KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Kizlar çakşır kökü suyu bayanlarda ne işe yariyo ve nasıl kullanmamız gerekiyo yani ne zaman başlayıp ne zaman bırakcam.
Youtube de Gülbahar diye bir kadın anlatıyor canım adetten sonra başlıyorsun yumurtlama görene kadar ama bazıları kadınlara kötü geldiğini söylüyor benim eşim kullanıyor sperm arttırıcı özelliği var her sabah aç karnına çay bardağının 4/1 oranında koyuyorum üstüne su ekleyip veriyorum 😊

Regl 3 gündür sökülemedi diye bugün test yaptım. Sonuca göre adaçayı içecektim. Sonuç pozitif :KK57:

Dün ve bugün ara ara kahverengi leke geliyordu. Regl oluyorum diyordum. Gece hatta kasıklarımın sızısına uyandım..

Mavigrill Mavigrill sana sat 3 Kasım, bat 29 Kasım demiştim dimi? :KK48:
Muhteşem 🥰🥰🥰gözün aydın olsun hayırlı olsun 💞

Muhteşem 🥰🥰🥰gözün aydın olsun hayırlı olsun 💞

Sağol canım. :KK200:
Ama kanda ve usg de görmeden içim rahat etmeyecek. Çünkü hiç dikkat etmedim. Hatta bugün baya iş yaptım.

Aklımın almadığı ben regl oldum diyerek 4 Kasım'da doktora muayene oldum. Vajinal ultrasonda görünmesi gerekmez miydi? :işsiz:

Sağol canım. :KK200:
Ama kanda ve usg de görmeden içim rahat etmeyecek. Çünkü hiç dikkat etmedim. Hatta bugün baya iş yaptım.

Aklımın almadığı ben regl oldum diyerek 4 Kasım'da doktora muayene oldum. Vajinal ultrasonda görünmesi gerekmez miydi? :işsiz:
Hayır tabiki gerekmez canım saçmalama.o daha çok küçük sadece kandan anlaşılır.kandaki değer 3000 leri geçmeden vajinalda olsa hicbisey görünmez ultrasonda.benim dünkü değerim 184 cikdi doktor kese kontrolüne 10 gün sonra çağırdı.

Hayır tabiki gerekmez canım saçmalama.o daha çok küçük sadece kandan anlaşılır.kandaki değer 3000 leri geçmeden vajinalda olsa hicbisey görünmez ultrasonda.benim dünkü değerim 184 cikdi doktor kese kontrolüne 10 gün sonra çağırdı.

Normalde çok erken karından görünmeyen keseyi vajinadan görebiliyorlar. Benim önceki gebeliklerimde de 1400 lerde karından görmüşlerdi. O yüzden emin olamadım.
Yarın kan verince anlaşılır..

Sabah regl olunca çok üzüldüm
Yine içimi ümitsizlik kapladı
Hiç bir sorun yoksa neden olmuyor, sorun yoksa ben neye çare bulucam ne düzelsin diye çabalıcam diip biraz ağlamış olabilirim 🤦‍♀️
Sonra eşimle konustuk, herkesin imtihanı ayrı
Bizimde imtihanımız bu
Buna üzülürken elimizdekinin kıymetini değerini göremiyoruz dedi
Çok şükür huzurumuz sağlığımız yerinde, evliliğimizde ailelerimizle ilişkilerimizde, genel olarak hayatımızda bi sıkıntımız yok
Senin yaptığın şükürsüzlük olmuyor mu sencede dedi
Biz çocuğumuz olursa çok mutlu oluruz ama Allah nasip etmez olmazsa yine mutlu olabiliriz biz bunun için evlenmedik ki dedi
Aslında burda hepimiz bi evlat için uğrasıyorsak zannediyorum ki huzurlu evliliklerimiz var ve bi evlatla tamamlama çabasındayız
Ama olmasada yinede eksik değiliz
Bunu idrak etmem gerekiyor benimde

Bu gazla kalktım kendime çay yaptım😁
İlaçlarımada küsmüştüm, onlarıda içtim
Yeni ay yeni umut diip niyetlendim
İnsallah bu ay nasip olur bizede güzel haberler vermek🥰❤️
Evet canımm benim kesinlikle öyle çok güzel konuşmuş eşin 🌺 Umut hep var sen içini ferah tut. Adet zamabi benimde öyle oluyor ilk gün berbat. Sonra mecburen umutlaniyorum tekrar devam ediyorum

Regl 3 gündür sökülemedi diye bugün test yaptım. Sonuca göre adaçayı içecektim. Sonuç pozitif :KK57:

Dün ve bugün ara ara kahverengi leke geliyordu. Regl oluyorum diyordum. Gece hatta kasıklarımın sızısına uyandım..

Mavigrill Mavigrill sana sat 3 Kasım, bat 29 Kasım demiştim dimi? :KK48:
Amanın o bat nasıl öyle oldu şoktayım şuanda😂😂

Norrmalde çok erken karından görünmeyen keseyi vajinadan görebiliyorlar. Benim önceki gebeliklerimde de 1400 lerde karından görmüşlerdi. O yüzden emin olamadım.
Yarın kan verince anlaşılır..
Dediğin doğru vajinal daha düşük değerle görünüyor ama 3 kasımmış zaten batın kuzum 2 Kasım'da ki betan zaten 1400 den fazla değildir 🤭korkma o yüzden.

Hanımlar ben bugün tüp bebek doktoruna gittim. Doktoru eşimle beraber çok beğendik ve başka doktora gitmeme kararı aldık. Size de anlatayım faydası olur belki...
-Doktor eşimin sperm sonuçlarını beğenmedi. Morfoloji 0, çok insan hatası gibi duruyor dedi. 0 bulmakta çok zor dedi. Testi tekrarlatacağız.
-Baş anamolisini tanımlamamız gerekiyor genetik materyal burada. Kromozom analizi istedi. Kromozomal hasar yüksekse embryoları genetiğe göndermek gerekibilirmiş. Önden önlemimizi alacağız.
-Kullandığımız takviyeleri beğendi. Başka önerileri oldu. Bi doktorun hamile kaldığını söyleyen kadınlara sorduğu yöntemleri derlemişler. Onu paylaştı.
50 g zerdeçal, 50 gram ççörek otu, 50 gr üzümçekirdeği, 10 gram tarçını aktarda öğütüp karıştırın. 1 Kase hakiki bal içerisinde 5 tatlı kaşığı bu karışımdan atıp iyice karıştırın. Bu karışımdan her sabah 1 tatlı kaşığı,
Her sabah 1 omage-3 balık yağı tok karna
Akşam yemeklerden önce 1 kuru incir
Günde 2-3 litre alkali (ph 8 ve yukarı) su tüketin
Hergün 15 dj egzersiz
Alkali diyet.. Paketli gıdalar ve et ürünleri yasak
Ekmek tam buğday. Her akşam kırmızı lahana, havuç marul içeren salata
Sadece bayan için 3 aylık bitkisel kür. İlk adet sonrası 21 gün soğan kürü (ibrahim saraçoğlu), sonraki 2. adet 21 gün incir kürü uygulanacak. 3 ay kullanılamayacaksa bu kısmı uygulamayın..

-Eşinde morfoloji sıkıntısı olanlar önden kromozom analizi testlerini en azından yaparak ilerlerse, her ay yavaş yavaş kafasındaki sorulara tik atar.. Biz şimdi öğrendik bizi yavaşlatacak.. Mavigrill Mavigrill
-Bende herhangi bi sorun görmedi. Yumurtam 17 mm olmuş. Çatladı çatlayacak gün aşırı ilişki önerdi. Belki tüp bebeğe bu ay gerek bile kalmaz dedi Bakalım :) PKO görüntüsü var mı diye sordum. Yumurtalıklarımda yumurta sayısını sağda 8-9 folikül olarak saydı. Yok hayır dedi. pko yatkınlık olabilir diyebiliriz ama zorlama olur dedi.

Eşimin kromozom analizi sonuçları çıktıktan sonra tüp bebek için durumu değerlendireceğiz.
Doktor hakkaten iyiymiş yalnız. İnşallah devanızı bulursunuz 🥰

Peki bende bir şey danışayım. 💃Bu ay klomen çatlatma iğnesi kullanım sonucu 3.5 mm kist oluşmuştu Dr ilaç vermedi. Adetle birlikte atılacak mı? Ya da adeti geciktirir mi bu kist? Yapmam gereken özel bir şey var mı?

X