Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

uff ya ben ne yapıyım körüklü otobüsler gibiyim tıstıs ::KK17:

ay hamileler keifr içebiliyor mu ablacım netten araştırdım kimse kesin birşey demiyor :26:

ben önceden çok yaşardım kabızlığı sonra canan hocanın bol zeytin yağlı salata yeyin demesi çok işe yaradı bende sende neden böyle oluyor ki ablacım

kedi fırçayı attı gül abla :18:

amin canım seninde evinin sofranın bereketi bol olsun

ufff canım istedi bol yogurtlu sarımsaklı ımmm... yarın anneme yaptırayım artık napalım :KK1:

izleyim canım evde çat diye çatlıyacağım yoksa,
film ve kitap tavsiyerleride alabilirim :KK1:

abla senin hikayelerden kitap olur kitap valla gülsem mi ağlasam mı cinsinden :KK9:

Kefir icebilirsin canim, bi problem olmaz. Ama herseyde oldugu gibi cok abartmadan.
Kitap ne tarz seversin, khaled hosseini nin kitaplarini tavsiye edebilirim, dili yalin. Birde cengiz aytmatov u da oneririm.
Film lerle pek aram yok.

09/07/2014

sabah(12:00)
2 yumurta,
1/4 çb ceviz
biraz peynir

ara(16:00)
1 kase yogurt
1 nektari

akşam(20:30)
1 kase mercimek çorbası tereyağlı yaptım:KK1:
1/2 porsiyon taze fasulye
salata bol
1 bardak süt

su:3 lt

10/07/2014
sabah(10:30)
1 yumurta
1 bardak süt
1 kibrit kutusundan az peynir

öğle(15:00)
1 büyük kase yogurt
1 elma
1 nektarin doğradım içine

akşam(20:30)
mercimek (2-3 kaşık güzel değildi resmen üzerinde ayçiçek yağı yüzüyordu)
1 kase salata
1,5 iskenderin eti pidelerini yemedim

1 porsiyon künefeden 1 kibrit kutusu kadar:KK50:
su:3 lt
spor: evet aylar sonra diyebilirim galiba abartmış olmamm yürüyüş hafif tempoda 30dk

Afiyet olsun, gul ablaaa kunefe yemis :KK20:

Sana da mi kefir yapiyor

Senin gaz hamileliktendir:) tis tsi koruklu :)...............
Kefiri hamiller icermi hic duymadim...bence zararli bisey degil ama doktoruna sor yinede canim...,,,25 zeytin yiyorum her zeytini cay kasigiyla aliyorum ici yag dolu o kadar zeytinde en az 2 yeme kasigi yag gidiyor mideye,,iftardasalata yag dolu ..yemeklere yagi bosaltiyorum resmen ama tik yok.

Bana hersey gaz yapiyo, kefir icmesemde gazim var hep. Sut urunleri, kuru baklagilleri saymiyorum bile, ozellikle sebzeler. Sebze yedimmi cosuyorum :KK30:

Saa 12 civari 1 bardak kefir ictim ve
40 dk pilates yaptim

Sahurum

2 yum, sivri bib, kirmizi bib ve peynir ile omlet
Yarim biber dolma ( kiyma ve bulgurlu )
Domates, salatalik, marul ve maydanozdan salata
10 + zeytin
Bolca badem ve ceviz, az siyah kuru uzum
1 kayisi, 1 isirik erik, az siyah uzum
1 kupa tarcinli sut
Su
Cok opuldunuz canlar :KK16:

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1405037392.886726.jpg
Ek olarak karpuz ve yer fıstığı.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Eklentiler

• $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1405037346.595025.jpg
    $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1405037346.595025.jpg
    47,3 KB · Görüntüleme: 60
Yeme yemeee, evde acariz onu yeriz :KK1:
Yedim bile. :KK1:

ay hamileler keifr içebiliyor mu ablacım netten araştırdım kimse kesin birşey demiyor :26:

ben önceden çok yaşardım kabızlığı sonra canan hocanın bol zeytin yağlı salata yeyin demesi çok işe yaradı bende sende neden böyle oluyor ki ablacım

ufff canım istedi bol yogurtlu sarımsaklı ımmm... yarın anneme yaptırayım artık napalım :KK1:

abla senin hikayelerden kitap olur kitap valla gülsem mi ağlasam mı cinsinden :KK9:

Şu sıralar, animasyon izliyorum. Severmisin bilmiyorum.

sahur:KK56:
1 yumurta ( kırmızı ve yeşil biberi ince ince doğrayıp tereyağında kısık ateşte 1-2 dkk çevirdim üstüne yumurta kırdım)
25 zeytin bol yağ ile beraber
domates
salatalık
kıvırcık
peynir
ceviz, badem, fındık
bol su

Afiyet olsun, gul ablaaa kunefe yemis :KK20:
canım o hamile olduğu için bişey diyemiyorum canı çekmiştir
Saa 12 civari 1 bardak kefir ictim ve
40 dk pilates yaptim

Sahurum

2 yum, sivri bib, kirmizi bib ve peynir ile omlet
Yarim biber dolma ( kiyma ve bulgurlu )
Domates, salatalik, marul ve maydanozdan salata
10 + zeytin
Bolca badem ve ceviz, az siyah kuru uzum
1 kayisi, 1 isirik erik, az siyah uzum
1 kupa tarcinli sut
Su
Cok opuldunuz canlar :KK16:
afiyet olsun canım

yumurtalarımızda pişti olmuş sayılır ben peynir koymadım :KK1:
sporda yapılmış,,,yarın sorumlu bakan notunu verir:KK52:

Ben 2013 yilinda kasimda basladim diyete 102 kilo ile cok hevesliydim ama 86 yi gordum en dusuk olarak. Evim disina ciktigimda yapamiyorum bu diyeti nedense. Bozuyorum bugune kadar bozmasaydim kesin 75 leri gorurdum ahh ahh. Suan 89 lardayim ama diyet falan yapmiyorum hele ramazanda tekrar baslamak cok zor geliyor. Baska topkte yaziyordum ama burayafa yazasim geldi. Gul hanimin basarisini tebrij ediyorum cok. Hala devam eduyormusun gul hanim.

Kendimi biraz umutuz vakiia gubi goruyorum 55 li kilolar bana hayal sanki olamaz gibi.

İyi sahurlar herkese bugün çok yoğundum giremedim eşim bugün yarın evde diye arkadaşlar geldi iftara sahuruda yedik yeni gittiler. O yüzden yazamadım dün sahurdada uyuya kalmışım tabi okadar gezersem çocukla bide onu taşıdım arabasını kalabalık olur diye almamıştım. Bugün aç açina orucumu tututum aç olmsk birşey değil suuzluk yemin ederim kavruldum bide üstüne misafir Allah'tan arkadaşlarım yemekleri yaptım gerisine dokunmadım.

Aynen, çok güzel açıklamışlar. Ben de daha iyi anladım. Çok terlemiyorum diye üzülmeme gerek yok. :KK1:

Canım illa terlencek diye birşey yokki bazı insan terlemez bende senin yaşında ve zayıfken hiç ama hiç terlemezdim hocam bana antrmanlarda terliyeyim diye katkat giydirirdi terleyince vücut daha çok esnermiş diye ama bende genede tık yoktu terleyenide hiç sevmezdim antremanda kimseyide yanıma yanaştırmazdım ama gel gör şimdi suratım bile terliyor evlilik doğum hormonlar kilo derken vücut mahvoluyor ve düzen değisiyor keşke eskisi gibi terlemesem ama bu kiloylada terlememek kötü olurdu toksinlerimizi nerden atıcaktık demekki sende toksin yok ter yok ne güzel sevinmelisin. Ayrıca hareketleri gayet kolay yapıyorsan seni pekte zorlamıyorsa niye terleyesinki

Mrb canlar... raporluym evde ayklarımı uzattım dinleniyorum...dün akşam mesai çıkışına yakın ayaklarımın davul gibi şiş olduğunu gördüm gözlerime inanamadım ne ağrı ne uyuşukluk gibi i his yoktu.. Babetlerimi bi çıkardım koçaman olmuşlar.. korktum baya ,geçer dedim ama geçmedi:KK50: sabah kalktığımda hala vardı.. bugün sabah kadın doğumda randevum vardı prolaktin için ilaç kullanıyodum ya, adetin 3.günü bugün kontrola gittim kan verdim.. bu gittiğim hastaneyi sevmediğim için daha önce hep gittiğim hastaneye ayaklarım için randevu alıp gittim.. (karatay için kan tahlillerime bakan dr uma) orda kan ve idrar verdim iç hastalıklara... bi de dr um damar cerrahiye yönlendirdi orda da dr bişi yok ama ultrason istiyorum dedi ödemden şüphelendiler... bu hafta hep bi şişkinlik hissediyodum hatta pzt si + çıkmıştım ve hala artış devam ediyo:KK50: canım çok sıkıldı inşallah geçer.. salı günü ne olduğu belli olacak ultr.sonra:KK50::KK50:

Canim gecmis olsun inşaallah birşey çıkmaz . Tansiyondanda olabilir tabi inşaallah oda değildir. Aman o prolaktine dikkat et bende gül abla gibi 3 ayda 10 kilo almıştım sanki çoçuk emzirmişim gibi çoçuğunemzirirken süt yoktu sonradan süt hormonu yükseldi. Ama stresstenmiş canım bana senelerce içinde 3_4 tane hap olan ilacı kullandırttılar yanına doğum kontrol ilacı eklediler o ara migrenimde azgındı üstüne nöroloji ilaçları kendimi çapada buldum karaciğer mahfolmuş. Tabi hormon genede düşmedi 8 sene bu hormon yüzünden çoçuğumda olmadı. Sonra nemi yaptım gittim şifalı bitkiler uzmanına tahlillerimi alıp şu tv de çıkanardan birine 6 ayda hiç bir şeyim kalmadı ne stress ne prolaktin ne migren o arada hamile kalmışım. Prolaktinin en büyük sebebi stressmiş yumurtalıklarında bir sey yoksa eğer. Tekrar geçmiş olsun.

Yani ne güldüm sana:KK9::KK9::KK1: körüklü otobüs he:KK9: harika bir benzetme. Canım ben hamileligim boyunca ictim. Gayette sağlıklı bir şey neden zararlı olsunki ama her gün bir bardak olarak. Çiğ sebze çok gaz yapar banada yapardı hamileyken elimden papatyayla rezene düşmezdi valla. Gerçektende gül ablanın yaşadıkları kitap olur. Her insan bir kitaptır bence. Gül ablanın hayata duruşu çok güzel örnek alınacak insan. Ben onun yazdıklarnı okumaya doyamıyorum her yazdığindan kendime nasiplenecek bir şey bulabiliyorum.:KK16:

Topik ne kadar sessiz herkes ayni anda kaybolmus sanki:)....bende dahil:)........laptop kizda film seyrediyor diye girmedim, telden zor oluyor ama sayfalar dolmustur bi bakayim dedim,,,bide ne goreyim benim biraktigim sayfada kalmis...:KK43:...nasil becermisiz ki bu aksam hepimiz birden girmemeyi:)

Aman iyi olmuş böyle gül abla yoksa okumaya yetişemezdim. Rahat rahat okuyup mesaj attım memgmeng izinli uyuyor zaten kediyide mantı uyutmuştur. Bende iftar ve sahur menümü yazıp yatayım zaten alışkınım her gece topiği kapatmaya. İftarda yediklerim o kadar susamıştımki su soda ayran içtim bir avuç kju yedim sadece o kadar canım hiç bir şey istemedi yemekleri yaparkende kokudan doydum resmen sahur menüm
Soğuk çorba yarmalı
Etli kuru fasulye
Bir avuç kaju
5 -6 zeytin.

Gül abla unutmadan yazayım seni zeytin kabız yapıyor olmasın çok yiyorsunda . Bide aklınizda bulunsan ishale en iyi peynir mayası geliyor anında kesiyor biz köyde küçükken ishal olduğumuzda dedem mendıracıydı benim anneannem hemen peynir mayası icirirdi. Aktarlarda var. Bende eve çocuklar için bir sişe almıştım ama benim çocuklar çok şükür daha hiç ishal olmadılar. Gerçi bademciklerinden fırsat kalmıyordur.

Ay teasonuda unuttum tahlillerini aldinmı ne dedi doktor gecmişi okuken göremedim cevabını.

Herkese hayırlı sabahlar işe gidenlere hayırlı işler. Gününüz güzel geçer inşaallah.

Ben 2013 yilinda kasimda basladim diyete 102 kilo ile cok hevesliydim ama 86 yi gordum en dusuk olarak. Evim disina ciktigimda yapamiyorum bu diyeti nedense. Bozuyorum bugune kadar bozmasaydim kesin 75 leri gorurdum ahh ahh. Suan 89 lardayim ama diyet falan yapmiyorum hele ramazanda tekrar baslamak cok zor geliyor. Baska topkte yaziyordum ama burayafa yazasim geldi. Gul hanimin basarisini tebrij ediyorum cok. Hala devam eduyormusun gul hanim.

Kendimi biraz umutuz vakiia gubi goruyorum 55 li kilolar bana hayal sanki olamaz gibi.

Öyle deme canim niye hayal olsunki bak bende 89 kiloyum ve bende 55 kilo olmak istiyorum o kadar kiloyla dogmadik ya hiiç azmini kırma. Bu arada hoşgeldin ben seni hatırliyorum belki. Kk okuduğum sayfalardan avatarını bile değiştirmemişsin onu bile hatırlıyorum ama hangi topicten çıkartamadım. Burda pek gercekten kilolu olan pek yok öyle kiloları olmadıgı halde bilevsağlıklı beslenmeye çalışıyorlar valla ben utandım doğrusu. Bu kilolar kabusumuz olmaya devam etmeyecek hersey bizim elimizde niye bir bogazın ömür boyu esiri olalım kaldıki Allah uzuvlarımızı bize hizmet etsinler diye yarattı ama biz onlara hizmet ediyoruz. Olsun arada dayanamayıp yesende düştügün yerden kalkmayı bil silkelen ve yoluna devam et. Umut et ,hayal et bizim verenlerden ne farkımız var. En Büyük KK

Günaydın Hayırlı Cumalar herkese geçmişi okuyamadım...bugün ş.dışına çıkıyorum o yüzden tüm işlerimi bitirmem lazım... kilo bildirimi yapabilir miyim bilmiyorum duruma göre bakacam. kızkardeşimin bir tartısı vardı ama ne alemde gidince görecem :KK34::KK34:

iftar menüsü : haşlanmış kurufasulye ( üstüne fındık yağı, baharat) ve bol semizotlu cacık. maden suyu.

sahur menüsü: 3 yumurtalı omlet. 2 közlenmiş kırmızı biber, zeytin, peynir, fındık badem, açık çay, bol su, domates, salatalık , 1 tk kaymak ve 1 ince dilim nektarin. ve bavul hazırladım :) sonra da yatış.

herkese günaydın...Rabbim cumamızı mübarek etsin..:KK52::KK52::KK52:
Allah biliyor ya en sevdıgım gün bugun.. :KK52::KK52::KK52:haftasonu azda olsa dinlenmek istiyorum..sevdiceğim bugün izinli oda haftasonu çalışıyor halbuki ne planlar yaptıydık haftasonu için..akşama kaldı artık..Ramazandan beri kılomda afaki düşüş olmasada bayağı inceldim kızlar.. yag kas ölçen baskülüm vardı ne kadar sağlıklı tartım yapar bılmıyorum ama yağ oranımda ciddi düşüş kas oranımda artış var..Ramazandan sonra sporuma da hızlı bır dönüş yapıcam inşallah..
iftar menüm : kıymalı bakla , semizotu salatası , yoğurt
sahur: su ve az çiğ köfte
herkese güzel bir gün olsun canlarım...:KK16::KK16::KK16:

Mrb canlar... raporluym evde ayklarımı uzattım dinleniyorum...dün akşam mesai çıkışına yakın ayaklarımın davul gibi şiş olduğunu gördüm gözlerime inanamadım ne ağrı ne uyuşukluk gibi i his yoktu.. Babetlerimi bi çıkardım koçaman olmuşlar.. korktum baya ,geçer dedim ama geçmedi:KK50: sabah kalktığımda hala vardı.. bugün sabah kadın doğumda randevum vardı prolaktin için ilaç kullanıyodum ya, adetin 3.günü bugün kontrola gittim kan verdim.. bu gittiğim hastaneyi sevmediğim için daha önce hep gittiğim hastaneye ayaklarım için randevu alıp gittim.. (karatay için kan tahlillerime bakan dr uma) orda kan ve idrar verdim iç hastalıklara... bi de dr um damar cerrahiye yönlendirdi orda da dr bişi yok ama ultrason istiyorum dedi ödemden şüphelendiler... bu hafta hep bi şişkinlik hissediyodum hatta pzt si + çıkmıştım ve hala artış devam ediyo:KK50: canım çok sıkıldı inşallah geçer.. salı günü ne olduğu belli olacak ultr.sonra:KK50::KK50:
fmgenc canımcım çook geçmiş olsun..insanın canı sıkıldıkça vücudun ödem tuttuğunu biliyor musun..rahatlamaya çalış canım..ayakalarını tuzlu nanelı suya koy çok ıyı gelecektır inşallah.:KK16::KK16::KK16::KK16:

Allah biliyor ya en sevdıgım gün bugun.. :KK52::KK52::KK52:haftasonu azda olsa dinlenmek istiyorum..sevdiceğim bugün izinli oda haftasonu çalışıyor halbuki ne planlar yaptıydık haftasonu için..akşama kaldı artık..Ramazandan beri kılomda afaki düşüş olmasada bayağı inceldim kızlar.. yag kas ölçen baskülüm vardı ne kadar sağlıklı tartım yapar bılmıyorum ama yağ oranımda ciddi düşüş kas oranımda artış var..Ramazandan sonra sporuma da hızlı bır dönüş yapıcam inşallah..

Günaydın. :KK9::KK9::KK9: Ben de ölçmek istiyorum ama nerede ölçtüreceğim bilmiyorum, keşke sağlık ocaklarında ölçseler. :KK1: Ben ramazanda da yapıyorum sporumu, azalttım zaten.

Hoşgeldin. Sen buraya takıl biz senin bozmana engel oluruz. Bir an önce başla, diyet olarak değilde sağlıklı beslenme, ömür boyu yapacağın birşey olarak gör. Gül abla hala devam, hiçte bırakmayacak ve ben de bırakmayı düşünmüyorum. Hedefin altındayım hala devam, çünkü bu sağlıklı yaşam biçimi. Arada kaçamaklarım oluyor ama yine aynı yerden devam. :KK1: Face'de sağlıklı yaşıyoruz sayfasını takip ediyormusun bilmiyorum ama, orada zayıflayanlar fotoğraflarını paylaşmış, onları görürsen 55li kiloların hayal olmayacağına, gerçek olacağına inanırsın. :KK16:

merhaba aramıza hoşgeldiniz :KK71:

ben diğer topiği bıraktığımda siz gelmiştiniz hatırlıyorum sizi

ben başlarken sağlıklı beslenme olarak uygulamaya karar vermiştim ve 14 aydır da kaçamaksız devam ediyorum,,,haşimato ve menapoz kg vermemi zorlaştırıyor ama ben inatla devam ediyorum, birde yaş 50 hastalıkların çoğalma yaşı onlardan korunmak için en güzeli karatayı uygulamaya devam etmek,,,

sen karatayı sadece zayıflamak için yapıyorsun ne kadar versem kardır diye düşünüp ev dışında yapmıyorsun benim kardeşimde öyle yapıyor ben kızıyorum bu karatay olmuyor diye:KK1:,,,,canım insülin direncini kırmak için kaçamak yapmamak lazım o diren bir kırılsın zaten canın ne tatlı ne başka bişey istemez,,,beyne format atacaksın ben karatay dışı yemeyeceğim diye,,,bizde kedi83 var 43 kg larda olmasına rağmen kaçamak yapmamaya çalışıyor hergün işe yemek taşıyor biz arada bir kaçamak yap sen zayıfsın çokta spor yapıyorsun diye zorladığımız için canı çekince yapıyor....

umutsuz vaka diye bişey yok sağlıklı yaşıyoruz sayfasını takip ediyorsan görmüşsündür insanlar nasıl kg veriyorlar sen neden veremeyesin...

bi topikte kaçamak yapan varsa o diğerlerine kötü örnek oluyor,,,hergün bir kaçamak yapıp yanına cıs cıs diye yazınca diğerleride aynısını yapıyor,,,biz baştan sıkı tutuyoruz buna izin vermiyoruz,,,yapamam diyen o kadar çok kişi biizm sıkı tutmamız sayesinde başardı ki sende başarırsın,,,buraya karşı kendini sorumlu hissettiğin an kaçamak yapmaktan çekiniyorsun,,,

Günaydın Hayırlı Cumalar herkese geçmişi okuyamadım...bugün ş.dışına çıkıyorum o yüzden tüm işlerimi bitirmem lazım... kilo bildirimi yapabilir miyim bilmiyorum duruma göre bakacam. kızkardeşimin bir tartısı vardı ama ne alemde gidince görecem :KK34::KK34:

iftar menüsü : haşlanmış kurufasulye ( üstüne fındık yağı, baharat) ve bol semizotlu cacık. maden suyu.

sahur menüsü: 3 yumurtalı omlet. 2 közlenmiş kırmızı biber, zeytin, peynir, fındık badem, açık çay, bol su, domates, salatalık , 1 tk kaymak ve 1 ince dilim nektarin. ve bavul hazırladım :) sonra da yatış.
sana da hayırlı cumalar canım

hayırı yolculuklar

senin de cuman mübarek olsun canım
:nazar: yağlar gitmeye başlamış,,önemli olan incelmek zaten

fmgenc canımcım çook geçmiş olsun..insanın canı sıkıldıkça vücudun ödem tuttuğunu biliyor musun..rahatlamaya çalış canım..ayakalarını tuzlu nanelı suya koy çok ıyı gelecektır inşallah.:KK16::KK16::KK16::KK16:

X