KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Olmaz canm allahn ıznyle. Hamilelgm boyunca ara ara kanamam cok fazla kasılmam vardı. Ama genede her işimi yapıyordum.
İlk zamanlar yuksege felan uzanmamak gerek tabii ama onun dsnda her turlu ev işimi yuruyusumu yapıyordum.
Hatta doguma gtmeden bır aksam once tuvalet banyo cifledim sabah kalktm doguma gttm

Ay istemsizce güldüm şu ortopediye gittim mevzusuna mecbur kalıyoruz böyle şeyler söylemeye napalım
Hatta 2 gün sonra doktor çağırdı kontrole
Yine sordular bacaklarımdan şey çekti ya neydi onun adı hatırlayamadım dedim
Saydılar şu mu bu mu
Kağıtta yazıyor amaan bilmiyorum çantamdaydı diyip geçtim yalanda uzayım artık

Sabah çıkmadan bi makine tuttun inşallah

Canım hepsi kafaya taktığımız için böyle oluyor keşke kafamızdan bebek düsüncesni bi sıyırabilsek 1 ay
Hayırlısı olsun canım hakkında vardır rabbimin bildiği vakit saat gelmeyince olmuyor güzel dileklerin için teşekkür ederim teze zamanda güzel haberler verelim insAllah her şey güzel olur Allah'ın izni ile sen hiç bir zaman umudunu ümidini yitirme Allah yeter ki istesin kizlar kısa bir hikaye anlatım kendisi görümcem 7 yıllık evli 5 yıl olmadı aşırı kilolu vs hormonlar bozuk hatta her gittiği doktor ama hepsi dediki olmaz senin çocuğun uğraşma boşuna ağlıyordu eşinden ayrilacagini belirtiyordu psikolojisi oldukça kötu idi eşide evin 1 oğlu başka yok ve tam ümidini umudunu yitirmistiki gebe kaldığını öğrendi hemde kendi kendine zor dönem geçirdi ve bebeğini aldı kucağına sağlıkla aradan 1 yıl geçti oğlu 1 yaşını atlatmistiki bir habrr daha kızı oldu yeni henüz 1 aylık dün gittim o kadar masum ki pembe tenli masAllah subhanAllah kucağıma aldım dua ettim Allah'ım hayırlı zamanda vakti saati ne zamansa bizede o zaman nasip et dedim farklı bir duygu evet ama ben inanıyorum ki rabbim bir şeyleri istediğimizde vermiyorsa bı sebebi nedeni muhakkak var ama biz bilemiyoruz yani diyeceğim o ki kizlar rabbim hiç olamayacak olan çocuğu olduruyor hemde ard arda o yeterli istesin görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler şimdi bu cumanın yüzü suyu hürmetine rabbim hiç birimizin kucağını boş birakmasin aminnnnnn ne olursa olsun moral moral moral moralinizi iyi tutun kizlar uzun oldu kusura bakmayın
Yusra-61

Bende senin gibi düşünüyorum geçen ay enfeksiyonum vardı enfeksiyonun var ondan olmuyordur hep hasta oluyosun kendine bakmiyosun diyorlar kabullenemiyor..Kabullenseler oturup ağliyolar..Sanki ben eşimi suçlayip bisey demisim gibi ki evimizde lafı bile gecmiyor, benim abim kısır değil tamam mı o isler oyle olmuyor, sen herşeyi çok arastiriyorsun, 3 ay sonra çocugunuz olmazsa dünyan başına yıkılacakmiş gibi davranıyorsun gibi laflar duydum. Aslında ben verilen ilaclarin acısından ağrisindan durgunum ama kafalarında neler yaratıp söylüyorlar. Geçende dedim doktor aşilama yapacak ayın 10 unda diye tutturmuslar erteleyin, doğal yolla olur bişeyi yok deyip duruyorlar sanane ulan diyemiyosun, eşime belli ettirmemeye çalısiyorum çünkü söyleme diye uyarmisti bi ton stres..Hiç söyleme ne yapacaksaniz habersiz yapın..Bende aşılamayı 8 ay erteledim kim ne derse desin ne yaparsa yapsın, bunaldım artık..8 ay içinde kendiliğinden gebelik olursada söylemicem cinsiyetinde öğrensinler

Ay evet birde pişman olma durumu var. Eşim diyor biz bize yeteriz. Uğraşamam ben annemin sürekli şu iyiymiş şunu yiyin, bu iyiymiş bunu alın, şu doktor mükemmel ona gidin demeleriyle
Kesinlikle yapicaklar beni saçma sapan aktarcıya goturmuslerdi bide ordan aglayarak gelmiştim kendi aranizda yapin herşeyi, kendiniz halledin..Misafir için yalan soyleyin iptal edin eşinde idare etsin

Bana her sorduklarında düşünmüyoruz diyordum
Halbuki deniyorduk
Sonra talihsiz bir gebeliğim oldu sonlandırdık o zaman öğrendiler
Çocuk olayı ortaya çıkınca görümce panik yaptı hiç istemiyorken çocuk ister oldu ve hamile kaldı hemen
Sonra da tam vazgeçtim oldu diyor
Her ay da sorar var mı birşey diye
Bende acelem yok derim
Neyseki regl tarihimi sormuyor
Ne kadar şanslıyım

Ben
Çok garip ama bunu bazen ben de düşünüyorum, ben de çok küçük yaşlardan beri ‘ ya çocuğum olmazsa’ korkusu vardı, acaba küçükken böyle bir olaya mı maruz kaldım ettim hiç bilmiyorum.
Bir kere oldu ama kürtaj olmak durumunda kaldım, Allah herkese vaktinde hayırlı evlatlar versin.

Canım lütfen üzülme Her şeyin bir zamanı var bebişin de zamanını bekliyordur. Umutsuzluğa kapılma daha her şey bitmiş değil

Ayy bana her ay kayinvalidem günün geldi mi diye soruyor..Kendisine sorsan bana hiç baski yapmiyor hiç bisey sormuyor.. Insanin başına gelmeden anlamazmış en son o lafları duyunca o kadar üzüldüm ki 2 gun yatamadım..Ben eşime sanki kısır muamelesi yapıp sucluyormuşum gibi laflar.. Ben 1 aydır ilac agrisindan duramiyorum canımın derdindeyken kafalarında neler kurmuşlar bari gelip bana söyleme..Tabikide araştırıcam eşim için iyi neyse onu bulmak zorundayim..Farkli doktora gidin deyip doktora çamur attilar farkli doktorlara sonucu gosterdim çok biliyor onlar diyorlar..ne halt yiycegini şasiriyosun karacahil bi aktarcinin sozune inaniyorlar..Hani okumamiş boş insan olsalar anlicam hepsi universite mezunu işinde, emekli insanlar hayret ettim dogrusu

Üzüldüm. Negatiften sonra bu tükenmişlik hissi normal. İlk defa deneyen biri bile olmadığını görünce buruluyor.

Biraz zaman ver kendine. Güç topla. Bize o an çok büyük dert gibi gelenler, zamanla hafif geliyor. Her şeyin zamanı var..
Hepimiz buraya başka bir alemden gönderildik. Başka bir aleme yolculuk ediyoruz. Bebişin bir yerlerde ama daha sırası gelmedi. Her doğum bir ölümdür unutma..

Baktım kuzu A R Y A mfk yontemi ne anlamadim nasıl ilişki olcak bilen varmı adam çok komik
Kuzu adetin bittiği gün ilişkiye başlıyorsun. 3-2-3-2 yöntemini kullan
Mesela 5.gün ilk ilişki oldu diğer ilişkiler şöyle olacak 8-10-13-15-18-20.gün böyle 3-2 olarak devam edecek.

Hergün eşinle d vitamini kullanacaksınız, bir de bahsettiği karışımdan

Bir de 3-4 var ama bence o çok uzun aralık oluyor.

Ben de küçüklüğümden beri bu korku vardı hatta ablamlara derdim hissediyorum kesin benim çocuk sıkıntısı çekicem derdim bana bekar ve küçüksün neye göre böyle diyosun saçmalık derlerdi. Gel zaman git zaman evlendik sırayla onlar şak diye hamile kaldı bende 2. 5 senelik evliyim 1.5 denedik deniyoruz tık yok beynimize kötü sinyaller verdik her halde

Ayy bende denediğimiz halde düşünmüyoruz diyorum hep. Şu hemen hamile kalan ve yanlışlıkla oldu diyenlere şaşıyorum vallasen kaç yaşındasın Şuna ve ne kadar süredir istiyorsunuz

Evet buna ben de inanıyorum, hatta bebeğimin kalbinin durduğu dönem kontrole gitmeden bir kaç gün önce de ya kötü bir şey olduysa ya benim de bebeğimin kalbi durduysa diye vesveselenmiştim. Buna da ayrı takığım, enerji etkiliyor olabilir ama sonuçta her şey Allah’ın takdiri
Bir gün olacak, olup da devam etmemesin tuşlayan biri olarak artık geç olsun temiz olsun güzel olsun diyorum

Canım benim kendini topla ve tup bebek sürecine gir ama önce moral ve maddiyat önemli üzüldüm canim zorlayınca hep bi eksiklik aksilik oluyor Allahım tez zamanda yüzlerimizi güldürsün

Daha bir aşılama hakkım daha var onu alacağım da şuan için kalacak en az iki ay taşınma islerin belli olsun tam olarak birde o var başımda hakkımızda hayırlısı olsun biz naparsak yapalım herşey olması gerektiği gibi oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…