KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Bendede sarı ekıntı yaptı b iyi bir şeymiş soğan kürü işe yaradığını gösteriyor..şu önemli noktaydı belki onu kaçırdın..soğan kürünü yaparken birde ovülasyon testiyle yumuntlamaya bakıp ymuntlama olnca soğan kürünü bıraktım..12 gün içtim yumuntlamaya görünce kestim çünkü yumurta döllenmez atar diye düşündüm.oda döllendi işte..2 ay polysitol kullandım.1 kutuda prowomen kullanorken gebe kalmışım
Tebrik ederim canim darısı bize bende ovu testi yaptım ama işte yumurta erken oldu heralde ben bırakmadım soğanı oda yan etki etti heralde

Canım eğer şiddetli kıvrandıran sancın varsa ve geçmiyorsa mutlaka hastahaneye git.. Allah korusun kistse büyümüş olabilir. Ben 10 cm kist yüzünden sağ yumurtalığımı kaybediyodum. Acil ameliyatla kurtardılar. Sakın korkma evde bekleme yani ağrının geçmesini bıçak saplar gibi dayanılmaz ağrıların varsa hiç bekleme
Canım merhaba benim testimde pozitif çıktı ya sizin şimdi kasım anneleri topiği var mı beni de ekleseler yanınıza

olmamam süre artınca mecbur aşılama yapacak bişey yok. demek istediğim ileri hareket 15 falan sa yıkanında 25 30 olabilir yani
Morfolojide düşük kuzum en azindan hizi yuzde 40 i geçsin 50 yi felan görsün morfoloji onemsiz hale gelsin bizim bi 6 ay en az beklememiz lazım 3 ay çok kisa yeni 1 aydır takviye kullaniyor. Spermler 3 ayda bir kendini yeniliyor en az 6 ayda anca toparlar..Normalde aldığımız vitaminler bile 6 ay sonra etkisini gösteriyor ki bu konu çok başka bişey şuan aşilama ya da doğal yolla gebelik beklemek mucize istemek gibi birşey olur bizim için

bende de pco var hep sebebini buna yordum hep kendim doktora gittim hep ben ilaç kullandım 1 sene yıprattım kendimi sonra netten burdan gördüm ki sperm testi diye bişey var eşimi bi yolladım ne göreyim ileri hareket 1 . 1 yılımız boşa geçti yani.
Anladim canim en iyisi zaman gecmeden bi baktiralim bizde bende bu ay ovulasyon testi denemeyi dusunuyorum pcolularda dogru gostermez diyolar ama sen kullanmismiydin

Kızlar benim eşimin sperm değerleri düşük 5 aydır tedavi ilaç kullanıyor.Ben 3 gündür soğuk algınlığı yaşıyordum bu ay ovulasyon testi yapalım dedim bugun yumurtlamam var ancak dün eşim spermleri bayatladığı için spermleri dışa boşalttı ben hasta olduğum için değerlendirmesi salı günü yumurtlama olur diye bekliyordum. Neyse kızlar bugunü sizce değerlendireyimmi yoksa sabah spermler hızlı olduğu zaman mı değerlendirelim? Kafam çok karışık

Eklentiler

• IMG_20211108_133933.jpg
    IMG_20211108_133933.jpg
    34,9 KB · Görüntüleme: 48
Valla bende şaşkınım hala erken yumurtlama oldu sanırım bazı belirtiler olunca test yapim dedim 9 gün vardı adete gölge şeklinde çok belirsiz bir çizgi oldu bende dedim kesin yalancı çizgi hamile değilim sonra içime kurt düştü bir gün bekleyip aynı saatte tekrar bu sefer erken gebelik testi yaptım baya belirgin çıktı buraya attığım kaset testte gölge gibi çıkıyor bu gün sabah yaptığım kaset testte böyle
Canım gebelik var hatta değerin 20lerde. Dün benimde böyle çoktı hemen kan ver

Anladim canim en iyisi zaman gecmeden bi baktiralim bizde bende bu ay ovulasyon testi denemeyi dusunuyorum pcolularda dogru gostermez diyolar ama sen kullanmismiydin
ben kullandım
Bendede pco var ben kullandım hep böyle hiç bişey anlamadım valla☹️ Adetim bittiğinde baslamadım ama bitti 1 hafta snra başlamıstm o hafta eşim yoktu elimede geçmemişti testler.. ya ozaman yumurtladım yada pcolu oldugum için böyle🥲

Eklentiler

• 616B3E34-D450-4F06-89DD-778886B03D2B.jpeg
    616B3E34-D450-4F06-89DD-778886B03D2B.jpeg
    178,6 KB · Görüntüleme: 49
Hadii yaa 😳 bizim sayı 105 milyon hız 18..işte bizimde o kadar süreye ihtiyacimiz var hep diyorum çok erken diye Allahim bizede bu seviyelere gelmeyi nasip et 🤲🤲Eve muz stoklucam birazdan yesin her akşam çerezinin yanında
evet canımmm 18 mılyondan 42 oldu :) o sürede hızda arttı sukur. aynen yesın her aksam

Papatyamveben-Mavi Papatyamveben-Mavi koç ta aşılama yaptırdı geçen üçümüz konuşmuştuk yaa memnun kalırsa oraya git istersen . sen orayı da araştırmıştın.
Arastırdım kuzu koçu
Doktor anlamında bi süphemde yok aslında
Doktorumda kafama yatmıstı
Ama şöyle düşünüyorum
Bi aşılama 5 bin orda
O olmazsa ikinciyide denemek isticem tüp bebekte devlet desteğinden faydalanmak için, eminim kendimden
İki aşılama fiyatı 10 bini buluyor 😑
Tüp bebekte 15bin lira zaten
Yani aşılamada daha uygun fiyatlı bi yer bulup denemek biraz daha mantıklı geliyor
En kötü olmasa bile gebelik aşılama sartını doldurmus olurum gibi gibi
Kafam karısık biraz ya

Canım ben reglime 10 gün kala prodoctor aldım ve silik çizgi çıktı. Hemen gidip kan testi verdim beta hcg 0.1 çıktı. 1 hafta sonra belirtilerim devam edince kaset test aldım ve ikinci çizgiyi gördüm. Beta hcg'mde 279 çıktı. Bende başta prodoctor için yanlış çıkarıyor diye yazmıştım ama kan testinden daha hassas çıktı bende
Prodoctora asla ğüvenmem ben. 7 test almıştım. Adetliyken bile pozitif gösterir mi 😤3 testte pozitif görmüştüm

Morfolojide düşük kuzum en azindan hizi yuzde 40 i geçsin 50 yi felan görsün morfoloji onemsiz hale gelsin bizim bi 6 ay en az beklememiz lazım 3 ay çok kisa yeni 1 aydır takviye kullaniyor. Spermler 3 ayda bir kendini yeniliyor en az 6 ayda anca toparlar..Normalde aldığımız vitaminler bile 6 ay sonra etkisini gösteriyor ki bu konu çok başka bişey şuan aşilama ya da doğal yolla gebelik beklemek mucize istemek gibi birşey olur bizim için
inşallah düzelir canım

Arastırdım kuzu koçu
Doktor anlamında bi süphemde yok aslında
Doktorumda kafama yatmıstı
Ama şöyle düşünüyorum
Bi aşılama 5 bin orda
O olmazsa ikinciyide denemek isticem tüp bebekte devlet desteğinden faydalanmak için, eminim kendimden
İki aşılama fiyatı 10 bini buluyor 😑
Tüp bebekte 15bin lira zaten
Yani aşılamada daha uygun fiyatlı bi yer bulup denemek biraz daha mantıklı geliyor
En kötü olmasa bile gebelik aşılama sartını doldurmus olurum gibi gibi
Kafam karısık biraz ya
bide bu fiyatlar sadece aşılama fiyatı. + rahim filmi kan tahlilleri ilaçlar

ben kullandım

Bendede pco var ben kullandım hep böyle hiç bişey anlamadım valla☹️ Adetim bittiğinde baslamadım ama bitti 1 hafta snra başlamıstm o hafta eşim yoktu elimede geçmemişti testler.. ya ozaman yumurtladım yada pcolu oldugum için böyle🥲
Ümidini kırma canım bende pkoluyum hemde ilerlemiş..bütün yan etkileri var tüylenme felan..ama 3.gebelik haberimi aldım..inşaallah olcak sabret..zayıfla ben 4 tilo verince gebe kaldım

bide bu fiyatlar sadece aşılama fiyatı. + rahim filmi kan tahlilleri ilaçlar
Valla kuzu karar verme aşaması biraz sıkıntılı
Bahsettiğimiz paralarda az değil
Tamam bu yolda insan herseyini ortaya koymak istiyor, elinden ne gelirse yapmak istiyor ama en bi sonraki aşamalara mecbur kalırsam yani tekrar aşılama yada tüp bebek vs elimde onun içinde bi param olsun istiyorum
Tüm kredimi o heyecanla ilk aşamada kullanmak istemiyorum

Canım ben reglime 10 gün kala prodoctor aldım ve silik çizgi çıktı. Hemen gidip kan testi verdim beta hcg 0.1 çıktı. 1 hafta sonra belirtilerim devam edince kaset test aldım ve ikinci çizgiyi gördüm. Beta hcg'mde 279 çıktı. Bende başta prodoctor için yanlış çıkarıyor diye yazmıştım ama kan testinden daha hassas çıktı bende
Umutlandırdın beni şimdi canım 😊 sağlıkla kuvagına al insallah

X