Karataylı Günlüğüm...

ben börek ve makarna yedikce kilo veriyorum kizim sen bilmiyo musun

ahhh o bünye bende de olsaaaaa makarnayı böreği manyaakk seviyorum ben yaaa ama yiyince şişiyorummm
yemiycem beee aaaa hele bi 65 lere düşeyim belki istisnalar yaparım arada :)

ahhh o bünye bende de olsaaaaa makarnayı böreği manyaakk seviyorum ben yaaa ama yiyince şişiyorummm
yemiycem beee aaaa hele bi 65 lere düşeyim belki istisnalar yaparım arada :)

su dünyada kilo aldiran hic bir gida yoktur, biz yanlis tükettigimiz icin kilo aliyoruz. valla ben pasta yiyip kilo veren biriyim denedim oldu yani önemli olan dogru vakitte ve dogru miktarda yemek.

su dünyada kilo aldiran hic bir gida yoktur, biz yanlis tükettigimiz icin kilo aliyoruz. valla ben pasta yiyip kilo veren biriyim denedim oldu yani önemli olan dogru vakitte ve dogru miktarda yemek.

kesinlikle haklısın cnm ama bende çok deneme yanılma yaptım bi,liyosun zaten,bi diyetim vardı spora giderken yapıyordum karataya benziyor sadece onda sabah 1 dilim ekmek vardı,çok güzel kilo verdim,karatay da da güzel kilo verdim 1 haftada 4 kiloya yakın gitti (ödemdir çoğu) ve zorlanmadım
şimdi sıkmam lazım biraz kendimi yani sonunda patlarım kesin de hiç olmazsa 65 lere kadar sonrasında hafif hafif yerim yani her gün olmasa bile arada sırada

neyse o zaman ben senin yerine de yerim

Türk milleti 8-12 öğün besleniyor, enine büyüyor
“İbn-i Sina, Ortaçağ’ın en önemli bilim adamı, tıp hekimidir. Onun yazdığı tıp kitapları Ortaçağ’da bütün tıp okullarında okutuluyordu. İbn-i Sina, ‘2 öğün sağlıktır, 3’üncü öğün hastalıktır’ der. Sabah zaten çok kuvvetli yiyince doğal olarak 2 öğüne iniyorsunuz. Akşam yemeği de erken yenmeli. Hz. Muhammed’in tavsiyesi de bu doğrultudadır. Kuvvetli bir kahvaltı yaptıktan sonra zaten acıkmıyorsunuz. Ama Türk milleti maşallah 8-12 öğün besleniyor, öyle alıştırıldı, öyle programlandı. Bu nedenle de Türk milleti enine büyümeye başladı!”

Hareket şartıyla istediğin kadar ye
Kaç gün diye bir şey yok, doyuncaya kadar her şeyi yiyeceksiniz. Karatay Mutfağı’nda “kaç kalori” hesabı yok. Ben başka bir şey söylemiyorum. Hareket etmek ve sağlıklı yiyecekler olması şartıyla istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Bilgisayar ya da televizyon karşısında saatlerce oturursanız olmaz! Hareket etmeden hiç kimse kilo veremez. Ama gençsiniz, atletsiniz, saatlerce spor yapıyorsanız ya da hamileyseniz o zaman tabii ki yiyeceksiniz. Her gün 5 kilometre koşun ya da yürüyün, o zaman sağlıklı yiyeceklerden istediğinizi, doyuncaya kadar, bakın bir kez daha vurguluyorum doyuncaya kadar yiyebilirsiniz. Örneğin pastırmalı kuru fasulye, mercimek, piyaz gibi yemekleri doyana kadar yemelisiniz. Ama ekmeksiz olarak! Tabii ki kuru soğanla… Neden? Çünkü bizde bir söz vardır biliyorsunuz. ‘Aç ayı oynamaz!’ deriz. Pirinç yerine de bulgur tüketilmeli. Tam buğday ve bulguru yiyebilirsiniz.”

Son düzenleme:
bugün karnım içeri doğru çöktü aman allahıımm kimseye diyetteyim demiyorum dediğimde yine mi diyorlarr oofff şu benimmm hırs sorunum da olmaassaa

bugün karnım içeri doğru çöktü aman allahıımm kimseye diyetteyim demiyorum dediğimde yine mi diyorlarr oofff şu benimmm hırs sorunum da olmaassaa

hirs bence cok iyi bisey canim. valla bende cok hirsliyim hayatta yenilgiyi kabullenemiyorum

vee bugünkü yeme işi bitmiştir :)
sadece su çok acıkırsam süt ve kahve başka bişey yok :)

aferin kuzuma böyle devam et.ben hasta oldum ya hemde onumde 5 günlük bi tatilim var.hem şiş şiş dolaşacam hemde tatilim heba olacak yaa

Yaa bn bu karatayi ccookk seviyorummm :) çok fazla hareket olmamasýna raðmen 600 grm gitti bile
Þimdi geri kalanlarin gitme zamani:)

Son düzenleme:
sabah kalkınca kahvaltıdan önce 2 koca bardak (330 ml) limonlu su

kahvaltı
2 şekersiz çay
domates-biber-havuc parçaları
mandalina
1 avuç kadar fındık
beyaz peynir
8 tane zeytin

öğlen:
çorba
ufak bi parça tavuk

akşam:
ıspanak
yoğurt düşünüyorum :)

gün boyu bollll su içtim :) yatana kadar da devam edicem :)
ders çalıştığım için çok hareketli olamıyorum artık finallerden sonra spor yaparım :)

yani regli oldum kuzu

başka hastalığım da var da onu saymıyorum

ayy ben sana yazmayı unutmuşum cnmm pardon yaaa
geçmiş olsun amaannn regl dediğin ayda 1 uğruyor zati

diğer hastalığın da her neyse salla gitssin ppeeh :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…