Karnı burnunda aile, ev sorunları

Sahip çıkacak bir şey yapmıyorum ki. Köprü altında ölecek olsa yine mesele yok. Kapıma dayanıyor.

Allah yardımcınız olsun gerçekten çok zor bi durum taşınsanız da bulur gibime geliyor,şehir değilikliği mümkün ise onu yapın bence

Abiniz hakkinda vasi tayini karari aldirip tedavisi icin zorla da olsa hastaneye yatirtamaz misiniz? Kalsin orda bi sure siz nefes Alana kadar. Babaniz vasi olmaz mi ?

Bir süre çalışıyordu. Tüm parayı yatırıyordu bu işlere. Babamı da kandırıp ufak tefek harçlıklar alıyordu. Artık vermez ama bir süre babam.
Cok uzucu ya. Hamile oldugunuz baska bisey soylemek istemiyorum. Allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin. Abinizle mumkun oldugunca yuzyuze gelmemeye calisin.

Abiniz hakkinda vasi tayini karari aldirip tedavisi icin zorla da olsa hastaneye yatirtamaz misiniz? Kalsin orda bi sure siz nefes Alana kadar. Babaniz vasi olmaz mi ?
Ben vasi de oldum. Devlette 3 ay psikiyatri hastanesinde yatırıp bırakıyorlar. Oradan çıkınca başıma daha çok bela olacağını biliyorum. Tedaviyle düzelecek olsa yaptırdığımız tedavi gerçekten çok iyiydi. Ama düzelmedi.

Yatsin evde ok ama geliri ne? Ne yiyip icicek, maddeye, faturalara nerden para bulucak, gene bulur sizi gibi geliyor bana
Maddeye bir şekilde borç harç para buluyor, iş bulup çalışıyor da. Babamdan harçlık koparıyor. Amcamı tırtıklıyor. Yani bilmiyorum bana bulaşmaması için ne yapabilirim..

Çok zor bir durumdasınız Allah yardımcınız olsun öncelikle annenizle oturup enine boyuna konuşun kesinlikle ne olursa olsun evin adresini vermeyeceksin ve bir daha görüşmeyeceksin Diye evlat atsan atilmaz kafasında giderse size de daha çok zarar verir anneniz kesinse bence evinizi taşırken iki artı bir ev arıyorsanız mesela üç artı Bir arayın bir odasini depo yapabilirsiniz annenizin esyalarini oraya koyabilirsiniz veya dubleks kiralayabilirsiniz anneniz de size kira da destek olsun hem eşyaları satılmaz hem herkesin ayrı kapısı olur doğumda da size yardımcı olur bnm aklıma bu geldi herşey gönlünüzce olsun

Ben de aynısını düşünüyorum.

Babama adresi vermem. Annem beni satmaz. Kendi gidecekse bile satmaz. Boşuna taşınma konusunda benim de kuşkularım var.
Anneniz çalılıyor muydu? Onu iş yerinden takip etse veya eşinizi yine bulur adresi sanki. Ve onca masraf boşa gitmiş olur mu acaba? İnşaallah en kısa amanda ailece feraha çıkarsınız

Sahip çıkacak bir şey yapmıyorum ki. Köprü altında ölecek olsa yine mesele yok. Kapıma dayanıyor.
Evinizin adresinizi ne annenize, ne babanıza kimseye vermeyin. Sizin düşünmeniz gereken kendi evladınız, yuvanız.
Diğerlerinin ne hali varsa görsün. Hadi siz yetişkinsiniz. Yarın bir gün evladınız bunlara şahit olsun ister misiniz?

Of be louder ciğerimi yaktın gece gece...Biliyorum bunu söylemek dile kolay ama anneni silmezsen asla kurtulamayacaksin bu kısır döngüden. Çünkü abin maddeye annen de abine bağımlı..Sen annenle görüşmeye devam ettiğin sürece herkesin yükü senin omuzlarında olacak yine. Taşınsan da çare değil, çünkü annen abini asla bırakmayacak, seni her olayin içine sokacak gorustugun sürece...Eşin ve çocuğun bunu haketmiyor , lütfen annene değil kendine ve onlara acı artık, annenle gorüsmek hepinizin mahvına sebep olacak ama farkında değilsin...

Anneniz çalılıyor muydu? Onu iş yerinden takip etse veya eşinizi yine bulur adresi sanki. Ve onca masraf boşa gitmiş olur mu acaba? İnşaallah en kısa amanda ailece feraha çıkarsınız
Annem emekli. 64 yaşında. Epey hastalıkları da var. Evden pek çıkmamız gerekmiyor neyse ki

Acil ev bulup taşının, izinizi kaybettirin çok tehlikeli..

Bu mereti kullanan insan satıyordurda. Bi şekilde ıspatlayın hapise tıktırın. Yani bilemiyorum naçizane tavsiyem

Annemi ne olursa olsun silemem. Bu benim için bir seçenek değil. Yapana saygı duyarım, ama ben yapmam. Annemin bana yaptığı analık babalık kardeşlik dostluğu yok sayamam.
Annem abimi bırakmayacaksa da bunu bana zarar vermeden yapar, ama şimdi o korkarken onu evimden atıp da git orada otur diyemem ona.

İşte sorun bu , tıpkı senin gibi annen de evladını silemez...Anne olunca daha iyi anlayacaksin, asıl artik annen için böyle bir seçenek yok, olmamalı da...Aslında annen en çok seni kollamalı bu olaylardan çünkü abinden tamamiyle sorumlu olan o ama sizin durumunuzda annen senden çok onu ve kendini düşünüyor hep...Sen de artık bir seçim yapmak zorundasin çünkü zaten annenle görüşmeye devam edersen çocugundan ve eşinden vazgeçmeyi seçmiş olacaksın...

Son düzenleme:
Çok üzüldüm yaşadıklarınıza. Polise neden gitmiyorsunuz? En azından bir süre gözaltında ya da hapiste kalsa?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…