kardeşim 2 haftadır bizde

Inşallah kefil olmayı düşünmezsin, nefese kardeşine ben güvenemedim.

Erkek kardeşim gelse de kalsa bende de.
Fırsatı olmuyor.
Alttan girip ustten çıkar arada iş bile yaptırırım.
Anlıyorum yorgun geliyorsunuz ama sizi rahatsiz eden şeyleri güzellikle söyleyin.
Anne babadan da çok birşey ogrenmeden buyuduyse erkek çocukları böyle işte.
Yaptığı şeylerin yanlış olduğunu dusunmuyordur bile.

Inşallah kefil olmayı düşünmezsin, nefese kardeşine ben güvenemedim.

Ben de güvenemedim yurtdışına gönderiyor bu burs gidip de gelmez ya da eğitimi bırakırsa hayatımı yakar zaten.
Evli olduğum için eşimin onayı olmadan kefil olamıyormuşum. Eşim de kızımız var bizim ya bi sorun olur da kardeşin bizi borçlu bırakırsa çocuğumuza nasıl bir gelecek sunabiliriz o zaman diyor. Bilmiyorum artık ne olacak..

Sizi nankorlukle suçlayacak.
Vicdanınıza dokunduracak.
Hatta kusebilir bile.
Küssün kendi bilir.

Ama kefil olmayin.
Eşinize atın topu.

Madem bir porsiyon etin hesabını yapmışsınız. Çocuğun ablasına verdiği parayla 71.5 kg et alınıyor hanfendi.
Ne ara bu kadar bencil olduk kardesiniz gelse yediği lokmaları mi hesaplayacaksiniz. PES...

İyi de çalışmadığı için 1 senedir evde yatan kocanız, bütün bu şikayet ettiğiniz şeyleri evde olduğu için onun yapıyor olması gerekmez mi? Siz niye bu kadar paralıyorsunuz kendinizi? Bir soralım ev hanımlarına bütün gün evde çocuk bakmak dışında bilumum temizlik, yemek, bulaşık işlerini akşam eve dönen eşleri mi yapıyor? Bir sene hangi koca karısını böyle idare eder ki siz ediyorsunuz?

Eşinizin evdeki tek başına krallık konforu bozulmuş ve sürekli sizi dolduruşa getiriyor bence. Siz de vicdanınız başka şey söylediği halde ondan etkileniyorsunuz belli ki. Kocaya tepki gösteremediğiniz için kardeşinizden çıkarıyorsunuz hırsınızı yoksa 1 tabak kaldırmaktan 1 yorgan katlamaktan kimse bu kadar öfkelenmez.

Gitsin markette çalışsın yer silsin çalışmayan adam mı olur ya

Ay okurken kalbim sıkıştı resmen, kıyamadım çocuğa. Benim de bir erkek kardeşim var, bu yüzden kendimizi sizin yerinize koyarak düşündüm. Ben bu kadar acımasız olamazdım tabii... Çocuğun yaptığı her şey batar olmuş size. Madem eşiniz de siz de bu kadar rahatsız olacaktınız, baştan kabul etmeseydiniz yani. Kendi kardeşinizi mi tanımıyordunuz da rahatsız olacağınızı düşünmediniz. Ayıp vallahi, kardeş bu ya kardeş. İnsan eşinden bile bir gün boşanabilir ama kardeş hep kardeştir size büyük bir kötülük yapmadıkça. Kardeşiniz kaç yaşında merak ettim.

ben sizi galiba önceki bir konunuzdan hatırlıyorum.aynı kişiyse eğer. Siz çok bunalmışsınız. Eşiniz iş bulsun çabalasın. Ya da ev işi yemek çocuk bakımı biraz daha üstünüzden alsın. Az parayla geçinmek çok zor. Herşey Ateş pahası. Psikolojiniz yıpranmış. Öfkenizi içinize atıyorsunuz. Kardeşinizin kulağında sorun var ondan bağırıyor. Kardeşinizin Elinde olan bişey değil. Yakında da gidecek zaten. Size de yardım etmiş ekonomik olarak zamanında . Sizi düşünüyor seviyor. Şimdi ne söyleseniz alınacak bişey söylemeyin sabırlı olun. Zaten kardeşinizin bişey yaptığı yok. Siz bunaldınız. Gözünüze batıyor herşey. Asıl sorununuza odaklanın. Eşiniz iş bulsun. Asıl sorununuz bu.

Kardeşlerim için canımı veririm bana abartı geldi taVirlariniz kardeşiniz yokken kim topluyordu evi

Bence abartmışsınız

Şok içinde okudum yazılanları. İşsizlik psikolojisini, eşi tam 11,5 ay işsiz kalmış biri olarak o kadar iyi biliyorum ki. Bir de bu durumda kardeşinize karşı yaşadığınız hisler sizi çok yıpratmış. 3 abim var. Üçünü de çok severim, evime gelirlerse iş güç beklemem, sofraya dokundurmam, çamaşıra bulaşığa karıştırmam. AMA eşimin işsiz olduğu süre içinde evime gelselerdi değil yukarıda saydıklarım nefes almaları bile batardı eminim. Ki battı da. Abimlerin değil ama evime gelen başka misafirlerin nefes almasından bile rahatsız olduğum oldu. Çünkü o dönem o kadar doluydu ki kafam. Nasıl geçinecez, geleceğimiz ne olacak, evliliğimiz ne olacak, evlenirken bunları asla aklıma getirmemiştim, eşim işten çıkarken de işsizliğin bu kadar uzun süreceğini düşünmemiştik.

Her neyse size tavsiyem kardeşlik ilişkinize göre ne kadar yıprandığınızı kardeşinize anlatmak, yapamıyorsanız da annenizle durumu konuşup onu aracı yapmak.

Eşin calısmak istese calısır demekki iş beğenmiyor. Bu sacma sapan bahane arkasına sığınmak cok sacma. Size kardeşsin para verirken iyi evine gelip kalınca mı kötü? Kardes veya kayın kalabilir gecici süreyle bunda problem yok evinize kazık dikmeyecek korkma..

Tahammül denilen şey kalmamış insanlarda. Esin ailesi gelir trip yapılır, kardeş gelir trip yapılır ; ne oluyor bu insanlara böyle.

Kardesinizle konuşup iş bölümü yapabilirsiniz.

Yatağını evi toplamayı istiyorum. Yemek yapabiliyorsa yemek isteyin ondan.

Aylarca kalmıyor ki, bir kaç hafta kardeş idare edilemiyorsa batsın bu dünya.

Kulağı duymuyor diyorsunuz, öyleyse çocuğu yüksek sesle sevmek kusur değildir.

Küfür etmiyorsa severken sesin yüksek olması sorun olmaz. Bu kadar fanusta yetiştirmenin çocukları.

Sonra gerçek dünyaya döndüğünde biri bağırdığında şok geçirir.

Ya ben şu mantığı anlamıyorum.. Evlendiğimiz kişi anneden, babadan kardeşten daha yakın olmuyor mu.. Eş olmuyor mu.. El mi oluyor.. Şu an abimle ayda bir görüşürüm ama eşim hep yanımda..

Bu konu bana şunu hissettirdi..

Toplum olarak hem çok sevgisiziz hem yalnızlığın dibini yaşamak istiyoruz.

Herkesin elinde , evinde internet.. göre göre örnek ala ala yalnız kalmayı almışız..Çevremiźdeki herkesi püskürtüyoruz .
Nasıl, insanlarla aramızı bozarız, neyi bahane ederiz diye düşünüyoruz.

Bu evde 1 tencere yemek pişiyorsa sofraya fazladan bir tabak koymanın ne zararı var candan öte insan için..

Yok, çalıştığınız için yardim etmesiyse söz konusu..
O, kardeşiniz oturun evinizin düzenini anlatın..
Yatağını, üstünü başını düzenlemesini size destek olmasını isteyin.Eminim ki sizi anlayacaktır.

Eşinizin yanında asla kardeşinizi eleştirmeyin..Eşinizin aklına düşürmeye gerek yok.

Ve lütfen şu an işsiz olan ve zamanında size karşılıksız 4 bin lira veren kardeşinizi incitmeyin.

Eşimin kiz kardeşi 1 ay bizde kaldi, öğlen 1 -2 gibi kalktı hicbir seye yardim etmedi , aksamlari birlikte yemek yiyorduk mesela nadir olarak topladı, evi ben toparlarken oturdu demedi bende yapayım mi bsiey bende demedim , yattığı odaya girmedim ve 1 kere makinayla aldi yatağı toplamdı hep acik bıraktı , girdiği wcyi yıkamadım kendide yıkamadi oysa benim hergün kendi kullandığımızı yıkadığıni gördüğü halde , gelince iki gün yika dedm bıraktım anlamıştır diye yapmadi. Saçlarını döktü toplamadı. Hafta sonu esimle evi toparlaken bende yapayım demedi gün saydım. Mesela dedim kendi kendime kendi kardeşlerim olsa bin defa derdim , ya sunu yap bunu yap , girdigin wcyi temizle diye. Eşimde gördü ama oda demedi ben gibi değil, kendi kardesinizle konuşabilirsiniz. En azindan evi toplayin bende dinleneyim diye. Maddi kisima bisey diyemiyorum insan eti agir gelir derler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…