yarari olmayan kv

Yalnız değilsin canım.Benim kv kp de böyleler.Bende arada senin gibi düşünürüm iyi mi kötü mü bu durum diye.Burdaki bazı üyeler anlamamış olayı cocuk bakma vs sanmışlar.İnsan bi samimiyet içtenlik arıyor değil mi ama yok.Bende şöyle davranıyorum umursamıyorum aramıyorum sormuyorum yok sayıyorum bi nevi.Zaten uzak şehirdeler Allahtan

Insana kendi anne-babasından başka kimseden fayda yok. Kayınvalideler hizmet beklerler bolca. Beklentilerinizi indirin, el gibi gelsin gitsin, karışmasından iyidir.

arkadaşlar merhaba Bn 33 eşim 38 yaşında 2 tane çocuğumuz var 6 ve şuan 7 aylik olan bebegim. ilk çocuğunda annemle babam hep bnm yanımda oldular hatta kızımın bebeklik donemini annemle büyüttüm diyebilirim. 2. cocugumda hamileyken kardeşimi kaybettim. kardeşiminde çocuğu var oyuzden annemle babam onla ilgileniyorlar. Kayinvalidem annemlerin bu sürecini bilmesine rağmen hastayim diyerek sadece bni hastanede ziyaret etti ve evine gtti bana tyzem bakti hastanede sezeryan dogum yaptim. dogumdan sonrada anneme gittim 10 gün annemde kaldım .evime geçtim kv 5 gün yanımda kaldı ve gtti. çocuğum şuan 7 aylik bir kre bile hiç yardıma gelmedi. sole anlatıyım sozluluk dönemi evlilik dönemi cocuk herseyde komşu gbi davranıyor.Hicbiseyde benim yaa oğlunun yanında değil herseyden kaçıyor açıkçası. Ben açıkçası iyi biri mi kotu mu algilayamiyorum.cunku bana ne kayinvalidelik nede annelik yapıyor. misafircilik oynuyoruz. eşimin babasıda olu gbi bisey hayatlarında yok adam gencliginde hovardaymis smdi ise iş yerinde kalıyor çocuklarım dedelerini tanımıyor. 2. çocuğumu dha hiç görmedi öyle syliyim sze. Bnm sze sormak istediğim bu kadın bnm hicbiseyimi sormayarak ilgilenmiyerek iyi mi oluyo. inaninki çocuklarımla ac olsak evde bilmezler tek yaptığı bni watsuptan görüntülü aramak ondada yalandan kurban olsun bahanesi diyerek kapatiyo samimiyetsiz sirf
Kv çocuklarını büyütmüş, rahata ermiş. Siz de erişkin birey olarak çocuk sahibi olmuşsunuz. Bakım ve sorumlulukları size ve eşinize ait. Neden çevrenizdeki insanlar siz çocuklarınızı yetiştirirken seferber olsun istiyorsunuz ki.
Mesafeli olmak istiyormuş, siz de öyle davranın.
(Ben de 32 yaşındaki kardeşimi motosiklet kazası sonucu kaybettim. Bu yüzden acınızı anlıyorum .)

Ya bana burda kv savundurtuyosunuz/) Sevişip ürerken sordunuz mu kv ye sen yardım edecek misin diye? İnsanlar kaç yaşına gelmiş yaşamış görmüş kendileri bi rahat bırakın şu anneleri kv leri ya! Bakmak zorunda da değiller destek olmak zorunda da deeğiller ne hakla beklersiniz bunu anlamıyorum. Anneniz de bakmak zorunda değil! Gözünüz yemiyorsa üremeyin bu kadar.

Kaynanalar da bır yaranamadı gıttı dedırttınız sonunda. eVe gelır gıtmez suc, gelmez suc. Torun dıye olur biter karısır suc. Torun uzaktan sevee karısmaz suç.
Tırnagın varsa basını ksıycan. 4 cocugum var 1ı 13 aylık daha. Ne anne ne kv destegı ıle uyuttum sadece bn ve esımle buyuttuk. Şuanda da en buyuk cocugum yardımcj ama ole buyutme olarak degıl. Tuvalete gıderkn yada yemek yaparken oyun oynuyor buyuklerım ki olması gereken bu. Ilerıde de eslerıne aynı destegı yaparlar. Kv hanım
En buyuk oglumda ılk 6 ay yanımdaydı kabus gıbıydı. 3. De misafir gıbı ıkı kere geldı. 4 numara da hıc gelmedı telde resmine baktı. Bnm için 1 eksıklık mı degıl. Esım uzulıyor mu artık alısmıs yoklugu varlıgından daha ıyı dıyor.

arkadaşlar merhaba Bn 33 eşim 38 yaşında 2 tane çocuğumuz var 6 ve şuan 7 aylik olan bebegim. ilk çocuğunda annemle babam hep bnm yanımda oldular hatta kızımın bebeklik donemini annemle büyüttüm diyebilirim. 2. cocugumda hamileyken kardeşimi kaybettim. kardeşiminde çocuğu var oyuzden annemle babam onla ilgileniyorlar. Kayinvalidem annemlerin bu sürecini bilmesine rağmen hastayim diyerek sadece bni hastanede ziyaret etti ve evine gtti bana tyzem bakti hastanede sezeryan dogum yaptim. dogumdan sonrada anneme gittim 10 gün annemde kaldım .evime geçtim kv 5 gün yanımda kaldı ve gtti. çocuğum şuan 7 aylik bir kre bile hiç yardıma gelmedi. sole anlatıyım sozluluk dönemi evlilik dönemi cocuk herseyde komşu gbi davranıyor.Hicbiseyde benim yaa oğlunun yanında değil herseyden kaçıyor açıkçası. Ben açıkçası iyi biri mi kotu mu algilayamiyorum.cunku bana ne kayinvalidelik nede annelik yapıyor. misafircilik oynuyoruz. eşimin babasıda olu gbi bisey hayatlarında yok adam gencliginde hovardaymis smdi ise iş yerinde kalıyor çocuklarım dedelerini tanımıyor. 2. çocuğumu dha hiç görmedi öyle syliyim sze. Bnm sze sormak istediğim bu kadın bnm hicbiseyimi sormayarak ilgilenmiyerek iyi mi oluyo. inaninki çocuklarımla ac olsak evde bilmezler tek yaptığı bni watsuptan görüntülü aramak ondada yalandan kurban olsun bahanesi diyerek kapatiyo samimiyetsiz sirf
Benim kayinvalidem hastaneye misafir gibi geldi tek yaptığı sütün yok, göğüs ucun yok bilmem ne diyerek beni çıldırtmaktı. Doğumdan sonra da ne annem geldi yemek temizlik yaptı bebek baktı ne de kayinvalidem. Sezaryen olmama rağmen kendim baktım eşimle birlikte. Şimdi oğlum 13.5 aylık hala misafircilik oynar o kadar. Ben çok ciddi bir trafik kazası geçirdim kolum dizim tutmadı günlerce o günlerde bile yine ne annem destek oldu ne kayinvalidem eşim izin aldı ben bebeğe baktım o bana. O yüzden kimseden birsey beklemeyin bana göre. Bana daha beterini yaşattıkları için bana normal geldi süreciniz. Üzmeyin kendinizi misafir olarak gidin gelin yeterli.

Yardıma diye gelip huzurunun içinden geçmesinden iyidir. İlk çocukta insan acemi oluyor yardıma ihtiyacı oluyor ama 6 yıldan sonra tekrar anne olduğunuzda pek çok şeyi kendiniz halledecek durumda oluyorsunuz. Çalışmadığınızı düşünüyorum, bu durumda her şeyi kendiniz halledebilirsiniz. 7 8 yıllık bir evliliğiniz var, kvnin hal ve tavırlarını normalleştirmiş

Kv çocuklarını büyütmüş, rahata ermiş. Siz de erişkin birey olarak çocuk sahibi olmuşsunuz. Bakım ve sorumlulukları size ve eşinize ait. Neden çevrenizdeki insanlar siz çocuklarınızı yetiştirirken seferber olsun istiyorsunuz ki.
Mesafeli olmak istiyormuş, siz de öyle davranın.
(Ben de 32 yaşındaki kardeşimi motosiklet kazası sonucu kaybettim. Bu yüzden acınızı anlıyorum .)
başınız sagolsun Rabbım mekanlarını cennet eylesin

Benim kayinvalidem hastaneye misafir gibi geldi tek yaptığı sütün yok, göğüs ucun yok bilmem ne diyerek beni çıldırtmaktı. Doğumdan sonra da ne annem geldi yemek temizlik yaptı bebek baktı ne de kayinvalidem. Sezaryen olmama rağmen kendim baktım eşimle birlikte. Şimdi oğlum 13.5 aylık hala misafircilik oynar o kadar. Ben çok ciddi bir trafik kazası geçirdim kolum dizim tutmadı günlerce o günlerde bile yine ne annem destek oldu ne kayinvalidem eşim izin aldı ben bebeğe baktım o bana. O yüzden kimseden birsey beklemeyin bana göre. Bana daha beterini yaşattıkları için bana normal geldi süreciniz. Üzmeyin kendinizi misafir olarak gidin gelin yeterli.
çok geçmiş olsun :KK43:

Yalnız değilsin canım.Benim kv kp de böyleler.Bende arada senin gibi düşünürüm iyi mi kötü mü bu durum diye.Burdaki bazı üyeler anlamamış olayı cocuk bakma vs sanmışlar.İnsan bi samimiyet içtenlik arıyor değil mi ama yok.Bende şöyle davranıyorum umursamıyorum aramıyorum sormuyorum yok sayıyorum bi nevi.Zaten uzak şehirdeler Allahtan
çok sagolun bni anladığınız için:) evet dediğiniz gbi temizlik yemek çocuğa çektiler konuyu bnm dediğim böle olunca iyi biri mi oluyo ? yanlış insanlardan doğruyu arıyoruz samanlıkta iğne aramak bizim meselemiz

Ya bana burda kv savundurtuyosunuz/) Sevişip ürerken sordunuz mu kv ye sen yardım edecek misin diye? İnsanlar kaç yaşına gelmiş yaşamış görmüş kendileri bi rahat bırakın şu anneleri kv leri ya! Bakmak zorunda da değiller destek olmak zorunda da deeğiller ne hakla beklersiniz bunu anlamıyorum. Anneniz de bakmak zorunda değil! Gözünüz yemiyorsa üremeyin bu kadar.
:))

aynıyız demekki bnde merak ettim bnm gbi olanı var mı dye:) bnde sizinle gbi uzak durmaya çalışıyorum tavır yapsam sormuyo oyuzden alıp karşıma konuşamıyorum allahtan uzak oturuyorlar yoksa yalandan babaneligine devam etcek
Bir arkadaşın dediği gibi beklentiniz azaltın o zaman çok uzulmezsiniz ve yalnız degilsiniz

birinci çocuğumdan biliyordum yanliz olacağımı oyuzden 6 yas var aralarında yok ona güvenerek doğurmadim yani sadece insan çevresinde görüyor gelinlerine deli divane olan kv var bnm bahtıma cikan:KK43:
Aynı şekilde kayinvalidesinin evinin temizliğini yapan, kayinvalidesine pervane olan gelinler de mevcut. Şimdi sizin kvde de bahtima çıkan gelin bu mu demeli?
Ne güzel işte karismiyormus da. Çocuğunuza baksa yardım etse hoş olur ama böyle bir zorunlulugu yok, bunları yapmiyor olması da onu kötü kv yapmaz. Çocuğa bakmak anne ve babanin görevidir, kv nin dedenin değil ki.
Kendinizi etrafinizdakilere bakıp da doldurmayın bence, çocuklarınızı sağlıkla buyutursunuz umarım..

Benim asla anlamayacagim durum, gelinler kayinvalideden neden hizmetcilik bekler?
Bakamiyacagin cocugu niye dogurursun.
Anneler kayinvaldeler zaten cocuklarini bzyutmzsler, virde torun buyutüp imrü billah
Cocukmu baksin.
Bu memleket su anneleri ve kayinvalideleri salsin artik.
Sadece turkieyede var zannederim bu beklentiler

Niye evinizde aç kalasınız ki, olayları bu kadar dramatize etmeyin.
Bahtıma çıkan kayınvalide bu demişsiniz ama ayni şey onun içinde geçerli. O da hizmet eden gelin bekliyordu belki.
Evinize karışmayan, sizi yormayan kayınvalide iyidir. Arada gider gelirsiniz olur biter. Daha fazlasını bekleyenleri hiç anlamadım, anlayamayacağım.

Son düzenleme:
bende dediğiniz gibi yapıyorum. çağırsam yardıma bahane üretiyor oyuzden güçlü olcam dye çocuklarımla yorgunluktan ölüyorum
Doğurmasaydınız madem ? Kimse gelip çocuğunuza bakmak zorunda değil. 2.5 yıldır evdeyim çocuğuma kendim bakıyorum 3 yaş gelsinde kreşe verip işe gireyim diye bekliyorum. Annem 2alt sokağımda oturuyor işe girsem bak desem bakar ama demiyorum. Kaç yaşında insanlar benim doğurduğum çocuğa bakmak zorundamı ?

Ben şimdiden bile söylüyorum ilerde kızım doğurduğunda bakmam torunuma diye. Bakmak zorundada değilim

Uzak olsun,boşver.

Doğurmasaydınız madem ? Kimse gelip çocuğunuza bakmak zorunda değil. 2.5 yıldır evdeyim çocuğuma kendim bakıyorum 3 yaş gelsinde kreşe verip işe gireyim diye bekliyorum. Annem 2alt sokağımda oturuyor işe girsem bak desem bakar ama demiyorum. Kaç yaşında insanlar benim doğurduğum çocuğa bakmak zorundamı ?

Ben şimdiden bile söylüyorum ilerde kızım doğurduğunda bakmam torunuma diye. Bakmak zorundada değilim
Kocası ölmüş, yani belki destekçisi kocasiydi ?

X