Tuhaf ailem (daha çok annem )

Aileniz böyle olabilir ama sizde dur deyip önünü almamissiniz malesef.
Yani sanki holdingleriniz var bu ulkede memur maaşı belli.
Açıkça söyleyin ailenize bizim borcumuz var kimseye bir şey alamam diye.
Ne münasebet yani.
Ayrıca altınlarınızi da geri isteyin sizin hakkınız onlar.

Wow. Konunuzu okurken o kadar tetiklendim ki anlatamam. Resmen geçmişte yaşadıklarım geldi aklıma. Ağladım. Bende çok laf duydum. Çok beklentiye girildi. Belki haklılardi da. Ama çok kalbimi kırdılar. Bu yaz yanlarında kaldım. Tüm paramı onlara harcadım. Bilmiyorum öldükleri zaman en ufak vicdan azabı çekmek istemiyorum. Ya da önce ben ölürsem gözüm acık gitmek istemiyorum. Şu an tamamlanmış hissediyorum. Bizimkiler istemez yok mok der. Ama böyle laf sokar, sinirli, kırıcı davranır sen anlarsın beklentiyi. Soğuk falan yapar. Yani içten içe kendilerini doldururlar. Sonra aralarından biri bum diye patlar. Bende atanır atanmaz evlenmiştim. Evliliğimi de pek istemediler ama kabullendiler. Halbuki eşim gayet on numara bir erkek. Hep esprisi döndü senin maaşını yiyemedik diye. Gerçekten bende paylaşmayı çok istedim ama çok zorluklardan geçtik eşimle 3,4 sene. 3,4 senenin sonunda düze çıktık. Ki çoğu zaman o yoklukta da bir şeyler yapmaya çalıştım. Ama kendime yaptığım her şey battı onlara. Harcamıyoruz diye ayrı harcıyoruz diye ayrı kızdılar. Bende terapi aldım. Hatta su sira çözdüğümü sanıyordum Am tekrar terapiye ihtiyaç duyuyorum bu konuda.

Konu sahibi ne yaptı acaba geldiler mi ? Anne falan tamam da komşu ne alaka ya, o niye geliyor annenize deseydinz getirme onu diye...benim de annem tek gelirse dönüş biletini alırım babamla gelirseler zaten arabayla geliyorlar, annemle dışarı çıkarsak harcatmam birşey kadın zaten çalışmıyor babam harçlık veriyor gelirken,bunlar gözüme batmıyor ama annem de dışarda birşey istemez yani en fazla çay falan içeriz, dondurma yeriz öyle, zamanında ben d çok verdim aileme o zaman durumları yoktu, şimdi iyi durumları ama şuan vermiyorum sadece karşılıklı jestlesme diyebilir,onlar bana gelirken bir sürü yoresel şeyler alıyor ve yapıyor, kızıma hediye alıyorlar veya bakıyor, ben de anneme yanımda harcatmam veya oraya gidince arada birşeyler alirm...

Böyle durumlar genelde ailede sözü geçen kisiden kaynakli oluyor ayni dertten bende muzdarip oldum hemde cok muzdarip oldum bizim evde annemin sozu gecer babamsa nay nay nom ikiside zeki ama babam asiri bi umursamaz o yüzdenmidir bilmem hersey annem okumuş olsa o halledecek kapasitede liseye baslayacam annem dediki kuzeniyle ayni okula gtsn kizmeslek o okula gittim kuzenimle gittigim okulun o kadar iyi lise var puanda tutarken olduğu ortam ortada zaten neyse 1 sene sonra eski eşimle tanıştım 18 ime kadar beraberdik evlendik 18 yasima grer grmez evlenmek istedik ben üni kazanmıştım kiz meslek lisesinden çıkarken bilen acilen evlenme sebebim ise annem oldu zaten yine üniversiteye bile olduğumuz ilde kazanamadığım icin gondermioddu bende evlenmeyi tercih ettim evlendikten sonra okula devam edecektm düğünümün olduğu gece trafik kazası geçirdik eski eşimle orda eski eşim vefat etti ben yine tabi bizimkilerin eline kaldım hemde hastalıklı bi şekilde o kadarcok sey cektimki kazadan sonra allah bilio herseyde her dedigimde hastaligimin yuzume vurulması kaza ben laf söylediğim zaman hep nankor olurdum bana bakmisslar etmisler hasta olunca yapmasaydnz da ben o kazada ölseydim dediğim zaman yine nankor olurdum allahın işi şu anki eşim kazadan 6 sene sonra karsima cikti 24 yaşındaydım ben o zaman kaza dolayisiyla evden kacsam gitsem gdemezdim calisma özrümde olustu tamamen aileme bagliydim bi sekilde esimle tanıştım evlendik kendi hayatımı kendi düzenimi kurdum ve benim %74 engelli ustelik %46sıda şizofren belirtisinden olmasına rağmen çok sağlıklı çok akıllı 4 aylık bir bebegim var ve yine eşime hayatımı borçluyum çok şükür psikiyatri doktorum hep annemle babamı dinledigi için beni dinleyip akli dengem bozuk ben kaaza geçirdiğim icinde benim dediklerim hep psikolojik olur gecistirirdi annemle babamin dedigine inanmak zorunda kalirdi doktorum halbuki hayatimi bi bastan dinlese... Kazadan sonra unuttuğum için yine herseyi hep annem dinlenirdi o evde bende unuttugumu bildigim icin psikolojimin bozuk olduğunu kabullenip tam 7 sene psikolojik ilac kullanmak zorunda kaldım ve halim ortada psikolojik yonden halbuki o evde psikolojisi bozuk olan ben değilim annem benim sadecee unutkanligim vardi anneme bu teshisi nasil koydum yaptığını unutur hatrlio gibi yapar ters kose bisey olunca ya zaten ben bole biliodum der herseyi cahilligine vurar bunu babama anlatmaya çalıştım ama beni dinlemedi dinlesede tınlamadı cunki annemi seviyo ce annem su anda calisio eve para getiriyorr diye dahada bi diretmeye basladı babamla bilee kavga etmeyen insan ben evden ayrilinca kardeşimin de babamin da beynini bozdu unutkan olmasının sebebi psikolojik ben bunlari tedavi olurken evlendikten sonra oturup kullandgm anlattiklari bana doktorun bunlari aklima getirip arastirip dusunurek buldum psikolojisi bozuk olan insan zaten hep kendini hakli görür unutur unuttugunu belli etmez ama birazda zekiyse ve cahillikten bunu goremiyorsa her türlü yalan dolana basvurur allah sabır versin demeyeceğim allah once beyin kullanin diye olmuosa bana bırakın demiş ben ailemle ayni ilde ayni semtte aramzda 5 10 dakika olmasına ragmen cok az görüşüyorum annem oglumun esyalarini evde saklayip ben sorunca bana burda yok deyip daha sonra ben unutunca getirip buraya kendileri almış gibi gosteriyor bunu geçte olsa farkettim unutkanligim geçecekti benim kazadan sonra doktorlar çözümü bulamiordu unutkanligimin ben buldum aslinda dikkat ediyorum soyle esimle ilk evlendgmz gunlerde unutkanliktan eser yoktu hamileyken bile yoktu bebek doğdu tekrar geri geldi cunki aşırı yoruluyorum ve yetismekte güçlük cekiyorum eşim elindnen geldiği kadar yardmcı olssada yetmiyormuş gibi geliyor çünki psikolojim bozuldu...

X