Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Biz sağ salim geldik canlar. ..Deniz kokusunu özlemişim, zor bi yolculuktu ama sorunsuz geldik..yerlestik otele her şey şimdilik çok güzel gidiyor..büyük oğlum havuza alışık kurslardan ama ufagi gormeniz lazimdi suya girince zevkten dört köşe oldu: )

Benim muzmin uykusuzlugum devam ediyor. .dün geceden 3 saat uykuyla geldim ankara'dan ..şimdi de 5'ten beri dönüp duruyorum. .ilk aylarimdaki uyku hali yok oldu gitti..birde aciktim ki meyveyle bastırıyorum :KK43:

Maşallah geçmiş oku oku bitmedi.yeni gelen arkadaşlar olmuş hepiniz hosgeldiniz : )

Kilo veren çıtırlar hepinizi tebrik ederim..bu gün bi bayan bana hamile misiniz diye sordu : ) şaka mi dedim içimden ..hiç mi belli olmuyor kocccaman bi göbekle hayret ettim..nasilda şiştim yolculukta
Yemekler iyi cesit bol karatay'a uyan uymayan..ben akşam sağlıklı beslendim enginar yedim nasıl özlemişim. .neyse gelirim yine güzel hatunlar öpüyorum

kızlar beni buraya bağlayın valla beni bu gruba bağlayın:KK4:
çok sevgili arkadaşım biraz önce msj atmış fb foto gördüm ne o öyle 6 aylık gibi kilo almışım
allahım demiştim zaten fotoyu çekene bu kadar yakından çekme diye dibimize girdi birde oturuyorum koca göbek kocaman surat çıktı
dedim böyle böyle 3,5 kg aldım toplamda hiçte 6 aylık gibi değil sen kendi 6 aylık halini unuttun galiba dedim
kendisi ilk 6 ay 12 kilo alıp toplamda 22 kilo alarak dğuma gittiğini çok çabuk unuttu ki hala doğum kilolarınıda veremedi ve ben ona saf gibi akıllar veriyordum ama insanlar öyle değil
uff böyle insanlardan nefret ediyorum
karatay dışına çıkarmayın beni nolurr:KK61:

Canim sakın ola ki böyle insanlarin enerjini tuketmesine izin verme.sıkılmazsan Ilk gebeligimde yasadiklarimi anlatmak isterim..9 yil oldu,20 kg aldim. inanir misin 20'si de ödemdi..düşün artik sen durumumu.. insan içine çıkmak ne mümkün laflar eleştiriler cokkk acimasizlardi..üzülüp ağlardım sürekli. .sonra bi ogrendik ki benim şeker 280 ,albümin var preaklemsi riskim var ölebilirim bile ben oturmuş òdemime agliyorum..şekeri ogrendikten sonraki 3 ayı inanılmaz sıkı geçirdim. .kilo cok az aldim ama her gecen gun daha çok şiştim..hic takmadim kafaya millet guluyordu halimi görünce ben bozup atıyordum..önemli olan cidden saglikmis bunu aci bi şekilde tecrübe ettim..1 ay erken alındı bebeğim gerçekten zorunlu sezaryen oldum..sonrasında ise aldigim 20 kiloyu da verdim : ))) bana gülen insanlar şok oldular ve halen koca popolariyla duruyorlar. .ben üstlerine 3 cocuga hamileyim onlarin kilosu hala benden fazla..sen yeter ki saglikla al mis kokulunu kucağına kiloyu birlikte verecegiz..bu arada oğluş geliyormus hadi hayırlı olsun vatana ,millete, size...oglan topiği gibi olduk: )

mengmeng zaten ilk senın bıldırımı gördüm..kopyalayıp üzerindekı değişiklişkleri yaptım 200 gr kısmı aynı olunca o kaldı.. :KK71::KK71::KK71:bulamadım eskı bıldırımlerımı napımm canımmm:cool::cool::cool::cool:

teosoncum canım benım.. düğün olmayacak maalesef.. ayrıldık biz.. böylesı hayırlıymış deyıp yolumuza devam ettık..ince bir gelın olamayacağım ama ince olacağım inşallah..çok öpüyorum
:KK15::KK15:
canim hoşgeldin nasılsın bu aralar yoktun hiç, az önce ayriliginizi okudum umarim sen iyisindir atlatabilmissindir..rabbim hakkinda hayirlisini versin ki demek böylesi hayirliymis .yol yakinken bitmesi senin için daha iyi olmuş. .bundan sonrasi için, kıymetini bilen ve çok seven bi insan çıkar inş karşına

Biz sağ salim geldik canlar. ..Deniz kokusunu özlemişim, zor bi yolculuktu ama sorunsuz geldik..yerlestik otele her şey şimdilik çok güzel gidiyor..büyük oğlum havuza alışık kurslardan ama ufagi gormeniz lazimdi suya girince zevkten dört köşe oldu: )

Benim muzmin uykusuzlugum devam ediyor. .dün geceden 3 saat uykuyla geldim ankara'dan ..şimdi de 5'ten beri dönüp duruyorum. .ilk aylarimdaki uyku hali yok oldu gitti..birde aciktim ki meyveyle bastırıyorum :KK43:

Maşallah geçmiş oku oku bitmedi.yeni gelen arkadaşlar olmuş hepiniz hosgeldiniz : )

Kilo veren çıtırlar hepinizi tebrik ederim..bu gün bi bayan bana hamile misiniz diye sordu : ) şaka mi dedim içimden ..hiç mi belli olmuyor kocccaman bi göbekle hayret ettim..nasilda şiştim yolculukta
Yemekler iyi cesit bol karatay'a uyan uymayan..ben akşam sağlıklı beslendim enginar yedim nasıl özlemişim. .neyse gelirim yine güzel hatunlar öpüyorum

İyi eglenceler kuzuuuu:KK19::cool:dinlennn güzelce canımm.. ohh ne iyi gelir şimdi deniz havası:cool:

oulumuzun ilk günü bitti. ben çıkarken kızım yemek yiyordu, anne gitme aşağıda beni bekle dedi.
onun yanında tuttum ama kapıdan çıkınca koptum ben. eve gelene kadar ağladım.
halılar geldi yıkamadan, toparlanıp temizliğe giriştim.
bikaç kere okulu aradım keyfi yerinde dediler.
akşam almaya gittiğimde de bizimki bana 'anne daha okul bitmedi, beni bekle' diyo, duracakmış daha sıpa.
problemsiz günü bitirdik, inşallah böyle devam ederiz.
Şimdi ki çocuklar daha kendilerine güveniyorlar daha sosyaller hiç zorlanan duymadım okulun ilk günü.. maşallah seninki de hemen alışmış:KK68: zaten olan annelere oluyor birden boşluğa düşüyor evde

oulumuzun ilk günü bitti. ben çıkarken kızım yemek yiyordu, anne gitme aşağıda beni bekle dedi.
akşam almaya gittiğimde de bizimki bana 'anne daha okul bitmedi, beni bekle' diyo, duracakmış daha sıpa.

Yerim ben fıstığı ^_^ Gördün mü bak üzüldüğünle kaldın. Şimdi artık kendine vakit ayırma zamanı ^_^

İyi tatiller, iyi eğlenceler canım. Kendine dikkat et, bol D vitamini al. Küçük oğlun adına sevindim :KK70:

Bence biraz abartmışlar tamam hepimiz müslümanız haremlik selamlığıda severimde ama ezanda yapılan o uygulama saçma çağın gereklerine uymuyor artı tesettürsüz bayanlarada karışmamaları lazım diye düşünüyorum islam dini anlayış ve hoşgörü dini.Ama o özel şöförle hizmetçi işi iyiymiş heralde o zaman ben 200 kilo olurdum:p bide çok pis diyorlar öylemi .
zaten zayıf bayan çok az : )
malesef her taraf çöp, pisler evet bizden çok farklılar...

bizde sizin gibiyiz canım ama bizim işler şantiye işleri.
ben çalışamıyorum maalesef. bi ara bizde 1 yıl kadar abu dhabi de yaşadık, araptan araba kültür değişiyor demekki.
şu avm lerdeki aile oturma bölümlerini merak ettim, resim ekleyebilir misin birara.
sen ne güzel olumlu olumsuz fikrini yazabilmişsin.
biz türkmistanda yazamıyoruz, herşey kontrol altında.

evet katara kuveyte ve bahreyne gittim, 3 ü de buradan çok farklı. en sıkı olan yer burası.
yorum konusunda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum burada öyle bir kontrol yok, sansür var ama müstehcen şeylere..

Bak boşuboşuna üzüldüğünle kaldın ben sana dedim.Bide kız çocuğu daha arkadaş canlısı oluyor.Onlara neler neler yaptırıyorlar orda evde biz onların yaptırdıklarının yarısını yaptıramayız.Hem birazda kendine vakit ayırırsın artık inan insan rahata çabuk alişıyor ben 7 yaşında ystılıya vermiştim benimkini gündüz öyle veya böyle geçiyorduda gece ne kadar ağlardım öteki olunca yerini doldurdu.Şimdi ikisi bir arada olunca tahammül edemiyorum. Küçük büyüye çok sataşıyor büyükte çıldırıyor görsen büyüğü hemen sokağa burda vakıf var oraya postalıyorum.Okullar açılsada düzene girsek küçügüde bende seneyevermeyi düşünüyorum.Yada konuşayım hafta 2 gün kabul ederlerse yollarım oyun öğrensin azcık.Öğretmenleri iyi olduktan sonra hic bir problem çıkmaz merak etme.Bir şey anlatayım.Annem beni 6 yaşında ana okuluna vermiştı ben zaten sokak ççocuğu kapalı ortamda durabilirmiyim. Oyuncakların hakimiyetini elime geçirdim çocukları tehdit etmişim pek hatirlamıyorum annem söyedi. Haftanın son günü annemi çağırdılar. Bana sepet havası düzeni bozuyormuşum.Neyseki benim çocuklar benim kadar yaramaz değil bunada şükür.Erkek saflığı var onlarda.

Sen hamilesin hamilemisin diye soruyorlar ben hamile olmadan soruyorlar ne guzel sevinmelisin bu duruma ki sevinmissindirde zaten.Oh moral süper oldu artık tatilin tadını çıkar valla hic gözüm yok.Ühü ühü.:KK42:
Ya kızlar ben alıntiyla mesaj yazarken bazen sayfayı kaydıramıyorum alt sırada alıntım var ama sayfa aşağı inmiyor sizdede oluyormu.

Topikcenek ders çalışıyoruz baksana. Ne çalışkan hatunlarız ^_^

Kahvaltım. Salatalığın bir kısmı rendelenmiş, çünkü suyunu sıkıp maske için kullandım.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
kedicim sen kuruyemiş yiyor musun?
kabızlık sorunu yaşıyorum yine, omega 3 almama ve yürüyüş yapmama, 3 lt su içmeme rağmen.. nerde hata yapıyorum acaba ya..
Yiyorum. Bazen unuttuğum oluyor. Bugün fındık yedim, kahvaltıdan sonrada bağımlılık yapan çekirdek yedim.

Bu arada callanetics kalça hareketini yaparken kalçama kramp giriyordu, bırakmak zorunda kalıyordum. Magnezyum yazdırdım doktora ama, içinde tatlandırıcı var, bir süre mecburen içeceğim.

Magnezyum merkezi sinir sistemi üzerinde sakinleştirici etkisi var ve bu, göbeğinizde yağlanmaya neden olan stres hormonu cortisolu azaltıyor.

Sen neymişsin magnezyum!
Hastalıkların yüzde 13’ünün magnezyum eksikliğine bağlı olduğunu biliyor muydunuz?

ABANT İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Melahat Dönmez, hastalıkların yüzde 13’ünün magnezyum eksikliğine bağlı olduğunu belirterek, "Magnezyum olmadan vücutta enerji dönüşümü olmaz. Magnezyum eksikliğinde sinirlilik, oryantasyon bozukluğu, zihinsel bulanıklık, iştah kaybı, depresyon, kas krampları ve kasılmaları, kalp ritminde bozulmalar, solukluk, uyuşukluk gibi belirtiler görülebilir" dedi.

Kas ve sinir fonksiyonlarının yürütülmesi, kalp ritminin düzeninin sağlanmasında magnezyumun büyük önem taşıdığını vurgulayan Prof.Dr. Melahat Dönmez, "Vücudumuz için gerekli olan magnezyumu günlük diyetimiz ve içtiğimiz sularla özellikle maden sularıyla alırız. Vücudumuzdaki 300’den fazla biyokimyasal reaksiyonda rol alır. Magnezyum olmadan vücutta enerji dönüşümü olmaz. Tıbbi rahatsızlıkların yüzde 13’ü magnezyum eksikliğine bağlıdır. Magnezyum eksikliğinde sinirlilik, oryantasyon bozukluğu, zihinsel bulanıklık, iştah kaybı, depresyon, kas krampları ve kasılmaları, kalp ritminde bozulmalar, solukluk, uyuşukluk gibi belirtiler görülebilir" diye konuştu.
Prof.Dr. Dönmez; stres, gebelik, emzirme, hastalıklardan sonraki iyileşme dönemleri, ağır egzersizler, aşırı alkol ve sigara içenlerde magnezyum ihtiyacının arttığını vurgulayarak, "Alkol magnezyumun böbrekten atılımını arttırır. Alkolik kişilerde magnezyum eksikliğine bağlı kalp hastalıkları daha sıktır. Magnezyum eksikliğinin kanın pıhtılaşmasını arttırdığı belirlenmiştir. Ayrıca sigara da aynı etkiyi yaptığı için sigara içenlerde ihtiyaç daha fazladır. Bu da kalp ve damar hastalıklarına zemin hazırlamaktadır. Aşırı magnezyum eksikliğinde sinir sisteminde bozukluklar meydana gelir. Hayati tehlike oluşturur. Gebelikte magnezyum eksikliği rahim kasılmalarını arttırarak erken doğum riskini arttırır. Yeni doğanda ise magnezyum eksikliği bebeğin ısı kaybetmesine ve ani bebek ölümü sendromuna yol açabilmektedir" dedi.

Magnezyumun spor yapanlar için daha önemli olduğunu ifade eden Prof.Dr. Melahat Dönmez, şunları söyledi:
"Magnezyum kas kasılmasını ve karbonhidratların enerjiye dönüşümünü kontrol eden bir mineral olduğu için sporcularda ayrı bir öneme sahiptir. Aktivite ile çabuk yorulma, performansta azalma, şiddetli kas krampları ve spazmları magnezyum eksikliğinde görülebilir. Ayrıca yapılan bazı çalışmalar ani sporcu ölümleri ile aşırı magnezyum kaybının ve magnezyum yetersizliğinin sorumlu olduğunu iddia etmektedir."
milliyet.com.tr den alıntıdır.

Kahvaltım. Salatalığın bir kısmı rendelenmiş, çünkü suyunu sıkıp maske için kullandım.
Bende dedim neden böle olmuş:KK48:afiyet olsun

kedicim sen kuruyemiş yiyor musun?
kabızlık sorunu yaşıyorum yine, omega 3 almama ve yürüyüş yapmama, 3 lt su içmeme rağmen.. nerde hata yapıyorum acaba ya..
ben geçen hafta 6 gün boyunca yapamadım:KK43: en sonunda lavman yapmak sorunda kaldım bugünde yine 3.gündü şükür sabah çıktım .sabah kayısı yiyebilirsin.zeytinyağını artırabilirsin .bağırsak problemi kronikleşmesin. bağırsakları çalıştıracak EGZERSİZ dene istersen
Masaj Kabızlığı Nasıl Önler?
Kendi kendine yapacağınız bir masajla bağırsağın çalışmasına yardımcı olmanız mümkün. Karın bölgesine yapılan bu masaj çeşitli araştırmalarda ve özel vakalarda faydalı bulunmuştur. Bağırsak hareketleri saat yönündedir. Elinizle sağ tarafta kasık bölgesinden masaja başlayın. Yavaşça karnın üstüne doğru yukarı gelin. Karnın üstünde sola doğru devam edin ve karnın sol yanından aşağı kasık bölgesine doğru inin. Saat yönünde sağ kasıktan başlayıp sol kasığa inen ters bir U çizmiş olacaksınız. Bunu günde en az 3 dakika, mümkün 3 kere üçer dakika şeklinde yapmanız bağırsak hareketlerini destekleyecek ve kabızlığı azaltacaktır.

X