Kardeşimin kocası ve eşim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeşin durumlarına fotolarına emoji atsan neyse de enişte ne alaka kendin diyorsun aramadılar depremde diye. Kocanda peygamber sabrı var heralde helal olsun. Daha da fazla yazmıcam işin ucu banlanmaya gider

Şu ek bilgiyi de vereyim. Geçen aylarda memlekete gittim eniştemde yeğenimle gelmişti, eniştemin annesinin evine gittim yeğenimi görmeye hem eniştemi hem de ailesini gördüm haliyle (depremde sormamıslardı yazmıştım yukarda) eşim ona da tepki gösterdi arayıp sormuyorlar nasıl evlerine gidersin diye. Bunda da mı haksızım sizce
Ya siz şaka mısınız? :KK70:

Bence forumda aksiyon olsun diye yazıyorsunuz başka açıklaması yok bu mantıksızlığın.

Arkadaşlar merhaba. Şu an eşim benimle konuşmuyor. Kendimi haklı görüyorum ama kendimi hep haklı görürüm o yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var.

Öncelikle kardeşimin kocası normalde isimle hitaplaşırız ama kolay olması için eniştem dicem. Eniştemin eşime karşı bir kıskançlığı var, eşime de baya patavatsızca laflar söylediği oldu, eşim yeni evliyiz diye alttan aldı hep. Hiç çemkirmedi, söylenmedi baya baya artınca ve birikince (hatalarım oldu biraz) artık eşim patladı. Kardeşimin çoğu şeyden haberi yok kardeşimi üzmek istemiyorum anlatmadım hiç. Ailem biliyor ama onlar da kardeşim ve eniştemci, isteyerek değildir kötü niyetli değildir vsvs. Babamla eşim bir ara bu tarz bir kırgınlığı konuşurken babam eşime terslenip bir tanecik damadım falan demişti eniştem için eşim o zaman bitti dedi hani bağları koparıyorum ailenle dedi. Bana sürekli saygısızlık yapılıyor ve sen susuyorsun dedi. Ben ailem kardeşim üzülmesin istiyorum sadece.
Zaten hiç iletişimleri yok. Deprem oldu deprem bölgesindeyiz onda bile hiç aramadılar. Kardeşim bile aramadı ben aradım salak gibi iyiyiz falan dedim. Sonrasında ikinci deprem oldu onda da aramadılar. Bunlar sorun değil açıklayıcı olsun diye genel yazıyorum. Depremden sonra babamla eşim barıştı ama, eşim adım attı baya hatta.

Son 2 hafta önce eniştem yine çok büyük terniyesizlik yaptı, özür dilemedi. Eşim de tamam artık dedi ben de gurursuz değilim bu ne gelen geçen üstümden geçiyor. Ben konuşmuyorum sen kardeşinle konuş ama benim için bitti dedi. Ve rica etti bizim grubumuz var ailemle eniştem de var eşim girmek istemedi eşim yok. Eniştem sürekli fotoğraf atıyor yeğenimi kendisini kardeşimi falan ben de emoji koyuyorum ya da çok güzelsiniz falan yazıyorum. Eşim eniştemin attığı fotoğraflara yorum yapmamı istemedi, gör geç sen atınca kimse sallamıyor , bana terbiyesizlik yapıldı lütfen arkamda dur böyle böyle beni kaybediyorsun dedi. Ben de tamam dedim ama dün yine emojiler falan attım eniştemin attığı fotoğrafa. Eşim gördü (fotoğrafları ben gösterdim salwk gibi) sabahtan beri benimle konuşmuyor, sözümün senin için hiç önemi yok, birbirimizden uzaklaşıyoruz yapma dedim bile bile attın diyor, ama kardeşim yani onun kocası kardeşimi üzemem ailemi üzemem ki.

Haksız mıyım sizce? Ben de tartışma çıkarıp üste çıktım. Şimdi ben de konuşmuyorum 😅 üste çıkmaya devam edeyim mi yoksa eşim haklı mı?
kardesin üzülmesin istiyorsun ama bunun için kocanı haklı olmasına rağmen eziyorsun. Hadi onu geçtim. İnsan depremden sonra kendisini iyi misin diye arayıp sormayan insanlara nasıl bu kadar değer verir ya.

Şu bir kadının başına gelse kocasını burada yerden yere vururdu bu kadınlar. Ama kadinlar kulübünü neden seviyorum biliyor musunuz? Haksiz olan kadinlarsa onu da yerden yere vururuz sıkıntı yok.
Yüzsüzce bir de güldünüz mü konunun sonunda? "konosmomoyo dovom odoyom mo hohoho"
Bu kadar aileciyseniz evlenmeseydiniz hanımefendi, eşiniz kimsenin şamar oğlanı değil. Siz devam edin böyle saygisizca davranmaya, esiniz birgün sizden gidince de buraya konu açıp "beni neden terketti ühüüü" diye ağlanmayın.
Yazık!

Eşin bu yaptıklarını sürekli içinde biriktirecek. Geçmiş olsun evliliğine geri dönülmez şekilde zarar verdin

Arkadaşlar teşekkür ederim. Ben salaklık yapmışım. Teşekkür ederim tekrardan çok. Konum kapansın diye kibledim. Halledicem bu mevzuyu.

Bana mesaj atabilir misiniz rica etsem
Neden atayım? Ne yazacaksınız burada yazın.
Şu ek bilgiyi de vereyim. Geçen aylarda memlekete gittim eniştemde yeğenimle gelmişti, eniştemin annesinin evine gittim yeğenimi görmeye hem eniştemi hem de ailesini gördüm haliyle (depremde sormamıslardı yazmıştım yukarda) eşim ona da tepki gösterdi arayıp sormuyorlar nasıl evlerine gidersin diye. Bunda da mı haksızım sizce
Ay mı mesajı yeni gördüm ya fake ya da aklıyla zoru olan bir üyesiniz.

Hanımefendi depremde ben sadece merhabam olan insanlara yazdım, iyi misiniz bir şeye ihtiyacınız var mı diye. Kardeşim olsa aklım çıkardı herhalde, yollara düşüp görmeden rahat edemezdim.
Kardeşiniz, akrabalarınız aramamış. Eşiniz haklı alınmakta, mesafe koymak istemekte. Siz de gitmeseniz kıyamet kopmazdı.
Başka bir mesajda "annem git dedi" demişsiniz. Sizin aklınız yok mu, eşinizi bu şekilde niye hiçe sayıyorsunuz. Bir bahane uydurup gitmeyebilirdiniz.
Dediğim gibi sadece anneci/aileci erkeklerden farkınız yok. Önce çekirdek aileniz gelmeli, yuva kurmanın anlamı budur. Ama siz daha eşinizi aile olarak benimseyememişsiniz anlaşılan. Böyle devam edin, eşinizin "soğuyorum" sözlerini kulak arkası edin. Sonrasında olacaklara da ağlamazsınız artık.

Arkadaşlar teşekkür ederim. Ben salaklık yapmışım. Teşekkür ederim tekrardan çok. Konum kapansın diye kibledim. Halledicem bu mevzuyu.
Sizin eşinize yaklaşımınız sadece bu konuyla sınırlı değil, sorunuza bile ''her zaman haklıyım'' diyerek başlamışsınız, çok tuhaf bir karaktersiniz gerçekten...

Haksızsınız hem de sonuna kadar. Size kim nasıl bir gaz verdi de her konuda kendinizi haklı görüyorsunuz. Aynı şeyi eşiniz size yapsa kıyameti koparırdınız. Siz eşiniz eş olarak mı görüyorsunuz sustalı maymun olarak mı? Gerçekten eşinize hiç saldırmıyorsunuz, üzülmesi, ezilmesi, laf edilmesi bile umurunuzda olmuyor. Enişteniz nasıl kıymetli öyle, eşinizin enişteniz gibi biri olmasını mı istiyorsunuz? Babanız eşinizin yüzüne enişteniz için benim damadın bir tanedir diyor buna bileğiyle yatabilir şükür deyip umursamıyorsunuz. Resmen eşinize sokaktan alınmış hayvan yavrusu muamelesi yapıyorsunuz. Yazdıklarınız sonucunda eşiniz enişteniz gibi bir olmadığı iÇin ailece gör gördüğünüz ortaya çıkıyor. Çok ayıp eşinize yaptıklarınız.

Ben önemsememiştim sadece. Tüm yorumlar aynı olunca çekindim biraz. Size mesaj atın deme sebebim de spesifik birşeydi, buraya yazarsam tanınırım diye. Gerek kalmadı ama her halükarda haksızım. Teşekkür ederim
Önemsemediğiniz şey kendiniz ve eşiniz. Önemsediğiniz şeyde enişteniz de enişteniz. :işsiz:

Haksız mıyım sizce? Ben de tartışma çıkarıp üste çıktım. Şimdi ben de konuşmuyorum

Yerden göğe kadar haksızsınız. Adamı ailenize karşı paspas etmişsiniz. Birde zeytin yağı gibi üste çıkmışsınız. Bravo size.

Kardeşinizin hata saygısız eniştenin bile üzülmesine dayanamıyorsunuz ancak eşinizin üzülmesine dayanabiliyorsunuz. Mükemmel bir adalet anlayışınız var gerçekten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X