Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Eki Görüntüle 1090795 Eki Görüntüle 1090796 Eki Görüntüle 1090797
Merhaba topikdaslar. Çook yorucu yoğun bir haftadan sonra evimdeyim nihayet. Geçen hafta fuar çok yoğun geçti haliyle yoruldum. Öğlen yemek yiyecek vaktimiz bile olmadı sabahları sıkı kahvaltı yaptım öğlen ikramlık biskivikerden sütle beraber atıştırabikdim akşamları iş yemeklerimiz vardı leziz yemekler yedik. Yıkarıda 3., 4., ve 5. Ay fotolarım var. Artık bel ağrıları başladı😰

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba, büyümüş, ben hala küçüktür zannediyorum. :KK9::KK9:

KEsin olursun...İstikrarlı bir şekil de her hafta kilo veriyorsun..:nazar:

Ben de 80 leri görsem ne iyi olur...yaklaşık 6 sene önce görmüştüm o rakamı..OĞlumun doğumundan sonra emziriken 87 olmuştum sonra bi şımardım nasıl olsa emziriyorum hem yiyorum hem zayıflıyorum diye bi yedim bi yedim bir yılda 20 kilo aldım..:KK43:

Neyse geçmişte kaldı onlar. :63: Başımız dik tutup kararlı bir şekil de geleceğe bakalım :KK66:

kilosu fazla olanlar (ben dahil ) hızlı veriyorlar ama ben kendimde sebebini biliyorum hipotroid olduğu için 3 haftadır 500 gr zorla gidiyor
seninki neden yavaş gidiyor acaba kaçamakta yapmıyorsun bildiğim kadarıyla .tahilillerini yaptırdınmı

bayanlar ben bugun uyanamadım ıse kahvaltı yapmadan geldım buradad poaca falan satılıyor aç aç oturuyorum :2::KK43:

bayanlar ben bugun uyanamadım ıse kahvaltı yapmadan geldım buradad poaca falan satılıyor aç aç oturuyorum :2::KK43:

Kuruyemiş getirmedin mi yanına? Aç kalmakta leptinin çalışmasını engeller, o zaman ye birşeyler poğaça olsa da. Böyle durumlar için yanında kuruyemiş hep bulundur. Ben de ilk karatay'a başladığım zamanlarda bir gün kahvaltı yapamadım, arkadaşımın düğün telaşı ve evde değildim. Yanıma fındık getirmiştim, onlar poğaça yediler bende sürekli kuruyemiş atıştırmıştım.

Kuruyemiş getirmedin mi yanına? Aç kalmakta leptinin çalışmasını engeller, o zaman ye birşeyler poğaça olsa da. Böyle durumlar için yanında kuruyemiş hep bulundur. Ben de ilk karatay'a başladığım zamanlarda bir gün kahvaltı yapamadım, arkadaşımın düğün telaşı ve evde değildim. Yanıma fındık getirmiştim, onlar poğaça yediler bende sürekli kuruyemiş atıştırmıştım.

yok getırmedım daha ılk gunum ya acemıyım sanırım canım:44: ama artık erken uyanıcam kahvaltımı yapıcam beslenme cantamı yanıma alıp gelicem.. Bu ara da bebekte istiyorum hamileykende yapabilirm diye okudum inşallah bebeğimde gelir ömür boyu karataty usulu beslenırız:KK16:

kilosu fazla olanlar (ben dahil ) hızlı veriyorlar ama ben kendimde sebebini biliyorum hipotroid olduğu için 3 haftadır 500 gr zorla gidiyor
seninki neden yavaş gidiyor acaba kaçamakta yapmıyorsun bildiğim kadarıyla .tahilillerini yaptırdınmı

tahlil sonuçlarımı yeniledim çok şükür kansızlık dışında bir sorunum yok...Kolestrolüm ve açlık şekerim karatayla birlikte daha da düşmüş :KK66:
Kolestrolü yükseltir derlerdi oysa.:KK66:

Canım benim kilo problemim hep vardı sonraları yeme bozukluğu oluştu aşırı karbonhidrat tüketimi diyeyim...
Kızımın doğumundan sonra sürekli her duyduğum diyeti yaptım aklına ne gelirse..Aldım verdim artık metabolizmam şaşırdı zavallıcık..
Bir de bir hafta 1 kilo ve üzeri veriyorum sonra ki hafta ya az yahut sabit kalıyorum...2,5 ay da 12 küsur kilo vermişim...

Teoson,

Bir de benim bel çevrem gerçekten çok sıkılaştı..Önceden kaç olduğunu yazmayacağım :KK66: insani bir sonuç olayım o zaman yazacağım :KK66:)
hepinizi sevip öpüyorum burdan..:KK16::KK16:

[h=2]ANTİOKSİDANLAR KANSERİ VE ÖLÜMLERİ HIZLANDIRIYOR[/h]
İsveç’ de yapılan yeni bir araştırma antioksidanların kanser gelişimini önlemek bir yana kanser gelişimi ve ölümleri hızlandırdığını ve bunun mekanizmasını ortaya çıkardı (1).

Science Translational Medicine’ de yayınlanan araştırma B-RAF- ve K-RAS ile indüklenen fare akciğer kanseri modellerinde asetilsistein ve E vitamini gibi antioksidanlarla gerçekleştirildi.
Araştırma, antioksidan varlığında “tümör büyümesinin üç misli hızlandığını ve farelerin iki misli daha çabuk öldüklerini”, “antioksidan miktarı artırıldıkça ölümlerin de arttığını” ve “insan kanser hücrelerinin de aynı şekilde cevap verdiklerini” gösteriyor.
Antioksidanlar nasıl etki ediyor?
Serbest oksijen radikalleri vücuttaki metabolik olaylar sonucu ortaya çıkıyor ve bunların hücre DNA’ sında oluşturdukları hasar kansere yol açabiliyor.
Ancak hem vücudun kendi “antioksidan sistemi” bu radikalleri temizleyebiliyor ve hem de bu hasarın kansere dönüşebileceğine dair ilk emareler ortaya çıktığında vücudun kendi “tümör gelişimini önleyici sistemi (p53 proteini)” devreye girerek kanseri daha başlamadan bitiriyor.
Asetilsistein ve E vitamininin etkileri
Fareler üzerinde yapılan araştırmada antioksidan olarak insanların aldığına yakın miktarlarda asetilsistein ve E vitamini kullanılıyor.
Asetilsistein özellikle KOAH ve astımlı hastalarda ve bronşit tedavisinde balgam söktürücü, balgam yumuşatıcı ve atılmasını kolaylaştırıcı olarak tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir madde ve antioksidan özelliği de bulunuyor.
Araştırmada, bu antioksidanların reaktif oksijen radikallerini, DNA hasarını ve p53 ekspresyonunu azaltarak tümör büyümesini hızlandırdıkları belirlendi.
Oksijen radikalleri ve DNA hasarının azalıyor olması önemli ama aynı zamanda p53 proteinin yapımının azalması durumu tersine çeviriyor.
P53 proteini normalde hücre DNA’ sında hasar meydana geldiğinde hücreyi öldürerek onun kansere dönüşmesini önlüyor; mesela ultraviyole ışınların hücrelerde oluşturduğu DNA hasarı p53 sayesinde kansere dönüşmeden ortadan kaldırılıyor.
Yapısal olarak birbirinden tamamen farklı olan asetilsistein ve E vitamininin özellikle endojen antioksidan genleri azaltarak tümör transkripsiyon profillerinde değişiklikler oluşturduğunun tespit edilmesi çok önemli.
Bu, sadece asetilsistein ve E vitaminin değil tüm başka kimyasal yapıda olan antioksidanların da aynı etkiyi gösterecekleri manasına geliyor.
Sebze ve meyvelerde tabii olarak bulunan birçok vitamin, mineral, karoten, likopen ve başka maddeler serbest oksijen radikallerini etkisizleştirerek hücre DNA’ sında meydana gelebilecek hasarları önlüyor ama bunların p53′ ü baskılaması söz konusu değil.
Antioksidanlar neden kullanılıyor?
Antioksidanlar, reaktif oksijen radikalleri tarafından oluşturulan hasara karşı hücrelerin korunması amacıyla kullanılıyor.
Halk arasında antioksidanların kansere karşı koruyucu olduğuna dair yaygın bir inanış var ve bazı bilimsel araştırmalar da bu görüşü destekliyor ancak National Cancer Institute tarafından 1994’ de yayınlanan araştırmada bir antioksidan olan beta-karoten desteği alan sigara tiryakilerinde akciğer kanserinin daha fazla görüldüğü ortaya çıkmıştı.
Araştırmacılar sigara içenlerin, erken dönem akciğer kanseri olanların ve KOAH’ lı hastaların antioksidan almalarının çok sakıncalı olabileceğini ama çalışmalarının antioksidanların tümör başlangıcı veya önenmesine etkisi olup olmadığını göstermediğini söylüyor.
Bu araştırma akciğer kanseri hücreleri üzerinde yapılmış olmakla beraber aynı durumun diğer kanserler için de geçerli olması muhtemeldir.
Daha önce yapılan çalışmalarda selenyum ve E vitamini alan 50 yaşın üzerindeki erkeklerde prostat kanseri riskinin yüzde 17 arttığı belirlenmişti.
Antioksidanların meme kanserli hastalarda radyoterapi ve kemoterapiyi olumsuz etkileyebileceği de biliniyor.
Bu araştırmadan ne anlayalım?
BİR: Gerçek manada kötü beslenme (malnütrisyon) dışında antioksidanların besin desteği olarak alınması doğru değildir.
İKİ: Fazladan alınan antioksidanlar başta akciğer olmak üzere başka birçok kanserin büyümesini hızlandırabilir.
ÜÇ: Bu sonuçlar besin desteği olarak alınan antioksidanlar için geçerlidir; yiyeceklerle alınan antioksidanların böyle bir etkisi olduğu bilinmiyor.
DÖRT: Araştırmada elde edilen sonuçların insanlar tarafından alınan miktarlarla gerçeklemesi ve antioksidan dozu arttıkça tümör büyümesi ve ölümlerin hızlanması çok dikkat çekicidir.
BEŞ: Farklı iki yapıdaki antioksidanların aynı etkiyi oluşturması tüm diğer antioksidanların tümör büyümesini ve ölümleri hızlandırıcı etkisi olabileceğini gösteriyor.
Gelelim neticeye
Antioksidan olarak bilinen ürünler tüm dünyada özellikle de gelişmiş ülkelerde sağlıklı erişkinler tarafından kansere karşı koruyucu oldukları için yaygın olarak kullanılıyor.
Vitamin, mineral, antioksidan ve benzeri besin desteklerinin ilaç olarak alınmasının yanlış olduğunu, bunların bırakın kanser, kalp krizi ve diğer kronik hastalıkları önlemeyi tam aksine bunların ortaya çıkmasını ve ölümleri artırdığını, bu ürünlere harcadıkları paranın hem boşa gittiğini hem sağlıklarından olduklarını yazdım.
Neden beni değil de ticari tıbbı dinliyorsunuz, hadi söyleyin bakalım.

5 yıl espriydi ama ben artık yavaş gidiyorum önemli olan gitmesi deyip ne versem kardır..Max 2 sene koydum hedef olarak..

Darısı sana ve tüm isteyenlere inşallah teosoncuğum...
yazın kg lar daha çabuk gidermiş,,,,insanlar daha hareketli olduğu ve sıack olduğu için olabilir terle toksinler atılıyor,,,,senin ayağında bir aya düzelir yürüyüşe başlayınca fazla fazla gider
Amiiinnnn haftasonu çok mutlu oldum geçen yıl alıpta giyemediğim pantolonum oldu
yaz sonuna kadar ciddi bir değişiklik istiyorum bende. eylül sonuna kadar ayda 3 kilo versem yetti bitti

:KK9: :KK9::KK9:

ben kg vriyorum içim boşalıyor dışım aynı:KK52::KK52::KK52:
sabah 2 aydır giymediğim pantololunu giydim aynı oldu 3 kg verdim bu ay bişey farketmemiş bel- göbek aynı...basen ve bacaklardan 1 cm gitmiş o kadar ....tulumum kalın galiba içi boşalıyor kg farkediyor sadece:KK52::KK52::KK52:

yazın kg lar daha çabuk gidermiş,,,,insanlar daha hareketli olduğu ve sıack olduğu için olabilir terle toksinler atılıyor,,,,senin ayağında bir aya düzelir yürüyüşe başlayınca fazla fazla gider

sabah 2 aydır giymediğim pantololunu giydim aynı oldu 3 kg verdim bu ay bişey farketmemiş bel- göbek aynı...basen ve bacaklardan 1 cm gitmiş o kadar ....tulumum kalın galiba içi boşalıyor kg farkediyor sadece:KK52::KK52::KK52:

Gülcüğüm doğumlardan sonra vücut yapımız değişiyor yahut göbek kalça direnç kazanıyor..:KK52:

gunaydin arkadaşlar.bende( ins. donmezsem yolumdan)dönem dönem yaptigim diyetlere tekrar basladim.ama tabiki hayat felsefem karatay..var mi simdi diyete devam edenler birlikte yol alalim:))

tahlil sonuçlarımı yeniledim çok şükür kansızlık dışında bir sorunum yok...Kolestrolüm ve açlık şekerim karatayla birlikte daha da düşmüş :KK66:

Canım benim kilo problemim hep vardı sonraları yeme bozukluğu oluştu aşırı karbonhidrat tüketimi diyeyim...
Kızımın doğumundan sonra sürekli her duyduğum diyeti yaptım aklına ne gelirse..Aldım verdim artık metabolizmam şaşırdı zavallıcık..
Bir de bir hafta 1 kilo ve üzeri veriyorum sonra ki hafta ya az yahut sabit kalıyorum...2,5 ay da 12 küsur kilo vermişim...

Teoson,

Bir de benim bel çevrem gerçekten çok sıkılaştı..Önceden kaç olduğunu yazmayacağım :KK66: insani bir sonuç olayım o zaman yazacağım :KK66:)

ozaman 5 ayda 25 kilo gidecek inşallah desene müthiş olursun işteeee
ben kendim kendime bile ölçmüyorum iyice zayıflayayım sonra kendime söyliycem:KK9::KK9:

yok getırmedım daha ılk gunum ya acemıyım sanırım canım:44: ama artık erken uyanıcam kahvaltımı yapıcam beslenme cantamı yanıma alıp gelicem.. Bu ara da bebekte istiyorum hamileykende yapabilirm diye okudum inşallah bebeğimde gelir ömür boyu karataty usulu beslenırız:KK16:
inşallah allah isteyen herkese nasip etsin

:KK9::KK9::KK9:
Teoson,

bende de tam tersi belde ve göbekte zor gidiyor
[h=2]ANTİOKSİDANLAR KANSERİ VE ÖLÜMLERİ HIZLANDIRIYOR[/h]
İsveç’ de yapılan yeni bir araştırma antioksidanların kanser gelişimini önlemek bir yana kanser gelişimi ve ölümleri hızlandırdığını ve bunun mekanizmasını ortaya çıkardı (1).

.

canan hoca kullanın diyor ben kullanıyorum...bu konuda uyuşmamışlar

gunaydin arkadaşlar.bende( ins. donmezsem yolumdan)dönem dönem yaptigim diyetlere tekrar basladim.ama tabiki hayat felsefem karatay..var mi simdi diyete devam edenler birlikte yol alalim:))

topiğimizdeki herkes hedefe ulaşmış olanlar bile karatayı yapıyoruz,,,,motivasyon bol ,,,,güle oynaya veriyoruz kg larımızı

kızlar ya bişe sorcam mesela çok sıvı aldığınız bir gün tartıda 1 kilo felan yüksek çıkılır dimi ertesi sabahta bi kaç gram :KK4::KK4:

alemsin gül abla :KK1::KK1:3 çocuğun var normal heralde bunlar

kızlar ya bişe sorcam mesela çok sıvı aldığınız bir gün tartıda 1 kilo felan yüksek çıkılır dimi ertesi sabahta bi kaç gram :KK4::KK4:[/QUOTE
sivi alimina bagli tuvalet ihtiyacina cikabiliosan ertesi sabah bisey kalmio ama tuvalete cok gidemisan kalio biraz daha.ben ictigim suyun pesine idrara cikarim nerdeyse ama bi ark. cikamio su oldugu gibi kaliodu ertesi günde

Selam canlarım;

Dr.geldim..çok telaşlı ve heyecanlıyım...Bebek doğum kanalına girmiş ve bekliyor..her an gelebilir dedi dr.İnşallah bir hafta daha bekler dedi..39 haftalık bebek gelişminde dedi..nasıl büyüdü anlamadım..geçen hafta minnak bişeydi..bu hafta ne yediysem artık :KK1::KK1: ..şuan 38.haftaya girdik..Kordonu,suyu herşeyi çok normal ,çok kolay olucak doğumun dedi..Kongreye gidiyormuş doktorum pazar günü gelicekmiş,inşallah yetişir :) Bu arada 1 parmak yani yaklaşık 1 ,1.5 cm.açılmam varmış..

Sizlerin duasına ihtiyacım var...ara ara gelirmiyim bilmiyorum ama dr.yat kalkma biraz daha dursun bari dedi..kediciğe mesaj mutlaka atarım...o sizlere haber verir..resimler çekip paylaşmak istiyorum,1-2 gün içinde inşallah halledebilirim onları..hakkınızı helal edin canlarım..çok paylaşımda bulunduk..Hepiniz için ben de dua edicem..Boğa burcu olacağından inatçılık yapıp haftasınıda bekleyebilir..:KK1::KK1:

Görüşürüz ,hoşcakalın canlarım..

Selam canlarım;

Dr.geldim..çok telaşlı ve heyecanlıyım...Bebek doğum kanalına girmiş ve bekliyor..her an gelebilir dedi dr.İnşallah bir hafta daha bekler dedi..39 haftalık bebek gelişminde dedi..nasıl büyüdü anlamadım..geçen hafta minnak bişeydi..bu hafta ne yediysem artık :KK1::KK1: ..şuan 38.haftaya girdik..Kordonu,suyu herşeyi çok normal ,çok kolay olucak doğumun dedi..Kongreye gidiyormuş doktorum pazar günü gelicekmiş,inşallah yetişir :) Bu arada 1 parmak yani yaklaşık 1 ,1.5 cm.açılmam varmış..

Sizlerin duasına ihtiyacım var...ara ara gelirmiyim bilmiyorum ama dr.yat kalkma biraz daha dursun bari dedi..kediciğe mesaj mutlaka atarım...o sizlere haber verir..resimler çekip paylaşmak istiyorum,1-2 gün içinde inşallah halledebilirim onları..hakkınızı helal edin canlarım..çok paylaşımda bulunduk..Hepiniz için ben de dua edicem..Boğa burcu olacağından inatçılık yapıp haftasınıda bekleyebilir..:KK1::KK1:

Görüşürüz ,hoşcakalın canlarım..

Geldim annem diyor gari .Canım dualarım seninle inşallah sağlıkla kucağına alırsın.heyecan yapmamak tabi elde değildir muhakkak yat dinlen bol bol zaten çok yorulacaksın son günlerin tadını çıkar:KK16::KK16::KK54::KK54:

X