Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Çok geçmis olsun ablacim bugün durumlar nasıl daha iyimi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
sağol canım

sabaha doğru biraz daha iyiydi,isal azalıyor gibi dedi,,,öğleden sonra gideceğim bişeyler yedirip içireyim,,,büyük kızım beslenme konusunda mızmız dır, hazırlamayınca yemez akşam 6 ya kadar beni bekler,,,,kardeşi olunca o hazırlar bu yer:KK52:
Sadece tempolu yürüyüş yeter
10x5.gif

3000 kişi üzerinde yapılan bir araştırma şöyledir. 1000’er kişilik 3 gruba bölünen kişilere ayda 5000 gram kilo kaybı hedefi koyulmuştur. 1. Grup sadece fiziksel aktivite yapıp beslenmesine dikkat etmeyerek kilo vermeye çalışacak, 2. grup hiç fiziksel aktivite yapmadan sadece yediklerine dikkat edecek, 3. Grup ise hem fiziksel aktivite yapacak hem de beslenmesine dikkat edecek. 1. Grup hedeflenen kilonun sadece %10’nunu, 2. Grup sadece %30’unu, 3. Grup ise %92’sini kaybetmiştir.

Bu araştırmanında gösterdiği gibi tek başına aktivite yada zayıflama diyeti bir işe yaramamaktadır. İkisinin dengeli ve bir arada yapılması gerekmektedir.

Vücut yağ yakımı için aerobik (kalp atımı düzenli) olan aktiviteler ihtiyaç duymaktadır. Kalp atışınızın düzenli olması demek, kan akışının da düzenli olmasına anlamına gelmektedir. Düzenli kan akışı esnasında enerji için kullanılmayı bekleyen yağlar kana karışırlar. Kana karışan bu yağ, ya enerji olarak metabolizmada kullanılır, yada süzülerek idrar veya dışkı ile dışarı atılır. Yağ yakımı yada harcanması sadece bu şekilde olabilmektedir. Bu sebeple bir dipnot olarak, yağ yakan yada eriten hiçbir madde yada ilaç bulunmamaktadır.

Kayak, masa tenisi, yürüyüş en iyi aerobik egzersizlerdir.

Yapılmasının kolaylığı ve hiçbir alete gerek duyulmadan yapılabilmesi ile yürüyüş en iyi egzersizdir. Araştırmalar her gün 45 dakika yürüyüşün faydalı olduğunu göstermiştir. Bana sorarsanız eğer haftada 3 gün birer gün atlayarak egzersiz yapmak en doğrusudur.

Yürüyüşlerinizi fırsat buldukça dışarıda yapmaya özen göstermelisiniz. Yürüyüş bandı kullanmak, yürürken tv izleyebilmek düşüncesiyle daha çok tercih edilebilir. Aynı sürelerde yapılan kapalı alan yürüyüşleri ile açık alan yürüyüşleri arasında 120-150 kalori fark olmaktadır.

Bu ciddi kalori harcama farkının yanı sıra, iyi bir yürüme bandı dahi satın alsanız da, yürüme bandı dizlerinize giden baskıyı arttıracağından, ileride rahatsızlık duyabilirsiniz. Bu sebeple dışarı çıkabileceğiniz her zaman, yürüme bandından uzaklaşmalısınız.

Bazı araştırmalar vücudun 27 dakikadan sonra yağ yakmaya, bazıları ise 30 dakikadan sonra yağ yakmaya başladığını söylemektedir. Kilonuzla ve yürüyüşe dayanabilmeniz ile değişken olmasına rağmen ortala 40-45 dakikalık doğa yürüyüşlerinin faydasını göreceksiniz. Aktivitelerinizi yaparken spor ayakkabılarınızı ve eşofmanlarınızı giymelisiniz. Egzersiz yaptığınızı hal ve tavırlarınıza vücudunuza bildirmelisiniz, aksi takdirde vücut yaptığınız her ne ise onu egzersiz olarak algılayamamaktadır.

Egzersiz yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir konuda uyarı yapmak isterim. Bazı hanımların bazı özel eşofmanlar giydiklerini, veya elbiselerinin içine naylon sardıklarını gördüm. Sakın ama sakın bunun gibi bir uygulama yapmayın. Vücudunuzdan gereğinden fazla su kaybı hipotermi adı verdiğimiz bir duruma sebep olabilir. Bu durumda sağlığınızı hiç tahmin edemeyeceğiniz sonuçlara götürebilir.

Çok terlemeniz çok kalori harcadığınız anlamına gelmez. Sakin sakin, yanınızdaki kişi işe konuşabildiğiniz ama şarkı söyleyemediğiniz bir tempoda (mağaza gezermiş gibi değil ama koşarak da değil) haftada 3 gün yürümeniz yeterlidir.
teşekkürler kediciğim ,

karatay hoca yağlar idrarla gider deyınce gülüyordu bazı doktorlar ne alaka yağ idrara nasıl karışır diye,,,burada ne güzel açıklamışlar

Çok teşekkür ederim, aydinlattiginiz icin. Canan hocanın bu sözünü bilmiyordum.
bişey değil canım,,,kafana takılanlar olursa rahatlıkla sorabilirsin
bol bol sıvı tüketsin. ben de geçen ishal olduğumda gazozun içine aspirin atıp içtim. 2 gün tık yoktu. anında kesiyor. kahve-limon sıkıp içemedim hiçbir zaman. iyi üşütmüş demek ki geçmiş olsun tekrar.
sağol canım

Günaydın kızlarcık, işlerin yoğunluğundan eskisi gibi dahil olamıyorum sohbetinize :KK50:

zaten okumaya kalksam ben okurken bi o kadar daha konuşacaksınız Allah muhabbetimizi arttırsın :KK1:

ama kendimi buraya karşı sorumlu hissetmek hoşuma gidiyo hala :KK70:

Dünkü menü, 12 gibi uyanıp şirkete uçtum, uyuya kalmışım yine :KK25:

Sabah:--
Öğle: sebzeli tavuk güveç, ayran
Akşam: 1 dolma, peynir

Spor: 15km bisiklet

maç izlerken ağzıma 1-2 cips ve kaju attım, başa türlü izlenmiyo valla :KK53:

sağol canım

sabaha doğru biraz daha iyiydi,isal azalıyor gibi dedi,,,öğleden sonra gideceğim bişeyler yedirip içireyim,,,büyük kızım beslenme konusunda mızmız dır, hazırlamayınca yemez akşam 6 ya kadar beni bekler,,,,kardeşi olunca o hazırlar bu yer:KK52:
teşekkürler kediciğim ,

karatay hoca yağlar idrarla gider deyınce gülüyordu bazı doktorlar ne alaka yağ idrara nasıl karışır diye,,,burada ne güzel açıklamışlar

bişey değil canım,,,kafana takılanlar olursa rahatlıkla sorabilirsin

sağol canım
Aynen, çok güzel açıklamışlar. Ben de daha iyi anladım. Çok terlemiyorum diye üzülmeme gerek yok. :KK1:

günaydın maşallah ne güzel enerji dolusun ^_^ ben bugün çok geç kaldım ofise. allahtan zorunluluğum yok da yine de hoş olmuyor sallıyorum işleri gibi geliyor...
dediğin kürü bugün yaptım. inşallah işe yarar. dün heh tamam nihayet derken bu sabah hüsranla uyandım. sanırım doktora gitmem gerekecek.

.
Küre devam et canım..doktora gidince ilk adet sökturucu verecek ki bence en zararlı ilaç..doktora mutlaka git Allah muhafaza belki kist felan oluşmuştur..bende pko hastası olduğumu böyle öğrenmiştim canım..Soğanı bırakma mengmeng.. gerisi gelir Allahın izniyle..geçmiş olsun canımcım..

Günaydın. İnşallah. Bir an önce biterde eve giderim.
eve gidip dinlemekte güzel olurdu :KK52::KK52::KK52:

günaydın canım

:nazar::nazar:..hep böyle olursun inşallah,,,
Rabbim kimsenin ağzının tadını bozmasın ablacım.. :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

günaydın canım

doğru sen sahura kalkmayacaktın:KK1:

ben o baş harfi kedi olan gece yaramazını hemen tahmin ediyorum.....bizim kedi....süperim ama nasıl bildim sen sadece baş harfini vermiştinEki Görüntüle 1184112

zeki insanın hali başka oluyor ablacım :KK1:

Dünkü Menum

Sahur kkk+yogurt+beyaz çay

İftar tarhana corbasi+yeşil mercimek yemegi+yoğurt

Spor yuruyus

afiyet olsun :KK1:

bol bol sıvı tüketsin. ben de geçen ishal olduğumda gazozun içine aspirin atıp içtim. 2 gün tık yoktu. anında kesiyor. kahve-limon sıkıp içemedim hiçbir zaman. iyi üşütmüş demek ki geçmiş olsun tekrar.

ben 5-6 yaşındayken ishal salgını vardı. o dönem TRT tek kanaldı ve şöyle bir spot geçiyorlardı her saat

"çocuğu ishal, ishali su öldürür. Su için."

Küre devam et canım..doktora gidince ilk adet sökturucu verecek ki bence en zararlı ilaç..doktora mutlaka git Allah muhafaza belki kist felan oluşmuştur..bende pko hastası olduğumu böyle öğrenmiştim canım..Soğanı bırakma mengmeng.. gerisi gelir Allahın izniyle..geçmiş olsun canımcım..

Rabbim kimsenin ağzının tadını bozmasın ablacım.. :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

sağolasın canım, inşallah. normalde soğan sarmısak çok tüketirim ama bu halde değildi tabi ^_^ sana da geçmiş olsun canım.

günaydınnnnnnnn...
çok güzel bir başlangıç yaptım sabah..uykumu almışım dinlemişim..en güzel cicilerimi giyip en fresh halımle işe geldım..
inşallah böyle devam eden bır gun olur..
herkese güzel bir gün diliyorum canlarım..:KK16::KK16::KK16::KK16:

:nazar: Harika.

hissediyor evet kızım çok duygusal bana çekmiş maalesef. neyse esas canımı sıkan şey dün akşam çözüme kavuştu. diğeri en azından katlanılabilinir :))))

bu arada menümü de yazayım. GÜnaydınnn Herkeşlere :)

iftar : keten tohumlu bir kase yoğurt, haşlanmış mercimek bol zeytinyağlı, yarım porsiyon barbunya, karışık marul salata

21.00 gibi 30 dk hafif tempoda gezinti :)

sahur: 3 yumurtalı omlet, bir tabak semizotu, fındık badem, peynir zeytin domates salatalık, 1 adet kırmızı ve yeşil közlenmiş biber çeyrek ekşi elma ( üstüne de 3 bardak suyu içince koştura koştura wc ye ) :))) ohh be dünya varmış dedim 1 kg gitti kesin. ramazan girdi gireli 3 günde bir çıkıyorum.

Benim kizim da cok duygusal balik burcu. Evde bi gerginlik olsun hemen etkilenir.

Bluedaisy gobeklerimiz aynı sayılır 80 benimde..buarada ben rus mali bir ınceltici sürüyorum benim karnima iyi geldi. Sürücü hafif yanma oluyor. Sabah akşam. Selülit kremi

Canim yaa o kremin adini yada resmini gonderir misin bana. Bakim burda da vardir buyuk ihtimal.

Son düzenleme:
Mrb canlar... raporluym evde ayklarımı uzattım dinleniyorum...dün akşam mesai çıkışına yakın ayaklarımın davul gibi şiş olduğunu gördüm gözlerime inanamadım ne ağrı ne uyuşukluk gibi i his yoktu.. Babetlerimi bi çıkardım koçaman olmuşlar.. korktum baya ,geçer dedim ama geçmedi:KK50: sabah kalktığımda hala vardı.. bugün sabah kadın doğumda randevum vardı prolaktin için ilaç kullanıyodum ya, adetin 3.günü bugün kontrola gittim kan verdim.. bu gittiğim hastaneyi sevmediğim için daha önce hep gittiğim hastaneye ayaklarım için randevu alıp gittim.. (karatay için kan tahlillerime bakan dr uma) orda kan ve idrar verdim iç hastalıklara... bi de dr um damar cerrahiye yönlendirdi orda da dr bişi yok ama ultrason istiyorum dedi ödemden şüphelendiler... bu hafta hep bi şişkinlik hissediyodum hatta pzt si + çıkmıştım ve hala artış devam ediyo:KK50: canım çok sıkıldı inşallah geçer.. salı günü ne olduğu belli olacak ultr.sonra:KK50::KK50:

Son düzenleme:
zeki insanın hali başka oluyor ablacım :KK1:

afiyet olsun :KK1:

ben 5-6 yaşındayken ishal salgını vardı. o dönem TRT tek kanaldı ve şöyle bir spot geçiyorlardı her saat

"çocuğu ishal, ishali su öldürür. Su

sağolasın canım, inşallah. normalde soğan sarmısak çok tüketirim ama bu halde değildi tabi ^_^ sana da geçmiş olsun canım.

Cano, saracoglu kure adet bitiminden 3 - 7 yada 10 gun sonra baslanilir demis.
Sen hemen baslamissin. Yanlis bisey yapma.
Dun aynen o yaziyi baska bi arkadasima daha gonderdim, daha yeni kist gormus dr. Adeti gecikmis 10 gun,
Resmi sitesi disinda bakmam hicbiryere.
http://www.saracoglu.at diger yerlerde ekleme yada eksiklikler oluyor.

Cano, saracoglu kure adet bitiminden 3 - 7 yada 10 gun sonra baslanilir demis.
Sen hemen baslamissin. Yanlis bisey yapma.
Dun aynen o yaziyi baska bi arkadasima daha gonderdim, daha yeni kist gormus dr. Adeti gecikmis 10 gun,
Resmi sitesi disinda bakmam hicbiryere.
http://www.saracoglu.at diger yerlerde ekleme yada eksiklikler oluyor.

canım okudum onu, ama çığırımdan çıktım artık bugünlük denedim sadece etki de etmedi.

bi iki güne sonuç alamazsam dr a gideceğim artık. :KK43:

Mrb canlar... raporluym evde ayklarımı uzattım dinleniyorum...dün akşam mesai çıkışına yakın ayaklarımın davul gibi şiş olduğunu gördüm gözlerime inanamadım ne ağrı ne uyuşukluk gibi i his yoktu.. Babetlerimi bi çıkardım koçaman olmuşlar.. korktum baya ,geçer dedim ama geçmedi:KK50: sabah kalktığımda hala vardı.. bugün sabah kadın doğumda randevum vardı prolaktin için ilaç kullanıyodum ya, adetin 3.günü bugün kontrola gittim kan verdim.. bu gittiğim hastaneyi sevmediğim için daha önce hep gittiğim hastaneye ayaklarım için randevu alıp gittim.. (karatay için kan tahlillerime bakan dr uma) orda kan ve idrar verdim iç hastalıklara... bi de dr um damar cerrahiye yönlendirdi orda da dr bişi yok ama ultrason istiyorum dedi ödemden şüphelendiler... bu hafta hep bi şişkinlik hissediyodum hatta pzt si + çıkmıştım ve hala artış devam ediyo:KK50: canım çok sıkıldı inşallah geçer.. salı günü ne olduğu belli olacak ultr.sonra:KK50::KK50:

Canim cok gecmis olsun, sonuclar temiz ciksin insallah. Haberlerini bekliyoruz.

canım okudum onu, ama çığırımdan çıktım artık bugünlük denedim sadece etki de etmedi.

bi iki güne sonuç alamazsam dr a gideceğim artık. :KK43:

Sen biseye mi sıkıldın bu ay, yada ramazan basladi, duzen degisti diye mi boyle oldu acaba.
Hay Allah ya.

:nazar: Harika.

Benim kizim da cok duygusal balik burcu. Evde bi gerginlik olsun hemen etkilenir.

Canim yaa o kremin adini yada resmini gonderir misin bana. Bakim burda da vardir buyuk ihtimal.

BENDE BALIĞIM DOKUNMAYIN AĞLARIM:KK52::KK52:

canım çok geçmiş olsun şişkinliklerin kullandığın ilaçtan olabilir ama sen çok telaş etmişsin gibi ama merak etme bişi çıkmaz kiloyuda düşünme bırak artı çıksın sağlık olsun ondan sonra nasıl olsa gider

AMİN

geçmiş olsun canım

prolaktin ilaçlarından olabilir canım

prolaktin için bende aylarca ilaç kullanmıştım, bütün vücudum şişti adetim kesildi, tahlil yatırdım hamile çıktım,,,oğlan 2 yaşında buna kim bakacak oğlan kreşte, kirada oturuyoruz para nasıl yetecek maddi imkan zor diye ağla ağla mahvolmuştum,,,rahmetli annemle kayınvalidem doğur dediler,ikna ettiler neyse doğurmaya karar verdim,,4 ay geçti hiç doktora gitmedim o zamanlar ultrasyon olmadığı için alttan muayene ediyorlardı oda düşüklere neden oluyordu gitmedim....4 aydan sonra karından muayene oluyor gittim koca karın oldu var, adam muayene etti bişey hissedemedi mydenizzin ki bile o kadar değildir şimdi,,,,:KK52:...yine eski yöntem muayene etmeye karar verdi etti bişey yok :KK50: sen hamile değilsin dedi :44: nasıl olur 4 aydır adet görmüyorum tahlildede var çıktı...yeniden kan tahlili istedi yaptırdık bişey yok,,,,dünyalar benim oldu ,,,,o arada 10 kg ya yakın almışım ilaçlardan belim kütük gibi kalınlaşmış koca karın,,hemen diyete başlayıp vermiştim...

Geçmiş olsun. :KK43: Sassy suyu dene sende. Belki yararı olur, eğer ödemse.

BENDE BALIĞIM DOKUNMAYIN AĞLARIM:KK52::KK52:

canım çok geçmiş olsun şişkinliklerin kullandığın ilaçtan olabilir ama sen çok telaş etmişsin gibi ama merak etme bişi çıkmaz kiloyuda düşünme bırak artı çıksın sağlık olsun ondan sonra nasıl olsa gider

Enee daha cok severim seni o zaman :KK16:

:KK1::KK1::KK1: Değiştirdim hemencecik.
Valla super bakip bakip gülüyorum
merhaba canım

afiyet olsun

doktorun söylediği doğru atılması güzel ama sık sık giidnce yanmalar oluyor popoda o can yakıyor bi an önce bitsin istiyor insan,,,hele bide hemoroid varsa meeler dışa çıkıyor insan oturamıyor bile

afiyet olsun canım,,,hem oruç hem spor ,iyi yapıyorsunuz :nazar:

Hemoroid varsa haklisin ablacigim

#mengmeng canım kizlar hakli sogan kuru ise yarıyor dr gitsen tv usg bakacak ve eger kalinlik artmissa uc dort gun bekle der artmamissa ilac verir ama sen sen ol tvusg bakturmadan asla rasgele yazilan ilaci kullanma canim tum dengeyi bozuyot

Valla super bakip bakip gülüyorum

Hemoroid varsa haklisin ablacigim

#mengmeng canım kizlar hakli sogan kuru ise yarıyor dr gitsen tv usg bakacak ve eger kalinlik artmissa uc dort gun bekle der artmamissa ilac verir ama sen sen ol tvusg bakturmadan asla rasgele yazilan ilaci kullanma canim tum dengeyi bozuyot

Simon's Cat videoları var çok güzel, onları izle.

ya bu kilo verenlere bir şey sormak istiyorum ne kadar sürede o kadar bahsettiğiniz kiloları verdiniz ???????

X