Karataylı Günlüğüm...

kahvalti(09:30)
1 haslanmis yumurta,
1 mandalina,
1 tatli kasigi koska sarelle,
ceyrek ekmek.

aksam(17:50)
1 kase mercimek corbasi,
1 kücük tabak kisir,
1 kücük tabak eriste makarna
150 gr yogurt
bbiraz fazla oldu aksam yemegii

Son düzenleme:
1 haslanmis yumurta,
1 mandalina,
1 tatli kasigi koska sarelle,
ceyrek ekmek.

aksam(17:50)
1 kase mercimek corbasi,
1 kücük tabak kisir,
1 kücük tabak eriste makarna
150 gr yogurt
bbiraz fazla oldu aksam yemegii

makarnalaarrr kısırrllaarrrrrr oohhhh sefaam olssuunnn :KK53::KK53::KK53:

makarnalaarrr kısırrllaarrrrrr oohhhh sefaam olssuunnn :KK53::KK53::KK53:

aslinda basta sadece kisir corba ve yogurt vardi :KK70: yani onlari almistim ama sonra dedim ki neden o makarna orda garip garip dursun :KK1: bu arada kisir 1 kase bile degildi hee

Son düzenleme:
afiyet olsun şekerim :KK1: sonradan acıkma :KK14::KK14:

kızzzz aldın da inşallaahhh pişman olmazsın
bende öyle bi halt yedim aldım pantolonu hala giyemedim sıfır duruyor :KK1:

Vala benimde zamanında öyle çok kıyafetim olmuştur. Hatta hala duruyorlar ama gaza getirdi beni. Her zaman uğrayıp tatlı aldığım pastanenin önünden geçerken kendimi içeride buldum. off ne nefis tatlılar var. Hangisini alsam diye düşünürken kendimi dışarı attım hemen ve yol üzerinde ki butiğe daldım. Yoksa etek almak gibi bir fikrim hiç yoktu :KK9:

ne güzel kızlar siz devam ediyorsunuz ben iyice saldım şiştiğimi anlıyorum.başlamam lazım ama nasıl :KK50:

kızz gene mi o diyetttt :KK1::KK1: allahım alemsin ya :KK1:
benim iyi gidiyo bu ara bozulmadı hiç akşamda spor yapcam inşallah

hihihi:)
yok yaa bu diyett nee garipmiş bir gün boyunca sadece aynı besinle besleniyosunn
bugun bizimkilerr kızdııı bana hastanelik mi olmak istiyosun ne istiyosan ye ama sporunu yapp diyolar bayaa azar işittim:KK43::KK43:
zaten bugun sınvm vardı hiç odaklanamıyorumda kafam uyusuyo ve dönüyo bende bıraktım herşeyden yicem ama az az daha demin bir tane kadın budu köfte iki kaşık makarna bir kase mercimek corbası içtim :/
sağlığımdan olmıyım :)

omlet,
1 dilim süzme peynir,
2 kücük dilim tam bugday ekmegi (2 sinin toplami avuc icinden biraz fazla büyüklükteydi)
1 tatli kasigi incir receli,
1 tatli kasigi acili kahvaltilik sos

saat(16:30)
1 acili cig köfte dürüm,
1 bardak ayran

aksam(17:45)
4 tane köfte
150 gr yogurt

bugun toplam 6 km falan yürümüsümdür, 3 km bir 3 km bir seklinde.
sevdicekle gecirdigim en abur cubursuz gündü :KK1: bana cikolata almaya kalktiginda markette olay cikardim :KK1:

saol cnm buyur sende bize katıl :KK70: bir anda karar ver ama şu gün diyete başlıcam deme :)

bilmem ki canım ya .güya bugün karar verdim.ve başladım sayılır dikkat etmeye.karbonhidrat diyeti yapmayı planlaıyorum

omlet,
1 dilim süzme peynir,
2 kücük dilim tam bugday ekmegi (2 sinin toplami avuc icinden biraz fazla büyüklükteydi)
1 tatli kasigi incir receli,
1 tatli kasigi acili kahvaltilik sos

saat(16:30)
1 acili cig köfte dürüm,
1 bardak ayran

aksam(17:45)
4 tane köfte
150 gr yogurt

bugun toplam 6 km falan yürümüsümdür, 3 km bir 3 km bir seklinde.
sevdicekle gecirdigim en abur cubursuz gündü :KK1: bana cikolata almaya kalktiginda markette olay cikardim :KK1:

gece 12 de 1 paket burcak biskuvi yedim (kepekli incirli olandan) aciktim nedense

Günaydın herkeseee. Ne günaydını gerçi akşam olmuş. Ödevler bitti ya biraz tembellik yapayım dedim :KK33: 1 de kahvaltı yaptım. Şimdide marketten geldim biraz yürüyüş olsun diye en uzak markete yürüdüm :KK52: 3 gibi bi ara öğün yaparım 6da da akşam yemeğimi yerim diye planlıyorum. Toplu menümü akşam yazacağımm

bilmem ki canım ya .güya bugün karar verdim.ve başladım sayılır dikkat etmeye.karbonhidrat diyeti yapmayı planlaıyorum

proteini neden kesiyosun bence her şeyden ye ama kararınca günlük 2.5 lt suyunu iç yürüyüşünü sporunu yap bak nasıl veriyosun o kiloları :)

proteini neden kesiyosun bence her şeyden ye ama kararınca günlük 2.5 lt suyunu iç yürüyüşünü sporunu yap bak nasıl veriyosun o kiloları :)

canım ben calışıyorum ve geç çıkıyorum işten spor yapmaya hiç vaktim yok ha bi de sınava çalışmam gerek.

proteini kesmiyorum .karbonhidrat diyeti karbonhidratı sınırlıyor.

evet bugün başladım ama tartılmayacağım az bi inceleyim öyle tartılacağım

sabah: tavuk suyuna şehriye çorbası yarım kase 9 gr karbonhdrat

öğle: 2 yumurta (aslında bitanesi 0 karbon ama ben 1 er karbon sayacağım 2 karbonhdrt)
biraz peynir 1 karbon
yarım kase tavuk suyu çorbası 9 karbon
ara: bir nesgafe 9 karbon

toplam 30 karbonhidrat

akşama da haşlanmış tavuk yiyeceğim yanına yoğurt sonradan da bi neskafe içerim
planlarıma göre 50 karbonhidratla kapatırım günü

canım ben calışıyorum ve geç çıkıyorum işten spor yapmaya hiç vaktim yok ha bi de sınava çalışmam gerek.

proteini kesmiyorum .karbonhidrat diyeti karbonhidratı sınırlıyor.

evet bugün başladım ama tartılmayacağım az bi inceleyim öyle tartılacağım

sabah: tavuk suyuna şehriye çorbası yarım kase 9 gr karbonhdrat

öğle: 2 yumurta (aslında bitanesi 0 karbon ama ben 1 er karbon sayacağım 2 karbonhdrt)
biraz peynir 1 karbon
yarım kase tavuk suyu çorbası 9 karbon
ara: bir nesgafe 9 karbon

toplam 30 karbonhidrat

akşama da haşlanmış tavuk yiyeceğim yanına yoğurt sonradan da bi neskafe içerim
planlarıma göre 50 karbonhidratla kapatırım günü

karatay diyetine çok benziyor ama karbonhidtarlı besinleri sınırlıyor .mercimek bulgur vs gibi

Karbonhidrat diyeti sayesinde istediğiniz öğünde dilediğiniz kadar yiyebilir, bu sayede aç kalmadan kilo verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken günlük aldığınız karbonhidrat miktarını azaltmak. Şişmanlamamızın en önemli nedenlerinden biri de fazla gıda almamız sonucunda vücudumuzda yağ birikmesi. Vücuttaki bu yağlar genellikle de alınan karbonhidratların yakılmayıp depolanmasıyla oluşur.

Normal bir insanın günlük alması gereken karbonhidrat ünite miktarı 70- 75 arasındadır. Her gün bu miktarda karbonhidrat alan kişi kilosunu dengede tutar ve şişmanlamaz. 70 ünitenin altında karbonhidrat alan kişi ise kilo verir. Karbonhidrat üniteniz 40-50 ünite arasında kaldığı sürece inmek istediğiniz kiloya kolayca erişebilirsiniz.

Karbonhidrat diyetini yaparken aç kalmazsınız. Bu sebeple de sinir siteminiz yıpranmaz. Rejim sırasında özellikle dikkat etmeniz gereken en önemli nokta şekerli ve unlu yiyeceklerden kaçınmak olmalıdır. Bunun yanında listenizde, yumurta, peynir ve balık gibi hem besleyici hem de karbonhidrat değeri düşük besinleri bol bol bulundurabilirsiniz.

birçok kişi kilo verdi azimli olursam bende vereceğim

kahvalti(11:00)
omlet,
1 kk dan biraz fazla ezme peynir
3 kücük dilim tam bugday ekmegi
ekmeklerin üstüne toplamda 1 tatli kasigi acili kahvaltilik sos,
2 tatli kasigi incir receli

aksam(18:15)
1 kase ezogelin corbasi,
tavuklu patates yemegi (suyunu yemedim)
150 gr yogurt

Kahvaltı:
1 haşlanmış yumurta
1,5 dlm çavdar ekmeği
maydanoz, yarım salatalık domates
3 zeytin
1 kk beyaz peynir
yeşil çay

ara: 5 tane fındık 1 portakal

Akşam:
5 yemek kaşığı ıspanak
3 ymk kaşığı yoğurt
yarım salatalık domates

Bugün 3 litre suyu bulurum sanırım. Birazdan nescafe içeceğim. Birde yatmadan bol limonlu yeşil çay içerimm. Nasıl menü ama

Kahvaltı:
1 haşlanmış yumurta
1,5 dlm çavdar ekmeği
3 zeytin
1 kk beyaz peynir
yeşil çay

Akşam:
5 yemek kaşığı ıspanak
3 ymk kaşığı yoğurt
yarım salatalık domates

Bugün 3 litre suyu bulurum sanırım. Birazdan nescafe içeceğim. Birde yatmadan bol limonlu yeşil çay içerimm. Nasıl menü ama

çok güzel.kalori hesabı yapıyor musun canım .

bende yazdığım gibi akşam tavuk haşlama ve yoğurt yedim ama acıkırsam yumurta yiyeceğim bi de nesgafe içerim geç yatıyorum ben

bende yazdığım gibi akşam tavuk haşlama ve yoğurt yedim ama acıkırsam yumurta yiyeceğim bi de nesgafe içerim geç yatıyorum ben

Yok hesaplamam yapmıyorum ben pek. Biraz önce sade nescafenin kalmadığını görünce 3in1 arada içmek yerine sahlep içtim. Ohh nasıl özlemişim. Karnımı çok şişirdi ama :KK56: Yarın sınavım var gece çok geç yatarım hatta belki yatmam. O yüzden acıkırsam 180 kalorilik bir diyet bar aldım trde yok sanırım alpen die bir marka onu yiyeceğim şimdiden söyleyeyim :KK52:

Kahvaltı:
1 haşlanmış yumurta
1,5 dlm çavdar ekmeği
3 zeytin
1 kk beyaz peynir
yeşil çay

Akşam:
5 yemek kaşığı ıspanak
3 ymk kaşığı yoğurt
yarım salatalık domates

X