Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Teşekkürler
Gul-0663 dereotu tavsiyenizi deniycem...

Sabah ac bi sekilde 65,5 im start kilomu degisiyorum...

Iyi dilekler icin hepinize Teşekkürler. Simdi sira kkk görüşürüz. .. :-)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Teşekkür ler ama boy 156 gibi vasat olunca görüntü kotu oluyo cnm emzirdigimden istahta o bicim ise başlamayada accik kalinca acilen karatay dedim :-)

Cnm bnm beden kitle indeksimde bu kiloyla nerdeyse obez sinifindaym 156boy o yuzden durum vahim yani...

Benimde oglum 28 aylik kizimsa 40inda hafta sonuda mevludumuzde var ne giycem sikintisi var ama lohusalik bjtmeden ailem istemedi diyete girmemi sutum kacar diye lohusaligi bitirdm ve basladmm ... ins onceki gibi Hizli giderde birax moral bulurumm...

merhaba aramıza hoşgeldiniz :KK71:
dukan ı bırakmakla çok iyi yapmışsınız güzel kg verdiriyor ama sağlığıda götürüyor hayatta en önemli şey sağlık sağlık olmamış zayıf olmuşuz neye yarar...babymom cuğumu kutlarım sizi karatay yapmaya ikna ettiği için

yemek araları en az 5 saaat olmalı
sabah KKK nı eksiksiz yaparsan öğlenleri salata, yoğurt, çorba veya işyerinde karataya uygun bir yemekle hafif geçirebilirsin,,,
bizde çalıştığımız için 2-3 günaynı ymekleri yediğimiz oluyor yapacak bişey yok ,,,,
sabahh 1 bardak yiyoruz aralarda yemiyoruz mecbur kalırsak o zaman yiyoruz,,,düşük indeksli gıdalardan ölçüsünden çok yersek kg veremeyiz
yağlı yoğurt olması gerekiyor içinde katkı maddesi en az olan hangisiyse onu seçin dışardan alan arkadaşlar marka yazarlar

Teşekkürler ^_^

sabah 9'da KK yaptım. acıkırsam 2 gibi 1 kase yoğurt (maalesef hazır olacak) ve 4 adet erik yemeyi düşünüyorum.

Bir de bir türlü anlayamadığım bir husus var, bu kitapları okudum bütün bilgiler birbirine girdi bende :KK43:

günde 3 litre su içiyorum. açıkçası daha fazla içmemek için de kendimi kasıyorum.

sabahtan beri 1 litre su içtim. Yarım litresi limonluydu.

İçtiğim her su limonlu ya da tarçınlı ya da karanfil vb li olabilir mi, yoksa bu aromalı suların da bir ölçüsü var mı?

teşekkürler şimdiden :)

Bu arada babymom candır! :KK16:

düğünde giyeceğim kıyafeti bulmanın verdiği huzurla yazıyorum çıtırlar..dün ayaklarım davul olana kadar gezdim 1 değil 2 tane abiye aldım..tadilata bıraktım ..geriye onlara uygun ayakkabıyı almak kaldı :KK6::KK6:

bu günde cilt bakımına gideceğim:21: birde bebişimi görmeye:emir_bebek::emir_bebek:

yarında duvar kağıdı ustası gelecek kontrole artık 24 saatın yetmediğini hissediyorum

karatay iyi gidiyor ama dün akşam pirinçli yoğurt çorbası yedim kayınvaldemde seçenek yoktu ve ben çok acıkmıştım..bulantılarım sabah saatinden akşama kaydı iki gündür ...eskisi kadar sadık kalamasam da midemin ve iştahımın izin verdiği kadar sağlıklı şeyler yemeye çalışıyorum

hepinize şimdilik hoşçakalın diyorum sevgilerrrr

prenscimden haberi olan olursa face den yazabilir mi, dua ediyorum ona her gün:nazar::emir_bebek:

kıyafeti bulduğuna sevindim büyük ölçüde sıkıntın bitmiştir en büyük stres oydu bence senin için ayakkabı ve ev işleri kolay gelir artık :KK16:

Cnm bnm beden kitle indeksimde bu kiloyla nerdeyse obez sinifindaym 156boy o yuzden durum vahim yani...

Benimde oglum 28 aylik kizimsa 40inda hafta sonuda mevludumuzde var ne giycem sikintisi var ama lohusalik bjtmeden ailem istemedi diyete girmemi sutum kacar diye lohusaligi bitirdm ve basladmm ... ins onceki gibi Hizli giderde birax moral bulurumm...

emzirdiğiniz için karatayı 3 öğün yapın ki sütünüz artsın

kızlar merhaba,

karatay diyetini nasıl yapacağız? belli bir menü yok mu? biz istediğimiz zaman ,istediğimiz kadar ekmek hariç bahseidlen şeyleri mi yiyeeğiz?

Eki Görüntüle 1100591
Günaydın. :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
günaydın kedicik
Hoşbulduk :KK30: Ben Karatay'ın tüm kitaplarını aldım ve okudum başlamadan önce. Fakat özellikle şu yoğurt konusuna cevap bulamadım. Çömlek yoğurt bulmam gerekecek sanırım. :18:
biran önce süt alıp yapmaya çalışsanız daha iyi haftalık yaparsınız devamlı yoğurt arama derdiniz kalkar ortadan
Günaydınnnn herkese...
günaydın canım
herkese sağlıklı ve huzurlu bi hafta dilerim :) GÜNAYDIN

topiğimiz gittikçe kalabalıklaşıyor ne kadar güzelll, karatay yapanların sayısı arttıkça çok mutlu oluyorum..hepiniz hoşgeldiniz:KK16::KK16:
günaydın canım
düğünde giyeceğim kıyafeti bulmanın verdiği huzurla yazıyorum çıtırlar..dün ayaklarım davul olana kadar gezdim 1 değil 2 tane abiye aldım..tadilata bıraktım ..geriye onlara uygun ayakkabıyı almak kaldı :KK6::KK6:

bu günde cilt bakımına gideceğim:21: birde bebişimi görmeye:emir_bebek::emir_bebek:

yarında duvar kağıdı ustası gelecek kontrole artık 24 saatın yetmediğini hissediyorum

karatay iyi gidiyor ama dün akşam pirinçli yoğurt çorbası yedim kayınvaldemde seçenek yoktu ve ben çok acıkmıştım..bulantılarım sabah saatinden akşama kaydı iki gündür ...eskisi kadar sadık kalamasam da midemin ve iştahımın izin verdiği kadar sağlıklı şeyler yemeye çalışıyorum

prenscimden haberi olan olursa face den yazabilir mi, dua ediyorum ona her gün:nazar::emir_bebek:
güle güle giy canım elbiselerini...çok şükür o dertte bitti ,,,,ne renkler de aldın
bugün işin çok bebişi görmeye cilt bakımszı gidilmez tabiiki oda anneciğini bakımlı görmeli:KK52::KK52::KK16:,,,iyi haberlerini bekliyoruz
...ekin de cumartesi doktora gidecekti yazmadı hala
herkese günaydınlae sendromsuz bir pazartesi diliyorum herkese:KK19:

canım sıkıldı biraz ondan uzak kaldım sizden ama döndüm:2:

sabah 07:30 1 yumurta+peynir+2 zeytin+2 ceviz(cnm bir şey istemedi siz bana bakmayın)

hoşgeldiniz:KK9:babymom sizin her türlü sorunuza cevzp verecektir ama en nacizane cevaplayayım

1-5 saat yemek aranız iziç gayet uygun,zamanla yapabilirseniz iki öğüne indirirsiniz şahsen ben iş günlerinde yapamıyorum acıkıyorum

2-ofiste öğle yemeği yiyebilirsiniz yeter ki kahvaltınız ile arasında 5 saat olsun,yemekte iç yağı olması zararlı değil ayçiçekle pişmesi problem,tuz için uyarın isterseniz ya da size uygun olanları seçin,yoğurt ve salata ekletin öğünlere

ara öğün diye bir kavram yok karatay da kitapta çok kilolu insanlar için istenirse yapılabilir deniliyor bence yapmayın,ya 3 ya da 2 ana öğün yapın

3-olur

4-kuruyemişte kendi oranlarınızı siz biliyorsunuzu ama biz sabah tüketiyoruz zorda kalınan durumlar için yanınızda taşıyabilirsiniz fakat sürekli kuruyemiş yemekte size kilo verdirmez aldırabilir kendi bedeniniz zamanla tanıyıp neye ne zman ihtiyacı olduğunu siz anlayacaksınız zaten

bu bir diyet değil bir yaşam biçimi unutmayın ,burada da şu an da çok kaçamak yapan insan görüyorum,bu iyi bir şey değil,bir dergide okduğuma göre bu ay,bir beslenme düzenine veya rejime diyete ara vermek hiç yapmamaktan kötüymüş:44: istikrarlı olun sizi destekleyen yüzlerce insan var burada bunu unutmayın:KK19:

ne yerseniz yazın ,zaten kilo verdikçe neleri yiyip neleri yememeniz gerekeceğini de gül abla size söyleyecektir

5-yoğurdumu kayınvalidem yapıyor ondan bilmiyorum:KK50:organik bulursanız tercih edin
peşpeşe yazmışız.....ne güzel topiğimiz var herkes duyarlı
hoşgeldiniz :KK19: ne mutlu bize ki gitgide kocaman bir aile oluyoruz:KK9:

bende sabah sabah eleştirmen gibi oldum ama yapacak bir şey yok:KK52:

bence kendinizi 12 ye kadar çok aç bırakmışsınız,kahvaltı bizim en önemli öğünümüz çünkü ne kadar iyi kahvaltı yaparsak sonrsında vücudumuzun yakacağı enerji %30 oranında artıyor

kahvaltı bana göre uyandıktan 1 saat sonra yapılmalı,biz farkında olmasakta vücut uyanıyor ve enerji harcamaya başlıyor olmayan enerjiyi de harcayamayacağından beyine kıtlık sinyali gidiyor,12 de de kahvaltı yaparsanız çok aç olduğundan vücut tekrar aç kalır mıyım acaba diye depolayabilir yediklerinizi,özellikle de bel bölgesine:KK25:

12 de kk yapıp 16:30 da acıkmanız ilginç olmuş,bence geç kahvaltıdan aç kalmış vücut doymamış,yemekler arası en az 5 saat olmalı yarım saat erken olmuş,akşam yemeği gayet yerinde,ama bu da çok erken olduğundan acıkma ihtimaliniz çok yüksek,6 gibi yemek daha doğru

ah o kek yok mu o kek:KK20: bi hatadır olur ama yemiyoruz küçük bir tabağa koysaydınız çocuklar ertesi sabah yerdi bence:21:kendimizi kandırmayalım lütfen,bnm ocuğum yok ama eşim neler yiyor bir bilseniz:KK51:

bunlarıda atlatıp istediğiniz kiloya ulaşacaksınız bence :KK19:
süpersin canım cevaplar çok güzel :KK9:
günaydın canlar

kedi peynire ne oldu:KK1:

günaydın canım

Yani hafta yeni umutlar... Günaydın herkeseeee

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hayırlı haftalar herkese...

Herkes iyi gibi görünüyor burdan,sevindim...
Benim sebepsiz enerjim düşük..Oğlum daha iyi şükür bugün okula götürmedim terleyince öksürük artıyor...Dizimin dibinde otursun işi ne :KK66:)
Dışarıda işlerim var banka vb. öğleden sonra çıkarım evdeyken halledeyim..
Size de söyleyeyim biliyorsunuzdur ama yine de yazayım..Sanırım İbrahim Saraçoğlu'nun kürüymüş bu...Bir kurusoğan kavanoza irice doğranır üzerine bir miktar zeytinyağı dökülür ve kapak kapatılır..Ben soğanları geçecek şekilde ekledim zeytinyağını..bir süre bekleyince soğan suyu ve zeytinyağı bir güzel birleşip mükemmel bir koku çıkıyor ortaya..:KK1: akşam hazırlayıp sabah akşam bir kaşık kavga dövüş çocuğa içirilir :KK66:)
3 kez içirdim sonuç süper ötesi..:KK9: Öksürüğüne çok iyi geldi..

Bu sabah tartıda ++ gördüm..üzüldüm ama içim rahat.. geçici bir artışdır muhakak..

Son düzenleme:
Teşekkürler ^_^

sabah 9'da KK yaptım. acıkırsam 2 gibi 1 kase yoğurt (maalesef hazır olacak) ve 4 adet erik yemeyi düşünüyorum.

Bir de bir türlü anlayamadığım bir husus var, bu kitapları okudum bütün bilgiler birbirine girdi bende :KK43:

günde 3 litre su içiyorum. açıkçası daha fazla içmemek için de kendimi kasıyorum.

sabahtan beri 1 litre su içtim. Yarım litresi limonluydu.

İçtiğim her su limonlu ya da tarçınlı ya da karanfil vb li olabilir mi, yoksa bu aromalı suların da bir ölçüsü var mı?

teşekkürler şimdiden :)

Bu arada babymom candır! :KK16:
kitapta yazanlar ve hocanın videolarından öğrendiğimiz o kadar çok şey varki bazen birbiriyle çakışıyor, kitapta ara öğün var dayanmayanlar için başlangıç olarak ama zayıflamak isteyenler ara öğün yapmamalı,,,kitapta acıkınca yoğurt yada süt için diyor ama leptini bozduuğu için içmiyoruz gibi...

aromalı suyun ölçüsü yok onu vücudu alkali yapmak için içiyoruz...aralarda bitki çayları içersen suyu fazla içmene gerek kalmaz 3--3,5 yeter günlük

slm arkadaslar bugünden itibaren karatay diyetine baslamak istiyorum.yardimci olursaniz sevinirim.
o zaman aramıza hoşgeldiniz :KK71:
öncelikle ilk sayfamızdaki karatay kurallarını okuyup biraz bilgi sahibi olabilir sonrada bize sorularınızı sorabilirsiniz
kızlar merhaba,

karatay diyetini nasıl yapacağız? belli bir menü yok mu? biz istediğimiz zaman ,istediğimiz kadar ekmek hariç bahseidlen şeyleri mi yiyeeğiz?

merhaba sizde aramıza hoşgeldiniz :KK71:

sizde ilk sayfamızdaki kuralları okursanız biraz bilginiz olur...

menüyü glisemik indeksi düşük gıdalarla kendimiz hazırlıyoruz protein ağırlıklı olarak,,,

Hayırlı haftalar herkese...

Herkes iyi gibi görünüyor burdan,sevindim...
Benim sebepsiz enerjim düşük..Oğlum daha iyi şükür bugün okula götürmedim terleyince öksürük artıyor...Dizimin dibinde otursun işi ne :KK66:)
Dışarıda işlerim var banka vb. öğleden sonra çıkarım evdeyken halledeyim..
Size de söyleyeyim biliyorsunuzdur ama yine de yazayım..Sanırım İbrahim Saraçoğlu'nun kürüymüş bu...Bir kurusoğan kavanoza irice doğranır üzerine bir miktar zeytinyağı dökülür ve kapak kapatılır..Ben soğanları geçecek şekilde ekledim zeytinyağını..bir süre bekleyince soğan suyu ve zeytinyağı bir güzel birleşip mükemmel bir koku çıkıyor ortaya..:KK1: akşam hazırlayıp sabah akşam bir kaşık kavga dövüş çocuğa içirilir :KK66:)
3 kez içirdim sonuç süper ötesi..:KK9:

Bu sabah tartıda ++ gördüm..üzüldüm ama içim rahat.. geçici bir artışdır muhakak..

merhaba canım sana da hayırlı haftalar

dizinin dibinde otururken otuttur sonra bulup oturtturamıyorsun:KK50:

bu kür öksürük içinmi

geçen gün ki yemekten de olabilir pide yemiştin ya su tutmuştur

Mrb arkadaşlar yiine yeniden mrb...
Ilk bebegimden sonra bir ayda bes kilo verip birakmistm cok faydasi olmustu karatayin bana... simdi ikinci bebisim kirk gunluk ve ben ilk gebeligimden daha kilolu bitirdm hamileligimi ve aynada kendime bakasm gelmiyo disari cikasim gelmiyo...
Yani artik acil durum çanları ni calip Karatay diyetine baslamam lazim...

Yarin start veriyorum....
Kilo :67,3
Ilk hedef :60
Nihai hedef:54

Hazirana dek 62 ye falan dusmem lazm agustos sonu gibiyse 55 54 dugun dernek var... desteklerin izi bekliyorum iyi geceler

Hoşdöndünüz yeniden :KK66:

kızlar ben yatıyorum iyi geceler
yrn sabah mesaiye gitcem gelince yeme içme vs herhalde anca akşama girebilirim: 34:
görüşürüz canlarım : 54:: 54:: 54:

kızlar düşündümde dünya ne garip bazılarımızın şikayet edip vermek istedikleri kilolar bazılarımızın (mesela benim) hedef kilomun bile çok altında ne garip :KK43:
bende böyle olacam mı acaba (İNŞALLAH) :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::2::2::2::2::2::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

Ahhh hasibeciğim ahhh..:KK50:

Günaydınnnn herkese...

Günaydın

Oooo süper hem iki tane almışsın..İyi günler de,sağlıklı günler de kullan canım..
Elbisenin fotosunu eklersen müsait olduğun da sevinirm..Azıcık meraklıyım da :KK66:)

Cinsiyet için erken ama belki görürsünüz..dün ben de yeğenimin eşinin kızı olacağını öğrendim...Bu sene kız senesi galiba.:KK9: hep kız duyuyorum..Sen kız istiyordun değilmi.? Öncelikle sağlıklı olması tabii önemli olan...

ah o kek yok mu o kek:KK20: bi hatadır olur ama yemiyoruz küçük bir tabağa koysaydınız çocuklar ertesi sabah yerdi bence:21:kendimizi kandırmayalım lütfen,bnm ocuğum yok ama eşim neler yiyor bir bilseniz:KK51:

bunlarıda atlatıp istediğiniz kiloya ulaşacaksınız bence :KK19:

Bir de ev de çocuklar olunca gör o zaman selenciğim zorluğu..Ev de hem ev yapımı hem dışardan alınan aburcuburlar eksik olmuyor..bir de dondurma mevsimi geldi..:KK50:
Dün örneğin çaya gidecektik arkadaşlara, giderken eli boş gitmemek için brownie yaptım en sevdiğim tatlardan diyebilirim..
Yememek hakikaten büyük mücadele istiyor benim gibi oburix biri için...

Ekmeksiz beyaz peynir zor yiyorum, çeçil veya eski kaşar olsa daha çok yerim. :KK52::KK52:

KEdiciğim her tür peyniri çok severim..Son zamanlar da dadandığım ..Tulum peynirine kahvaltıya oturmadan önce kaynar su döküyorum biraz bekleyince sudan çıkarıyorum...Hem tuzu gitmiş oluyor hem de şöyle uzayan,sünen bir peynir oluyor ki tadı mmmmmmm..:KK66:)

slm arkadaslar bugünden itibaren karatay diyetine baslamak istiyorum.yardimci olursaniz sevinirim.

Hayırlı olsun..hoşgeldiniz..

Yani hafta yeni umutlar... Günaydın herkeseeee

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

günaydın...

merhaba canım sana da hayırlı haftalar

dizinin dibinde otururken otuttur sonra bulup oturtturamıyorsun:KK50:

bu kür öksürük içinmi

geçen gün ki yemekten de olabilir pide yemiştin ya su tutmuştur

Çok haklısın gülcüğüm..Zaman öylesine çabuk geçiyor ki..yüzlerini görmek bile lüks olacak...:KK43:
Evet evet öksürük için sen yazınca ekledim mesaja..
Dediğin gibi pide su tutmuştur...bir de dün geç döndük eve yemeği de geç yedik...

Siz de analı kızlı aldığınız cicileri sağlıklı günler de giyinin..

Son düzenleme:
Hoşdöndünüz yeniden :KK66:

Ahhh hasibeciğim ahhh..:KK50:

Günaydın

Oooo süper hem iki tane almışsın..İyi günler de,sağlıklı günler de kullan canım..
Elbisenin fotosunu eklersen müsait olduğun da sevinirm..Azıcık meraklıyım da :KK66:)

Cinsiyet için erken ama belki görürsünüz..dün ben de yeğenimin eşinin kızı olacağını öğrendim...Bu sene kız senesi galiba.:KK9: hep kız duyuyorum..Sen kız istiyordun değilmi.? Öncelikle sağlıklı olması tabii önemli olan...

Bir de ev de çocuklar olunca gör o zaman selenciğim zorluğu..Ev de hem ev yapımı hem dışardan alınan aburcuburlar eksik olmuyor..bir de dondurma mevsimi geldi..:KK50:
Dün örneğin çaya gidecektik arkadaşlara, giderken eli boş gitmemek için brownie yaptım en sevdiğim tatlardan diyebilirim..
Yememek hakikaten büyük mücadele istiyor benim gibi oburix biri için...

KEdiciğim her tür peyniri çok severim..Son zamanlar da dadandığım ..Tulum peynirine kahvaltıya oturmadan önce kaynar su döküyorum biraz bekleyince sudan çıkarıyorum...Hem tuzu gitmiş oluyor hem de şöyle uzayan,sünen bir peynir oluyor ki tadı mmmmmmm..:KK66:)

Hayırlı olsun..hoşgeldiniz..

günaydın...

Çok haklısın gülcüğüm..Zaman öylesine çabuk geçiyor ki..yüzlerini görmek bile lüks olacak...:KK43:
Evet evet öksürük için sen yazınca ekledim mesaja..
Dediğin gibi pide su tutmuştur...bir de dün geç döndük eve yemeği de geç yedik...

Siz de analı kızlı aldığınız cicileri sağlıklı günler de giyinin..
Okurken ağzım sulandı.

merhaba,
cok fazla yazamadım basım cok kalabalıktı kayınvalıdem gıl evlerını yaptırıyor cumadan bu yana bızdeydı cok yoruldum:KK43: ctesıde esımle ılıskıden sonra kanamam oldu ben bebek ısterken canımda sıkıldı bugunde cok halsız koturum bakalım ne olacak ama dıyetımı bırakmadım devam edıyorum benı unutmayın olurmu :KK43:

X