kardeşim 2 haftadır bizde

Sizin asil probleminiz cok bunalmis olmaniz. Her seyi tek basiniza sirtlanmissiniz. Hem gecim hem ev hem cocuk yipranmissiniz. Ama madem siz para kazaniyorsunuz esiniz evde simdilik. Yemek bulasik cocuk da onun isi olsun. En azindan o yapsin cogunlugu. Cunku cok yipranmissiniz. Size de yazik. Kardesinize gelince. Zaten gidecek.diye dusunun

He bunları diyorum da tabiki kendisini seviyorum, bi sorunu olsa koşarım.ama artık biraz uzaktan sevmek istiyorum. :)

Merakımdan soruyorum yanlış anlama, çağırdığın hale mi gelip taşınmana yardım etmedi?
Üzüldüm böyle olmasına...

İşte benim eşim de yayılıp yattığı, telde oyun oynadığı, tabağı tezgaha bile koymadığı için (aşık olup evlendiği karısı için) kardeşim de yapmayınca daha tahammül edilebilir oluyor.
Ve sadece misafirliği diyorum...

He bunları diyorum da tabiki kendisini seviyorum, bi sorunu olsa koşarım.ama artık biraz uzaktan sevmek istiyorum. :)
Çocuk varken başkasıyla yaşamak çok zor oluyor, biliyorum.
Benim ablam ya da görümcem bizde uzun kalırlar.
10 günde evin bütün düzeni şaşar.
Ve kendimi bir süre sonra onlar mutlu olsun rahat etsin diye uğraşan hizmetçi gibi görürüm ister istemez.
Çünkü dediğim gibi çocuklu evde kurallar vardır, yasaklı kelimeler, saatli yemekler, alçak ses vs gibi.
Bunlara uyulmadıkça işler çığrından çıkıyor.
Ben sizi gayet içten anladım, ama gidince geçecek biliyorsunuz.
Az biraz daha sabır sadece.

yine konu sahibini karıştırdım çok pardon ya

Sanki çikolata doyuruyor?

K kumru00115599
Yukarıdaki yazım size, yanlış alıntı yaptım sadece:)))

Merakımdan soruyorum yanlış anlama, çağırdığın hale mi gelip taşınmana yardım etmedi?
Üzüldüm böyle olmasına...

Yani şöyle tam olarak ben arayıp derdimi anlatıyorum şöyle zorlanıyorum sıkıntıdayım vs diye. Kimse demiyor ki sana nasıl yardım edebiliriz? Kardeşimin fix lafı benim kursum var/benim dersim var zaten. Geçen onu bi deniyim dedim. Bankada bir miktar parası var, 4 te birini kadarını versene haftaya maaş alınca vereyim dedim. Ben vadeli hesaba koydum çekemem dedi direkt. Ben olsam al derdim hemen. Bi bursa başvurdu eğer kazanırsa kefil gerekiyor devlet memuru ve kefalet senedi de yaklaşık 50 bin euro değerinde imiş. Bana sen olur musun bile demedi direkt benim olacağım var sayılıyor mesela.

Ben böyle bir kardeşe yıllarca katlandım, böyle bir eş istemediğim için benim eşim herşeyi yapar. Yazdım ya yukarıda kardeşimin donunu katlayıp eline verdiği zamanlar oldu. Eş kısmını seçmek benim elimdeydi, seçtim. Kardeşi ben seçmedim. Annem hakkını helal etmezmiş, gönül koyarmış vs yazdığınız için de anlattım bunları. Koyarsa koysun. Benim inancım yok da ha diyelim yukarıda hesap vericez, ilk onlar bana ödeyecek hakkımı.

Benim erkek kardeşim de haftada bir muhakkak gelir. İşi bu tarafta olduğu zaman bende kalır. Geçen hafta üç gün bendeydi. Benimki de arar mesela abla sana geliyorum bu akşam diye. Sonra yemek yaparım beklerim "kuzenlerle buluşucam sonra gelicem" der. Sabah erken kalkıyorum belli bir saatten sonra uykum geliyor haliyle. Saat birden sonra gelir paşa :) hoş geldin nasılsın muhabbeti, akabinde abla duş alıcam havlu bir de pijama. Saat üçe doğru yatağa gidebiliyorum.

Benim eşim eskiden bir şey demezdi ama eşim ayda yılda bir aileme gittiğinde ve sevgili kardeşlerim eşimle oturmak yerine ya arkadaşları ile gezip ya da odalarında uzanıp telefonla uğraştıkları için artık o da laf sokuyor.

Uzun süre benim için büyük stres kaynağıydı bu durum. Artık umurumda değil çünkü tükendim. İsteyen istediğine istediği gibi davranabilir. Görüşmeyin sevmeyin birbirinizi umurumda değil deyip çekiliyorum.

Velhasılı kendi rahatsız olduğunuz durumları açıkça söyleyin kardeşinize. Eşinizin derdi varsa o söylesin. Bir de arada kalma stresini yaşamayın. Bunun dışında anlattığınız mevzular çok da büyütülecek şeyler değil. İdare edilebilir bir süre. "işten yorgun geliyorum sofrayı beraber kaldıralım" diyebilirsiniz mesela.

Benimde 25 yasinda kardesim var bize gelsinde hic bi isime yardim etmesin hic umrumda olmaz kardesim o benim cani sagolsun istanbulda yasiyor bizim yasadigimiz yeri sıkıcı buluyor o yuzden gelmiyor yoksa yeterki gelsin abartmayin guzelce sohbet edin gidecekmis sonucta keyfini cikarin niye fazlalik gibi hissediyorsunuz anlamadim

Bugün geçen ay aynı seylerden şikayetçi olan bir arkadaşım kardeşini trafik kazasında kaybettiği için toprağa verdi. Kardeş candır

Kardeşinizle konuşmalısınız çok ciddi bir problem yok bence. Sizi rahatsız eden konularda uyarsanız dikkat eder.

Ailenizle konusun bu boyle olmuyor diye

Söylediklerinizde haklısınız ama bence siz kendi kendinize eziyet ediyosunuz. Anlattığınız kadarıyla konuşulduğunda zaten iş yapan biri kardeşiniz. Anne evinde rahatlığa alışmış, dışarda bocalıyor belli ki. Oturup evin kurallarından bahsedebilirsiniz. Yatağını toplamıyorsa toplamasını, gün içinde gelen giden olur ablacım diye uygun bi dille konuşun. Resmen konuşmadığınız için dert edinmişsiniz. Ayrıca sigara içip çocuğu sevmesi aşırı rahatsız edici. Bir anne olarak bence babasından önce rahatsız olmalıydınız. Annem de çokk sigara içer ama içtikten sonra lini yüzünğ yıkar öyle sever yeğenlerimi. Ama bu kendi kendine olmadı ablam çok uyardı.
Ayrıca zor zamanınızda size yardım etti diye hizmetçisi değilsiniz. Kardeşiniz edecek tabi ki. Ben de hem okuyup hem çalışıyordum, ablamların durumu çok kötüydü bir iki aylığımı sırf onlara çocuklara harcadım. Bi gün de ne lafını ettim ne ödesinler diye baktım. Ablamla lafı bile olmaz keşke olsaydı daha fazlasını ödeseydim. Bu konuda vicfan yapacak bişey yok bence.

Kendi eviniz kendi kurallarınız, kardeşinizle konuşun kısacası.

Ailenizle konusun aile huzurunuz önemli

Bunu kaynınız yada görümceniz yapmış olsaydı burada böyle yorumlar olmazdı.
Adil olun bunları kardeşiniz değilde eşinizin kardeşleri yapmış olsaydı tepkiniz daha fazla olmaz mıydı?
kardeşinize ima etmek yerine güzelce size yardımcı olmak adına yatağını toplamasını sigara içip çocuğu öpmemesi gerektiğini konuşun anlayacaktır.
Ki 2 hafta da az bir süre değil 1500tl ile geçin çalışan bir aile için.

Misafirlik 3 gündür, sonrası ev sahibi gibi işlere el atması lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…