Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Mrb arkadaşlar yiine yeniden mrb...
Ilk bebegimden sonra bir ayda bes kilo verip birakmistm cok faydasi olmustu karatayin bana... simdi ikinci bebisim kirk gunluk ve ben ilk gebeligimden daha kilolu bitirdm hamileligimi ve aynada kendime bakasm gelmiyo disari cikasim gelmiyo...
Yani artik acil durum çanları ni calip Karatay diyetine baslamam lazim...

Yarin start veriyorum....
Kilo :67,3
Ilk hedef :60
Nihai hedef:54

Hazirana dek 62 ye falan dusmem lazm agustos sonu gibiyse 55 54 dugun dernek var... desteklerin izi bekliyorum iyi geceler

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

darısı yaşına az kaldı zaten sana bir iş daha çıkacak ama güzel iş unlar,,,,biraz önce face den bakarken gördüm resimlerini sonra da burada:KK9: herşey harika olmuş canım,,,sende harikasın çok şıksın :nazar:.....

hocayı görmen bile işe yaramış 1 kg gitmiş:KK52::KK52:

başak çığım bu dondurma için :KK57:

canım yerken içinden havuçları seçiyoruz....

bunlar güzel deprasyonlar inşallah tedavi fayda verir tez zamanda hamile kalırsın
bu ayki hamilemiz kim olacak bakalım her ay bir hamilemiz oluyor

afiyet olsun canım ama bunu es geçemeyeceğim bu pide için :KK57:

hehe aynn ablacım yarın kilo dha eklendi.anlamadım ben:/
az önce tarıltım 63.5 olmuşum.bide yemek sonrası:/
hayırlısı bakalımm.

bugunkü mnum
sabah :kkk
öğle : 3 tane yeni dünya
akşam: ayıptır sölemesi mangal yaptık. saymadım ama 5-6 kadar köfte,bir tavuk pirzola,salata

kızlar ben yatıyorum iyi geceler
yrn sabah mesaiye gitcem gelince yeme içme vs herhalde anca akşama girebilirim: 34:
görüşürüz canlarım : 54:: 54:: 54:

kızlar düşündümde dünya ne garip bazılarımızın şikayet edip vermek istedikleri kilolar bazılarımızın (mesela benim) hedef kilomun bile çok altında ne garip :KK43:
bende böyle olacam mı acaba (İNŞALLAH) :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::2::2::2::2::2::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

Ilk bebegimden sonra bir ayda bes kilo verip birakmistm cok faydasi olmustu karatayin bana... simdi ikinci bebisim kirk gunluk ve ben ilk gebeligimden daha kilolu bitirdm hamileligimi ve aynada kendime bakasm gelmiyo disari cikasim gelmiyo...

Hazirana dek 62 ye falan dusmem lazm agustos sonu gibiyse 55 54 dugun dernek var... desteklerin izi bekliyorum iyi geceler

hoşgeldin..
allah analı babalı büyütsün öncelikle.
okadar kilolu değilsin üzme kendini yeni doğum yapmışsın:)
inşallah hemen ulaşırsın hedefinee..

Merhabalar hoşgeldin aramıza . Rabbim evlatlarını analı babalı büyütmeyi nasip etsin . cok cabuk inşallah kilolarını verirsin . Keşke karatayla bende senin gibi daha önce tanışsaydım. Ben, senin kilolu halim dediğin kiloya inmeye çalışıyorum ki daha inemedim. (2. Cocuğum 3yasınsa) karatay beslenmesiyle tanışalı 3 hafta oldu.bu kilolarıda veririz inşallah. ..tekrar hoşgeldin :)

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1399267305.765016.jpg
Günaydın. :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Hosgeldin :KK71: bende yeniyim, oncelikle karatayin kitabini edinip okudum. Sende internetten ucretsiz indirebilirsin. Bence okumak sart,
Neyin niye yasak oldugu arastirmalariyla yazilmis. Aklinda diyetin mantigi otursun once. Sonrasinda gul abla ve diger arkadaslar yanlislarimizi ve sorularimizi cevapliyorlar.

Hoşbulduk :KK30: Ben Karatay'ın tüm kitaplarını aldım ve okudum başlamadan önce. Fakat özellikle şu yoğurt konusuna cevap bulamadım. Çömlek yoğurt bulmam gerekecek sanırım. :18:

Haftasonu giremedim yine... şu ev sürekli bişi çıkarıyor bi türlü kendime vakt ayarlayamaz oldum tek yapabildiğim iki gün erkenden kalkıp yürüyüşe gidebilmekti..mesai başlar ben kaçar

herkese sağlıklı ve huzurlu bi hafta dilerim :) GÜNAYDIN

topiğimiz gittikçe kalabalıklaşıyor ne kadar güzelll, karatay yapanların sayısı arttıkça çok mutlu oluyorum..hepiniz hoşgeldiniz:KK16::KK16:

Haftasonu giremedim yine... şu ev sürekli bişi çıkarıyor bi türlü kendime vakt ayarlayamaz oldum tek yapabildiğim iki gün erkenden kalkıp yürüyüşe gidebilmekti..mesai başlar ben kaçar

CANIM GÜNAYDIN, kolay gelsin 1 ay bitmez senin işin..yeni evin eksiği çok olur güzel telaşlar bunlar...

bu aralar hepimizde bir telaş bir yoğunluk hayırlısıyla atlatalım inşallah

düğünde giyeceğim kıyafeti bulmanın verdiği huzurla yazıyorum çıtırlar..dün ayaklarım davul olana kadar gezdim 1 değil 2 tane abiye aldım..tadilata bıraktım ..geriye onlara uygun ayakkabıyı almak kaldı :KK6::KK6:

bu günde cilt bakımına gideceğim:21: birde bebişimi görmeye:emir_bebek::emir_bebek:

yarında duvar kağıdı ustası gelecek kontrole artık 24 saatın yetmediğini hissediyorum

karatay iyi gidiyor ama dün akşam pirinçli yoğurt çorbası yedim kayınvaldemde seçenek yoktu ve ben çok acıkmıştım..bulantılarım sabah saatinden akşama kaydı iki gündür ...eskisi kadar sadık kalamasam da midemin ve iştahımın izin verdiği kadar sağlıklı şeyler yemeye çalışıyorum

hepinize şimdilik hoşçakalın diyorum sevgilerrrr

prenscimden haberi olan olursa face den yazabilir mi, dua ediyorum ona her gün:nazar::emir_bebek:

herkese günaydınlae sendromsuz bir pazartesi diliyorum herkese:KK19:

canım sıkıldı biraz ondan uzak kaldım sizden ama döndüm:2:

sabah 07:30 1 yumurta+peynir+2 zeytin+2 ceviz(cnm bir şey istemedi siz bana bakmayın)

1- Sabah 7 De kahvaltı yaptıktan sonra 12:00'de yemek yesem 5 saat yeterli bir süre olur mu?

2- Mesaim 17:00'de bitiyor. Masayı toparlama vs derken 17:20 gibi ofisten çıkıyorum ve 17:45 gibi eve varıyorum.

Ofisteki aşçımız yemekleri temiz ve taze sebzelerle yapıyor. Patron tayfası da bizimle birlikte aynı yemekleri yediği için :KK1:
Fakat tuz konusunda elinin ayarı yok. Bazı yemeklere de direk et yağı koyuyor. Bu sebeple ben öğlen yemeğini ara öğün olarak yapsam, akşam 18:00'de evde kendi yemeğimi yapsam nasıl olur? Ya da kahvaltımı ofiste 08:30 gibi yapıp, ara öğün ile öğleni atlatıp, akşam yesem?

3- Yalnız yaşıyorum. Fakat yoğun iş tempomdan dolayı her gün yemek yapmak zor geliyor. Bunun yerine yaptığım yemeği 2 günlük yapıp, 2 gün aynı yemeği yesem olur mu?

4- Ara öğünde yiyebileceğim gün kurusu, fındık, ceviz içi, fıstık ne kadar olmalı? Bunun yanına mevsim sebzesi de ekleyebilirim.

5- Yoğurdumu ilk etapta kendim yapamayacağım. Bunun için ne tavsiye edersiniz?

Esasında sormak istediğim epey soru var ama ilk günden başınızı şişirmek istemiyorum. :KK5:

hoşgeldiniz:KK9:babymom sizin her türlü sorunuza cevzp verecektir ama en nacizane cevaplayayım

1-5 saat yemek aranız iziç gayet uygun,zamanla yapabilirseniz iki öğüne indirirsiniz şahsen ben iş günlerinde yapamıyorum acıkıyorum

2-ofiste öğle yemeği yiyebilirsiniz yeter ki kahvaltınız ile arasında 5 saat olsun,yemekte iç yağı olması zararlı değil ayçiçekle pişmesi problem,tuz için uyarın isterseniz ya da size uygun olanları seçin,yoğurt ve salata ekletin öğünlere

ara öğün diye bir kavram yok karatay da kitapta çok kilolu insanlar için istenirse yapılabilir deniliyor bence yapmayın,ya 3 ya da 2 ana öğün yapın

3-olur

4-kuruyemişte kendi oranlarınızı siz biliyorsunuzu ama biz sabah tüketiyoruz zorda kalınan durumlar için yanınızda taşıyabilirsiniz fakat sürekli kuruyemiş yemekte size kilo verdirmez aldırabilir kendi bedeniniz zamanla tanıyıp neye ne zman ihtiyacı olduğunu siz anlayacaksınız zaten

bu bir diyet değil bir yaşam biçimi unutmayın ,burada da şu an da çok kaçamak yapan insan görüyorum,bu iyi bir şey değil,bir dergide okduğuma göre bu ay,bir beslenme düzenine veya rejime diyete ara vermek hiç yapmamaktan kötüymüş:44: istikrarlı olun sizi destekleyen yüzlerce insan var burada bunu unutmayın:KK19:

ne yerseniz yazın ,zaten kilo verdikçe neleri yiyip neleri yememeniz gerekeceğini de gül abla size söyleyecektir

5-yoğurdumu kayınvalidem yapıyor ondan bilmiyorum:KK50:organik bulursanız tercih edin

Merhaba.
1 sene kadar Dukan diyetiyle yaklaşık 20 kg vermiştim ve 52. Yurtdışı görev nedeniyle 1,5 ay Çin'de kaldım. Maalesef bulunduğum bölge çok fakir bir bölgeydi her türlü haşeratın yenildiği yerlerdendi. Bu sebeple kahvaltı yapmayıp, öğlen KFC'de 1 porsiyon patates kızartmasını hamburger ekmeği arasına koyup yedim. Akşam da otelin restaurantından vejateryan pizza yedim. 1,5 ayda verdiğim 20 kg yi aynen aldım. Yurda döndükten sonra da yaklaşık 2 kg aldım.

20 gün önce yeniden Dukan diyeti yaptım. Fakat bilen bilir, Dukan 2. seferde ilki gibi etkili olmuyor. 20 günlük süreçte 3 kg verdim. (Diyeti ilk uyguladığımda aynı süreçte 7kg vermiştim.

Annemin baskısı, erkek arkadaşımın isteğiyle beslenme şeklimi komple düzene koyma kararı aldım. Çok sevdiğim arkadaşım babymom'ın yönlendirmesiyle de Karatay'a bugün itibariyle başladım.

Rumuz: mengmeng
Başlangıç tarihi:04/05/2014
Başlangıç kg:69,7
Geçen hafta:
Bu hafta
Fark:
Toplam fark:
Beden: 38
Spor: yürüyüş (Min. 5 km)
Boy: 1.59
İlk Hedef: 58
Nihai hedef: 50
Yüzdesi:

Bugün yediklerim:

Sabah 10'da Karatay Kahvaltısı (KKK yazılıyor sanırım)
5 adet yeşil erik

16:00'da bol yeşillikli salata + domates çorbası. Çorbayı kitaptaki tarife göre yaptım, unsuz yani.

Danışmak istediğim husus şu:
Çalıştığım ofiste Çin ile yatıp Çin ile kalktığım için yemek saatim standard değil. 12:00 ile 13:30 arasında değişiyor.

1- Sabah 7 De kahvaltı yaptıktan sonra 12:00'de yemek yesem 5 saat yeterli bir süre olur mu?

2- Mesaim 17:00'de bitiyor. Masayı toparlama vs derken 17:20 gibi ofisten çıkıyorum ve 17:45 gibi eve varıyorum.

Ofisteki aşçımız yemekleri temiz ve taze sebzelerle yapıyor. Patron tayfası da bizimle birlikte aynı yemekleri yediği için :KK1:
Fakat tuz konusunda elinin ayarı yok. Bazı yemeklere de direk et yağı koyuyor. Bu sebeple ben öğlen yemeğini ara öğün olarak yapsam, akşam 18:00'de evde kendi yemeğimi yapsam nasıl olur? Ya da kahvaltımı ofiste 08:30 gibi yapıp, ara öğün ile öğleni atlatıp, akşam yesem?

3- Yalnız yaşıyorum. Fakat yoğun iş tempomdan dolayı her gün yemek yapmak zor geliyor. Bunun yerine yaptığım yemeği 2 günlük yapıp, 2 gün aynı yemeği yesem olur mu?

4- Ara öğünde yiyebileceğim gün kurusu, fındık, ceviz içi, fıstık ne kadar olmalı? Bunun yanına mevsim sebzesi de ekleyebilirim.

5- Yoğurdumu ilk etapta kendim yapamayacağım. Bunun için ne tavsiye edersiniz?

Esasında sormak istediğim epey soru var ama ilk günden başınızı şişirmek istemiyorum. :KK5:
merhaba aramıza hoşgeldiniz :KK71:
dukan ı bırakmakla çok iyi yapmışsınız güzel kg verdiriyor ama sağlığıda götürüyor hayatta en önemli şey sağlık sağlık olmamış zayıf olmuşuz neye yarar...babymom cuğumu kutlarım sizi karatay yapmaya ikna ettiği için

yemek araları en az 5 saaat olmalı
sabah KKK nı eksiksiz yaparsan öğlenleri salata, yoğurt, çorba veya işyerinde karataya uygun bir yemekle hafif geçirebilirsin,,,
bizde çalıştığımız için 2-3 günaynı ymekleri yediğimiz oluyor yapacak bişey yok ,,,,
sabahh 1 bardak yiyoruz aralarda yemiyoruz mecbur kalırsak o zaman yiyoruz,,,düşük indeksli gıdalardan ölçüsünden çok yersek kg veremeyiz
yağlı yoğurt olması gerekiyor içinde katkı maddesi en az olan hangisiyse onu seçin dışardan alan arkadaşlar marka yazarlar
Sabah 11.00
kkk + 1 elma

saat17.00
3 tane yenidünya

saat 19.00
bir kase yoğurt
bi porsiyon taze fasulye
salata

2 lt limonlu su
canım meyve yi proteinsiz yemiyoruz,,,hem sabah hem öğlen meyve olmaz:KK50:
Regl oldum, dunyalari yiyesim var. :KK14:

Sabah
1 yum
Salatalik
Domtis
Tarcinli sut

Aksam
1 lahmacun
Ayran

Su, siyah cay,
Yesil cay

Dondurma mi yedim acaba bi ara :KK17:
Walla tavayi en agirindan alayim döküm olsun. Hakettim.:KK14:
bende sopamı attım acaba :KK57: :KK52::KK52:
Aranızda yeniyim ama gizliden gizliye sizi de takipteydim.güzel bilgi ve paylaşımlarınızla umarım sağlıklı bi kiloya ulaşırım.

Sabah uyanınca oda sıcaklığında büyük bir bardak su

Sabah 5 te Spor en az 5km tempolu yürüyüş

10da safran çayı

12 de kahvaltı kkk (kuruyemiş ve kayısısız unutmuşum aklıma da hiç gelmedi)

Arada yeşil cay

16.30 akşam yemeği balık ızgara ve salata küçük bir dilim helva

2,5 litre su

20 de 2 çatal kek ( kızların artanları kıyadım atmaya)

23 te uymadan sirkeli su sonra uyku

Varsa Yanışlarımı bekliyorum kızlar

başlar başlamaz kek olmamış ...yenisin diye affoldu bidaha olmaz ,,,
canım erken kalkıyorsun KKK yi 12 de yapıyorsun bu yanlış aradan 7 saat geçiyor,,
,KKK kalktıktan yarımsaat içinde yapılacak,,,,
sen 5 km koşuyorsun onun yerine KKK yapsan metabolizma %30 hızlandığı için 5 km koşmuş gibi kalori harcarsın,,,karatay hoca sabah koşmak yerine KKK yapın aynı şey diyor....

aramıza hoşgeldiniz :KK71:
bebeğiniz hayırlı olsun , allah analı babalı büyütmek nasip etsin
size ilk tavsiyem sabah akşam dereotu yemeniz sütü artırıyormuş, saraçoğlu geçen hafta öyle söyledi

hehe aynn ablacım yarın kilo dha eklendi.anlamadım ben:/
az önce tarıltım 63.5 olmuşum.bide yemek sonrası:/
hayırlısı bakalımm.

bugunkü mnum
sabah :kkk
öğle : 3 tane yeni dünya
akşam: ayıptır sölemesi mangal yaptık. saymadım ama 5-6 kadar köfte,bir tavuk pirzola,salata

meyve tek başına olmamış yanında protein yemek lazımdı

Aranızda yeniyim ama gizliden gizliye sizi de takipteydim.güzel bilgi ve paylaşımlarınızla umarım sağlıklı bi kiloya ulaşırım.

Sabah uyanınca oda sıcaklığında büyük bir bardak su

Sabah 5 te Spor en az 5km tempolu yürüyüş

10da safran çayı

12 de kahvaltı kkk (kuruyemiş ve kayısısız unutmuşum aklıma da hiç gelmedi)

Arada yeşil cay

16.30 akşam yemeği balık ızgara ve salata küçük bir dilim helva

2,5 litre su

20 de 2 çatal kek ( kızların artanları kıyadım atmaya)

23 te uymadan sirkeli su sonra uyku

Varsa Yanışlarımı bekliyorum kızlar

hoşgeldiniz :KK19: ne mutlu bize ki gitgide kocaman bir aile oluyoruz:KK9:

bende sabah sabah eleştirmen gibi oldum ama yapacak bir şey yok:KK52:

bence kendinizi 12 ye kadar çok aç bırakmışsınız,kahvaltı bizim en önemli öğünümüz çünkü ne kadar iyi kahvaltı yaparsak sonrsında vücudumuzun yakacağı enerji %30 oranında artıyor

kahvaltı bana göre uyandıktan 1 saat sonra yapılmalı,biz farkında olmasakta vücut uyanıyor ve enerji harcamaya başlıyor olmayan enerjiyi de harcayamayacağından beyine kıtlık sinyali gidiyor,12 de de kahvaltı yaparsanız çok aç olduğundan vücut tekrar aç kalır mıyım acaba diye depolayabilir yediklerinizi,özellikle de bel bölgesine:KK25:

12 de kk yapıp 16:30 da acıkmanız ilginç olmuş,bence geç kahvaltıdan aç kalmış vücut doymamış,yemekler arası en az 5 saat olmalı yarım saat erken olmuş,akşam yemeği gayet yerinde,ama bu da çok erken olduğundan acıkma ihtimaliniz çok yüksek,6 gibi yemek daha doğru

ah o kek yok mu o kek:KK20: bi hatadır olur ama yemiyoruz küçük bir tabağa koysaydınız çocuklar ertesi sabah yerdi bence:21:kendimizi kandırmayalım lütfen,bnm ocuğum yok ama eşim neler yiyor bir bilseniz:KK51:

bunlarıda atlatıp istediğiniz kiloya ulaşacaksınız bence :KK19:

Eki Görüntüle 1100591
günaydın. :)

iphone 'den kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

günaydınnnn herkese...

herkese sağlıklı ve huzurlu bi hafta dilerim :) günaydın

topiğimiz gittikçe kalabalıklaşıyor ne kadar güzelll, karatay yapanların sayısı arttıkça çok mutlu oluyorum..hepiniz hoşgeldiniz:KK16::KK16:

günaydın canlar

kedi peynire ne oldu:KK1:

X