kalbim durdu sanki dusenemiyorum...

Masallah. Sakin sakin anlatiyorsunuz. Bu adama mecburiyetiniz mi var? O hayatini yasasin, siz de evde hic biseg olmamis gibi oturun. Walla pes.
Tabiki hic kimse kimseye mecbur degil Allahtan baska .Konu basligim gibi gercekten kalbim beynim durdu galiba soktayim dusunemiyorum.neden boyle olduguma bende kendime soruyorum

O aldatmak gibi bir hata yapmis geri kalan hersey senin hatan. Adama resmen tepene cikma musadesi vermissin. Bi kendine gel dimdik dur neden korkuyorsun. Zaten onsuzsun en kotu bosanip onsuz kalacaksin birsey degismeyecek. Birkac ay baskasini sana tercih etmesini sindirmeye calisacak sonra daha huzurlu olacaksin hatta. Kendine bu iyiligi yapmak varken neden bu iskence? Cocuklar icin deme cuku hem baba zaten ilgilenmiyormus hem de anne babanin gergin oldugu ortamda hic bir cocuk mutlu olmaz.

esin alman mi turk mu? Merak ettim? Ne yapacagim diye dusunme. Gencecik kadinsin. Sen ikinci, sevilmeyen kadin olmayi hak ediyor musun? Bas kicina tekmeyi. Donuna kadar al. Seni rezil ederim herkese, rezalet cikaririm diye tehdit et. Herseyini al

Yaw ben en çk çocuklara üzüldüm. O evde bir baba var ve yok gb öyle mi? Bari hepten yok olsun. Niye hem kendinize hem çocuklarınıza bu eziyeti yapıyorsunuz. Daha gençsiniz değer mi bu adam için, çocuklar böyle daha mı mutlu.?

Yaw ben en çk çocuklara üzüldüm. O evde bir baba var ve yok gb öyle mi? Bari hepten yok olsun. Niye hem kendinize hem çocuklarınıza bu eziyeti yapıyorsunuz. Daha gençsiniz değer mi bu adam için, çocuklar böyle daha mı mutlu.?
Cocugumun dogum gununde bile erken gel cocugu sinemaya yada baska birsey yapalim onun icin dedim.Benim zamanim yok arabayi al istedigin yere gotur dedi

Cocugumun dogum gununde bile erken gel cocugu sinemaya yada baska birsey yapalim onun icin dedim.Benim zamanim yok arabayi al istedigin yere gotur dedi
Cibiliyetsiz işte, daha ondan hayır çıkmaz kurtulmaya bak arkadaşım. Çocukların bu gergin ortamda alakasız babayla daha mutlu değillerdir. Yaşları da boşanmayı kaldırır. Kendini çok ezmişsin bunun karşısında hala sevgi dilenir bir halin var yapma bunu kendine. Sen daha mutlu bir hayatı haketmiyor musun?

Ben sizi epey ileri yaşta. biri sandım gayet çocuklarınız küçük genceciksiniz.kendinize bu eziyeti yapmayın. Donuna kadar alın bence .Çocuklarınızı istediğiniz gibi yetiştirin
. O yaş farki varken kizla da sanmıyorum uzun sürsün ilişkisi. kız ayrılmak ister belki zamanla. çocuklarınız ve siz elinin altında olmayınca da kıymetli olursunuz.

Nasil ogrendin baska biri oldugunu .esin pismanmi ne diyor
Ne pişmanı umrunda bile değiliz bir ömür yasınımı tutucam evlenicem çocuk yapıcam o doğurduğunuda sakın karşıma çıkartma bile dedi.Bu kadar yüzsüz işte.Gördüm kadın evli olduğumuzu ve hamile olduğumuda biliyor.Ortalık böyle ar yoksunu insanlarla dolu.Konuşmalarını ve resimlerini yakaladım.Boşanıcam ve zerre pişman değilim aldığım karadan.Bebeğimi onsuz daha mutlu ve daha sağlıkı bir ortamda büyüteceğimden eminim.Arkana hiç bakma evet biraz günler ama hepsi geçiyor.İki lokmayı huzurla yiyebiliceğini düşünüyorsan boşan hayat çok kısa inanki kendini hırpaladığına yıprattığına değmiyor.

Ne pişmanı umrunda bile değiliz bir ömür yasınımı tutucam evlenicem çocuk yapıcam o doğurduğunuda sakın karşıma çıkartma bile dedi.Bu kadar yüzsüz işte.Gördüm kadın evli olduğumuzu ve hamile olduğumuda biliyor.Ortalık böyle ar yoksunu insanlarla dolu.Konuşmalarını ve resimlerini yakaladım.Boşanıcam ve zerre pişman değilim aldığım karadan.Bebeğimi onsuz daha mutlu ve daha sağlıkı bir ortamda büyüteceğimden eminim.Arkana hiç bakma evet biraz günler ama hepsi geçiyor.İki lokmayı huzurla yiyebiliceğini düşünüyorsan boşan hayat çok kısa inanki kendini hırpaladığına yıprattığına değmiyor.

Allah yardimcin olsun arkadasim.kac cocugun vardi?Allah saglikli sekilde eline almayi nasip etsin cinsiyeti ne?Ben 3cu bebegime hamileyken dusuk yaptim ve sonra olmadi zaten istememize ragmen sonra bana iyiki olmamis birdaha da istemiyorum artik cocuk dedi ve ne aciki ona hamile olsan benden diyor

Allah yardimcin olsun arkadasim.kac cocugun vardi?Allah saglikli sekilde eline almayi nasip etsin cinsiyeti ne?Ben 3cu bebegime hamileyken dusuk yaptim ve sonra olmadi zaten istememize ragmen sonra bana iyiki olmamis birdaha da istemiyorum artik cocuk dedi ve ne aciki ona hamile olsan benden diyor
İlk bebeğime hamileyim oğlum olucak.Aminn Allah hepimizin yardımcısı olsun.Hiç üzülme böyle bir adamdan kurtulduğuna sevinmelisin hatta.Çocuklarının psikolojisi bozulur evde bir rol model baba var ama sadece manken gibi durup duruyor.Boşver olmayıversin daha iyi.Arayan mevlasınıda bulu belasınıda boşver hiç takma hatta yapsınlar çocuk.Benimkide bir kere merak edip sormadı kendimi geçtim bebeğini merak etmiyor adam.Benimkiler yapıcakları çocuk sayısına kadar konuşmuşlar hatta koyucakları isimleri bile belirlemişler Allah ıslah etsin bunları.Hiç bakma arkana dediğim gibi hırpalamada kendini.

Ben 13 yildir evli 2 cocugumun annesiyim bu zamana kadar evliligimde hersey iyi giderken taki 1 yil oncesine kadar hersey degisti.Esimle aramizda hic bir sorun yoktu ve cok iyi biriydi ki o zamana kadarmis.Birgun cebinde sakladigi cep tel buldum ve getirip sordum "neden baska tel var ?acarmisin sifreyi bakmak istiyorum "dedim.Sana ne ne varsa ,dedi bende birbirimizden gizli sakli ne varsa soyle rahat et dedim .Sana birseyleri izah etmek zorunda degilim dedi ve sinirlenip evden disari gitti.1 saat sonra geri geldiginde bende nereye gittigini sordum "sana ne bundan sonra boyle cevaplar alirsin benden dedi.biktim artik konusma benimle diye yorganini yastigini alip baska odaya gitti.Bende pesinden gidip sana kotu birsey sormadim sadece neden 2ci tel var dedim busefer biktim artik saclarimi agarttin nerden evlendim senle bu yasima geldim hayatimi yasayamadim bundan sonra hayatimi yasayacagim dedi .kimbilir sen tel nerelere giriyorsundur dedi ve kopukluk ozaman basladi.2gun ayri yattiktan sonra gittim konustum tekrar yataginda yatmasini koltukta rahat etmiyecegini soyledim.Geldi ama o tavirlar kusme devam etti.Beni evde yok sayiyor cocuklarina dahi konusmuyor boyle zaman gecti baktim olmuyor birgun yine konusmaya karar verdim ciddi sekilde 1ci .hayatinda birimi var ?varsa cek git onunla yasa dedim.2 ci benmi gideyim dedim.3cu ya yarindan itibaren normal hayatina don tekrar bir aile gibimi yasayalim dedim .Biz eskisi gibi olamayiz olmuyor dedi bende olmayan ne soyle dedim simdi karar ver dedim ozaman en iyisi ben yarin annemin evine tasinayim dedi duseneyim biraz zamana ihtiyacim var dedi.O sabah olunca ben gidrcek diye dusunurken hic birsey konusmamisiz gibi davrandi birde ogun tanidigin bir dogum gunu davetine gittik hersey normal gibi yasanmaya basladi.Birzaman sonra yine icine kapanmalar konusmamalar basladi isten gec gelmeler ve cikardigi elbiselerde kadin saclari buldum supheleniyordum ama ona hissettirmiyordum.Son zamanlarda hafta sonlarida cekip gitmeler basladi iyice artik evde odada yanliz oturuyor konusmuyor ben baska odadaysam o baska odada oturuyor benimde disari cikmiyor benimde ayni saatte cikmam gerekiyorduysa bile onden ayri yuruyor yolunu degistiriyor yabanci gibi davraniyor .Birgun hafta sonu evden cikmadan once arabaya ses cihazi koydum eve dondugunde bizim oturdugumuz sehirden baska bir sehirde bir bayanla konusmalari ni dinledim o bayan la ayri arabalarla bulusmus ve o anda telefon konusmasi yapiyorlar ve o bayan askim diye konusuyor ve esimde onu kiskaniyor sinemaya kimle gideceksin kardesinle gideceksen sorun yok diyor .Birhafta sonra tekrar ses cihazini koydugumda esim kizin hamile olmasini ondan cocuk istedini soyluyor kizda tabiki ileride olursa senden olacak benim baskasiyla iliskimmi oldu diyor .Esimde evde cocuklarina zaman ayirmazken ona neden bugun vaktin oldugunda beni aramadin atlar giderdik baska yerlere diyor.Bir sonraki konusmalarindada k o bayanla ayni is yerinde calistigini ve esimden 14 yas kucuk oldugunu ogreniyorum.Ve cocuklarinin derslerine yardim etmezken ona telefonda sen gelirsin benim yanima su dersi yapamadim dersin bana diyor.Birgun cocuklarla alisverise cikmistim ve esim anahtarini unutmus eve geldiginde beni aradi anahtarim yok eve giremiyorum diye bende yarim saat sonra gelecegimi soyledim oda arkadasina gidecegini soyledi ve ertesi gun seleri dinledimde arkadasina anlatiyor evde kimse yoktu bende firsat bu firsat dedim sinemaya gittik derslerinden cok sıkılmisti iyi oldu diyor arkadasida ne isin vardi sinemada opmek yatmak varken diyor.Simdi evde bana tavirli konusmuyor ufak birseyi bahane edip kiziyor cocuklarinada konusmuyor ilgilenmiyor bizimle disarda gorunmek istemiyor.Ayrilma konularida gecmiyor git ne yaparsan yap selbessin beni merak etme bu duruma ben alistim sende alis diyor.Biz anlasamiyoruz diyor onada tartisabiliyoruz bak be guzel tuzu biberi diyor.Cocuklarimin serefini dusundugum icin susuyorum ve bildigimi bilmiyor ne yapacagimi ne karar verecegimi dusunemiyorum .Benim gibi olan varmi merak ediyorum arkadaslar.
canım bır kadın olarak onurunu gururunun ne denli ıncındıgını tahmın edebılıyorum..cok cok zor bır durum onca seneyı görmuyor cocukları yuvası sankı hıc olmamıs gıbı.. bu kayıtları sakla ılerıde herhangı dava sozkonusu oldugunda bulunması senın ve cocukların ıcın cok onemlı canım.. sakın olabılmen ıcınde kopan fırtınaları engellemıyor ama soguk kanlı davranmıssın olgunlugunu tebrık ederım. suan esınle toparlanman cok zor cunku kendınden yasca oldukca kucuk bır bayanın hayat enerjısıne kapılmıs durumda ..gozlemle ama tedbırlerını al ve yavas yavas alıs ayrılık fıkrıne kendını cok yıpratma

Abla bu kanıtları mahkemeye verip tazminat vs alacaksın değil mi?

Adamin bi kadini hamile birakma sebebi cocuk istemesi degil kadini kendine muhtac hale getirmek istemesi. Genc kızı bulunca nevri dönmüş şapşalin. Bu kizlarda da zerre akıl yok. Gözünü acar acmaz gördüğü buldugu herife bak. Saniyolar ki baskasi oyle ilgili olmicak.

Bence oturbi gun hayatina dair planlari yap tek tek kendine bi yol haritasi cikar. Beklemekle olmaz.

şahsi fikrim her zaman evliliklerde aşk, sevgi, saygı devam ediyorsa mücadele edilmeli..
ama sizin durumunuzda kocanız evliliğinden, karısından, çocuklarından vazgeçmiş.. gözden çıkarmış..
bundan sonra yapmanız gereken ne hali varsa görsün deyip sonlandırmak..
devam ederseniz hem siz hemde çocuklarınız yıpranır...
çokta üstüne düşmeyin iyice kendini bişey sanacak..

X