kardeşim 2 haftadır bizde

Yasamayan bilmez ...Zaten cani burnunda olan insanlari sikmaktan baska birsey degil bu durum.Misafirlik 3 gun olur.
inanın ki öyle. hem iş, hem ev, hem çocuk, yemeği, temizliği, mutfağı, çocuğun parkı, huysuzluğu 2 yaş sendromu, geçim derdi, gece uykusuzluğu.. ben zaten canımdan bezmişim. gelirken de biliyordu en az 3 hafta işten ses çıkmayacağını git işte ailenin olduğu şehre ne işin var çalışan çocuklu kadının evinde bu kadar misafirliğe..

Benim abimde öyleydi 7ay kaldı bende sonra kavga dövüş gönderdim sizi çok iyi Anlıyorum

bende sizi çok iyi anlıyorum
hayır eşimin ailesinden biri gelip bu kadar kalsa ben ona da söylenirdim şimdi kendi kardeşim olunca ikiyüzlülük yapıp ya kalsın ne olacak diyemiyorum işte. ben hayattan bezmişim zaten..

Sofraya bir tabak koymayla fakirleşmezsiniz merak etme. Siz evinizde kimseyi istemiyorsunuz düzeniniz bozuluyor değil mi (gelsin ama çok da kalmasın düşüncesi). Elin adamını canım kocam diye bağrına bas ama öz kardeşin gözüne batsın. Ne âlâ memleket.

valla elin adamını da canım kocam diye bağrıma basmıyorum, ben zaten kendimden bile vazgeçtim aylardır..

ne olmus yani? sanki bi dostunuzdan bahseder gibisiniz. Kardesinizin sizde kalması gayet doğal hı cok mu zor bi bulasıgını masadan alıp yıkamak. İyi ki sizin gibi ablam yok. Ben onlarda kaldıgımda bir seye dokunursan konusmam almam seni eve bak diyor yegenim uyudugunda ac müzik dinle duymaz seni vs diyor. Şükrettim aileme.

ya bir kaç önce kaynım geldi çocuk gece yarısı kusmaya başladı hastanelik oldu sabah baktım yatağı yorganı toplamış.
sorun yatak yastıkta değil zaten bizim derdimiz bize yetiyor. eşim bunalımda. amaan işte..

Siz bütün bunları kardeşiniz yokken yapmıyor muydunuz? Evinize hizmetçi geliyordu da o gelince gitti mi?esktra bir tabak yıkamak mi zor geldi?
Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin.kardeş bile olsa.bir tabağı,kaldırmadığı yatağı,yüksek sesle çocuk sevmesini.... sorun edecek kadar mı tahammülsüzleştiniz? Uzuldum gerçekten.
Bari eşinize fırsat vermeyin.

bende şükrediyorum ailemin varlığına bunun onunla bir ilgisi yok.
kardeşim kendisi diyor allah senin yardımcın olsun hem ev hem iş sen hiç oturmaz mısın diyor.
sen bizim telefonlarımızı nasıl açıyorsun hayret ettim ben diyor bu yoğunluk arasında.
farkında yani durumumun

Bahsettiğiniz kisi kardeşiniz ya canınız, bide üstüne maddi anlamda yardım etmiş, bence sakın birşey soylemeyin çok kırılır ve üzülür. Ama sigaradan sonra çocuğu öpme olayını uyarabilirsiniz. Sonuçta bu bebek sağlığı zaten anlayışla karşılar, düşünmemiştir o kadar. Birde çalışmaya başlayınca bu kadar uzun kalamaz bırakın yeğenini sevsin doya doya. 2 gun sonra evlenir gider bu kadar sık göremezsiniz bile..

valla elin adamını da canım kocam diye bağrıma basmıyorum, ben zaten kendimden bile vazgeçtim aylardır..
Siz zaten kalmasını istemiyorsunuz ne yapsa gözünüze batacak en iyisi bir daha olursa kabul etmeyin ama şu saatten sonra da yapacak bir şey yok ufak ufak uyarırsınız bazı konularda

Tüm gün evde 2 erkek ve çocuk, evin durumunu hayal edemedim Halinizi anlayabiliyorum ama sonuçta kardeşin el değil ki, al karşına konus hatta kurallar koy net şekilde beklentilerini söyle .

Kardesin size borç verdi diye, seni hizmetçi olarak almadi.

Su an orda kalmasinin hiçbir nedeni yok. Isten cevap bekliyor ki is, sizin oldugunuz sehirde bile degilmis. Annesinin evindede bekleyebilir. Ancak eminim annenin evinde bu kadar keyif yapamiyordur.

Bu isin 2 oluru var, ya kardesini karsina alirsin ve artik ev islerinde ciddi bir sekilde yardim etmesini söylersin. Yatagini toplamsini, esin ile beraber yemek yapmasini,..

Yada kardesine gitmesini rica etmelisin.

1500 lira ile 4 kisi geçinemez zaten. Sen nankör degilsin. Ailende, kardesin bencil.

Bence çocuk vaktinde sana yardım etmiş, bundan sonra da eder. Ev işlerine hiç takılma titizliği kenara bırak olabildiği kadar olsun her şey. Gönüller bir olsun gerisi boş

Biraz abartmışsınız bence başka derdiniz yok da dert arıyomuşsunuz gibi hissettim bunu dert edinmeyin kendinize kardeşiniz o ya görümceniz ya da kayınvalideniz yani eşinizin akrabası olsa neyse derdim ama kardeş farklı eşinize belli etmeyin istemediğinizi .. siz öyle yaparsanız z eşiniz neler der. Kötü birşey duymak hoşunuza gitmez sanırım

Kardesin hangi ülkenin krali anlayamadim? Yani niye kardesini karsina alip "bulasiklari sen yap" diyemiyorsun? Yada o koltuktan niye kaldirmiyorsun? Esine karsida ayip ya, adam kendi koltugunda niye oturamazsin?

Bu kardesin ilerde evlenip, nasil esi ile geçinecek? Ablasi bile ona pasa muamelesini yaparsa?

Kardesin tekrar geri geldiginde bare kural felan koy. Senin iyiligin için ama daha çok kardesin iyiligi için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…