Karnı burnunda aile, ev sorunları

Annenizin oturduğu ev kira mı? Kendi eviyse satmak yerine başka bir ev almak çözüm olabilir. Adresini abinize vermeyeceksiniz tabi anneniz istikrarlı durur mu,2 gün sonra oğlum ne halde deyip yelkenleri suya indirir mi bilemedim.Bir süre annenizle kalırsınız sonra ayırırsınız evinizi. Abiniz de kocaman adam baksın başının çaresine.
En çok size üzüldüm acıkçası,hamilesiniz nelerle uğraşıyorsunuz.

Böyle konularda hangisi mantıklı bilmiyorum. Komşunun çocugu vardı bagımlı.
Evi felan yaktı. Ailesi şikayet edip hapse attırıyordu. Çıkınca tekrar bi vukuat tekrar hapse attırıyorlardı. Annesi artık hapse girmesini herkes için güvenli görüyordu ve üzülmüyordu

Offf çok zor çok her türlü zor. Allahım evladın hayırlısını versin şu hale bak doğurduğun hayatına mal olabiliyor bile bir gün ne zor ne acı bir durum. Anneyi silmekte zor annenin bunu düşünmesi gerek artık olay abiden çıkmış annede resmen , bu tabloda konu sahibinin eşi her an pes edebilir Gibi geliyor bana bir yere kadar çünkü

Konu sahibinin eşi pes etse de etmese de şimdiden yipranmiş bir evlilik var ortada... Çocuk için bir süre daha katlanır belki ama bu kısırdongununun çocuğa da zarar verdiğini gören düzgün bir baba zaten gerekeni bir an önce yapmak zorunda kalacaktır. Konu sahibi bu zincirden çikmayi seçenek olarak görmüyor çunku ama bebeğin babası bebek için doğru olanı secebilir yakın zamanda...

Biliyorum zor ama bence tasinmak care degil.. hadi simdi bebegin karninda bi sekilde agriyla siziyla idare ediyorsun ama yarin bebek dogunca boyle herseyin pesinden kosamayacaksin.. en azindan ilk bir kac ay.. uykusuzluk zor bebegin birazda huysuz vs olursa agresif olacaksin zaten.. olacaklari yaziyorum ki onlemini al.. sana destek olmak yerine kostek oluyorlar..

Benimde bu şekilde bağımlı bir yakınım var, annemin teyze oğlu
Aile aslında Almanya'da çocuk sinir dışı edildi ve girmesi yasak
Bir dönem bize çok dadanmisti ev almıştık ama eşya için bekliyorduk
Artık hırsızlık yaptığı malzemeleri getirip satmaya çalışıyordu
Hiç haber vermeden taşındık. Bir şekilde muhiti öğrenmiş sonra bana denk gelmişti on sokakta bizim ismi sorup arıyordu kafa komple gitmiş
Çocuklar için çok tramva oluyor ben hala ürperiyorum
Annenizin vazgeçebileceğini düşünmüyorum ama babayı neden devreye sokmuyor sizinle paylaşıyor anlamıyorum 7 aylık hamilesiniz simdiden stres içinde
Taşınma boşa gidebilir, en azından anneniz ile net bir şekilde konuşun son şansı olduğunu bebeği ve eşinizi düşünmek zorunda olduğunuzu yok yere masraf Yaptığınızı ama boşa giderse tek kalacağını söyleyin
Son şansınız 2 ay sonra hayatınız tamamen değişecek herkes yerini bilmeli

Sizi anlayamam belki, çünkü çok zor bir durum ama empati kurmaya çalışıyorum. Bana kalırsa öncelikle evliliğinizi düşünmeniz gerekiyor. Çünkü anneniz de çok üzgünüm ama çözüm insanı değil. Bir üye demiş, hamile kızımı çağırmazdım diye, o kadar haklı ki... Anneniz abinizden ayrılmayacak, olan size olacak. Bebeğinize öncelik vermeniz gerekiyor. Buradan söylemesi kolay biliyorum ama ne annenizi, ne abinizi siz doğurmadınız. Sorumluluğunuz bir yerde bitiyor. Kurtulmak istemeyeni kurtaramazsınız. Sizin bütün sorumluluğunuz şu an kendi evladınız. Lütfen bunları düşünerek hareket edin. Duygusal düşünmek uzun vadede sizin çekirdek ailenize zarar verir. Anneniz evine dönecektir. Şimdiden belli aslında bu. Eşyaları satmayın, evi kapatmayın ama kendiniz taşının. Aile evet çok önemli fakat bazen de hayatta sırtımıza kambur olarak çöküyor ve ilerlememize/mutlu olmamıza engel olabiliyorlar. Bunları hep değerlendirmeniz lazım. Umarım her şey sizin için iyi olur

annenizi sevdiğinizi biliyorum.. ancak ne annenizin ne abinizin annesi değilsiniz... yazık değil mi size... anneniz abinizi atamaz sanmam. lütfen ilk önce kendinize bakın.

Annenin bir erkek çocuğu (diğer abi) daha var ama hiç adı geçmiyor...Eminim annenin yardım isteyebileceği daha pek çok eş dost akraba da vardır , geçici olarak yanında kalabileceği , derdini paylaşabileceği tek insan louder degildir ama belli ki anne bu zinciri louderla kurmuş, çunku onu kullanmak çok çok kolay...Şehirdışındaki diğer abi veya babayla iletişim kurarsa yorulacak hanımefendi, hatta reddedilecek belki ama konu sahibi dünden hazır ve kendisine bağımlı, asla sınır çizmeyecegini biliyor ve kızına hiç acımıyor çunku onu evlat olarak değil ebeveyn olarak yetiştirmiş....Ben bu hikayede sadece konu sahibinin bebeğine üzüldüm....Konu sahibi, abi,anne, baba, eş , herkes yetişkin , herkes halihazırda seçenek sahibi ve seçimlerinin sonuçlarını yasıyor ama o bebegin hiç şansı yok çünkü annesi bu kısirdonguden çikmayi bir seçenek olarak bile kabul etmiyor...

3. Abi varsa iş dahada kötü ya, insan torununu da düşünmez mi , nasıl kıyabiliyor o bebeğe?
Ztn amaç hayatı düzeltmek değil bence, her sorunu yatıştırmak sorun çıkaran evladı çok yormamak

Bu kriz anında annem beni aramadı. Ben annemi eve vardın mı diye aradım ve benle kalıp kalamayacağını sordu.

Kimse burada annemi tanımıyor. O yüzden nasıl biri olduğunu, benim için neler yaptığını anlatmak benim için de zor. Sizler için hayatta gördüğünüz anne modelleri böyle olabilir. Ama benim annem değil. Annemi de asla silmem. ASLA silmem. Yarın abimle barışsa yine silmem. Çünkü bana kattıkları, verdiği güven çok büyüktür. Bunun anlaşılmasını da beklemiyorum, anlamayabilirsiniz. Ancak bu konuda annemin ne kadar iyi bir anne olduğu, sırtıma çöküp çökmediği tartışmaya kapalı bir konu.

Benim annem beni kullanmıyor Piraye. Bu konuda daha fazla konuşmazsan sevinirim çünkü tamamen hayali bir senaryoya yorum yapıyorsun ve ben çok rahatsız oluyorum.

Almanya'dan keyfini bozmayıp gelmeyen anne bizi arayıp arayıp ağlardı
Sonra mecbur geldi, çocuğun 2 bacağını kestiler sokak sokak gezip millete musallat olmayı uyuşturucuyu bıraktı evde bakıma muhtac
Bacagini neden kesmisler?

Louder, bu ekonomide tekrar taşınmak da bu kiralara yeni ev tutmak da çok zor hele ki kış ortası ve hamile halinle. Annenin artık abini gözden çıkarması gerekiyor. Bence en mantıklısı hem annenin hem kendi evine uzaklaştırma çıkarıp abin her geldiğinde polisi aramak. Bir içeri alır salarlar iki salarlar üçüncüsünde artık içeri alırlar diye düşünüyorum ki artık bu adamın bi yere ebediyen kapatılması lazım. Annenin de ona kiyamamaktan vazgeçmesi gerekiyor. Anneni tek başına birakmaya için el vermiyorsa eşyalarını satmayın, yok mu apartmanında bodrumu, evinin boş bi odası ya da babanın şirketinde vs eşyaları saklayabilecek bir yer? Uzaklaştırma çıkarıp hiç bi gelişinde kapıları açmayıp polise haber vereceksin. Çünkü senin annen yufka yürekli, oldu ki taşındın annen de kaciriverdi ev adresini ağzından veya abin takip etti vs bi şekilde buldu, ne olacak? Bosuna taşınma, boşuna bi dünya masraf.

Babanı bilmem ama annene güvenemedim. Bu tiplerin anneleri maalesef eninde sonunda gardını düşürüp bağımlıya bütün tavizleri veriyor. O yüzden taşınmak size avantaj sağlar mı bilemedim. Annenizin telefon numarasını değiştirirseniz belki iletişim kurma şansları kalmaz. Eşyaları depoya koymak yerine evde bir odaya mı kilitleseniz, en azından ona masraf etmemiş olursunuz. Kapı kırıp eşyalara zarar verir mi öyle bir durumda. Anneniz zaten kirayı ödeyecek, belki o evin bodrumu bile olabilir. Allah yardımcınız olsun, dualaeım sizinle

Yıllarca uyuşturucu kullandığı için kangren olmuş, ztn bir süre değnek fln kullandı ama vazgeçmedi
Bu arada evlendi 2 çocuk yaptı kadın ayrıldı bir sürü tantana
Allah selamey versin, gercekten agina dusunce kurtulamiyor insan demek ki.. Rabbim hepimizi cocuklarimizi korusun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…