yarari olmayan kv

İlgisiz olmaları çok kötü. Dedesini tanımıyorsa çok ilgisizler bukadar olmaz. Ama size ve çocuğunuza bakmak zorunda değil kayınvalideniz. İlgilenmeli yeri gelir bakabilmeli ama siz rahat edecek kadar bakmak zorunda değil üzgünüm. Mesela siz bir şey yapıyor musunuz kayınvalideniz için? Belki belli bir mesafede durmak istiyor. Çocuğunuzdan siz ve eşiniz sorumlu. Yardım isteyebilirsiniz tabi ama kendi anneniz dahi bakmak zorunda değil. Ama ilgilenmek ile bakmak aynı şeyler değil. İlgisizlik konusunda haklısınız.

arkadaşlar merhaba Bn 33 eşim 38 yaşında 2 tane çocuğumuz var 6 ve şuan 7 aylik olan bebegim. ilk çocuğunda annemle babam hep bnm yanımda oldular hatta kızımın bebeklik donemini annemle büyüttüm diyebilirim. 2. cocugumda hamileyken kardeşimi kaybettim. kardeşiminde çocuğu var oyuzden annemle babam onla ilgileniyorlar. Kayinvalidem annemlerin bu sürecini bilmesine rağmen hastayim diyerek sadece bni hastanede ziyaret etti ve evine gtti bana tyzem bakti hastanede sezeryan dogum yaptim. dogumdan sonrada anneme gittim 10 gün annemde kaldım .evime geçtim kv 5 gün yanımda kaldı ve gtti. çocuğum şuan 7 aylik bir kre bile hiç yardıma gelmedi. sole anlatıyım sozluluk dönemi evlilik dönemi cocuk herseyde komşu gbi davranıyor.Hicbiseyde benim yaa oğlunun yanında değil herseyden kaçıyor açıkçası. Ben açıkçası iyi biri mi kotu mu algilayamiyorum.cunku bana ne kayinvalidelik nede annelik yapıyor. misafircilik oynuyoruz. eşimin babasıda olu gbi bisey hayatlarında yok adam gencliginde hovardaymis smdi ise iş yerinde kalıyor çocuklarım dedelerini tanımıyor. 2. çocuğumu dha hiç görmedi öyle syliyim sze. Bnm sze sormak istediğim bu kadın bnm hicbiseyimi sormayarak ilgilenmiyerek iyi mi oluyo. inaninki çocuklarımla ac olsak evde bilmezler tek yaptığı bni watsuptan görüntülü aramak ondada yalandan kurban olsun bahanesi diyerek kapatiyo samimiyetsiz sirf
Yani insan destek bekler tabi de biraz fazla abartmıyor musunuz? Yetişkin insansınız. Çocuk bakamayacaksanız doğurmaya karar vermeseydiniz. Bende hamileyim ama annem ilk 2/3 hafta bizimle olsun destek için sonra biz düzenimize dönemlim istiyorum. Kayınvalideme hele hiç gerek yok. Neden sanki siz 5 yaşjndaymışsınız gibi annelerden size bakmasınız bekliyorsunuz?

Boş verin böylesi daha iyi.. En fazla 1 yıl daha zorlanacaksınız, büyük çocuk kendini kurtaracak küçükte ele avuca gelecek, en azından kimseye minnet borcunuz kalmayacak..
Bazı insanlar yaradılıştan soğuktur ve başkasının evine hayatına müdahil olmak istemezler.. Belki kadının kendince sorunları vardır. kocası da gelmiyormuş.. Sonuçta kötülük yapmıyor size.. yardımda etmeyiversin boşverin kafanız ağrımaz

Dram yaratmaya çalışmışsınız ama olmamış. Çocuklarla evde niye aç kalasınız? Bunu bilmesi gereken kişi kayınvalide değil, siz ve eşinizsiniz. Benim kayınvalidem de yardıma gelmez. Niye gelsin? Herkesin kendi evi barkı işi gücü var. Ben hiç dediğiniz gibi gelinine deli divane olan kayınvalide de görmedim. Benimki ben çalışırken çocuğuma baktı kreş yaşına kadar, bir sene. İkinciye de öyle yapacak. Biz götürüyoruz çocuğu onun evine. Kendisi böyle istiyor, fazlasını yapmaz. Ben de istemem zaten. Bu bile benim için büyük bir nimet. Kaç yaşında kadından iş güç beklemek biraz saçma.
ne güzel sznki torunuyla ilgileniyormus. size syle syliyim Bn kardeşimi 32 yaşında anı kalp krizinden kaybettim. hamileydim 5 aylik . kardeşimi duyduğumda kendimden geçtim kızım 6 yaşındaydı geçen sene .koştu geldi yanımıza ama bana kızım torunumu evime getiriyim demedi. kendi yemeğini yiyo bana geldi ne dedi biliyormusunuz kızımın adı ayse ayseye yemek yedirdin mi dye sordu. Ben kardeşimi kaybetmişim onun acısı kızım kocaman cocuk bebek degilki kendi ilgilense ölcek mi bnm acim var gelip sormazsiniz yani

İlgisiz olmaları çok kötü. Dedesini tanımıyorsa çok ilgisizler bukadar olmaz. Ama size ve çocuğunuza bakmak zorunda değil kayınvalideniz. İlgilenmeli yeri gelir bakabilmeli ama siz rahat edecek kadar bakmak zorunda değil üzgünüm. Mesela siz bir şey yapıyor musunuz kayınvalideniz için? Belki belli bir mesafede durmak istiyor. Çocuğunuzdan siz ve eşiniz sorumlu. Yardım isteyebilirsiniz tabi ama kendi anneniz dahi bakmak zorunda değil. Ama ilgilenmek ile bakmak aynı şeyler değil. İlgisizlik konusunda haklısınız.
Bn dediğim gbi çocuklara bakmak değil zaten sadece ihtiyacım olduğu zaman dyorum şuan hasta olsam bile demiyorum gelmiyor cnku annem yanımda olduğunda yanliz hissetmiyordum kendimi smdi annemde yok insan kendini yanliz hissediyor:KK43:

ne güzel sznki torunuyla ilgileniyormus. size syle syliyim Bn kardeşimi 32 yaşında anı kalp krizinden kaybettim. hamileydim 5 aylik . kardeşimi duyduğumda kendimden geçtim kızım 6 yaşındaydı geçen sene .koştu geldi yanımıza ama bana kızım torunumu evime getiriyim demedi. kendi yemeğini yiyo bana geldi ne dedi biliyormusunuz kızımın adı ayse ayseye yemek yedirdin mi dye sordu. Ben kardeşimi kaybetmişim onun acısı kızım kocaman cocuk bebek degilki kendi ilgilense ölcek mi bnm acim var gelip sormazsiniz yani
Başınız sağ olsun. Allah dayanma gücü versin size, ailenize. Böyle zamanlarda insanın desteğe çok ihtiyacı oluyor, doğru. Ama bu insanların huyu suyu ta en başından belliymiş. O zaman bile Ayşe’ye yemek yedirdin mi diyen soran kadın normal zamanda arayıp sorar mı? Her şey karşılıklı. Kadın mesafeli olmak istiyor demek ki. Siz de öyle olun. Yarın hasta olduğunda da elinizi sürmezsiniz, oğlu ilgilenir kendisiyle.

Neden herkesi devreye soktunuz? İki çocuğumu da yalnız büyütğyırum. Anne yok kv doğumuma bile gelmemişti. İlkinde zaten ortalığı karıştırıp gitmişti. Sezeryandı ikisi de. Bilmiyorum demekki insanların canı çok kıymetli. Benim gibi olan birçok üye var burada. Sıfır beklenti. Dört çocuğunu da yalnız büyüten bir üye vardı. Çevredekilerden beklentiye girecekseniz yapmayın çocuk. İnsanlar değişiyor ölümlü dünya her şey olabilir. Kendinize güvenin.

Aşkım ben bu doğuran anaları anlamıyorum, kv anne desteği yok mu? Koca da yardım etmiyor mu?
Paraya acıma çağır eve kadın ver parasını iç kahveni otur dinlen deli misin sen paralıyorsun kendini. Çok mu yoruldun eşine de paket getirsin yemek, adam evde mi yok söyle sipariş. Yap çocuklarına yemeğini mamasını sadece onlar için efor harca
bnm dediğim yardim temizlik yemek değil zaten herseyi kendim yapıyorum dediğiniz gbi yetişmeyince kadin tutuyorum bnm yardim dediğim hastalandigimda yda vefatta Bn babanesine dyemiyorum anne çocuklarla sen ilgilenirmisin dye bu tarz olaylar kendide sormuyo zaten hadi görüşürüz diyip gdiyo:)

arkadaşlar merhaba Bn 33 eşim 38 yaşında 2 tane çocuğumuz var 6 ve şuan 7 aylik olan bebegim. ilk çocuğunda annemle babam hep bnm yanımda oldular hatta kızımın bebeklik donemini annemle büyüttüm diyebilirim. 2. cocugumda hamileyken kardeşimi kaybettim. kardeşiminde çocuğu var oyuzden annemle babam onla ilgileniyorlar. Kayinvalidem annemlerin bu sürecini bilmesine rağmen hastayim diyerek sadece bni hastanede ziyaret etti ve evine gtti bana tyzem bakti hastanede sezeryan dogum yaptim. dogumdan sonrada anneme gittim 10 gün annemde kaldım .evime geçtim kv 5 gün yanımda kaldı ve gtti. çocuğum şuan 7 aylik bir kre bile hiç yardıma gelmedi. sole anlatıyım sozluluk dönemi evlilik dönemi cocuk herseyde komşu gbi davranıyor.Hicbiseyde benim yaa oğlunun yanında değil herseyden kaçıyor açıkçası. Ben açıkçası iyi biri mi kotu mu algilayamiyorum.cunku bana ne kayinvalidelik nede annelik yapıyor. misafircilik oynuyoruz. eşimin babasıda olu gbi bisey hayatlarında yok adam gencliginde hovardaymis smdi ise iş yerinde kalıyor çocuklarım dedelerini tanımıyor. 2. çocuğumu dha hiç görmedi öyle syliyim sze. Bnm sze sormak istediğim bu kadın bnm hicbiseyimi sormayarak ilgilenmiyerek iyi mi oluyo. inaninki çocuklarımla ac olsak evde bilmezler tek yaptığı bni watsuptan görüntülü aramak ondada yalandan kurban olsun bahanesi diyerek kapatiyo samimiyetsiz sirf
İlk defa bir kv konusunda konu sahibine hak veremiyorum çünkü haklı değilsin konu sahibi kimse senin çocuğuna bakmak zorunda değil. Anana kaynanana güvenerek çocuk yapılmaz. Şimdi ona güvenerek yapmadım diyeceksin ama öyle olsa beklentin olmazdı

Başiniz sağolsun ,kardeşinizin ve çocuğun adina üzüldüm .
Bende bu yardim taleplerini anlamiyorum .
Özellikle bir yaşa gelmiş insanlardan .
Bende tamamen iki çocuk yalnız büyüttüm ,annem bile bir gün bakmadilar .evet yoruldum hatta çok ama onlar benim çocuklarim .
İlgilenmediler diyede kimseye alinmadim ve benim gibi millyonca kadin var .
Bunu övünmek için söylemiyorum ,sadece beklemeyin akliniza getirmeyin .
Niye yardima gelmiyor diye kendinizi doldurmayın.
Bir yaştan sonrada gerçekten çocuklarla uğraşmak zor .
Onunda nasil hayattan ister fiziksel ister ruhen yorulduğunu bilemezsiniz.
Araniza boş yere soğukluk girmesin .
Siz daha gençsiniz , dinç ve küvetlisiniz

Başiniz sağolsun ,kardeşinizin ve çocuğun adina üzüldüm .
Bende bu yardim taleplerini anlamiyorum .
Özellikle bir yaşa gelmiş insanlardan .
Bende tamamen iki çocuk yalnız büyüttüm ,annem bile bir gün bakmadilar .evet yoruldum hatta çok ama onlar benim çocuklarim .
İlgilenmediler diyede kimseye alinmadim ve benim gibi millyonca kadin var .
Bunu övünmek için söylemiyorum ,sadece beklemeyin akliniza getirmeyin .
Niye yardima gelmiyor diye kendinizi doldurmayın.
Bir yaştan sonrada gerçekten çocuklarla uğraşmak zor .
Onunda nasil hayattan ister fiziksel ister ruhen yorulduğunu bilemezsiniz.
Araniza boş yere soğukluk girmesin .
Siz daha gençsiniz , dinç ve küvetlisiniz
çok teşekkür ederim yorumunuz için evet dediğiniz gbi sole dyorum kendime yanımda olmak istese olurdu ama bna hep bahanelerle geldi. çünkü gerçekten çok zor dönemden geçtim böle dönemlerdede görüyorsunuz zaten kimin yanında oldugunuzu

bnm dediğim yardim temizlik yemek değil zaten herseyi kendim yapıyorum dediğiniz gbi yetişmeyince kadin tutuyorum bnm yardim dediğim hastalandigimda yda vefatta Bn babanesine dyemiyorum anne çocuklarla sen ilgilenirmisin dye bu tarz olaylar kendide sormuyo zaten hadi görüşürüz diyip gdiyo:)
Aşkım bak senin dediğin Türkiye'de sayılı kv :KK70: yok yok öyle bir şey böyle bir kaynana türünün son örneği, yapsa da başına kalkar ya da aaa bir yere gidecektim der.
Sana yapmaz ama görümcen varsa ona yapar. El kızının çocuğu oğlunun da olsa sevilmiyor tatlım. Ama lafa gelince hepsi bir tutam ateş
Yani tüm ülke senin gibi yalnız değilsin😁

Benim kayınvalidem, bana güvenmeyin bakamam ona göre planlayın çocuğunuzu demişti. Kadın gayet açık sözlü ve dürüst davrandı bana göre. Zaten baktırmaya niyetim bile yoktu, kendime güvendim doğurdum. Çocuklarımı desteksiz büyüttüm lafını anlayamıyorum, öyle olması gerekmiyor mu? Kızım 2 yaşındayken diğeri doğdu ve eşim de iş gereği yurt dışına gidiyordu. İkisine de baktım besledim yıkadım gezdirdim. Asla kolaydı diyemem, biri ağladı diğerini uyandırdı, diğeri hastalık bulaştırdı vs. Bile isteye doğurduğumuza göre kendimiz bakmamız gerekmiyor mu? Ayrıca şu hayatta en istemediğim şey kayınvalidemin evime çocuklarıma karışması zırt pırt gelip gitmesi olurdu heralde ama gayet mesafeli biridir şansıma.

İlgilenmiyorlar, çocuklarım dede babaanne ilgisi sevgisi göremiyorlar tanımıyorlar diyorsanız da bu insanlar bugün böyle olmamışlardır. Onlar evlendiği zaman ben çocuk istemiyorum deme ihtimali bile yoktu. Belki kadın anaç değil, belki kendi de çocuk sahibi olmak istemedi, kendi doğurduklarım büyüdü başkasıyla da uğraşamam diyordur.

Ben de beklentinizi sıfırlayın diyorum.

Aşkım bak senin dediğin Türkiye'de sayılı kv :KK70: yok yok öyle bir şey böyle bir kaynana türünün son örneği, yapsa da başına kalkar ya da aaa bir yere gidecektim der.
Sana yapmaz ama görümcen varsa ona yapar. El kızının çocuğu oğlunun da olsa sevilmiyor tatlım. Ama lafa gelince hepsi bir tutam ateş
Yani tüm ülke senin gibi yalnız değilsin😁
inanirmisiniz bana gelecekti Bende sevindim hazırlık yapacaktım aradım anne gelmiyorsun dye bana dediki gorumcemin oğlu var 23 yaşında üni mezun kocasından boşandı gorumcem birlikte yaşıyorlar oğlunun Adidas murat. murat arkadaşlarıyla pikniğe gtti aklım onda kaldı oyuzden gelmedim. bnde tamm dedim kapattım. Bana şimdi belki fesatsin dceksin kalbimden geçti 7 aydirbebek bakıyorum bir gün demedin merak ediyorum szi dye Allah akıl fikir versin bu tarz insanlara:)

Benim kayınvalidem, bana güvenmeyin bakamam ona göre planlayın çocuğunuzu demişti. Kadın gayet açık sözlü ve dürüst davrandı bana göre. Zaten baktırmaya niyetim bile yoktu, kendime güvendim doğurdum. Çocuklarımı desteksiz büyüttüm lafını anlayamıyorum, öyle olması gerekmiyor mu? Kızım 2 yaşındayken diğeri doğdu ve eşim de iş gereği yurt dışına gidiyordu. İkisine de baktım besledim yıkadım gezdirdim. Asla kolaydı diyemem, biri ağladı diğerini uyandırdı, diğeri hastalık bulaştırdı vs. Bile isteye doğurduğumuza göre kendimiz bakmamız gerekmiyor mu? Ayrıca şu hayatta en istemediğim şey kayınvalidemin evime çocuklarıma karışması zırt pırt gelip gitmesi olurdu heralde ama gayet mesafeli biridir şansıma.

İlgilenmiyorlar, çocuklarım dede babaanne ilgisi sevgisi göremiyorlar tanımıyorlar diyorsanız da bu insanlar bugün böyle olmamışlardır. Onlar evlendiği zaman ben çocuk istemiyorum deme ihtimali bile yoktu. Belki kadın anaç değil, belki kendi de çocuk sahibi olmak istemedi, kendi doğurduklarım büyüdü başkasıyla da uğraşamam diyordur.

Ben de beklentinizi sıfırlayın diyorum.
Valla öyle kendimize doğuruyoruz annelere değil. Onlar kendi çocuklarına bakmış büyütmüş zaten. Bir de bizimkileri mi büyütsünler.

evet 8 yıllık evliyim yok inaninki beklemiyorum sadece kafamda böle davranarak iyi bi kv mi oluyo onu sormak istedim baktığınızda hicbiseye karismiyo sormuyo ilgilenmiyo :) ama ölsek haberi olmucak uzaktan watsup babaneligi
Dertsiz başınıza dert aramayın. Yüz göz olmaktan,evinizden çıkmamasından iyidir şu haliniz. 8 sene olmuş bu insanlar böyle, oldukları gibi kabul edin. Size bir faydaları yok ama zarar da vermiyorlar,öyle bakın olaya.

inanirmisiniz bana gelecekti Bende sevindim hazırlık yapacaktım aradım anne gelmiyorsun dye bana dediki gorumcemin oğlu var 23 yaşında üni mezun kocasından boşandı gorumcem birlikte yaşıyorlar oğlunun Adidas murat. murat arkadaşlarıyla pikniğe gtti aklım onda kaldı oyuzden gelmedim. bnde tamm dedim kapattım. Bana şimdi belki fesatsin dceksin kalbimden geçti 7 aydirbebek bakıyorum bir gün demedin merak ediyorum szi dye Allah akıl fikir versin bu tarz insanlara:)
İnanırım şekerim çünkü genel olarak hepsi böyle. Senin çocuğun olduğu için otomatikman kaybediyorsun. Sorsan ayırt etmezler ölürler falan filan icraat sıfır

Öncelikle annem varken kendimi yalnız hissetmiyordum dediğinizi gördüm elbette yalnız hissetmezsiniz çünkü sizin anneniz ile olan bağınız ile kaynananız ile olan ilişkinizi mukayese etmeniz mantıksız olur. Dünyaya gelirken tek geliyoruz yaşamımız boyunca bütün kararları kendimiz alıyoruz sonra aldığımız kararların sonuçları hayatımızı etkilemeye başladığı zaman ahlanıp vahlanıyoruz. Siz kendinize güvenerek dünyaya bir can getirme niyetinde bulunuyorsunuz. Sonrasında ondan destek gelmedi bundan destek gelmedi diyorsunuz. Neden destek bekliyorsunuz ? Destek beklediğiniz de karşılığını alamayacağınızı bildiğiniz halde neden ebeveyn olmayı seçtiniz ? Zevkimi tatmin etti sizi yada dünyanın kanunu mu deyip karar verdiniz ?
İnsanları bazen olduğu gibi kabul etmek gerekiyor. Bence sizin önce kendi içiniz de çözmeniz gereken konular var.
Değersizlik duygunuzun farkında mısınız? Neden kaynananız size böyle davrandığın da kendinizi bu kadar değersiz , sevilmeye layık görmediğinizin nedenini bulmaya çalışmıyorsunuz ? Her şey sizin zihninizde başlar sizin zihniniz de biter. Bu söylediklerime kulak verin . Sizde uyandıran duyguları fark edin onları çözümlemeye çalışın. Bunları çözmeye başladığınız da kimin yanınızda olup olmadığı pek de umurunuz da olmayacak . Hem daha verimli bir insana dönüşürsünüz hem de çocuklarınıza bilinçli bir anne olarak tamamen hür iradenizle verdiğiniz kararın gereklilikleri yerine getirmekten zevk duyar insanların davranışlarına bu kadar takılmazsınız.

X