kardeşim 2 haftadır bizde

kumru00115599

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2019
510
489
37
Güncelleme:
arkadaşlar kardeşimin verdiği para şu şekilde. seneler önce ihtiyacı vardı ben ona para göndermiştim, unutmuşum bile asla karşılık bekleyerek yapmamıştım sonuçta kardeşim ne olacak dedim gönderdim. sonra bizim durumlar sıkışık olunca o da bana para gönderdi. yani ikimiz karşılıklı para göndermiş olduk birbirimize.

böyle söyleneceksen bir daha evine davet etme diyenler var. biletin resmin attı gelirken bana.o şekilde haberim oldu buraya geleceğinden. arayıp müsait olup olmadığımızı bile sormadan.

bu hafta üçüncü haftaya girdik ve hala haber yok beklediği işten. daha ne kadar bekleyecek belli değil. bu hafta içi mi belli olur önümüzdeki hafta içi mi yoksa daha da uzar mı kendisi de bilmiyor.

dün çocukla oynarken çocuğu ayaklarından tutup baş aşağı sarkıtmış sallıyor, oyun oynuyorlar güya. sırtına aldı çocukta sırtında yatar bi şekilde yine kafası aşağı geliyor çocuğun ayaklarından tutmuş anlatabildim mi pozisyonu bilmiyorum ama. döndü döndü döndü durdu çocukla beraber. sonra yastıklarla birbirlerine vurmaya başladılar oynarken oynarken artık bayağı yorulmuşlardı koltuğun kenarına çarptı çocuğun kafasını, çocukta ağlamaya başladı. eşim de ben sana uyar demiştim sen uyarmadın böyle oldu diye bana söylendi. sürekli durup durup uyarmak istemiyorum işte ama insan ayaklarından tutup baş aşağı sallanmayacağını bilmeli ya 20 aylık bebek o daha.

neyse annem dün aradı bunu gel artık yanıma dedi. kardeşim bağırıp çağırmaya başladı ben işimin derdine düştüm gelip orada ne yapacağım falan diye(ki burada da işiyle ilgili yaptığı bir şey yok) bi de annemle kavga edip telefonu kapattı. zaten annemle anlaşan bir tip değil.

burda bazı arkadaşlar umarım senin gibi kardeşim olmaz falan yazmışlar ama emin olun ki sandığınız kadar kötü değilim. tek bir laf yada imada bulunmadım burada olduğu süre içerisinde. ama insanların anlayışlı olması lazım. bakın çocuğun bezi, maması, faturalar, şu bu çıkınca benim elimde kalan para 900 falan oluyor. 2 yetişkin 1 çocuk bununla 1 ay idare etmeye çalışırken 3 yetişkine çıktı bu iş. sizce bu normal mi allah aşkına. biliyor durumumuzun sıkışık olduğunu. annemle rahat edemediği için burda karışan eden yok diye kalıp, bu kadar rahat olunur mu ?

neyse son olarak sizden kardeşimin kalbini ben ve eniştesi kırmadan, incitmeden nasıl ailemin yanına gidipte durumun sonuçlanmasını orada beklemesini söyleyebiliriz. fikir verir misiniz bana.

merhaba hanımlar.
erkek kardeşim 2 haftadır bizde. eşim çalışmıyor çocuğa bakıyor. dolayısıyla 24 saat beraberler.
kardeşim bekar, bir iş sonucunu bekliyor o yüzden ailemin yanına gitmedi. ailemle farklı şehirlerdeyiz.
beklediği iş sonucu bizim bulunduğumuz şehirde de değil. çocuğu görmeye geldi birazda yanımıza.
belki işin sonuçlanması 1-2 haftayı daha bulacak.

ben çalışıyorum. 2 yaşında kızım var. sürekli bir koşturmaca halindeyim eve gidince halimi çalışan, küçük çocuğu olan anneler anlıyordur.

akşam eve gittiğimde bazen yatağını hala toplamamış oluyor kardeşim. salonun ortasında yorgan yastık. ben toplamaya başlıyorum dur dur ben toplarım diyor. yahu sabahtan akşama kadar evdesin topla koy kenara koltuğun yastıklarını yerine yerleştir işte.

pubg oyununu oynuyor biliyorsunuz karşıdakiyle diyalog halinde olan bir oyun. tak tak tak silah sesi falan. kulaklığını tak diye uyarmak sürekli istemiyorum. zaten çocuk sürekli mızmız kafamız kazan gibi evin içinde. bi de bazen balkonda oynuyor bağırarak falan komşular rahatsız olacak diye de korkuyorum. ( çok bağırarak konuşulmayınca duymuyor kulaklarında sıkıntı var dolayısıyla kendisi de bağırarak konuşuyor genelde)

ilk zamanlar yemek yedikten sonra tabağını bardağını sofrada bırakıp pat balkona sigara içmeye. eşime laf atarmış gibi sofrayı toplayın öyle nereye dağılıyorsunuz dağılın falan dedim de öyle tezgahın üstüne bulaşıklarını koymaya başladı. ki eşim sofrayı topluyor zaten benim ki kardeşime laf atmaktı bir nevi.

ilk geldiğinde bağırarak seviyordu çocuğu onu da uyarmak zorunda kaldım çünkü abartısız sürekli canını yeriiim kurban oluruuum sürekli böyle bağırıyor. artık eşim her akşam ağrı kesici içmeye başlamıştı uyarmak zorunda kaldım çocuk korkuyor çok bağırmadan sev diye. cidden de tv de falan en ufak bağırma sesi bile duyunca ya babasına ya bana koşar sarılır.

bizim derdimiz zaten bize yetiyor eşim 1 senedir işsiz. iş görüşmesi oldu sonucunu bekliyoruz. ayda 1,500 lirayla geçinmeye çalışıyoruz. kızımızın maması bezi mutfak faturalar. yani anlıyorsunuz değil mi kafam inanın ki hiçbir şeyi kaldırmıyor. eşimde sıkılmaya başladı kardeşimin tavırlarından. hani kendisi bir şey demiyor bana sen söyle sigara içtikten sonra çocuğu öpmesin, bağırarak çocuğu sevmesin de diyor.

kardeşimin maddi olarak yardımı da olmuştu bize dört beş bin kadar bir kaç ay önce. off işte nankör müsün iki üç hafta kardeşini idare edemedin diye de cebelleşiyorum kendimle. kalbini karartma diyorum. yapılacak bir şey yok git diyecek halim de yok. dertleşmek istedim sizinle.

Son düzenleme:
Ya sanki abartmissiniz. Bugün iki yıldır beş kuruş harcamadan ablasinda kalan birini okumuştum. Size yardım da etmiş. Hemde az bi para değil. Biraz idare edebilirsiniz bence.
Tavırları konusunda haklısınız. Üslubuyla uyarirsiniz anlayacaktır.

Konu kayın olsaydı eşin kovamıyorsa sen kov denirdi

Örneğin yatağı bugün ben toplarım ama yarın kalkınca topla diyecektiniz

Kuralları söyle annesinin evindeki modda olmadığınızı belirt

Gerekirse de annene çıtlatçağırsıb eşin zaten bunalımlı bir modda çalışacak iş yok evde çocuk bakıyor vs bir de kardeşin ile daha da gerilebilir

Aynen nankörsün iç sesin doğru söylüyor eşinde nankör size 4-5 bin para yardımı yapan (yardımınıda geçtim kanından canından olan bir insanı) kardeşini bir süre idare edemiyorsun... 2 haftada sıkılmışsın kaldı ki anlattıklarına göre çocuğun yaptığı bişeyde yok yiğenini yüksek sesle sevmiş yatağı toplamamış aman ne büyük bir suç dilerim çocuk iş bulurda sizden bir an önce kurtulur.

Son düzenleme:
O parayi borç olarak almadiniz mi? Yani 2-3 haftadır sizdeyse o da işsiz değil mi? Bur de o evinizde misafir misafirlere direktif verilmesi bana nahos geliyo. Arsiz bi durum yok anlattıklarınizda. Kendi düşünemiyor olabilir sofra toplamayı. Ama yatak konusunda haklısıniz.

Valla eşinizin kardeşi olsa anlattığınız anlarım da kendi kardeşiniz alın karşınıza ne varsa konuşun açık açık. Benimde erkek kardeşim var geldiği zaman bazen ayağın kokuyor git yıka bile derim yani bence öz kardeşiniz açıkça dile getirmeniz lazım

o maddı yardımı borc olarak mı verdı ? odedenız mı
yanı bırı sıze borc verdı dıye herseyıne eyvallah yapamazsınız zaten de,
hadı bana yardım edın canlar hışım cıktı deyın bırlıkte yapın sonra da hep bırlıkte kahve ıcın bu sadece sıze ezıyete donusmesın hep bırlıkte sohbete keyıfe donussun

Offf ben seni çok iyi anlıyorum
25 yaşında benimki de erkek.
İş başvurusu ve sınavlar için geldi geçen 2 hafta kaldı
Yatak yorgan aynı
Bende de 1 yaşında bebek var
Yemeğini yiyor tabağını tezgaha koyuyor. Sofraya bile yardım etmiyor.
Eşim bulaşıkları toplayıp yerleştirdi kardeşim kalktı küfür gibi kendi bulaşığını eşimin önüne koyuyor al bunu da kaldır der gibi
Televizyonu ele geçiriyor koltuğa yayılıp yatıyor bizim evde tek L koltuk var biz eşimle gidip sandalyede oturuyoruz.
Gitsin diye dua eder hale gelmiştim şimdi 2 hafta sonra gelicekmş yine 1 hafta kalcak

Ağzını şapırdatıp her şeyi höpürdeterek içiyor. Eşim bu seslere çok takıktır. Bana söyledi içim almıyor yemek yiyemez oldum diye. Ben de eşim yokken kardeşimi uyardım. Bana diyor ki yooo ben öyle yemiyorum :/
Ne yapacağımı şaşırdım valla

Durumlarimiz hemen hemen ayni Benim kiz kardesimde( 4 yil olacak artik )benim yanimda liseyi okuyor. Yine de simdiden giderse bosluga dusecegimi biliyorum, cunku bana faydasi cok olur her anlamda Tabii kiz ile erkek arasinda fark cok yinede biraz daha disinizi sıkın derim. Sonucta kardesiniz icinizi ferah tutun ki esinizin de ici ferah olsun .

Çalışan bir kadınım o nedenle seni anlayabiliyorum ve düşündüklerini asla nankörlük olarak görmedim. İşte ayrı yoruluyoruz evde ayrı bir de çocuğun küçük o daha da yorucu. Yabancı değil karşındaki anlayacaktır seni uyar mutlaka içine atıp böyle dert etme...

Çok ilginç, bu kadar mı rahatınıza düşkünsünüz?
Geçici bir süre ve misafir olarak geldiğini bildikten sonra böyle şeylere nasıl bu kadar takılabilir ki?

ben bundan 4-5 sene önce bekarken 4 bin lira bir iş için vermiştim kardeşime ve geri almadım. hatta eşimin bile haberi yok ki olması da gerekmez o zaman evli değildim daha.

kardeşim de ben senden zamanında para aldım verdiğim parayı sonradan vermeyin bana dedi ( ki ben verdiğim parayı unutmuştum bile kardeşime durumum varken tabi yardım edeceğim diye düşünmüştüm sonrada aklımdan bile çıkmış o para) ama ben eşime bile kardeşimle konuştuklarımızı söylemedim çünkü eşim çalışmaya başlayınca ödemek benim niyetim verilen parayı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…