Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

iyi geceler çıtırıklar. ne çok geziyorum bu ara.
ya komşudayım yada komşular bende. yada dışardayız.
oh memleket gibi varmı yaa.
pisimin ellerine sağlık liste süper olmuş.
gez gez canım gidince bunları çok ararsın,,,,,
sabah
1 yum
kocaman kase salata
(domates, roka, yeşil biber, salatalık )
10 zeytın
peynir

öğle
tavuklu salata
sade kahve

akşam
domates çorbası
yoğurt
badem, ceviz
sade kahve
afiyet olsun canım

Çoğumuz 30 lu yaşlardayız valla ne güzel iyi denk geldik.Birbirimizi anlariz bir tek Gul ablamız 20 li yaşlarda görsen tam çıtır.Enerjisi tavan e tabi karatay yapıpta ustelik tam yapipta enerjisi az insan olmaz tabi.Halını unutmadım tamam.
@erigim canım seninki insaallah uslu olur benim kaynımın bir lafı var kurttan kuzu doğmaz diye benim esimde çok fena bir çocukmuş ben ise dillere destan zaten o yüzden benim çocukların böyle olması normal ama ben annem gibi geniş değilim ne yazıkki.Gül ablanın reçetesini nasıl bilmezsin gerçi bende bilmiyorum ama çocuk yapmak isteyenler gül ablaya danışşın bana artık lazım değil.Zaten ben biliyorum 10 kerede cocuk yapsam benim oğlum olur.
ha ha ha sizin yasınızla benim 20 olan yasımı toplarsanız gerçek yasım ortaya çıkar:KK48:
reçetemi enaz 40 kişi denedim doğru yapan hrkes isteğine kavuştu:KK47:
canım benim ben daha önce montignac ile zayıflamıştım ve cuma yarışmalarında 6.gruptaydım..Karataya yeni başladım ve aranıza da yeni katıldım bitanem sizin bütün yazdıklarınız takipten sonra geldim ben de
xenforo-smilies-kk36.gif
xenforo-smilies-kk36.gif
Ve iyi ki sizlerleyim
aramıza hoşgeldiniz.....:KK73:

:KK9::KK9::KK9:
canım sana bişey sormak istiyorum ayçekirdeği yağı omega6 diyor ya kitabında Canan hoca..Ayçiçek çekirdeği yiyebiliyor muyuz ozaman?
çiğ olarak yiyebiliyoruz,,,ayçekirdeği yağa dönüşüken ışıl işlem görüyor
Kızlar az önce gezinirken '85kiloyum yoldaş arıyorum' topiğinde şu mesajı okudum

''eskirokfor
benim bir arkadaşım dukanla 20 kilo verdi ardından eklemleri şişmeye başladı hastanelik oldu iki ay yataktan kalkamadı , teyzemde dukan diyeti sonrasında 13 kilo verdi sonrasın gut hastası oldu. bu diyetlerde aşırı protein alımı olduğu için uzmanlar fazla önermiyor.tabi yapıp hiç bir hastalığa yakalanmayanlar da var ama bu örnekler benim gözümü korkuttu hatta dukana yaşadığı ülkede ceza verilmiş gibi bir şeyler de vardı.''

Kızlar böyle bir durumla karşılaşabilir miyiz?Ben okuyunca korktum açıkçası kulaktan duyma değil yakın çevresinden örnek yazmış arkadaş :KK43:
dukan sırf proteine dayanıyor,,,,karatay da dengeli yiyoruz
protein + kükürt + renkli +yeşil her öğünde olduktan sonra korkacak bişey yok hem vücut hem beyin besleniyor
iş yerinde arkadaşlar pide söylemiş hepimize benim hakıımı biriniz yesin dedim sadece ayranımı aldım :) sabah simit dağıttılar teşekkür ederim deyip almadım :) diyetimin 7.gününde irademle gurur duyuyorum, zamanla azalmasın dileğim bu
:KK9:

canım tekrar hoş geldin
sorunların sevdiceğinle mi ilgili,,,,,,bizler buradayız elimizden geldiğince toparlanma na yardım ederiz...ister burada yaz ister faceden elimden bişey gelirse sevinirim
Canım ablam.. Annem.. Çok sağol ilgin için.. Sevdiceğimle alakalıydı, biraz da ciddiydi; aşmaya başladık sanırım yavaş yavaş. Şimdi de ailevi sıkıntılarım var biraz, zaman zaman beni dürtükleyip huzursuz eden.. Bugün de sabah tartıldığım halde bildirim yapmayı unuttum. Sabırdan başka elden bişey gelmez..

Yok öyle kaçırmak daha dikkatli olmalıyız ilk kırmızı halıyı sen aldın ama bugünün ilk sopasıda sana geliyor
Eki Görüntüle 1225631
aferim sana,,,

sende eskidin gelenlerin kaçamak yapmasına engel oluyorsun,,,,,
Bu mesajınıda çok beğendim.Ama dur seni o kırmızı halıda bir döveyim.
Eki Görüntüle 1225632
:KK48:
@blackandwhite OH OH Afiyet olsun canım senin menüde güzelmiş ben yemek yapmaya üşendim valla kociş kendilerine güveç falanda almışlar ama ben yemedim valla.Gül abla duy duy benden şaşılan hareketler bunlar.
evettttt hep böyle devam et bir an önce o yağları taşımaktan kurtur o güzel gözlerin iyice ortaya çıksın

çok tatlısın ya ne güzel yapmışsın,,,kendimi çok beğendim:KK47:
Kızlar yarın sabah şehir dışına gideceğim nete giremem diye geceden bildirim yapıyorum :KK68:

Rumuz:blackandwhite
Başlangıç tarihi:18/08/2014
Başlangıç kg:82.4
Geçen hafta:82.4
Bu hafta:80.0
Fark:-2400
Toplam fark:2.4
Beden:44
Spor:leslie 4,p90x3
Boy:1.66
Hedef:ilk hedef 70 kg...ikinci 60 kg
Yüzdesi:2.912,6=2.913
:nazar::nazar::nazar::KK9::KK9::KK9:
İlk hafta süper başlangıç inşallah hep böyle devam eder canım benimde öyle olmuştu birden durdu.
Canım sağolasın sen varsın hiç kendimi yalnız hissedermiyim ama diğer arkadaşlaerımızla olmak çok güzel ben Gül ablayı çok özledim mesela yani tatile gitmesini çok istiyorduk ama bizi ascağını bilseydim eğer bir kere daha düşünürdüm.Şaka bir yana o herşeyi hakediyor gönlüünce tatilini yapar inşaallah.
Kalan sağlar bizim olsun.
:KK36:

Bende Karatay diyeti yapmak istiyorum ama tam olarak bilmiyorum yardım edermisiniz lütfen:oops:
aramıza hoşgeldiniz:KK24:
Canım ablam.. Annem.. Çok sağol ilgin için.. Sevdiceğimle alakalıydı, biraz da ciddiydi; aşmaya başladık sanırım yavaş yavaş. Şimdi de ailevi sıkıntılarım var biraz, zaman zaman beni dürtükleyip huzursuz eden.. Bugün de sabah tartıldığım halde bildirim yapmayı unuttum. Sabırdan başka elden bişey gelmez..
inşallah en kısa sürede sıkıntılarından kurtulup eski haline dönersin ...siz daha çok gençsiniz herşeyin üstesinden gelirsiniz sabır sabır.....

inşallah en kısa sürede sıkıntılarından kurtulup eski haline dönersin ...siz daha çok gençsiniz herşeyin üstesinden gelirsiniz sabır sabır.....
Doğru diyosun annem.. Böyle böyle pişeceğiz. Bu kadarcık da sızı olsun yahu daha ağırlarına karşı direnç kazanmak lazım. =)

selam arkadaslar bende karatay yapmak istiyorum. yarin pazartesi ve diyete baslamak icin en ideal gun:))

daha once karatay yaptim tiroid probleminden sonra kilo vermem durunca biraktim ardindan uzun bir memlekete gidis tatili, ipin ucunun kacmasi... 65 kg ile burdayim. daha once 57 kg dim simdi 55 olmak istiyorum. tiroidler yavas calisinca bazen istediklerimle kaliyorum ama yeni hedefim bu:) sizin menulere bakarak bende menu olusturmak istiyorum. daha once alip okudugum karatay kitabi vardi ama kimbilir nereye koydum bilmiyorum. kitabi bulana kadar sizi takipteyim.
kg vermenin durmasına takılma canım ben 5 ay 68 bde takıldım sonra yine vermeye devam ettim,,,,3 aydırda 63 lerde takıldım,,,,yavaş yavaş olsada vermek güzel
Abla bir hafta gecmis okunur mu :)
Gel sen hemen günümüze yetis:)
nihayet geçmişi bitirdim,,,gözlerim ağrıdıı artık ,,,,,çok şükür yetiştim size:KK28:
Kızlar Merhaba, fırsat bulunca geçmişi okuyacağım.

geçen hafta p.tesi burdaydım. öğleden sonra kötü haberler aldım. 1 haftadır yoktum.dün gece geldim. aynı gün hem kızkardeşim düşük yaptı bebeğini kaybetti, hem de babaannemi kaybettim. 1 haftadır Ankaradaydım... karatay a uygun pek yiyemedim ama üzüntüden, stresten ve yorgunluktan olsa gerek yine de kilo vermişim.

İnşallah herkes iyidir.

Rumuz: kitara_84
Başlangıç tarihi:28/05/2014
Başlangıç kg: 78.6
Geçen hafta: 76.8 dim sanırım hatırlamıyorum bulamadım eski bildirimimi.3 haftadır bildirim yapmıyorum.
Bu hafta: 76.1
Fark: -700 gr
Toplam fark: 2,5 kg
Spor: koşturmaca :)
Boy: 1.58
İlk Hedef: 70
Son hedef: 60
başınız sağolsun canım...ALLAH sizlere uzun ömürler versin

kardeşine de üzüldüm geçmiş olsun,,,,kısmet değilmiş ömrü yokmuş....kendini çok üzmesin hepimizin başından aynı şeyler geçti vakti gelince yeniden oldu,,,,inşallah sağlıkla kucağına alacağı evlatları olur
İyidir canım ne olsun topiğimizi kalabalık görünce daha iyi oldum valla bene aç açtahlile gideceğimiz saati bekliyorum.

Yandın valla benden söylemesi aman tek çocukken bir problem yok iki tane oluncalar olmuyor pek ilkinde herkes yardım ediyor ya musavviru yu çok oku çocuğun gelişimi için ben hamileyken çok okumuştum aklına geldikçe oku.

Hoşgeldin ablacım ya inan sensiz olmuyor özletiyosun kendini.

Olmaz hayatım kim ne yapmış bilmeli sonucta patron dimi.Bide maşallah gözündende birşey kaçmaz şimdi.

Ya eriğim gözünden bir şey kacmasın ister benim gül ablam kontrol kontrolkontrol uzmanı.

Sağol ablacım yok balta limaninada gün aldım dün aksam bide tomogrofi falanda çektirecek daha. Ne olduğü neden olduğu gercekten bir bulunsa annemin böbrek hastalığıda iki ayda zor anlaşılmıştı dünyanın aletine soktular bobregin ne durumda hangi safhada olduğunu gœrmek için olmayan kaninida ala ala bitirdiler kadının. Bakalım ablacım hakkımızda hayırlısi konu ailem olunca hıç dayanamıyorum bide annem zavllı hayatında hiç rahatlık yüzü görmedi hastalikta üstüne tuz biber.
canım benim...bende szileri çok özledim...aklım sizde ama girmeye fırsatım olmuyordu evdekiler devamlı yanımda elime tel almaya vaktim olmuyordu ,,,,,oluncada ya sarjı ya interneti olmuyordu habire engeller çıkıyordu

anneciğin inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur
herkese merhaba, iyi haftalar.

evde tadilat, boya badana var. baskülü de kaldırmıştım bugün bulamadım. kg verdiğimi hissediyorum ama yine de bu hafta sabitlerde yazalım. tartılamadım çünkü.

evde de, işte de işler yoğun. fırsat bulunca uğrarım.

not: gram kaçamak yapmıyorum elbette. yine de yazayım dedim.

hasta olanlara geçmiş olsun diyorum.
kolay gelsin canım,,,,özletme kendini

Bende de bişi yok abla.kaçamk yapmıyorum.. malum benim sorun bağırsaklar.. ahhh bi tam çalışsa..bi de hiç bu kadar zayıf olmamıştım uzun uzunnn bi süredir.. vücut direnmeye başlıyor galiba artık..:KK51::KK51:
Bugün kü menüm...
7.30 sabah
iki rafadan yuurta..
Köy peyniri..
20Tane zeytin
Domates salatalık
Karışık yeşilik
Bi çay bardağı Yerfıstığı
Bi şeftali

Akşam7.30
3 saatte kısık ateşte pişirdiğim bol domatesli güveç
Ev yapımı turşum..
İki salatalık.
Kuru soğan
Gün içinda hiç siyah çay içmadim.. kahvem her zaman ki gibi şekersiz.ve 2litre suyum
Uzunn süredir bildirim yapmıyorum ama hep böyle :KK66:
senden kaçamak beklemem zaten ...sende benim gibi inatla hedefi bekliyorsun o zaman belki kırkta bir yaparsın
afiyet olsun canım
Doğru diyosun annem.. Böyle böyle pişeceğiz. Bu kadarcık da sızı olsun yahu daha ağırlarına karşı direnç kazanmak lazım. =)
hayat bazen çok acımasız oluyor onun için önceden pişmek iyi oluyor ,,,,,bazı şeyleri görmezden :cool:bazılarını da duymazdan gelmek lazım,,,,herşey olacağına varıyor biz üzüldüğümüzle canımızı sıktığımızla kalıyoruz....

hayat bazen çok acımasız oluyor onun için önceden pişmek iyi oluyor ,,,,,bazı şeyleri görmezden :cool:bazılarını da duymazdan gelmek lazım,,,,herşey olacağına varıyor biz üzüldüğümüzle canımızı sıktığımızla kalıyoruz....
Aynen öyle...
Sabredelim, bakalım Mevlam neyler... Neylerse güzel eyler..

aramıza hoşgeldiniz
kahvaltı eksik olmuş
yoğurt mayalamak için mayanızı da kendiniz yapabilirsiniz....ben kendim yapıyorum

Kahvaltida badem yada ceviz yada findik.. eksik degil mi? ne ekleyebilirm baska?
karatay alisverisi yaptim bol yesillik,badem, ceviz stokladim, yogurdumuda mayaladim. simdilik gozume ilk gorunen eksikler bunlar. ilginiz icin cok tesekkurler benim menulere hep bakin lutfen :)) birde 0663 dogum tarihiniz mi :)) diger msj larda hep abla demisler ordan baglanti kurmaya calistim- merak ettim :)))

kedi8post: 36626707 .!.:
Ben de dün 8'e doğru birkaç kaşık dondurma yedim. Ben de istiyorum. :KK48: Öğlen kavun yedim, muz yedim. Hııı birde bitter çiko yedim, kahve ile birlikte. Akşam yemekte et yediğim için galiba, şişkinliğim inmişti. Yanında salata yemiştim. Bugün şişerim yine, mercimek salatası ve bulgur pilavı var çünkü. Sporda yapamıyorum.
Bende menumu nasil paylasirim diyordum kedi beni sollamis
Menum
Sabah(10:00)
1yumurta
1 buyuk domates
Avuc icinden buyuk peynir
6-8 zeytin
1/2cb kuruyemis

Aksam (17:00)
Salata
Tavuk sote

Iste burasi fena misafirlik
1 dilim yalanci tavuk Göğsü
1 kucuk ev pogacasi

Yatmadan koca bir bardak süt

canım sana bişey sormak istiyorum ayçekirdeği yağı omega6 diyor ya kitabında Canan hoca..Ayçiçek çekirdeği yiyebiliyor muyuz ozaman?
bildiğim kadarıyla yenebiliyor canım, kavrulmuş ve tuzlu olmayacak tabi.. omega 6 yı ısıtmayın diyor Canan hoca, ısı görünce hemen yok oluyor ve transyağa dönüyor, çok çabuk bozuluyormuş..

:KK48::KK48:,,,,,olabilir valla,,,,,ben insanlara bişeyler öğretmeyi seviyorum, sabırlıyım ama yemek yapma olayını sevmiyorum....ben öğreteceğim yemekleri ona göre yapacaklar o zaman güzel olur:KK48:....
biz gece 2 den sonra yatıyoruz sabah 11 de kalkıyoruz kahvaltı yapıyoruz 12 yi geçiyor, topluyoruz yemeği ocağa koyup çay keyfi yapıyoruz yemek pişince havuza gidiyoruz saat 3,5-4 e geliyor, güneşlenemeden acıktık demeye başlıyorlar vakit hemen geçiyor...5 te kalkıp eve gidiyoruz sofrayı hazırla otur ye kaldır derken 7 oluyor,,,,gündüzden bişey anlamadan geçiyor....
ay ne tatlı ya, kızkıza çok eğlenceli olsa gerek : ) ben de geliim mii :KK60:

Bu seyda Coşkun da ne var anlamadım millet manyak gibi para yediriyor zengin ettiler resmen kadini

canım bizim millet iradesiz, kadın da adamların yemeklerini bile evine kadar yollayınca farklı bir hizmet sunmuş oldu.. hele bir de sosyete diyetisyeni olunca daha da sükse yaptı haliyle : )) onlarla birlikte yürüyor, günde 15 km yürüyüş yapıyormuş geçen okudum..

X