Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

merhaba nazee cik

sınavlar nasıl gidiyor, keyfin nasıl
Sınavlarımdan nihayet kurtuldum ve bugün sınavsız bir haftaya uyandım.
Yarısı çok kötüydü diğer yarısı da eh işte, idare eder..
Çok zor, sıkıntılı bi süreçten geçiyorum; keyfim çok da iyi değil ablacım...
Her konuda sıkıntım var, hayatımda 'iyi' diye nitelendirebildiğim, şu durum kötü ama en azından şu güzel diyebileceğim bişey yok şu sıralar...
Ama yine de herşeye, her halimize şükür diyeyim..

Sen nasılsın? Yazamıyorum pek ama yoğunluğunun farkındayım, O'na rağmen buraya zaman ayırıyorsun. İyi ki varsın valla Gül Abla, çok seviyorum seni uzaktan uzağa. MaşAllah sana.

Sınavlarımdan nihayet kurtuldum ve bugün sınavsız bir haftaya uyandım.
Yarısı çok kötüydü diğer yarısı da eh işte, idare eder..
Çok zor, sıkıntılı bi süreçten geçiyorum; keyfim çok da iyi değil ablacım...
Her konuda sıkıntım var, hayatımda 'iyi' diye nitelendirebildiğim, şu durum kötü ama en azından şu güzel diyebileceğim bişey yok şu sıralar...
Ama yine de herşeye, her halimize şükür diyeyim..

Sen nasılsın? Yazamıyorum pek ama yoğunluğunun farkındayım, O'na rağmen buraya zaman ayırıyorsun. İyi ki varsın valla Gül Abla, çok seviyorum seni uzaktan uzağa. MaşAllah sana.

teşekkür ederim canımmmm:KK16:

bu hafta biraz gez sıkıntılarını atmaya çalış canım

sınav sonuçlarında iyi gelir inşallah

aşk durumları nasıl giidiyor,,,sevgili döndümü

benim yoğunluğum anlık çıktığı için biranım biranımı tutmuyor,,,evde de her iş bana 2 dkk boşluk bulunca hemen burayı açıyorum....sizleri seviyorum onun için aklım burada kalıyor

teşekkür ederim canımmmm:KK16:

bu hafta biraz gez sıkıntılarını atmaya çalış canım

sınav sonuçlarında iyi gelir inşallah

aşk durumları nasıl giidiyor,,,sevgili döndümü

benim yoğunluğum anlık çıktığı için biranım biranımı tutmuyor,,,evde de her iş bana 2 dkk boşluk bulunca hemen burayı açıyorum....sizleri seviyorum onun için aklım burada kalıyor
Öyle yapmaya çalışacağım ablacım, biraz kendime zaman ayırmam lazım, yoksa dağılmaz bu kafa...

Bakalım, merakla bekliyorum sınav sonuçlarını. :/

Aşk durumu çok karışık abla sorma ya... Döndü, barıştık falan, ama başka sıkıntılar var.. Yanıma gelemiyor bi türlü; ailevi sıkıntıları var... Çok zor bi ilişki.. Filmlere konu olur gerçekten.. İlişki, imkanlar ne kadar zor ve imkansızsa aramızdaki sevgi bağı da bi o kadar kuvvetli.. ama gel gör ki bir araya gelemiyoruz bir türlü... Allah kimseyi şu gönül meseleleriyle sınamasın.. hep yürekte sızıyla dolaşmak zorunda kalıyor insan...

Hep buralarda ol ablam, bir gün girmesen hemen farkediliyor yokluğun. :KK16:

Siz de analı kızlı aldığınız cicileri sağlıklı günler de giyinin..
teşekkür ederim canım
Okurken ağzım sulandı.
:KK1::KK1::KK1:
merhaba,
cok fazla yazamadım basım cok kalabalıktı kayınvalıdem gıl evlerını yaptırıyor cumadan bu yana bızdeydı cok yoruldum:KK43: ctesıde esımle ılıskıden sonra kanamam oldu ben bebek ısterken canımda sıkıldı bugunde cok halsız koturum bakalım ne olacak ama dıyetımı bırakmadım devam edıyorum benı unutmayın olurmu :KK43:
inşallah sonraki ay olur sabırlı ol canım sıkma canını
Öyle yapmaya çalışacağım ablacım, biraz kendime zaman ayırmam lazım, yoksa dağılmaz bu kafa...

Bakalım, merakla bekliyorum sınav sonuçlarını. :/

Aşk durumu çok karışık abla sorma ya... Döndü, barıştık falan, ama başka sıkıntılar var.. Yanıma gelemiyor bi türlü; ailevi sıkıntıları var... Çok zor bi ilişki.. Filmlere konu olur gerçekten.. İlişki, imkanlar ne kadar zor ve imkansızsa aramızdaki sevgi bağı da bi o kadar kuvvetli.. ama gel gör ki bir araya gelemiyoruz bir türlü... Allah kimseyi şu gönül meseleleriyle sınamasın.. hep yürekte sızıyla dolaşmak zorunda kalıyor insan...

Hep buralarda ol ablam, bir gün girmesen hemen farkediliyor yokluğun. :KK16:

:KK1:

dönmüş ya önemli olan o mesafeler bi şekilde hallolor,,,,

düğünde giyeceğim kıyafeti bulmanın verdiği huzurla yazıyorum çıtırlar..dün ayaklarım davul olana kadar gezdim 1 değil 2 tane abiye aldım..tadilata bıraktım ..geriye onlara uygun ayakkabıyı almak kaldı :KK6::KK6:

bu günde cilt bakımına gideceğim:21: birde bebişimi görmeye:emir_bebek::emir_bebek:

yarında duvar kağıdı ustası gelecek kontrole artık 24 saatın yetmediğini hissediyorum

karatay iyi gidiyor ama dün akşam pirinçli yoğurt çorbası yedim kayınvaldemde seçenek yoktu ve ben çok acıkmıştım..bulantılarım sabah saatinden akşama kaydı iki gündür ...eskisi kadar sadık kalamasam da midemin ve iştahımın izin verdiği kadar sağlıklı şeyler yemeye çalışıyorum

hepinize şimdilik hoşçakalın diyorum sevgilerrrr

prenscimden haberi olan olursa face den yazabilir mi, dua ediyorum ona her gün:nazar::emir_bebek:
Canım sağol sanada kolay gelsin... aldıklarını da güle güle giy en kısa zamanda da bulursn inşallah ayakkabılarını:KK16: bebişimizde iyidir inşallah... güzel haberlerinle dön :KK54:

Prenscim, şu an hastane de yatıyor, akşam 4-5 gibi doğumu gerçekleşecek. Hepimizden dua bekliyor. :KK16::KK16::KK16:

tünaydın Çıtırlarım 24 saat sonra merhaba:KK34:

dün bu saatlerde çıktım mevlüte gidecektim gittim saat 3 e kadar iş telefonları bitmedi,,,mevlütteyken arkadaşım aradı kayınvalidesi vefat etmişti eşi evde olduğu zaman başsağlığına gidecektim bu akşam evde gelirmisin dedi arabayı almadım gelmem zor olur başka zaman dedim otobüsle gel nolacak dedi:KK1: tamam kızımda dershane çıkısı yanıma gelecek engel yok gelirim dedim,,7,30 gibi çıktık 9 gibi oraya gittik otobüs ulus-kızılay derken dolanmadığı yer kalmadı:KK9:...araba yok 2 vesait bahanesi ile 10.30 da kalktık tekrar otobüse binip ilk vesaitten indik hava çok güzel yyürümek iyi ama ayakkabı müsait değil 2. bineceğiz kız telden otobüs saatine baktı 20 dkk var ben beklemeyi sevmeyen bir insanım o zamana kadar eve gideriz yavaş yavaş gidelim dedim,,,,7. cadde Ankara'nın en eski ve meşhur caddesidir gece 3 e kadar hayat vardır her yer cafe insan dolu istiklal caddesi gibi, insan yığınında yürümek o kadar zorki bir adım öne geçebilmek için bir kaç hamle yapmak gerekiyor yola inip ordan hızlanıp tekrar kaldırıma çıkıp bir öne geçe geçe insanları yara yara zor yürüdük,,, eve yakın bir mağaza açıktı ve %30 indirim vardı kızdan müzik dinletisi için siyah bir elbise istemişler gündüz söylemişti bir ara ven.om a bakarız demiştim mağazayı açık görünce girdik onu dene bunu dene derken 3 tişört o beğendi bende 3 pantolon beğendim 2 si göbekten kapanmadı :KK4: bir pantolon likralıydı göbekten oldu :KK52::KK52: mürdüm rengi tayt tarzı bacaklar iyice zayıfladığı için güzel oldu bide benim bacaklarım normalde de zayıf ve düzgündür:nazar: yakıştı ( en sevdiğim yerim onlar o çirkin göbekte gitse iyi olacak ama nerde) işe giyemem başka zamanlarda giyerim......

eve gelene kadar yarım oldu ,,,,ibadetleri yaptım bir iki iş derken 2 oldu pc kızdaydı iş yaptığım için telden de girmedim.....kız her gittiği yerde yiye yiye mide fesatına uğradı gece 4-5 arası uyku molası verdirdi bana anne kusmam lazım ne yapmalıyım bi türlü kusamıyor ben kusturmak için kötü şeyler anlatıyorum:KK52::KK52::KK52: arada bir öğğğ öğğğ kusma takliti yapıyorum yok offf yeter ye ye acısı bana kaç gündür uykusuzum bugünde bunu çıkardın dedim uyudum aradan 2 sat geçti alarm çaldı kızı kaldırmaya gittim odasında yok salona kovayı almış elinde pc uyumamış bişeyde yemeyecekmiş yattım tekrar tam uyudum tekrar uyandırdı benim akşam aldığım pantolonu giymiş likralı bana göbeği tam olunca basen ve bacak bol oluyor, onun basenler geniş o boşluğu dolduruyor üstünede yeni tişörtü giymiş olmuşmu diye soruyor olmuş olmuş dedim tekrar döndüm uyudum ...gavur eziyeti derler buna ben onlara kıyıp uyandıramam sessiz iş yaparım onlar herşeyde beni uyandırıyorlar offfff offf hafta sonu uykumunda içine yaptılar.....

AYYY ablacimm valla cocugun buyugu kucugu yok .. anne herzaman hazir ve nazir olacak.. yoruldum walla okurken

oooo:nazar:,,,,2 tane korse yetmez bi tane daha giyseydin:KK1::KK1::KK1:

5 tane giysem yinede islemez benim yapiskan Karin yaglarima//

hepinize çok teşekkür ederim.
babymomcum jelatin olayını bilmiyordum. ben şeker hamurunu maşmelovla evde kendim yaptım ondada olur mu ki?

marsmallow zaten basil basina tehlike .. kesinlikle caiz degil. e471 e 476 yazan maddeleri kullanmamani tavsiye ederim. ben marsmallowu oturup bi nefeste yerdim taa kii ogrenene kadar. feyste cahide sultan var onun web sitesi var google a yazarsan cikar orada yaziyor . milfoy hamurundan baklava yufkasina kadar hepsinde ilgili madde var. benim amca kizi gida muhendisi hepsini incelemis birtek bimin yufkalari temizmis

Merhaba.
1 sene kadar Dukan diyetiyle yaklaşık 20 kg vermiştim ve 52. Yurtdışı görev nedeniyle 1,5 ay Çin'de kaldım. Maalesef bulunduğum bölge çok fakir bir bölgeydi her türlü haşeratın yenildiği yerlerdendi. Bu sebeple kahvaltı yapmayıp, öğlen KFC'de 1 porsiyon patates kızartmasını hamburger ekmeği arasına koyup yedim. Akşam da otelin restaurantından vejateryan pizza yedim. 1,5 ayda verdiğim 20 kg yi aynen aldım. Yurda döndükten sonra da yaklaşık 2 kg aldım.

20 gün önce yeniden Dukan diyeti yaptım. Fakat bilen bilir, Dukan 2. seferde ilki gibi etkili olmuyor. 20 günlük süreçte 3 kg verdim. (Diyeti ilk uyguladığımda aynı süreçte 7kg vermiştim.

Annemin baskısı, erkek arkadaşımın isteğiyle beslenme şeklimi komple düzene koyma kararı aldım. Çok sevdiğim arkadaşım babymom'ın yönlendirmesiyle de Karatay'a bugün itibariyle başladım.

Rumuz: mengmeng
Başlangıç tarihi:04/05/2014
Başlangıç kg:69,7
Geçen hafta:
Bu hafta
Fark:
Toplam fark:
Beden: 38
Spor: yürüyüş (Min. 5 km)
Boy: 1.59
İlk Hedef: 58
Nihai hedef: 50
Yüzdesi:

Bugün yediklerim:

Sabah 10'da Karatay Kahvaltısı (KKK yazılıyor sanırım)
5 adet yeşil erik

16:00'da bol yeşillikli salata + domates çorbası. Çorbayı kitaptaki tarife göre yaptım, unsuz yani.

Danışmak istediğim husus şu:
Çalıştığım ofiste Çin ile yatıp Çin ile kalktığım için yemek saatim standard değil. 12:00 ile 13:30 arasında değişiyor.

1- Sabah 7 De kahvaltı yaptıktan sonra 12:00'de yemek yesem 5 saat yeterli bir süre olur mu?

2- Mesaim 17:00'de bitiyor. Masayı toparlama vs derken 17:20 gibi ofisten çıkıyorum ve 17:45 gibi eve varıyorum.

Ofisteki aşçımız yemekleri temiz ve taze sebzelerle yapıyor. Patron tayfası da bizimle birlikte aynı yemekleri yediği için :KK1:
Fakat tuz konusunda elinin ayarı yok. Bazı yemeklere de direk et yağı koyuyor. Bu sebeple ben öğlen yemeğini ara öğün olarak yapsam, akşam 18:00'de evde kendi yemeğimi yapsam nasıl olur? Ya da kahvaltımı ofiste 08:30 gibi yapıp, ara öğün ile öğleni atlatıp, akşam yesem?

3- Yalnız yaşıyorum. Fakat yoğun iş tempomdan dolayı her gün yemek yapmak zor geliyor. Bunun yerine yaptığım yemeği 2 günlük yapıp, 2 gün aynı yemeği yesem olur mu?

4- Ara öğünde yiyebileceğim gün kurusu, fındık, ceviz içi, fıstık ne kadar olmalı? Bunun yanına mevsim sebzesi de ekleyebilirim.

5- Yoğurdumu ilk etapta kendim yapamayacağım. Bunun için ne tavsiye edersiniz?

Esasında sormak istediğim epey soru var ama ilk günden başınızı şişirmek istemiyorum. :KK5:

ooo hosgeldin melegimm... yogurt yerine kefir tavsiye ederim.

Hosgeldin :KK71: bende yeniyim, oncelikle karatayin kitabini edinip okudum. Sende internetten ucretsiz indirebilirsin. Bence okumak sart,
Neyin niye yasak oldugu arastirmalariyla yazilmis. Aklinda diyetin mantigi otursun once. Sonrasinda gul abla ve diger arkadaslar yanlislarimizi ve sorularimizi cevapliyorlar.

zaten kitaplari okudu canim kendisi. Hamili kart yakini 11 yillik dostumdur canimdir :)))

Teşekkürler ^_^

sabah 9'da KK yaptım. acıkırsam 2 gibi 1 kase yoğurt (maalesef hazır olacak) ve 4 adet erik yemeyi düşünüyorum.

Bir de bir türlü anlayamadığım bir husus var, bu kitapları okudum bütün bilgiler birbirine girdi bende :KK43:

günde 3 litre su içiyorum. açıkçası daha fazla içmemek için de kendimi kasıyorum.

sabahtan beri 1 litre su içtim. Yarım litresi limonluydu.

İçtiğim her su limonlu ya da tarçınlı ya da karanfil vb li olabilir mi, yoksa bu aromalı suların da bir ölçüsü var mı?

teşekkürler şimdiden :)

Bu arada babymom candır! :KK16:

sularin limonlu cucbuk tarcinli karanfil ve tane karabiberli olabilir. ben gecen hafta tane karabiber attim iyigeldi. icmesi biraz zor oldu ama olsun. sende benim canimsin:KK54::KK54::KK54::KK54:

Prenscim, şu an hastane de yatıyor, akşam 4-5 gibi doğumu gerçekleşecek. Hepimizden dua bekliyor. :KK16::KK16::KK16:

anammmm cok heycan yaptimm.. sezercikmi olcakmis..

Son düzenleme:
Kefiri de ambalajlı ürün kullanmak durumundayım ama :KK43: olur mu ki?

canımsın ^_^ :KK16:

bende hazir kullaniyorum acikcasi farketmiyor cunku acik olanda bende cok ise yaradi,.. mayalamakla ugrasamam valla okadar ayrintinin icinde..sulandirarakte icebilirsin yag orani fazlaysa.

Hayırlı haftalar herkese...

Herkes iyi gibi görünüyor burdan,sevindim...
Benim sebepsiz enerjim düşük..Oğlum daha iyi şükür bugün okula götürmedim terleyince öksürük artıyor...Dizimin dibinde otursun işi ne :KK66:)
Dışarıda işlerim var banka vb. öğleden sonra çıkarım evdeyken halledeyim..
Size de söyleyeyim biliyorsunuzdur ama yine de yazayım..Sanırım İbrahim Saraçoğlu'nun kürüymüş bu...Bir kurusoğan kavanoza irice doğranır üzerine bir miktar zeytinyağı dökülür ve kapak kapatılır..Ben soğanları geçecek şekilde ekledim zeytinyağını..bir süre bekleyince soğan suyu ve zeytinyağı bir güzel birleşip mükemmel bir koku çıkıyor ortaya..:KK1: akşam hazırlayıp sabah akşam bir kaşık kavga dövüş çocuğa içirilir :KK66:)
3 kez içirdim sonuç süper ötesi..:KK9: Öksürüğüne çok iyi geldi..

Bu sabah tartıda ++ gördüm..üzüldüm ama içim rahat.. geçici bir artışdır muhakak..

Sevindim iyi olmaniza.. cok sukur.o kuru bilmiyordum.. ogrendigim iyi oldu.. buzdolabinda mi tutuyorsun kavanozu, ne araliklarla iciriyorsun?

Yani hafta yeni umutlar... Günaydın herkeseeee

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Nazlim ay laf yu.. pufpufuma da selam soyle..

Buyuk gun geldi demek.. guzel haberlerini alalim insallahh

Yeni gelen bir suru arkadad olmus.. hosgelmis..

X