KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Biz keçiboynuzu suyu, çakşır suyu sabah akşam. Böyle durumlarda oksidatif hasar çok oluyormuş. E vit
Proxeed plus ile impryl de günde 1 tane kullandık.. Tam etkisini gelecek ay görebilirdik. 3 ay daha dolmadı..

Bir de böyle sperm sayısı az olunca klomen de kullanılıyormuş. Ama ben hormonlara müdahale etmek istemedim. Doktor kontrolünde başlarız dedim. Ama eşim istemedi..
Keçi boynuzu suyu 🤔 özü sulandırıp mı içiyor?
Ben direk keçi boynuzu özü veriyorum açıkçası 😁 impyrl alacağım ben de onda karar kıldım.

Ya bu 14 gün olayını anlamdım bende yani ilk defa takip yaptım hadi günümüzü biliyoruz diyoruz evvelinde takip yapmiyorum belki aynı yumurtlamaya sahibim ama günüm şaşmaz yani aceba 14 gün mü diye sormuyorum çünkü bilmiyorum ne zaman oluyor yumurtlama vs ama takvimin dediği gün hatta 1 gün öncesi bazen regl oluyorum yani 14 günü beklemeden oluyorum bence 14 gün olayi yanlış sadece takip yaptigimiz zaman 14 gün olayını yaşıyoruz bana göre yapmadığımiz zamanda aynı gün adet olunuyor 🙋
Canimm bende hep 28gunde bı olouyordum hiç sasmazdi. İlk defa ovulasyon yaptım bu ay erken yumurtlamisim. İnternette Üstünde 14 gün geçince adet olunur diyo. 24kadimda olmam lazımdı ama olmadım.28gunum yarın dolcak o yüzden bekliyorum.dedugin gibi belki 14gun olayı yoktur. Çünkü hiç adet olacak gibi değilim

Desin bakmayan bakmaz gebelikte de kullanılan etkili bulantı kusma ilaçları var. Ki bende acil olmadığı için polikliniklerde bakılması taraftarıyım gerçekten acil olan hastalar oluyor onların önüne geçiliyor tabi şahsi fikrim
Zaten aciliyete göre kırmızı, sarı ve yeşil alanlara ayrılmış durumda aciller.

Yani kimse kimsenin hakkına da önüne de geçmiyor şahsi fikrim

Ayrıca malesef polikliniklerde de randevun olmadan bakmıyorlar. Mesela bulunduğum şehirde bir tane üniversite araştırma hastanesi var, randevusuz bakmıyor. Randevuyu da genellikle en erken bir hafta sonrasına bulabiliyorsun. Bir diğeri ise şehir hastanesi... Şehir hastanesinde her doktorun belirli bir randevusuz hasta kotası var. Onun içinde sabah daha hiçbir çalışan gelmeden gidip makineden giriş sırası almalısın. Saat 8 de kayıt alan görevli gelince, makineden alınan sıraya göre çağırıyor ve hangi doktora gitmek istiyorsan kota varsa yazıyor. Doktorlar 9 da geliyor.Randevulu hastalardan sonra sana bakıyorlar. Senden erken gelenler çoksa o kotada bile yer bulamıyorsun. Yani saatlerce beklemekten başka birşey olmuyor.

Canimm bende hep 28gunde bı olouyordum hiç sasmazdi. İlk defa ovulasyon yaptım bu ay erken yumurtlamisim. İnternette Üstünde 14 gün geçince adet olunur diyo. 24kadimda olmam lazımdı ama olmadım.28gunum yarın dolcak o yüzden bekliyorum.dedugin gibi belki 14gun olayı yoktur. Çünkü hiç adet olacak gibi değilim
Aynen canım Yani sonucta her ay oluyor bu yumurtlama ve her ay günümüzde hatta 1 gün evvel bile olabiliyoruz takip edince de 14 gün diyoruz amann ne bilim ben ☺️😄 belki insAllah hamilesindir sende he test yapmıştın erkendi çünkü bir daha yaptinmi peki hadi insAllah vardir senide ugurlariz 🥳🥳

Bende yumurtlama gununubilmeseydim yarım adet günüm diye beklicektim canım. Şimdi üç gün gecikti diye düşünüyorum ama hiç blmiiyorum yinede
Ya bu 14 gün olayını anlamdım bende yani ilk defa takip yaptım hadi günümüzü biliyoruz diyoruz evvelinde takip yapmiyorum belki aynı yumurtlamaya sahibim ama günüm şaşmaz yani aceba 14 gün mü diye sormuyorum çünkü bilmiyorum ne zaman oluyor yumurtlama vs ama takvimin dediği gün hatta 1 gün öncesi bazen regl oluyorum yani 14 günü beklemeden oluyorum bence 14 gün olayi yanlış sadece takip yaptigimiz zaman 14 gün olayını yaşıyoruz bana göre yapmadığımiz zamanda aynı gün adet olunuyor 🙋

Aynen canım Yani sonucta her ay oluyor bu yumurtlama ve her ay günümüzde hatta 1 gün evvel bile olabiliyoruz takip edince de 14 gün diyoruz amann ne bilim ben ☺️😄 belki insAllah hamilesindir sende he test yapmıştın erkendi çünkü bir daha yaptinmi peki hadi insAllah vardir senide ugurlariz 🥳🥳
23kasimda yaptım hiç bişey çıkmadı canım yapmicam 28gunum tamamlanmadi çünkü zaten hamile olduğumu dusunmuyorum

Genelde sağlık ocaklarına yönlendiriyorlar. Ülkemizde genel olarak acili yanlış olarak kullananlar var. Yabancılar konusunda haklısınız elini atsan her yerde her poliklinikte acilde onlar var birde öncelik hakları . Bizde heyecanlıyız umarım hepimiz biran önce gebelik haberlerini alırız
Aslında her şehirde işleyiş farklı, mesela burada bazı arkadaşlar sağlık ocağında test yaptırdığında sonucu 2 saat sonra hsl den plaka kodu girerek sonuçlarına ulaşıyorlar. Benim bulunduğum şehirde bu sistem de yok, giriyorsun sayfa sürekli error veriyor. Tahlil versen sağlık ocağındaki hekim yarın öğleden sonra gel sonucunu al diyor. Ben de yarın cumartesi olduğu için, sonuç pazartesiye kalır. En iyisi acilde yaptırayım dedim. Onu da yapmadılar. Acil doktoru başın ağrıyorsa eczaneden test alıp bakarsın hamile olup olmadığına, değilsen gelirsin iğne yaparız. Hamileysen zaten yapacak birşey yok malesef dedi. Gerçekten benim başım çok ağrıyor özellikle son zamanlarda, gerilim tipi migrenim var. Şimdi nöroloji polikliniğine de gidip hcg bakın diyemiyoruz.

Ama sağlık müdürlüğü her şehirde aynı sistemi kursa halk olarak bizlerde sıkıntı çekmeyiz diye düşünüyorum.

MaviSasa234 MaviSasa234 özel hastanede istenilen basit tahlilleri bari devlette yaptırayım diye düşünmüş. Bu tahlilleri kim istemişse gidin orada yaptırın diye cevap almış. Kız birdaha bin liraya bu tahlilleri özelde yaptıracak.

Son düzenleme:
Azosperm olanlarda üretimi arttırmak için kullanılıyor. Ama sonuçta 14 gün ve hormon almış oluyor.. Hemde 3 ay devam ediyor.. Ben tüp bebeğe gideceğim için hiç riske atmak istemedim..
İlk sonuçları aldıgımda çok kişi ile mesajlaştım hepsi tüp bebek ile gebelik elde etmişti. Morali bozmayıp sonuca baktım..
Canım sen zaten daha takviyeleri 3 ayı bile dolmamış zaten hayırlısı olsun inşallah senin için bende eğer yaza kadar olmazsa doğal yolla ilk olarak aşılama sonra tüp Bebek denicem bende bahçelievler Memorial da Hüseyin bey kadir savan var iki tane daha var bakalım onları tanıdığım için onlara gidicem inşallah

O zaman siz erken olmamışsınız yumurtlamadan 14 gün sonra adet olunuyor döngü düzenliyse sanırım takviminiz yumurtlamayı ve adeti yanlış hesaplıyor
Evet canım doğru diyosun da normalde 2gün sonra olurdum bu ay nıyeyse erken dedim fakat 2gün geri 1hafta geçte olabılmesı normalmiş

Kuzu sonuçları çıkmadan embryolog aramış. Hemen bakmış zaten..

Sayı 18 milyondan..... 24 milyona çıkmış
Morfoloji değişmemiş zaten beklemiyorduk :)
İleri hız 0 dan.... 4-5 e çıkmış
Yavaş doğrusal.. 70.... 90 çıkmış
Baş anamolisi %70 den ... %6o olmuş.
Yıkanmış sperm sayısı baya artmış

Baya iyi geldi sonuçlar.. Tabiki doğal için yetersiz ama tüp bebek için çok iyi...
O yüzden doğru yolda ilerlemişiz ve takviyeler işe yaramış
Mavigrill Mavigrill
Sizin sayıda düşükmüş kuzum bizim 105 milyondu sayı, ileri hız yüzde 18, total hız 38, baş anomalisi bizimde 70 ti, morfolojinin değismesini bende beklemiyorum genetikmiş sanirim o, önümüzdeki ay bizimkide yapıcak test bakalim nasıl değerleri, işe yarıyormu takviyesi merak ediyorum..Çok sevindim tüp bebek için gerçektende değerleriniz iyi insallah güzel haberlerini alırız merak ediyorum sizin sonuçlarınızı hemen hemen aynı süreclerden geçicez çünkü, bende aşilama yapmadan tüp bebek evresine geçmeyi düşünüyorum 😊

Herkes yumurtlamadan 14 gün sonra mı adet olur buradaki herkes öyle mi bu kesin midir arkadaşlar?
Adet dönemlerin 30.gün ve uzerinde oluyorsa 16 veya 17.nci günde oluyor..Adet donguleri 30 gun altinda olanlarin 14.ncu gun oluyor mesela benim 16 ile 17nci gun arasi değisir genel olarak ama 16nci gune denk geliyor..

Ben dayanamadım çıkmaz biliyorum ama ovulosyon testi aldığımda 1 adet gebelik testi vardı bunu yaptım ama benim canlı gördüğüm çok hayalet bir çizgi var gören varmı kizlar ya yada ben yanılıyor muyum amann ya niye yaptıysam dayanamdim yapım dedim 🙆
IMG_20211126_152011.jpg

Eklentiler

• IMG_20211126_152011.jpg
    IMG_20211126_152011.jpg
    71,1 KB · Görüntüleme: 41
Azosperm olanlarda üretimi arttırmak için kullanılıyor. Ama sonuçta 14 gün ve hormon almış oluyor.. Hemde 3 ay devam ediyor.. Ben tüp bebeğe gideceğim için hiç riske atmak istemedim..
İlk sonuçları aldıgımda çok kişi ile mesajlaştım hepsi tüp bebek ile gebelik elde etmişti. Morali bozmayıp sonuca baktım..
Bencede hiç hormon yükletme canım zaten tüp bebek için güzel ve yeterli bi şekilde yükselmiş ekstra hormon takviyesiyle başka şeyleri bozmamak gerek..Ne kadar doğal yoldan ilerlersek o kadar sağlam olur diye düşünüyorum çok fazla ilaç vs.gibi şeyleride onaylamıyorum..Bilinçli bi şekilde ilerlemişsiniz böyle devam edin 😊 Bol protein ağırlıklı beslenin çok katkısı oluyor stresten uzak durun misss gibi sonuçlar gelir 😊

Ben dayanamadım çıkmaz biliyorum ama ovulosyon testi aldığımda 1 adet gebelik testi vardı bunu yaptım ama benim canlı gördüğüm çok hayalet bir çizgi var gören varmı kizlar ya yada ben yanılıyor muyum amann ya niye yaptıysam dayanamdim yapım dedim 🙆
Eki Görüntüle 2959513
Ben göremedim malesef 😔

Geçen Pzt ben yaptım sen yapmadın ama 😀
Yaptım kiz yazdım buraya ayni anda hem erken gebelik yaptım hem kaset ikiside negatifti görmemişsin 😁 Negatif gördüğüm için bende 28 i geçsin diye bekliyorum yarında olmazsa kıllanırım artık pazartesi direk gidip kan verelim 😁😁

X