Kardeşimin kocası ve eşim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeşim boşanırsa araları kötü olursa falan diye korkuyorum. Ailem çok bariz kayırıyor zaten de bilemedim haklısız
Sen resme emoji atmadin diye kardeşin bosanmaz,evliliği bozulmaz
Ama onu saymayan insanların resmine atma dedigi halde emoji attın diye kocan seni bosayabilir, evliliğin bozulabilir. Ki bozulmaya baslamis da.
El iyisi olma, senin olana sahip cik

Şu ek bilgiyi de vereyim. Geçen aylarda memlekete gittim eniştemde yeğenimle gelmişti, eniştemin annesinin evine gittim yeğenimi görmeye hem eniştemi hem de ailesini gördüm haliyle (depremde sormamıslardı yazmıştım yukarda) eşim ona da tepki gösterdi arayıp sormuyorlar nasıl evlerine gidersin diye. Bunda da mı haksızım sizce
Kardeşin bir kere olsun eşinin ailesini ziyaret etti mi? Bugün o şehre gelse 'biz de buradayız buraya gel' desen gelir mi?
Eğer gelmezse evet yüzde bir milyon haksizsin

Enişte ne terbiyesizlik yaptı ki.. bana da biraz bizi anımsattınz benm esmiştemde biraz esprili bazen patavatsız ama alıstıgımız için ben sallamıyorum. Aynen kardesim üzülmesin diye enişte ne dese gülüyor geciyorum ama esim biraz soguk takılır ailemle daha resmi mesafeli. Ailemi sever ama izinden izne gordugumz içn oyle sorun yasayacak bir durm olmuyor ama eniştem biz nişanlıyken esime patavatsızlıkları olmus diye esim haz etmiyo.gidince de pek konusmjyor ben zorlamıyorum ama ben kardesimle gayet iyiyim eniştemle de iyi anlasmaya calısıyorum. Esime diyorum biz uzaktayız,onlar ailemle birlikte yasıyorlar e dogaldır sürekli bir aradalar eniştemle o yuzden daha samimiler esim kıskanclık etmez ama eniştem biz izne gidince daha misafir gibi davrandıkları esimi önemsedikleri için esimi kıskanıyor yani bu dogal bişey soncta esimi senede bir görüyorlar e izne gidince de dogal olarak farklı bir yaklasım oluyor özel yemekler özledigimiz seyler vs enişte de bunu kıskanıyo özel muamele goruyormjsuz gibi. Eşime de kızıyorum normalde ailemle sıcak annemi babamı arar surekli konusur ama uzun süre sonra yüzyüze gelimce cekimser davranıyor sende biraz kaynas oyle sessiz sakin cekingen takılma diyorum ama her izinde aynı. Enişte esprii falan yapar gülüp geceriz bazen patavatsızlık yapar sırf kardesm kocası bozulmasın diye ya duymamazlıktan geliriz ya sakayla alttan alırız.yine de esim de benim ve kardesimin hatrına zaten ters bi tepki vermez. Veriyorsa da içindendir yani biraraya gelmce yine konusuyor belli etmiyor.senin esin biraz fazla alıngan belkide eniştenin terbiyesizlik yapıyor dedigin sakayla bi cumledir ama esin ona da alınmıstır. Bu sebeplerden dolayıda ailenle mesafe koyacak bahane arıyor her seye takılıyor yani yegenin resmine atılan bir emoji ne diye rahatsız ediyor somcta kardesinde o grupta ve onların cocugu senin yegenin babasını sevmesende yegenine sevgisiz davranacak degilsin.aile gruplarımzda da esimin ne işi var zaten işi gucu basından askın bide her dk aile mesajlarıyla mı ilgilensin 😀 gerci eniştelerinmhiçbiri yok grublarımzda hep anneler kızlar seklinde grup.bizde gunluk menulerimizi fikr olsun diye,cocukları özlüyorlar diye paylasıyoruz .her dk kocama bak ablam bu yemegi paylasmıs bende güzel menü diye yorum yaptım mı diyim😃 gerek yok. Siz esinzi dahil etmeyin bişrye eniştene kardesinin hatrına tabi ki anlayışlı davran gül geç .esinde annen babanla arası iyiyse eniştenle zorla muhattap ettirmek zorunda degilsin oda ister muhatap olur ister umursamadan en azından bir iki kalem eder yani. Ona kalmıs.konus kendisiyle bak kardesim sonucta ben arada küslük olsun istemiyorum senin ailende boyle bir durum olsa ben eltimle küssem arada sen ve kardesin kalacak bu durumu yasamak istemezsin huzursuzluga gerek yok aldırma sen ona patavatsız oldugunu biliyorsun he de gec muhatapl olmak zorunda degilsin ama aileme de bana da bu yuzden boyle davranma ben kardesimden yegenlerimden dolayı iyi gecinmeye calsııyorum sen bu kısma takılma.de. biz de deprem bolgesindeyiz inan o kargasadan soktan belki aramamıslardır biraz bencil olabilirler ama yine de sudan sebeblerden ailelerin hzuru kscmasın.

Çok üzgünüm. Ben daha farklı bakmıstım.
Seviliyorum sanmıştın de mi, böyle eşini eze eze onlara koşunca ödüllendirileceksin sandın. Çok çok başını okşarlar, ki zaten öyle yapıyorlar sen de bişey sanıyorsun. Bak enişte denen el adamına, üstüne para veriyorlar, sırf varlığı bile sevilme sebebi herifin. Sen? Kırk tane takla atıyorsun beni görün, sevin, kabul edin, bırakmayın diye. Sence seviliyor musun?

Depremde bile aramayan kardeşe ve kocasına bir de saygı duymak mı? Hatta eşini ezdirmek mi? Adam sizi boşasa haklı yemin ederim. Peygamber sabrı varmış adamda. Öp başına koy.
Bir insanın kardeşi depremde nasıl aramaz ya? Enişteyi emojiyi falan da geçtim de bu nasıl bir şeydir? Düşmanım olsa ararım.

Ben de ben deliyim sanıyordum. :KK53: Kapı çarparak asi olduğumu düşünüyordum. Kadın kafa attı ya. :deli:
Gülerken yumruk atmışlığım vardır ama artık yapmıyorum kendimi geliştirdim ama kafa da atsaymışım keşke :KK53: diziyi izlerken aynı anda aynı cümleleri kuruyorum bununla adeta ben 🤣

Gülerken yumruk atmışlığım vardır ama artık yapmıyorum kendimi geliştirdim ama kafa da atsaymışım keşke :KK53: diziyi izlerken aynı anda aynı cümleleri kuruyorum bununla adeta ben 🤣
Görümcem koş burcu. Kavga ettiklerinde niaşnlısının parmağını kırmıştı adkflgşgşgş

Bir kere evliliğiniz zaten artık tehlikeli bir hal almış. Yani erkekler bu kadar aileci olsa laf etmez miyiz? Kadınların ne farkı var?
Eşinize çok üzüldüm ya, kendini nasıl yalnız hissetmiştir adam.
Çocuk var mı yazmamışsınız ama inşallah yoktur. Çocuğu da ezdirdiğinizi/ ezdireceğinizi hissettim ben buradan :KK43:
Benim annem babam da böyle yapıyordu. Annem beni kendi ailesine, babam da yeni eşinin ailesine ve kendi ailesine karşı beni aşırı derecede ezdiriyordu. Hele annem anneannem bana sinirlendi diye işten arayıp bana bağırıyordu, bana küsüyordu. "Sen benim annemi üzemezsin!!" Bağırmalarını asla unutmam. Bu bağırmalar olurken en fazla 12 yaşındaydım.
Bana hala bazen baskı yapmaya çalışıyorlar, eğer vaktinde annem beni korumuş olsaydı şu an yaptıkları şeyleri yapamazlardı.
25 yaşıma geldim, hepsiyle aram soğuktur. Sizce sebepsiz mi?
İleride evladınızın da böyle düşünmesini istemiyorsanız eğer, lütfen bir destek alın.

Son düzenleme:
Ben 160lık bir kadınım Bibi. Erkeklerin çoğu için bir sıkımlık canım var. :KK53:minik psiko Arkadaşlarım şöyle göründüğümü söylüyorlar tam olarak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X