kardeşim 2 haftadır bizde

kaardeşinizden para yardımı almayı kafanız kaldırıyor ama değil mi ?
nankör ve kötü kalplisiniz !!!
en aızndan kardeşiniz konusunda
ben bundan 4-5 sene önce bekarken 4 bin lira bir iş için vermiştim kardeşime ve geri almadım. hatta eşimin bile haberi yok ki olması da gerekmez o zaman evli değildim daha.

kardeşim de ben senden zamanında para aldım verdiğim parayı sonradan vermeyin bana dedi ( ki ben verdiğim parayı unutmuştum bile kardeşime durumum varken tabi yardım edeceğim diye düşünmüştüm sonrada aklımdan bile çıkmış o para) ama ben eşime bile kardeşimle konuştuklarımızı söylemedim çünkü eşim çalışmaya başlayınca ödemek benim niyetim verilen parayı.

ya ne alaka ya?
kardeşim benden güzel temizlik yapar.
keza eşim de gündelikçi gibi temizlik bilir.
kimse öğretmedi...
adam gece ocak kirli sileyim oyle yatayım diyor.
inanın ben bolmem uykumu ocak bilmem ne için

Yaz tatilinde 3 hafta 15 yasinda ergen kardesimi agirladim evimde. Baktim 1 2 gun saldi kendini. Ben de tatildeyim ne de olsa diye. 3. Gun aldim elime bunu
Kurallari anlattim. Enisten isten yorgun da gelse bak bulasigini kaldiriyor,masanin altini supuruyor, corbayi karistirmaya , salatayi yapmaya yardim ediyor. Elini tasin altina koy. Bundan sonra corba isi sende,bulasik dizmek , masayi silmek sende dedim. Kabullendi. Yardim etti. Guzel ve sakin 3 hafta gecirdik. Eve dondugunde annem sasirdi hatta. Yatagini topluyor, tabagini kaldiriyor falan dedi bana.
Bizim evimiz biraz disiplinlidir. Kiz kardesim coo gelmez bana o yuzden Esim polis okulundayken alismis disipline, duzene. Beni de o alistirdi mesela.
Siz de konusun. Yoruluyorum ablacim, yatagini toplamayi unutma, tabagini bardagini kaldir. Yigenini yarim saat parka gotur falan de.
Anladigim kadariyla anlayisli bir kardesin var. Ben bunlari ergene yaptirdiysam sen de yaptirirsin koca adama.

Hayır genelde karşı tarafın ailesi istenmez ya sizde tam tersi demekki kardeşinizle çok yakın değilsiniz burada bi mesaj okudum kardeşim gelsin istediği kadar kalsın diye düşünenlerde var herkesin ilişkileri farklı tabi yanlışlık bence birşey yok siz yaşıyorsunuz o evde kolay gelsin o zaman ne diyim

Terbiyesiz konuşmadım ki tekrar oku.

Siz insanların kızdığı mevzuyu anlamıyorsunuz.
Görümce kayın kaynana kayınpeder geldiği zaman geline ciddi manada cinnet geçirtiyorlar.
Eşimin annesi geldiği zaman dili durmuyor, o yüzden gelmesini istemiyorum ama babası şu an burada gayet de güzel vakit geçiriyoruz.

Evet zor olabilir, ama kocanizin kardesi olsaydi her gece agri kesici icermiydi bilemedim..

Siz bunalmissiniz, esin issiz olusu ve tum yukun sizde olusu sebebiyle lakin 1 yastik carsaf katlamaylada incileriniz dokulmez.

Anlattiginiz seyleri bende yasadim inanin hic gozume takilmadi bunlar, nedir yani sofradaki 1 tabagi bardagi tezgaha koysa nolur koymasa nolur.
Kardes da otesi varmi.
Ben cekinirdim acikcasi, tabagini tezgaha koy demeye.

Kayin aile cinnet geçirtirde, kendi aile niye geçirtmesin? Belli ki konu sahibi bunaldi. Kaynak kayin aile olunca sövüyoruz, kaynak kendi aile olunca "nolcak canim, alttan al" diyoruz.

Bu bence iki yüzlülüktür.

Neticede konu sahibi çok bunaldi ve bunun çaresine bakilmali. Ve çare "alttan al, misafirdir" demek degildir.

Konu, eşimin kardeşi 2 haftadır bizde kalıyor şeklinde açılsaydı, vay buraların haline.
Kelleler uçuşuyor olurdu.
Kadının kardeşi olunca, nankör olma deniyor.

Çifte standardın daniskası burada.
aynen ya ne nankörlüğüm kaldı ne kötü kalpliliğim.
ortada bir yanlış varsa bu kardeşim olunca yanlış olmuyor da kaynım olunca mı yanlış oluyor.
ki ben çocuğa tek laf etmiyorum gidene kadar da etmem zaten.

Ayrıca siz kardeşinin size yaptığı yardımı geri ödeyecek misiniz?

Üzüldüm kardeşinize. Siz eşinizin kardeşi için benzer cümle kursanız. Kıskanıyosun derdi büyük ihtimal. Evlilikte akraba konuları. Nerden tutsanız elinizde kalıyor

O sizin kardeşiniz, aslında insanın en çok kardeşine nazı geçer, karşınıza alıp ablacım işten yorgun geliyorum, yatağını toplamak, masa kurmaya-toplamaya yardım etmek gibi ev işlerinde bana yardımcı olur musun lütfen derseniz bence yardım edecektir, ki ev işlerine yardımın kadını erkeği olmaz.

Aynı gerekçelerle kayınbirader için konu açılsa yine aynı şeyleri yazardım.
'Benim fikrim bu' ben ortada cinnet geçirttirecek bir durum göremiyorum.

Kendi öz kardeşinizle biraz daha rahat diyalog kurmanız gerekmez mi?
Bu tür şeyler söylenebilir veya uyarılabilir.

birazdaha sabredebilirsin ,
herkes ayağa kalksın biranda bütün evi deryip toplayın ve beraber oturun

biz kızım ve eşimle bazen öyle yaparız , yarım saatte herkes boşa çıkar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…