruz dedi, geçen hafta kürtaj olduğum İçin şuan beklemedeyiz bakalım.

Sperm testi fiyat bilgisi olan var mı? Bize bir rakam söylediler ama karşılaştırmak istiyorum.
Biz 250 tl cektirdik tup bebek merkezinde

Adetime 4 gün kaldı dün akşam regl oldum zannettim ıslaklıktan dolayı bembeyaz akıntım olmuş aşırı bel ağrısı felan alt karında ağrılarım var ve ayrıyetten her ay adetime 1 hafta kala göğüs ağrım başlardı şimdi hiç göğüs ağrım yok 0 dokununca acırdı şimdi sıkıyorum yine ağrı yok bende bu belirtilerden şüphelendim sabah ilk idrarımla test yaptım ben silik bi çizgi görüyorum ama eşim görmüyorum ben dedi üzüldüm biraz sizce 4 gün kala varsa çıkarmıydı 😒 yardımcı olursanız çok sevinirim 🌸
Atarlanmıcaksan eğer ben görmüyorum (görmüyorum dedigimde terslenip çıkışıyorlarda doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar😊 )

Eşimle konuştuk, bu ay son kez femarasız çatlatma iğnesiz denesek olur mu dedi. Neden diye sordum, ocakta hem maaşıma zam gelecek daha rahat ederiz hem de bir kez daha doğal denemek istiyorum dedi. Ne evet ne hayır dedim. Düşünüyorum, onu zora sokmak istemiyorum.
Ovulasyon testi, iğneler seni ne strese sokuyorsa bu ay ÜAK durup akışına bırakabilirsin. Tabiki yine eşin ve senin bileceğin bir şey.

Tüp bebek merkezi ise farketmiyor. Embryolog bakıyor. Ama normal hastane veya laboratuvar cihaz ile bakıyor onlar morfoloji bakmıyorlar..
Morfoloji den ziyade anomali türü önemli. Morfoloji 2-3 demesi çok önemli değil..
Baş anomalisi, kuyruk anomalisi ona bakıyorlar. Kromozomlar başta olduğu için kuyruk anomalisi düşük baş yüksek ise o yüzücüler yumurtaya ulaşır..
Sasa bu yumurtaya ulasmasi için kuyruk anomalisi ve baş anomalisi yuzde kaç olmasi lazim ben o kısimdan bisey anlamamistim nette de doğru duzgun bilgi bulamadim

Benim yumurta takibimi doktor yapmıştı. Ben normalde bu ay bisey beklemiyordum sadece degerlendirdigimz an çatlama anına denk geldi sprem bile akmadi hic içimden cok tuhaf bi geceydi o yuzden bisey olur mu diye soru isaretim vardi bide catlamayi erken gördüm..Bazen kasıklarım cok agriyor sökülse diyorum bazen hic ağrımıyor garip oldum ya doktora yazicam simdi kacinci gun adet olmam gerekiyodu diye 🤣🤣 hala bekliyorum olsun diye 😁
Canim bı test yap artık sen. Oadin nasılsa beni vardir

X