İşimden nefret ediyorum, aşırı mutsuzum?

bi ogretmen olarak isimizin bu kadar basite alinmasina uzuluyorum.sizin saatleriniz uzun ama emin olun bizim kadar yorulmuyosunuzdur.sinifta en az 40 ogrenci oluyor ve onlarin hepsini ayni anda susturmak ne kadar zor biliyo musunuz.lisedeyim ve hepsi ergenlik caginda hepsini ayni anda mutlu etmek yetmedi bide ders anlatmak,onlari susturmak,dersi dinlemeleri icin ortam olusturmak,derse bi dk gec kalsan acaba baslarina bisey gelir mi diye kosa kosa derse girmek.o tatil az bile bence yasamayan bilemez.teneffustede rahat yok ya soru soruyorlar ya baska sorunlar canimiz cikiyor.

Bugün bir başka konuya daha yazdım,insanoğlu ulaşamadığının hayranı,sahip olduklarının ise nankörüdür.
Bu hepimiz için geçerli çoğu zaman elimizdekilerin kıymetini bilmiyoruz.
Uzun yıllar okul öncesi öğretmenliği yaptım.
Fen-Edb.Fak.Matematik bölümü terkim.
Okul öncesi lisans üzerine, kişisel ilgim nedeniyle ve mesleki gelişim sağlayacağını düşündüğüm için PDR yüksek lisansı yaptım.

Öğretmenlik kendini vererek,sabır ve şefkatle yapılması gereken bir meslek.
Eğer çocuk ve insan sevmiyorsanız,yeterince sabırlı değilseniz, bu iş zaten size göre değildir.
Şu anda size çalışma saatleri ve tatilleri nedeniyle cazip gelen öğretmenlik, belki işin içine girince öyle gelmeyecek size.
Denemeden,yaşamadan bunu bilemezsiniz.

İlle sektör değiştirmek istiyorsanız, mesleğinize faydası olacak başka bir alanda yüksek lisans yapabilirsiniz.
Üniversitelerin yaşam boyu gelişim veya kariyer merkezlerinde güzel bölümler var,sertifika sağlayan,onları araştırabilirsiniz.
İşletme mezunları sıklıkla 'koçluk' sektöründe çalışıyorlar,öğretmenliğe yakın ve esnek mesaili bir iş,profesyonel koçluk eğitimi veren şirketleri inceleyin isterseniz.

Son olarak elimdeki imkanları kaybedersem;
beni ve hayatımı, kısa ve uzun vadede,
nasıl,ne derece,ne şekilde etkiler? diye yazılı bir analiz yapmanızı tavsiye ederim.

Butun gun bagrisan, itisen, ortmenimmmmmm Ali sacimi cekti diyen bebeleri cekeceksen buyur tutmuyorlar seni konu sahibesi kariyer degisikligi yap. Istemiyorsan calisma, -kadin olmakla tam gun calismanin ne alakasi var zaten anlayamadim- calis, calisma ne yaparsan yap ama milletin meslegini kek diyerekten kucumseme.

Ogretmen olmadigima ayrica mutluyum butun gun cocuk ziriltisi dinle sonra da ama onlarrrrrrrrin 3 ay tatili var seklinde tatava dinle.....cekilecek dert degil.

Cumartesi calisanlari da düşün...bir de cocuk ya cocuk olursa siz iyice tirlatirsiniz..Cocugu olmayan bir kadin eve gelip diledigi gibi dinlenir bence ..gece uykuyu bölen bir cocuk da yok gec bile yatsaniz olur..Cok abartmissiniz memurluklar da boyle mesai saatleri..Karsilastirma yapmayin üzulürsünuz.

Kızlar öncelikle kusura bakmayın ben muhasebede çalıştığım için ocak ayı yıl kapatmayla her gün mesaiyle geçiyor, cevap yazacak vakit bulamadım şimdi herkesinkini tek tek cevaplıcam:KK200:

isten ayrilsaniz evde skilirsiniz emin olun calismaya alismis insan evde duramiyor
ben 12 sene calistim 4 senedir maalesef evdeyim koskoca 4 sene gecti hala calismadigim icin icim yaniyo
sabahlari kalkmayi ise gitme telasini herseyi okadar ozledim ki

sabahın köründe kalkıp işe gitme telaşının nesini özlediniz? :) gerçekten merak ettim neydi işiniz

Sizi çok iyi anlıyorum. Yakın zamanda işten ayrıldım ben de. Her gün çile gibi geliyordu, sabah kalkıp işe gitmek gün içinde orda olmak zorunda kalmak vsvs. Ama benim şansım iş arkadaşlarımı seviyordum. Güzel bi ortam vardı ama kendimi asla geliştiremeyeceğim bi işti. Bir süre sonra Zaman kaybı gibi geldi bana, sadece para için çalışıyordum yani.
Bence siz bütün herşeyi artısıyla eksisiyle düşünün. Hangi taraf ağır basarsa ona göre bi karar alın. İşten ayrılınca bu sefer de evde sıkılabilirsiniz zaman geçiremezsiniz.
Ne güzel arada erken çıkıp kendinize zaman ayırıyormuşsunuz benim öyle bi şansım hiç olmadı mesela. Bana söyleselerdi of ya kim uğraşcak derdim ama şu an bu fikir çok mantıklı geliyor, ikinci üniversite okumak istiyorum kesinlikle. Siz de bunu düşünebilirsiniz hem kendi istediğiniz bir bölüm olur.
Kazandğınız okulu düşününce sizin için öğretmenlik kazanmak çok zor olmaz diye düşünüyorum.

Hem evliyim hem çocuk düşünüyorum ve tekrar üniversite okuyacak enerji bulamıyorum kendimde, maddi yönden de çok zorlar maalesef. Siz ne okumayı düşünüyosunuz?

Çalışma isteğiniz körelmiş nerde olsanız aynı duyguyu yasayacaksınız

Hayır aksine bişeyler başarmayı seviyorum, ama tün günümü orda heba etmek istemiyorum

Öncelikle kendinizi suçlamayın.
Olanla ölene maalesef çare yok.
Belki öğretmenlik okusaydınız zorunlu görev çok ucra bir yere çıkacaktı yapamayacaktınız.
Ama illa içimde kaldı diyorsanız açıktan öğretmenlik okuyabilirsiniz. Ama açıktan olan bölümlerin atamaları biraz sıkıntılı..
Şu an ne yapabilirsiniz onu düşünün.
Mesela home office çalışılabilecek işler de var. Öyle bir iş yapabilirsiniz.
Hem evde olursunuz hem de rahat rahat çalışırsınız.
Ama iş bulmadan işinizden ayrılmayın.
Malum şu an işsizlik almış başını gidiyor. Gene aynı maaşa iş bulamayabilirsiniz.
İş bulup öyle iş değişikliği yapmaya çalışın..:KK66:

Zaten öğretmenliği sırf o yüzden tercih etmedim, tek çocuktum ailemi bırakıp başka yere gitmek istemedim. Home office olarak napabilirim hiç bilmiyorum ama haklısınız iş bulmadan işimi bırakamam

İşinden şikayetçi olan herkesin öğretmen olmak istemesi de yani...O kadar kek bir meslek mi görünüyor dışardan bakınca anlamıyorum ki.Sürekli çocuk gürültüsüne maruz kalıyorsunuz öğretmenlikte de.İnsanla uğraşmak evraklarla faturalarla uğraşmaktan daha zordur emin olun.İşinizin olumlu yönlerini düşünün ve başkalarıyla kendi hayatınızı kıyaslamayı bırakın derim.O kıyaslamalar sizi mutsuz ediyor çok.

Yoo neden kek bi meslek olarak göreyim bu öğretmenler de ne alıngan yahu. Benim eşim de öğretmen ne zorluklar çektiklerini biliyorum gayet saygı duyuyorum ve sevdiiğim bi meslek olduğu için özeniyorum, tatili de cezbediyor açıkçası ama o ikinci planda. Kıyaslamalar konusunda haklısınız.

Biraz dişini sıksan belki bi kaç seneye eşinin durumu daha ii olur toparlarsınız sende işten çıkarsın olmadı .
Ya da farklı bir sektörde part time iş denesen öğrenci işleri mesela . O kadar okul okudum bunları mı yapıcam deme part time bi işle hem kendine zamanın olur hemde para kazanırsın.
Ben çok daha iyi bir bölüm okudum 4 sene çalıştım ve şuan kendi isteğimle 8 9 aydır çalışmıyorum. Sevmiyorum çalışmayı. Sen okudum çalışmak zorundayım diye düşünme illa. Ben 6 sene okudum ama canım çalışmak istemiyo çalışmıyorum. Çalışıp aşırı mutsuz olmaktan iyidir. Cesaretin olsun biraz canım

Ne güzel cesaret edebilmişsiniz. O kadar sene boşa okudum hissine kapılmıyo musunuz? Maddi yönden kendi paranı kazanamamak zorlamadı mi?

Bence eşiniz de öğretmen oldupuniçin onun sahip olduğu imkanlara imrenmişsiniz (imrenilmeyecek gibi değil tabi:)) Özel sektörde daha erken çıkmanız ya da daha uzun süre işin almanız mümkün olmayacak. İsterseniz işten ayrılıp bir süre sonra başka bir iş ararsınız. Bu sürede kafa dinlersiniz. Devlette de alanınızla ilgili atamanız olsa 5te çıkacaksınız. Tatiliniz de 20 gün olacak...

İş bulmadan işten ayrılmam imkansız maalesef :KK43:

Evlilik tazminatını alıp çıkabilirsin. Bir kaç ayda işsizlik. Buarada dinlenmiş olursun
Tekrar iş bulma imkanın varsa tabi

Nerdeee kimse iş bulamıyor ki ben bulayım

Bende sizi çok iyi anlıyorum,su an biraz ara verdim işe biraz saglıkla ilgili seyler biraz da Baska seyler,fiziken o kadar iyi geldi anlatamam. Biz uzun saatler tüm gün ayakta calısıyorduk(isteyerek sectim ama bu kadar zor olabileceğini düşünmemiştim) Herneyse sanki kendime geldim. Çalışırken hiçbir işim yetişmiyordu bekar oldugum halde. Ben sosyal Bi insanım.Sinemaya, tiyatroya,arkadaslarımla bulusmaya gidemezsem mutsuz olurum. Ama calısırken tek izin günü ile maalesef cok az sey yapabiliyordum. Endüstri mühendisi Bi arkadasım var onunla da konusuyoruz.Kız cok iyi bir okuldan mezun ama yaptığı işten mutsuz Aynı sizinki gbi hayatını etkiliyor.Enerjisi cekiliyor. Yanlıs tercih yaptığını düşünüyor. Şimdi ona da size de tek birsey söyleyebiliyorum. Çalısmak zorundaysak (ki öle görünüyor) cok düşünmeden bu sadece bir iş bakıs acısı ile kurcalamadan , keske öğretmen olsa idim keske bunu okumasaydım demeden hayata devam etmek. Cünkü bu sizi sadece demotive ediyor.Olayı zorlastırıyor yani. Kaldı ki bence insanlar birsey yapmadan evinde de oturabilir. Üretken olmak güzel elbette ama evinde de üretebilir aynı kişi.Bizim toplumun değişik yargıları var (bende 3 üni bitirdim aöf ile beraber) AA o kadar okudun,calısmayacak mısın. Annem bile böyle söylüyor.Çalısma hayatı gecmişteki gbi değil gercekten. İnsanlar cok zor, yönetimden baskılar var sürekli.

Nasıl ara verdiniz geri dönebilcek misiniz aynı işe?Çok düşünmeden çalışmak konusunda haklısınız,düşündükçe karalar bağlıyorum:) Geçmişte çalışma hayatı kesinlikle daha kolaymış çünkü insanlar daha anlayışlı ve merhametliymiş bence.

İnsan 25inde ölür 75inde gömülür demiş ya Benjamin Franklin. Seninki de o hesap.
Valla bacım ben seni anlıyorum. İnsanın bir ömrünü hiç uğruna,bir şirkette tüketmesini kim nasıl 'ideal yasam' diye bulmuş, ben de anlamıyorum.
Bana da küçükken ailem hep çalışmanın önemini anlatırdı. Doksanlar çocuğuyum, benim ergenligim kariyer sahibi kadınların ovuldugu dizilerle kitaplarla geçti:)
Ama gerçekten çok saçma...

Hahahaha inanın o kadar haklısınız ki:d

Esiniz yarim gun calistigi icin belki de boylesiniz. Esiniz cumartesileri bile calissa yine boyle olur muydunuz bilmiyorum. Bir de is arkadaslarinizla olan iletisim de koruklemis bu durumu anladigim kadariyla.
Ancak ogretmen olsa idiniz de bu sefer de yarim gun calistiginiz icin mutlu olurdunuz belki ama baska seyler olurdu bu sefer de. Hayat boyle. Ille memnun olmadigimiz birseyler oluyor. Ancak sanirim sizin calisma isteginiz de biraz korelmis sanki. Calismak istemiyorsunuz da sadece tek maasla gecinemeyiz diye calisiyorsunuz gibi. Mesleginizi sevmiyorsunuz bu da bir etken. O zaman sevdiginiz isi yapmayi denemelisiniz. Ille ogretmenlik olmasi sart degil.

Çalışmayı seviyorum, sadece evimin tadını hiç çıkaramadığım için bunalıma girdim sanırım.

Muhasebede çalışıyorsunuz, alternatif iş bakın.
3 senedir aynı kurumda çalışıyorsanız bazı taleplerde bulunma hakkınız vardır. En azından masanızın konumunun sizi rahatsız ettiğini söyleyin, düzenleme isteyin.
Sorumluluktan motive olacaksanız daha fazla sorumluluk isteyin, bir nevi küçük terfiler olabilir. Uzman yardımcısı pozisyonu gibi.
En kötü ihtimalle şirket içi rotasyon talebinde bulunabilirsiniz. Daha mutlu olacağınızı hissettiğiniz bir bölüm yok mu? O bölüme geçmeye çalışın?
Bir de muhasebe çok rutin ve sıkıcı bir iştir. Bütçe / maliyet ekibi varsa oraya geçmeyi deneyin :)

Şu an uzman pozisyonundayım zaten. Şirket içi rotasyonu düşündüm ama gideceğim bölüm daha yoğun, sürekli mesaiye kalınan bir bölüm olabilir diye cesaret edemedim.

Sevmediğin işi yapmak zordur eminim. Ama şartlarınızı değiştirme imkanınız yoksa sevmeye çalışacaksınız ya da şartlarınızı değiştirmeye çalışacaksınız.
Sizi bir açıdan anlıyorum. Ben istediğim bölümü okudum, mesleğimi seviyorum, kendi işimi yapıyorum. Ama mesleğimi bu ülkede yapmayı sevmiyorum. İlerisi için başka planlar kuruyorum. Belki olur belki olmaz bilmiyorum ama düşünmek bile beni heyecanlandırıyor.
Siz de kendinize böyle hedefler koyabilirsiniz, motivasyonunuz artar. İşe dönüştürebileceğiniz bir hobiniz varsa ona yoğunlaşın.
Yoksa 2. üniversite olarak okuyabileceğiniz bölümlere bakın. Sınavsız girebilirsiniz. İlgi alanınıza giren bir bölüm vardır mutlaka. Açıktan okumak maddi manevi çok zorlamaz sizi.
Bir de şu an çalıştığınız için çalışmamak güzel geliyor bence. Ben ruhumu kemiren şirketten güle oynaya çıkıp, bir süre sonra sıkıntıdan çatlamıştım. Kitap okumak, film izlemek, hobilerine zaman ayırmak güzel oluyor da bir süre sonra zaman geçmiyor.

Bir hobi bulmalıyım kafamı dağıtmak için haklısınız. 2.üniversite şu anki hayatımda imkansız gibi, evliyim ve çocuk düşünüyorum. Açıktan okunan bölümler de pek işe yaramıyormuş gibi. Dediğiniz gibi belki 1 aycık evde otursam yeticek, benim asıl sorunum evlenmeden önce işe girmem sebebiyle evimde hiç zaman geçirememek :) Kısıtlı tatillerde de evde oturmak vakit kaybı geliyor, hiç bi şekilde evde oturamıyorum yani:KK70:

İş hayatının ilk yillarında mesai saatini sorgulamayan, başkaları ile kıyaslamayan yoktur herhalde. Bir süre sonra alısiyorsunuz ve hafta sonu sikilmaya basliyorsunuz.
Ben sabah 7 de evden cikiyorum, akşam 7 de geliyorum. Eski işimde cumartesi de calisirdim pazar günü öğleye kadar uyurdum. Şimdi pazar gunleri bile max 8 de kalkiyorum. Bir süre sonra sizin de bir rutininiz olacak. Suan esinizin evde olması sizi etkilemiş bence. Sartları değiştiremiyirsak mevcut sartlarda mutlu olmanin yollarina bakmaliyiz.
Ne guzel eşiniz az cok evi idare ediyormuş, ya o da sizinle ayni mesaide calisiyor olsaydi. Aksamlari iş yükünüzü siz düßünün

Ay yok ben asla haftasonu sıkılacak kadar iş odaklı bi psikopat olmam sanırım :))) Saatlerimiz aynı, nasıl kendinize vakit ayırıyorsunuz?

Part time isler bakmalisiniz sanirim. Ya da teknik liselerde, endustri meslek liselerinde falan muhasebe bolumunde mesela sozlesmeli calisabiliyormusunuz bir arastirin bence.

Araştırıcam teşekkür ederim.
Kpssyi kazanip devlet memuru olacaksin baska caresi yok. Calistiginiz kurumda 6da mesai bitiyormus, haftaici izin alip rapor kullanabiliyormussunuz. Baska bir ozel kurumda bunlar asiri goze batar, yatin kalkin dua edin bence. Ya da idari hakimlik sinavlarina hazirlanin, adli tatilde cok cok dinlenirsiniz. 3 senede bu kadar bunaliyorsaniz 30 senede psikolojik destek almak zorunda kalirsiniz. Simariklik yaptiginizi dusunuyorum

Kpss alımları şu an o kadar azaldı ki tekrar o sınava hazırlanacak gücü kendimde bulamıyorum,1 sene deli gibi çalıştım hazırlandım iyi puanlar aldım annemşn rahatsızlığı nedeniyle çöpe gitti:KK43: İşyerim yarı özel yarı devlet gibi patron şirketi olmadığı için daha rahatım evet. Şımarıklık değil ama bi yeni gelin olarak biraz evde oturabilme isteği diyelim.
Valla is kolay bulunmuyor. O yuzden isinize sahip cikin. Hicbir is kolay degil.

Ne yazık ki haklısınız

Sana tecrübeme dayanarak en iyi cevabı vereceğime inanıyorum.
Ben öğretmenim. Fakat atanamadım. Özelde çalıştım 3 sene. Ama nasıl bir çalışmak. Çılgınlar gibi çalışıyordum. Pazartesi hariç tatilim yoktu . Ögrenciler sınava hazırlanıyor. Ailelerin beklentisi Evereste tırmanmış durumda.
Ben ise feci şekilde yoruluyorum. Hiç dinlenemiyorum. Sürekli işte, öğretmenler odasında olmantan,sürekli derste olmaktan,sürekli "hocam" hitabından bana fenaliklar gelmiş...
Akşam 6da çıkıyorum normalde. Ama 6yı 1 dakika geçerken çıkarsam o 1 dakika bana büyük kayıp geliyor. Ya da 6 ya 5 kala çıksam 5 dakika geçmesin bitmesin istiyordum. Ev bana ulaşılması güç bi yer gibi geliyordu. Evde olmak bana büyük mutluluk veriyordu. Bi arkadaşım watsap durumuna "evde" yazmisti. O beni o kadar etkilemiştiki.. Sürekli kızın profilini acip "evde"yazisina bakıyordum.
Iş arkadaslarim iyiydi. Benim derdimi biliyorlardi. "Evde sıkılırsın ,sakın istifa etme" diyorlardı.
3 sebe çalıştıktan sonra istifa ettim.
Sırtımdan bir galaksi ağırlık kalkmıştı. Ailemin evine döndüm. Ilk 1 sene çılgınlar gibiydim. Param vardı. Çıkıp geziyordum, yiyordum içiyordum. Annem babam evim her şeyim mükemmel. Geceleri annemler yatınca açıyordum hint filmleri. Kendime mükellef sofralar kuruyordum. sabahlara kadar roman okuyordum. Keyfime diyecek yoktu.
Sonra ben iyice dinlendikten sonra iş aradım. Ama maalesef iç yoktu. Ve tam 4 senedir işsizim. Ama çok mu sıkıldım. Hayır... iyiyim bir derdim yok. O sekilde çalışmaktansa calismamayi tercih ediyorum(ekonomik olarak bir derdim yok)
Kendinizi iyi dinleyin. Bir hevesle karar vermeyin.
Ben kararımdan hiç pisman olmadim. Tek pişmanlığım 3 sene o tempoda calismak oldu. Insan olduğumu unutmuştum resmen.
Şu an 4 senedir işsizim. Ama o iş ayağıma gelse (maaş her ne olursa olsun) yüzüne bakmam.
Işsizlik evet var. Sizin yerinizde olmak isteyen de var. Ama sizin de bu zulme dayanma zorunluluğunuz yoksa kendinizi dinleyin.
Hiç-bir sey icin bu kadar zorlamaya degmez.

Cesaretinizden dolayı tebrik ederşm ama şu an ayrılma lüksüm yok ne yazık ki.

Valla arkadaşım bence senin bunlardan rahatsız olacak durumun yok bende sabah 9 buçuk akşam 7 buçuk 8 çıkışlı bi işte çalışıyorum işim çok ağır ayaktayım gün boyu aldığım maaş 1,600 tl hala içinde yol yemek yok hafta sonu sadece bir pazar tatilim var bende nefret ediyorum bu işi yapmak istemiyorum fakat şartlar gereği mecburum sen bana göre kat be kat daha iyisin şükret haline sen sadece evliliğin cicim aylarının tadını çıkaramamışsın gibi geldi bana

Allah yardımcın olsun canım, tabii ki benden daha kötü durumda olanlar var. Ev işleri vs nası hallediyorsun, kendine vakit ayırabiliyo musun? Son tespitinde çok haklısın, keşke evlendikten sonra biraz evimin tadını çıkarıp öyle başlayabilseydim işe.

Öğretmenlik kutsal meslek ve ayrıca tatilleri de çok
Ben de imreniyorum
Ama atanamayan çok öğretmen de var
Yani öğretmenlik okusan belki de atanamiycaktin
Bunun dışında şu açık ofis konusunda o kadar haklisin ki...insan işine odaklanamiyor resmen
Gene de işten çıkma kararını vereceksen çok iyi düşün derim...eksileri artıları neler iyice bakmak gerek

Aynen açık ofis olmasa bu kadar nefret ederek gitmicem belki ama kafam şişiyor tüm gün yaa

Size katılıyorum, eşiyle kendisini karşılaştırınca morali bozulmuş.
Konu sahibi kolera9 kolera9 bence devlette öğretmenlik istiyor.
Ben devlet memurluğunda çok mutlu olacağını sanmıyorum.
Evet 1 saat az mesai yapacak ama her yaz 2 ay tatil, arada 2 hafta tatil olmayacak.
Yani bence istiyorsa okusun tabi ki, ama 4 yıl okusa sonra bunun en az 1-2 yıl hazırlanması var, kpss sonrası sözlü mülakatlar, beklemesi, atanması derken en az 6-7 yıl emek lazım.
Azmeden yapar mı yapar.İsteyen yapar ama çok emek istiyor.:KK66:
Ama Türkiye şartlarına göre işi iyi, belki müdürüyle dip dipe olmasa daha rahat eder.
Yönetim kadrosu ile kim mıç mıç çalışmak ister ki??
@kolera9 Size tavsiyem ani karar vermeyin, pişman olabilirsiniz.
Hem maddi durumunuz uygun değilmiş, eğer yıllık izin imkanınız var ise 2-3 gün izin alın biraz kafanızı dinleyin,tazelenin.Eşiniz de tatilde imiş, eşinizle yakın bir yerlere gidin..:KK55:

6-7 yıl sabredecek yaşı geçtim maalesef. Çok teşekkür ederim :)

Tam da böyle birşey yazacaktım. İçi seni dışı beni yakıyor.
Ben meb de öğretmenken canımdan bezip kişisel ve mesleki gelişimin zorunlu olduğu bir kuruma geçtim. (üniversite)8-5 çalışıyorum, işim yoğun, rekabet zorlu, ast üst ilişkisi var, sürekli ders çalışıyorum, 20 gün iznim var yılda ama çok mutluyum.1 gün bile pişman olmadım ve eskiyi aramadım. Üstelik ben kurum değiştirdiğimde maaşım düşmüştü. Daha sonra iyi bir zam verdiler.
Öğretmenlik gerçekten çok zor bir meslek, ki hele şimdiki öğrenci profiliyle katmerli zor.
Yaz tatili ve ara tatil olmasa öğretmenler gerçekten tımarhanelik olur.

Üniversiteye nasıl geçtiniz?

8-6 haftasonu tatil :) kendine gel bu iş imkanlarını arayıpta bulamayan ne çok insan var. Bence çalışma istediğiniz yok kendinizi boşa yıpratmayın. Bizim eski mahallenin kokoreçcisi mühendisti ,şuan burda bildiğim pazardaki yeşillik satan gencecik çocuk kamu yönetimi mezunu onların vay haline.

Haklısınız şartlarım iyi. Çalışma isteğim yok değil sadece biraz dinlenmeye ihtiyacım var ve daha az saatler çalışmaya

Herkesin dediği gibi siz sadece cicim aylarını gecirememissiniz ayrıca eşinizin imkanları sizi cezbediyor.
Ama keşke size verilen imkan bende olsa ..nerdeeee
Bende günde 9 saat çalışıyorum
Hemde çift vardia
Sabah 8:15 _17:30
Akşam 13:45_22:30 araları birer hafta değişiyor ve işimde egoist mı sapık mi yoksa hadsiz vs vs mı ararsin ve üstüne üstlük herseyi de biz yaparız
Ne bu meslek ... kasiyer ...
Adı öyle fakat mutfak da yemek yenir sırayla kızlar yıkar çay hazırla gibi bulaşık da dahil
Wc lavabo temizliği bizde
Ürünlerimiz depoda orayı düzelt
Extra raflarimiz var kasa hariç oralara ürün yerleştir sil temizle gelen ürünleri ayarla gibi . Depodan kucakta ürün çıkar
Yetmez bu soğuk havada kasanın orada isitici yok klimayı para gitmesin diye actirmazlar. Daha neler neler..
Haa sizde elbet kendinizce yoruluyorsunuz bikiyorsunuz ama işiniz şükür iyi
Sadece biraz fazla iyi ve kaliteli zaman geçirin. Belliki evlilik de yormuş sizi ..
Haa ekleyeyim uyuz bir koca ve dünya tatlısı bir de oglusum var .. eve gelince boş vakit yok anlayacagin borcda girtlaga kadar Allah herkese kolaylık versin ..
Sabır edin
.is arayın iyi hoşunuza giden . Bulunca burdan çıkın oraya başlayın

Evet en azından evliliğimin ilk 1 ayı evde olsaydım:KK43: Allah yardımcın olsun canım kasiyerlik zor iş. Bu yoğunlukta nasıl kendinizi tüketmeden hayata devam edebiliyosunuz?

Aslinda siz evde olmaktan hoslanan bayanlardansiniz bence.o yuzden biraz da bu kadar sikiliyorsunuz.evet bence ohretmenligin en guzel yani tatili.ama teselli olmasi icin kotu yonlerini yazsyim.6 ya kadar calismiyoruz ama yoruculugunu sadece bu isi yapanlar anlar.kafan bitiyor zaten ve cidden bedenen de cok yoruluyorsun.bir veliyi veli katilimi icin cagiriyorum yarim saat sinifta kaliyor suratindan belli oluyor zaten kotu oldugu.cikarken hocam size allah sabir versin ben yarim saat duramadim burda diye kacarak gidiyorlar:) zaten velilerle ugrasmak ayri bir dert gercekten yipratici.
Hastanede cocuk gelisimci arkadasim var aksama kadar calisiyor ama inan oturmaktan yoruluyorum sıkılıyorum diyor.yani belki ogretmen olsan da dayanamazdin.cunku gercekten sen en cokda evde olmayi sevenlerdensin.belki is degistirmek istiyorsan su olabilir.yuksek lisans ve doktora yapip universtiye gecmeye calisbilirsin.hatta yapabilirsen doktora olmadan da okutman olarak falan girersin belki.olmazsa buna ugras

Evet evde vakit geçirmeyi çok seviyorum bi yengeç burcu olarak :) Yüksek lisans ve doktorayı araştırıcam.

Ben 23 yasimda hem evlendm hem 4.üniversitemi okudum. Hatta bugun de mezun oldum :) simdi ozel bir okulda ogretmenim. Benim de calisma ssatlerim 9/5 ama okulumu seviyorum. Ucretli ogretmenlik yaparken calisma saatim azdi ama maasimda azdi yetersiz hissediyordum kendimi. Simdi işimin süresi uzun maasimda cok fazla degil ama okulu sevdigim icin guzel geliyor hersey. Bence işten çıkmaktansa iş degistirmeyi denemelisin. Evi ozlemenin ne demek olduğunu bende biliyorum. Ilk evlendiğim sene calisiyordum evime vedalasip giderdim işe :KK48: 2 senedir evdeydim ve calisma hayatini o kadar ozlemisim ki evde oldugum gunler bunaliyorum simdi. Çalışan insan evde yapamaz hic dusunme işi birakmayi. :KK25:

Aynen yaa evime doyamadım ki hiç şöyle bi 2-3 hafta salsalar beni git evinde otur diye mutluluktan uçucam :d 4 üniversite neden okudunuz? açıktan mı?

Yasın küçük 30'a geldiğinde hayatın duzenının bu olduguna alışırsın:)

Haklısınız sanırım 30u bekleyelim bakalım:)

AHHH... canım seni en iyi anlayan benim.
bende ailemin zoruyla muhasebe okudum hatta okulumu 6 sene olmasına rağmen bitiremedim. sınavlara gitmiyorum. ailem tam olarak bunu bilmiyor.
amcam ve babamın ortak çalıştığı muhasebe bürosunda çalışıyorum. inan bana hiç istemiyorum. sözelciyim ve üniversite sınav puanlarım sözel olarak harikaydı. radyo televizyon istiyordum. ama ailem bizden sonra işin başına geç diyerek zorla muhasebe okuttu.
büroda 4 buçuk senedir çalışıyorum. aşırı mutsuzum. hep yanlış yapıyorum. hiçbir şey anlamıyorum. matematiğe kafam basmıyor.
amcam asgari ücret bile vermiyor. sigortam yok. eşim sürekli bu durumdan şikayetçi. İKM mülakatlarına girdim, sonuçları bekliyorum. ailem bu durumdan haberdar. kızmadılar.
eşime hak veriyorum. bu durumla ilgili tartıştığında ağzımı açamıyorum. amcam en azından sigorta yapar sandım ama o da yok. millet de sigortalıyım sanıyor. eşimle aynı anda işten çıkıyorum ve cumartesi günleri eşim evde olduğu halde ben işe gidiyorum. eşim memur. çok zoruma gidiyor. yemeği koştur koştur hazırlıyorum. dinlenemiyorum. eşim sağolsun yardım ediyor ama yine de çok zor...

ahhh ki ne ahhh...:mad::mad::mad::mad:

Ay hem de kendi ailenizin işindesiniz ne kadar haksızlık yapıyolar size.
Allah yardımcın olsun canım.

Aminn :)

doğamızdan o kadar uzaklaştık ki..
bizi kim ikna etti doğru olanın bu olduğuna?
sistem bunu gerektiriyor..
İstanbul'da bu daha da saçma bir hal alıyor.
karanlıkta kalkıp yollara dökülüyoruz. işimize ulaşmak için yollarda adeta sürünüyoruz.
ben iş ortamımı seviyorum, elbette her şey harika değil.
insanlar çeşit çeşit...
ara yönetici konumundayım.
üst yönetim işin içinde olmadığı için bilmez kafasına göre hareket eder. yaptım oldu der.
alt birimleri verimli çalıştırmak bir dert.
neyse yine de işle ilgili şikayetim yok.
İstanbul şartlarında eve ulaştığım saat gayet makul.
ama bu tempo yorucu, sağlıksız.üstelik yaptığım iş gereği trilyonluk sorumlulukların altına giriyorum.
sürekli stress altındayız.
Biz çalışırken çocuklarımıza kreş, anaokulu bakıcılık yapıyor.
Onlar da sistemin parçası oluyor bir süre sonra.
Servise zifiri karanlıkta biniyorlar.
Bahçede, kırda koşup oynaması gereken çocuğu dört duvarların arasına hapsediyoruz.
sonra da kaliteli zaman geçireceğiz diye her güne aktivite oyun arıyoruz.
evde ailece iki-üç saat geçirdik diye mutlu oluyoruz.
Bütün bunların yanında hala toplumun kadına yüklediği roller var.
iyi yemek yapacaksın, sevgi dolu bir eş olacaksın, şefkatli bir anne olacaksın.
iyi bir gelin olup eşinin ailesini el üstünde tutacaksın. iyi bir evlat olup ailenle eşinin arasındaki dengeyi kuracaksın.
evin düzenini sağlayacaksın.
ev ahalisi ne yiyecek, ne giyecek?kıyafetler temiz mi ütülü mü organize edeceksin, yapacaksın.
erkek ancak "yardım" eder. "yardım" ettiği için de kendini şanslı sayacaksın.
insana ihtiyaç duyuyorsun, haftasonu sosyalleşeyim diyeceksin.
sistemin sana dayattığı düzende rehabilite olmaya çalışacaksın.
yani , doksanlı yıllarda çocuk olan kadınlar olarak bize dayatılan bu "çocuk da yaparım kariyer de" mottosunu şarkı yapan şimdi kocasının aldığı işlerde stüdyoya girip bir iki seslendirmeyle çocuğuna bakıyor..
ay çok doluyum daha da yazasım var..

Sizi alkışlamak istiyorum o kadar güzel yazmışsınız ki:KK200: ah o nil karaibrahimgil yok mu:işsiz:

bende işletme okudum ve muhasebe bölümünde çalışıyorum bende. bence siz muhasebe bölümünü sevmiyor olabilirsiniz. işletme okuyanlar başka departmandan da çalışabilir. departman değiştirin mesela.bunun için başka iş bakmanız gerek veya aynı işyerinde açık departman varsa uygun geçiş yapın.
bende ilk müşteri hizmetlerinde çalıştım baktım insanlarla uğraşamıyorum çabuk sinirleniyoru,. bıraktım. muhasebe de iş buldum. şuan memnunum. seviyorum muhasebeyi. işinizi sevmiyor olabilirsiniz yada işyerinizi.

Aynı işyerinde rotasyon düşündüm ama ya orası daha kötü olursa diye risk alamadım. Muhasebeyi sevmeyi nasış başardınız :)?

İşletme gibi düşük puanlı bi bölüme girince ne bekliyordunuz ki? Tabii ki özel sektöre mahkum olacaksınız. Çok çalıştıracaklar.
Öğretmen olmak ise bu devirde artık çok ama çok zor. Atanma problemi malum.
İşinize dört elle sarılın. Bir kez daha pişman olmayın.

ahahaha işletme gibi düşük puanlı bi bölümmüş açık öğretim sandın heralde:KK45:

kolera9 kolera9 , çok iyi anlıyorum seni.
Tüm gün çalışmak bence bir kadının yapısına aykırı zaten. Her yönden baktığında.
Kadın çalışmalı ama süresi çok önemli.
yarım gün ya da bilemedin en kötü 9-5 çalışmalı.
Mazeret tatilleri fazla olmalı. Çocuklarına daha fazla vakit kalmalı. :KK51:
Sana tavsiyem yaşın çok gençken, bu durumu değiştirebilmen.
Oraya ait değilsen, mali müşavir olup kendi işini kurabilir, home office çalışabilirsin.
Daha esnek, daha serbest olursun.
Kpss de 30 yaş üzeri atanan o kadar akrabam var ki,
teyzemin kızı; 45 yaşlarında, (torunu oldu daha yeni) inanır mısın? Devlet kurumuna atandı.
Çoluk çocuk yeniden bir düzen kurmaya çalışıyolar

Evet çalışmayı seviyorum ama tün gün olması zorluyor beni. Mali müşavirliğe hazırlanıyorum zaten ama kendi büromu açsam inanın çok daha yoğun çalışırım:) Devlete atanma sınırı 35 diye biliyorum, 45 yaşında nasıl atandı kuzeniniz nereye atandı?

özel şirketlerde çalışmak bence çok güzel bişey ama muhasebe anladığım kadarıyla sizi tatmin etmiyor. Yoksa plaza hayatı diye bir gerçek var, bir de plaza kızları var hayatlarından memnun. Şirket içinde rotasyon talep etseniz

Özelde çalıştınız mı hiç neresi güzel yahu size bunu düşündürten nedir plaza dizileri mi:KK70:

Sabah gidip aksam 6 da cikmak, ctesi pazarin tatil olmasi bence bir luks. Bende univ mezunuyum 6 da cikiyorum evet daha erken cikmak isterdim mesela dedigin gibi ogretmen olup yarim gun vs calismak ama gecmisi geri getiremeyiz. Kimse isini severek yapmiyor yapan sayisi cok az emin ol. Oyle herkesin istedigi saatte girip ciktigi yada aksam 3-4 te gittigi bir kurum bulmak cok zor. Bu birazda isin kolayina kacmak oluyor. Ne universite mezunlari var hafta sonlari da calisiyor ve aldiklari ucret cok cuzi. Benim calistigim yerde mesela gecen senelerde odacimiz tarih ogretmeniydi. Atanamamis ve odacilik yapiyordu. Sonra atandi ve doguya gitti. Belki bircok insana sorsan keske h sonu tatilimiz olsaydi, aksam 9 da degilde 6 da ciksaydik diyorlardir. Bence elindekinin kiymetini bilmelisin.
Masanin ortada olmasi, kendine ait bir alaninin olmamasi kotu olmus belki bu yuzden cok sikiliyorsun ama omur boyu o masada oturacak degilsin belki terfi edersin yada yerin degisir. Mesela benim masam amirimin tam yaninda ve odada sadece ikimiziz. Wc ye giderken bile ondan izin almak zorundayim ayaga kalktigim anda nereye gidiyorsun diye soruyor ki cogu kez baska bahaneler bulup wc ye gitmisligi lm vardir. Birde benim halimi dusun ? Yapacak birsey yok malesef ekmek parasi. Elimizdekinin kiymetini bilmezsek ileride onu da bulamayabiliriz sevmeye calis, olmuyorsa kabullenmeye calis o da olmadi yer degisikligi icin ugras

Haklsınız kıymetini bilmek lazım. İşte senin dediğin gibi müdürle şefle dipdipe oturmak baskı yaratıyor strese sokuyor beni. Onlar bi toplantıya vs gittiğinde o kadar rahatım ki.

4.5 yıl böyle monoton ve bana hiçbir katkısı olmayan bir işten sonra çok radikal bir değişiklik yapıp işi gücü bırakıp yüksek lisansa başladım. İlk zamanlar çok mutlu ve severek çalşırken şu an ömrümden ömür gidiyor o masanın başına oturup iki satır yazı yazmak için. Ben de annem gibi gün gün gezmek, çocuğumla parklarda paten kaymak istiyorum :KK43: sanırım çalışmak bana göre değil :/
Ben seviyorum çalışmayı ama günde 2 saat mesela:confused:

ben de hep evlenip çalışmayacağımı düşünmüştüm. işte insan neyi çok istiyorsa onunla sınanır ya, 35 yaşıma geldim hala çalışıyorum.evlilik fln da yok tabi. bi de onu bunu beğenmezdim, yapılan evlilikleri kendim için yeterli bulmazdım fln, şimdi o evliliklerini beğenmediğim arkadaşlarım herşeylerini kocalarının kartıyla ödüyor böylee bakıp kalıyorum.

İnşallah yakın zamanda istediğiniz hayata kavuşursunuz
9-18.00
hafta sonu tatil
bence şartlarınız özele göre iyi.

Evet her şeyi düzenli oldukça kurumsal bi yer zaten.

Benim çocuğuma nasıl 60 verirsin hoca diye elini kolunu sallayarak gelen veliyi görmüyorlarda ondan bu düşünce
Zaten bu kafa yapısındakilerde çok mutsuz oluyorlar öğretmen olunca çünkü öğretmen olacağım rahat edeceğim kafasıyla geliyorlar sonra işin öyle olmadığını anlıyorlar

Ya biz koskoca genel müdürlerle 40-50 yaşındaki kalantor iş manyağı adamlarla uğraşıyoruz , veli nedir ki allahaşkına abartmayın :)

Sağlık meslekte öğretmen arkadaşım tekrar hemşire olmak için resmen gün sayıyor
Oda aynı şekil öğretmen olacağım rahat edeceğim kafasıyla öğretmenliğe başvurmuş

Neden?

Bende geldim
Özelde çalışırken akşam altıda çıkabilsem seviniyordum
Konu sahibinin imkanları o kadar kötü değil
Konu sahibi öğretmenlikte istemiyor aslında çalışmamayı istiyor

Yoo çalışmayı seviyorum sadece yoruldum daha az saatler çalışmak istiyorum

Sizi çok iyi anlıyorum çünkü bende uniden işletme mezunuyum muhasebe departmanında çalıştım 7 yıl şuan evde çocuklarıma bakıyorum ve sevmediğim bı işi yapmıcam mesleğimi değiştiricem başka hedeflerim var bence yaşınız gencse sevdiğiniz bı ise yönelin böyle sevmeyerek nereye kadar

Türkiye'de başka bir işe yönelmek o kadar zor ki? Siz ne iş yapmayı düşünüyosunuz fikir verebilir misiniz bana biraz?

Konu sahibi kolera9 kolera9 Ankara Üniversitesi İşletme bölümü mezunu.
Ankara Üniversitesine öyle düşük puanla giremezsiniz diye biliyorum.
Ayrıca İşletme fakültesi çok açıldığı için puanlar düştü.Bir ara çok popülerdi o yüzden çok fakülte açıldı.
Bu hangi bölüme yapılsa böyle olurdu.Mesela Hukuk Fakültesi her yerde açılsaydı barajı aşan bile girerdi.Ama her mezun düşük puanla işletmeye girmez.(Örn:Boğaziçi,Odtü,Ankara,İstanbul, Marmara ..vb)

Ben girdiğim sene oldukça yüksekti puanı ama şu an düştü tabi 1319381093 tane fakülte açıldığı için.

Sizi cok iyi anliyorum.
Atanmadan once (ogretmenim bende)
calistigim kurumda 5 de cikardim.
tek bayandim is yerinde.
allahim nasil sıklrdım anlatamam.
zaman gecmezdi gözüm hep saatteydi.
hiç sevmiyordum.
cok sukur atandim.
doguya yerlestik batıdan.
esimde yanima geldi.
tamam zor oldu ama isimi seviyorum.
saatin nasil gectigini anlamiyorum bile.
ben 29 yasimda atandim yani epey geç atandim.
yillarca bbirçok iste çalistim.ve kesinlikle insan mutlu oldugu is isin gayret etmeli diyorum.
ben atanmak icin 2.5 senemi calisma masasinda gecirdim.
cok cok zor zamanlardi.
ve tek maasla zorlandik ama.hayalim icin fedakarlik yaptik.
bi sene isi birakip devlete girmeyi deneyebilirsiniz.
tamam is bulamayanlar var falan ama insanin sevmedigi isi yapmasi berbat

Doğuda yapamam ben malesef tek çocuğum ailem burda, o yüzden yazamamıştım zaten öğretmenliği

YL yapip akademisyenlik deneyebilirsiniz belki.. Egitim alaninda calismis olursunuz en azindan.

Araştırıcam bunu.

Benim de eşim öğretmen ve kendisi şuanda evimizde uzanırken ben işteyim :)
Benim mesaim h.içi 9-6,3; cumartesi 9 ;14:30
Eve gidince pert oluyorum üstelik cumartesi çalıştığım için yarım günde olsa benim için tam günden farksız oluyor
Eşime özeniyormuyum kesinlikle evet :)
Ama durumu değiştirebiliyor muyumm? Hayır :)
O yüzden değiştiremediğimiz şeyleri kabullenmemiz gerek mutlu olmak için.
Bende daha iyi şartlarda olmak isterim ama şuanda durumum bu. Şimdi bebeğimiz yolda Allah'ın izniyle.
Karnı burnumda hala çalışıyorum, çünkü ekonomik özgürlüğüme alışkınım ve bebek için paraya ihtiyaç var
Size tavsiyem çalışmaya devam etmeniz yönünde. Evde olsanız inanın belli süre sonra duvarlar üstünüze gelecek

Size o kadar özendim ki, hamile hamile eşiniz evde tatilken çalışıyosunuz ve hala mutlusunuz:KK57: Ben yerden yere atasım geliyor kendimi hahaha :KK70:

Ayyynii ben..senelerce öğretmenlik yaptım.. Başka işler de yaptim..Allahim muhtaç etmesin ben çalışma insanı değilim, para karşılığı özgürlüğümü satmışım gibi hissediyordum. 5 yıldır çalışmıyorum asssla pişman olmadım asla sıkılmadım. Kim nasıl mutluysa öyle yaşayacak imkanı olsun dilerim. Konu sahibi o bahsettigin baskılar bize de yapıldı , o kadar umrumda değil ki... Yasadigin mutluluk karşısında o kadar boş geliyor ki o konuşmalar..

Ben sıkılırım ya, bişeyler üretmeyi işe yaradığımı hissetmeyi seviyorum ama kesinlikle bi ofiste tam gün çalışarak değil :KK43:

Igrendigim o eski isimden ayrildigim gunu hatirliyorum da nasil mutluydum ertesi gun tekrar ayni yere donmeyecegim icin.

Ahh ben de sık sık bunun hayalini kuruyorum:KK66:

Su öğretmenliği rahat yarım gün bol yatışli meslek olarak görüşünüz var ya kahkahalar atıyorum suan. Herkes çok çalışıyor bir ogretmenler yatıyor çok rahat. Devlet çok tatil veriyor diyorsunuz ya düşünün bi devlet keyfi tatil verir mi. :KK14:
O kadar başarılı çok rahat girerdim deyip gömdügunuz mesleğime o seneki (tahmini 2014 yaşınıza göre) o okulun taban puanlarina baktım da o kadar da yuksek değilmiş. Ha amaciniz o olmayabilir ama kullandığınız dil öyle algilaniyor. Abarttiginiz kadar parlak bir puaniniz yokmus gayet ortalama yani potansiyelimi hiç ettim diye üzülmeyin boşuna
Not: eşinizin mutlu olması işinin rahat olmasından değil işini sevmesinden. Size de işinizde mutlu olmak için bakış acınızı değiştirmenizi tavsiye ederim.

ben de öğretmenlerin bu alınganlığına kahkahalar atıyorum :KK70: hanfendi eşim de öğretmen ve ben çok saygı duyup seviyorum öğretmenliği, tatiline de özeniyorum ne var yani? Siz gerçekten bol bol yatıyosunuz ki lafı hemen üzerinize alındınız.

Sizi anlıyorum ben de bi süredir sevmediğim bi işteyim. Ortamım sıkıcı kafama uygun yakın arkadaşım yok. Severek gitmiyorum uyanmakta zorlanıyorum.
İki sene önceki yerimde sabahları severek uyanır işe severek giderdim ortamım güzeldi.
Çalıştığımız yeri veya işimizi değiştirmediğimiz sürece bu durum düzelir mi bilmiyorum. Benim de nefes alıp dinlenmeye ihtiyacım var.
Yalnız olmadığınızı bilin diye yazmak istedim...

Ayne arkadaşlarım var ama muhabbet 3-5 cümleden öteye gitmiyor kafa dengim yok. Nerdeyse her gün işe geç kalıyorum uyanamıyorum hiç, sevmediğim için sanırım. Teşekkür ederim yazdığınız için Allah yardımcımız olsun

bulmussunda bulunuyorsun n. sen hic market gibi sektorde calistin mi:)eve kacta gelion kacta cikiyon belli degil sogugu. essek. gibi calismasida cabasi

Haklısınız valla çok daha zor işler var tabi.

bir an konuyu ben actim sandim o derece herseyi ayni nerdeyse :) ben de 5 yillik memurum.acayip nefret ediyorum isimden.bi de hergun tartisma kavga odayi terketme guvenlik cagirip saygisiz vatandasi odadan cikartma gibi durumlar ekstrasi.ayrica ogle yemegi yok.ve evim cok uzak buyuksehirdeyim.is arkadaslari desen al birini vur otekine.dusmanimin basina vermesin oylelerini.sirf isten nefret ettigim icin cocuk sahibi olup ucretsiz izne cikip kafami dagitmak istedim.cok sukur 4 aylik bi cocugum var.yaklasik 6 aydir evdeyim oyle keyifli ki.bir sene daha evde olacagim insallah.eger sartlarini degistirme sansin yoksa kendini mutlu edicek baska seyler bulman gerekiyor.ben cocukla kafamin mesgul olmasini sectim.sen belki cesitli kurslara aktivitelere katilirsin esinle ya da tek.ya da cocuk.malesef piyasa belli bi isten cikip da istedigimiz gibi is bulmamiz cok zor :)

Aynen bişeyle kafa dağıtmak lazım :) Teşekkürler

oradan ekmek yiyorsan sıkılma lüksün yok.o senin ekmek paran.her iş kutsal işini layıkıyla yap.yapamıyorsan da başka bir iş bul bence.

Haklısınız ama bu kadar kolay değil maalesef.

Açıköğretimden ilerde öğretmenlik yapabileceğiniz bir bölüm okuyabilirsiniz. Hatta eşinizin bölümü varsa açıköğretimde onu okuyun. Hem eşiniz meşalem konusunda birebir geliştirir sizi

Okusam ne olacak ki 6 yıl zorunlu görev var şu an bulunduğum şehri bırakamam :KK43: Özelde öğretmenlikte maaşları çok düşük ve haftasonları bile gidiyolar diye biliyorum

Kesinlikle ayni fikirdeyim. Ogretim gorevlisiyim 9-5 calisiyorum evim uzak anca aksam gelebiliyorum evime. Arada haftasonu sinav proje vs de cabasi. Yillik iznim var sadece yoksa ogrenci yokken sen de git demiyor kimse. Rapor alsam girmedigim dersin telafisini haftasonu da olsa yapmak zorundayim. Donem boyunca 40 ogrencinin herseyine kosuyorum. Anne babalarinin pispislayip hic bisey ogretemedigi cocuklarina dadilik ediyorum diyorum. Su an tatildeler ve ben sadece ise gidip geliyorum ve cok mutluyum. Aksamlari ders hazirlama sinav okuma yok, gecenin bi yarisi panikle atilan ve hemen cevap beklenen mailler yok( cevap vermezseniz bolum baskanindan azar yersiniz). Ben de masa basi eve is goturmeyecegim isi iste birakacagim bir meslek hayaliyle yaniyorum ama kahretsin ki ogretmenim.

İşini nefret ederek yapan bi öğretim görevlisi, yazık öğrencilerinize:KK57: Bu kadar nefret ediyosanız lütfen bırakın bence öğretmenlik sevmeyerek yapılacak bi iş değil ki

Şaka gibi konu ya erken cıkayım yarım gün çalışayım o zaman çalışmayın daha iyi ya da part time garsonluk yapın. Armut pişsinde ağzıma düşsün gibi olmuş. İş hayatı bu hangimiz güle oynaya işe gidiyoruz hangimiz mutluyuz ? Günde 12 saat calısmak zorunda kalanlar ölsün o zaman. Gayet makul giriş çıkış eve varış saatleriniz.

Size ne bana zor geliyorsa? Biraz dertleşmek istedim azarlanmak değil

Ya bi an dedim ki acaba konuyu ben mi açtım :confused:
Türkiye’nin en iyi okullarından birinde okudum, yükseğimi yaptım, yabancı dilim hatta dillerim var, çok çok güzel bir işim ve maaşım var FAKAT ben evimde oturmak istiyorum:KK43: Herkes istediği kadar eleştirebilir ama haftada iki gün okula gidip kalanında spora, kurslara gidebildiğim, rahatça şehir dışı programı yaptığım, gezip tozduğum ya da günlerce kıpırmadan evde oturduğum zamanları özlüyorum ben arkadaş. Napıyım :KK53: Şu an markete bile öğle arası iş yerinin oralarda gidiyorum ki çıkışta zaman kaybetmeyeyim.
Ya vallahi bu tembellik de değil. Ben haftasonu bile en geç 9’da kalkan, asla boş duramayan, o kurs senin bu yardım derneği benim koşturan bir insanım. Evde oturduğum dönemlerde bile bir sürü hobinin yanında bir de çeviri yapıyordum. Ama çalışma saatlerimi kendim belirliyor, işime gücüme bakıyordum.
Şuan keşke boş vaktim olsa mesela turşu kursam, reçel yapsam, bir gün hiç denemediğim bi yemeği yapsam diye hayaller kuruyorum :KK45: Lakin hayaller mantı açma, hayatlar haşlanmış makarna....... :KK14:
İhtiyacım olmasa gene evde sembolik miktarda bir para için çeviri meviri yapar, derneklerde kurslarda dolanır, evime de gönlümce vakit ayırırdım. Çocuklar olacak elbet, onları kendim büyütürdüm. Bir parçacık iznimi çocuğa mı temizliğe mi eşime mi kendime mi ayıracağım diye kara kara düşünmezdim. Ben böyleyim ama bir arkadaşım mesela hiç madden ihtiyacı olmamasına rağmen evde duramıyor, çalışmak istiyor. Onu da anlıyorum. Ama kendimi de anlıyorum. :ıslık:
Sözün özü Allah herkese gönlüne göre versin. Bana da inşallah bahçeli bir evde domates yetiştirmeyi, toprağadokunmayı, su böreği açmayı falan hdjdjdj:KK73:

Ahahaha hayalimdeki hayatı yazdınız :KK70: Kesinlikle tembel değilim ben de, sadece bi süre hayatımı özgürce yaşamak istiyorum, gene çalışayım ama biraz mola :) Ev işleri yapmayı, yemekler tatlılar yapmayı özlüyorum:) Üretkenlğimi sıkıcı ofislerde değil de sevdiğim işlerde harcamayı isterdim

SiZde aynı beni anlatmışsınız
Benim de bulunduğum şehir şartlarına göre çok iyi sayılabilecek işim var 8:30 17:30 çalışma saatleri
Hafta sonu tatil
12 yıldır çalışıyorum
4 yıldır evliyim
Ama bende evde durmak istiyorum
İş çıkışlarında 5 dk erken evde olmak kar geliyo bana
Hafta sonu evden çıkasım gelmiyor
Evden çıktığım zaman sanki tatil yapmamışım gibi geliyor
Evlendiğimden beri pek yemek yapmadım
Genelde aperatif şeyler ya da annelerin gönderdiği yemeklerle 4 sene idare ettik
Çünkü iş psikolojisi evde iş yapasımı engelliyor
Çok saçma ama öyle malesef
Artık evimde kocamı beklemek ona her gün farklı yemekler tatlılar yapmak hazırlık yapıp misafir çağırmak istiyorum
Temizlik yapıyım tüm dolapları indirip tüm kıyafetleri nevresimleri ütüleyim istiyorum
Evimde ibadetimi rahatça yapıyım istiyorum
Nankörlük yapıyorumdur belki de
Yine de çok şükür
Ama bunları hissediyorum elimde değil
Çalışmak zorundayım
Yarın işe gidilir mi yağğğğğğ :işsiz:

Ben de nerdeyse hiç yemek yapmıyorum, anneler burda, arada dışarda, arada eşim yapıyor öyle geçiştiyoruz :KK43: 7 de geliyorum o yorgunlukla ne yemeği? Direk hazır yemeğe oturup tv karşısına uzanmak istiyorum:) İbadet meselesi en çok canımı sıkanlardan, doğru dürüst namaz bile kılamıyorum ne yazık ki bu en büyük sorun:KK43: Tam benim isteklerimi yazmışsınız arkadaşım:) Her gün eve kocamdan sonra gelmek bile çok canımı sıkıyor

Yaaa yemin ediyorum aynı bu saydıklarınızı istiyorum :dondurma: Allah inşallah imkan verir herkese gönlündeki işi, ya da gönlündeki gibi evde oturmayı nasip eder amiiinnnnn:KK23:

Amin canım amiiin inşallah Rabbim nasip eder

bi ogretmen olarak isimizin bu kadar basite alinmasina uzuluyorum.sizin saatleriniz uzun ama emin olun bizim kadar yorulmuyosunuzdur.sinifta en az 40 ogrenci oluyor ve onlarin hepsini ayni anda susturmak ne kadar zor biliyo musunuz.lisedeyim ve hepsi ergenlik caginda hepsini ayni anda mutlu etmek yetmedi bide ders anlatmak,onlari susturmak,dersi dinlemeleri icin ortam olusturmak,derse bi dk gec kalsan acaba baslarina bisey gelir mi diye kosa kosa derse girmek.o tatil az bile bence yasamayan bilemez.teneffustede rahat yok ya soru soruyorlar ya baska sorunlar canimiz cikiyor.

Alınganlık yapan bi öğretmen daha. Hanımefendi eşim de öğretmen biliyorum yorucu olduğunu. Ben seviyorum ve özeniyorum ama kendi hatam doğuya gidemem diye okumadım öğretmenlik. Bu kadar abartmayın ama canımız çıkıyor diye, en azından çalışma saatleriniz az ve deşarj olabileceğiniz tatiliniz var. O tatil az bileymiş oldu isterseniz sadece 6 ay çalışın 6 ay tatil olsun?

Bugün bir başka konuya daha yazdım,insanoğlu ulaşamadığının hayranı,sahip olduklarının ise nankörüdür.
Bu hepimiz için geçerli çoğu zaman elimizdekilerin kıymetini bilmiyoruz.
Uzun yıllar okul öncesi öğretmenliği yaptım.
Fen-Edb.Fak.Matematik bölümü terkim.
Okul öncesi lisans üzerine, kişisel ilgim nedeniyle ve mesleki gelişim sağlayacağını düşündüğüm için PDR yüksek lisansı yaptım.
Öğretmenlik kendini vererek,sabır ve şefkatle yapılması gereken bir meslek.
Eğer çocuk ve insan sevmiyorsanız,yeterince sabırlı değilseniz, bu iş zaten size göre değildir.
Şu anda size çalışma saatleri ve tatilleri nedeniyle cazip gelen öğretmenlik, belki işin içine girince öyle gelmeyecek size.
Denemeden,yaşamadan bunu bilemezsiniz.
İlle sektör değiştirmek istiyorsanız, mesleğinize faydası olacak başka bir alanda yüksek lisans yapabilirsiniz.
Üniversitelerin yaşam boyu gelişim veya kariyer merkezlerinde güzel bölümler var,sertifika sağlayan,onları araştırabilirsiniz.
İşletme mezunları sıklıkla 'koçluk' sektöründe çalışıyorlar,öğretmenliğe yakın ve esnek mesaili bir iş,profesyonel koçluk eğitimi veren şirketleri inceleyin isterseniz.
Son olarak elimdeki imkanları kaybedersem;
beni ve hayatımı, kısa ve uzun vadede,
nasıl,ne derece,ne şekilde etkiler? diye yazılı bir analiz yapmanızı tavsiye ederim.

Çocuk ve insan seviyorum bu nedenle öğretmenlipğe özeniyorum zaten ama benim için imkansız zaten şu anki şartlarda. Son dediklerinizi araştırıcam çok teşekkür ederim

Butun gun bagrisan, itisen, ortmenimmmmmm Ali sacimi cekti diyen bebeleri cekeceksen buyur tutmuyorlar seni konu sahibesi kariyer degisikligi yap. Istemiyorsan calisma, -kadin olmakla tam gun calismanin ne alakasi var zaten anlayamadim- calis, calisma ne yaparsan yap ama milletin meslegini kek diyerekten kucumseme.
Ogretmen olmadigima ayrica mutluyum butun gun cocuk ziriltisi dinle sonra da ama onlarrrrrrrrin 3 ay tatili var seklinde tatava dinle.....cekilecek dert degil.

Pardon öğretmenliğe kek dediğimi nerde okudunuz? :confused: Kadınların çocuklarıyla daha çok ilgilenebilmesi için tam gün çalışmanın bizim fıtratımıza aykırı olduğunu düşünüyorum.

Cumartesi calisanlari da düşün...bir de cocuk ya cocuk olursa siz iyice tirlatirsiniz..Cocugu olmayan bir kadin eve gelip diledigi gibi dinlenir bence ..gece uykuyu bölen bir cocuk da yok gec bile yatsaniz olur..Cok abartmissiniz memurluklar da boyle mesai saatleri..Karsilastirma yapmayin üzulürsünuz.

Çok haklıısınız arada bi sene sonu ve ocak aylarında mesaiye kalıyoruz cumartesi de gidiyoruz bitiyorum resmen, allahtan haftasonum tatil. Neden bu kadar yıprandım bilmiyorum bi de çocuk olsa biterim ben :KK43:

Beni ve ilk Ise girdigim zamani anlatmissin.
Ben de mülkiye mezunuyum. Cok severek keyifle okudum. Devlet sayilabilecek bir yerde calisiyorum. Ilk ise girdigim donem ben de nefret ettim. Calisma saatlerim seninkinden cok daha fazlaydi. Sonunda kendimi su sekilde motive etrim. Haftasonlari deli gibi gezdik esimle. Haftasonu gezmek icin hafta icine katlaniyorum dedim hep kendime :).
Yorgunlugum tavan yaptigi donem hamile kaldim, uzunca ucretsiz izin aldim :). Simdi ise yeni döndüm. Ve bu konuda son kararim su ki ben calismayi sevmiyorum :).

16 yıllık öğretmenim.Farklı iki okulda çalıştım . İlk çalıştığım okula ulaşmak için kar kış 1,5 saat yol gittim sabahın köründe . Şu anda çalıştığım okul ikili eğitim ders saat.7.00 de başlıyor..yetişmek için 5.45 te kalkıyorum.Yıllardır her sabah 5.45 te kalkmak bitirdi beni. Kurslar toplantılar seminerler eve saat 4 te geliyorum . Bu arada maaş az olduğu için mecbur haftasonu kursu da alıyorum . Haftanın 7 günü okul var yani. Ama Allahtan haftasonu kurslar 8.30 da başlıyor. 7 de girdiğim okuldan 15.00 da çıkıyorum..Öğle arası yok, tenefüsler 10 "dk çoğu zaman tenefüsleri önceden planlıyorum..2. Tenefüs çay içicem, 3. Tenefüs fotokopi , 4." tenefüs tuvalete gideceğim diye ama ya öğrenci geliyor ya idare benim tuvalet yalan oluyor . Nöbetçiyken hiç anlatmayayım. Hele günümüzde yumruklarımı sıkıyorum sinirimden. Çocuk kapıya tekme atıyor nöbetçisin ve o kapıdan sorumlusun çocuğu ne yapıyorsun diyoruz ben böyle açıyorum kapıyı diyor. Yada ders anlatırken 8.sınıf öğrencisi almış eline krakeri tostu yiyor . Oğlum ne yapıyorsun. Açım, aç mı gezeyim diyor. Kızıp kaldırtıyorsun yiyeceği masadan hop ertesi gün müdür çağırıyor veli şikayet etmiş . Çocuk çok açmış ben derste yemesine izin vermemişim.Bana da deseler ki böyle sessiz bir ofis. Sabah 8 iş başı öğlen arası, istediğin zaman tuvalet, çay, kahve , bağırmak yok, bedensel yorgunluk yok, aynı lafı 50 defa tekrar etmek yok hemen geliyorum derim . Aslında hep başkalarına özeniyoruz. Aynı durum bende de var. Bazen ev hanımları ne şanslı diyorum bazen bankacılar, bazen ofis çalışanlarıni ama aslında mutsuzluk, bıkkınlık beynimizde . Hangi mesleği yaparsak yapalım bir süre sonra aynı duyguları yaşayacağız

Hangi işe yoneldigimle ilgili fikir istemissin arkadaşım var kari koca kreş ve kolejlerde satranç dersi veriyorlar bende satrancı severim ve iyi oynarım eğitimini ve belgesini alıp bu işe yönelmeyi planlıyorum hem çocukları seviyorum hem satrancı inşallah hrdefledigim gibide olur Rabbim utandirmasin

Eşim yarı yıl tatilinde evdeydi ama hamile olduğum için evdeki işlerle ilgileniyordu, sağolsun ev işlerini düşündürmüyordu bana .
Sonuçta yarı yıl ttaili, yaz tatili ona tanınmış bir hak. Az buçuk kıskanıyorum ama okul zamanı yorgunluğunu düşününce dinlenebilmesine seviniyorum. Hem evdede yardımcı olduğu için işime de geliyor :KK76:

Çoğu insan işini severek yapmıyor malesef sabah 8 bucuktan aksam 7ye kadar işteyim haftada birgün iznim var ama hayat şartları çalışmadan olmuyor

Cocuklarla ilgilenmenin annenin GOREVİ olduguna katilmiyorum. Yani kadinlar cocuk baksin ama calissin da ama eviyle de ilgilensin ama avmlerde kahve icmeye de vakit bulsun e erkek?
Ben isimden nefret etmiyorum. Ogretim gorevlisiyim ve ozelde cok zor sartlarda calisiyorum. Siz ogretmenlik ne guzel kek meslek diye ima ettiginiz icin zorluklarindan bahsetmek istedim. Beyin olarak insani inanilmaz yoran bir meslek. Ama masallah herkes sizin gibi dusunuyor oh yarim gun bos ne guzel gez toz hem de maas al seklinde.
Ben emzirebildigim surece bakacagim. Ucretsiz izinle.Sonra esim ucretsiz izin alacak ve kres yasina gelene kadar da o bakacak seklinde anlastik.( benden cok daha fazla maas almasina ragmen) bence erkek ve kadinin cocukta esit sorumluluk almayi bilmesi gerekiyor.

Konu sahibi mesajın aşırı uzundu alıntılayamıdım
Ama veli sorunu ne ki demişsin çünkü sen hiç annesinin oğluşu her şeyin en iyisine layık olan biricik ebrarsucanların velileriyle tanışmamışsın diyorum
Sınıfta a desen z dedi deyip çarpıtıp her konuyu şikayet malzemesi haline getirenler var

Diğer konuları ise @tivoli26 çok güzel açıklamış
Şu an bana deseler öğretmenlik mi devlet su işlerinde sabah 8 akşam 5 çalışmak mı desen
Devlet Su işlerini tercih ederim inan

Ama veli sorunu ne ki demişsin
çünkü sen hiç annesinin oğluşu her şeyin en iyisine layık olan biricik ebrarsucanların velileriyle tanışmamışsın diyorum
Sınıfta a desen z dedi deyip çarpıtıp her konuyu şikayet malzemesi haline getirenler var

Şu an bana deseler öğretmenlik mi devlet su işlerinde sabah 8 akşam 5 çalışmak mı desen
Devlet Su işlerini tercih ederim

Ama herkesin kendi hayatı istediğin öğretmenlik ise formasyon alıp geçiş yapmayı araştırırsın

Ya etraftaki insanların düşüncesi o . Yok onca sene okudun çalışmıyosun şu bu . Oysa üniversite iş bulma yeri değildirki üniversitenin asıl amacı meslek edindirmekten ziyade bilim öğretmektir. Bana kattıkları yeterli illa çalışmama gerek yok. Çalışmadan da şimdilik bi ekonomik öZgürlüğüm olduğunu söyleyebilirim o nedenle parasal yönden sıkknıtı olmuyor bana

En azından bir işin var canım.Evlenmeden önce 1 yıl çalıştım sadece ve şartları çok kötüydü iş yerimin.Nefret etmiştim o derece ama şimdi orayı bile özlüyorum.Bende çok pişmanım yanlış tercihlerimden dolayı ama yapacak birşey yok.Şimdi KPSS ye hazırlanıyorum.Senin işin çalışma saatleri memurluk gibi hafta sonu da tatilmiş bence değerini bil.

Bu kadar bezdinse bırak yeni alanlara yönel..Seni oraya mecbur mu ettiler ki? Daha yaş 24! millet o yaşta üniversiteye yeni giriyor..Biraz silkeleneip yeni alanlara yönelmen lazım.Burada ne kadar dert yansanda bişey değişmeyecek..Değişimi denemelisin!!

Siz aynısını süslü sözlükte de yazmıştınız :)

Sevmiyorsanız iş değiştirin...

Ama veli sorunu ne ki demişsin
çünkü sen hiç annesinin oğluşu her şeyin en iyisine layık olan biricik ebrarsucanların velileriyle tanışmamışsın diyorum

Devlet Su işlerini tercih ederim

Ama herkesin kendi hayatı istediğin öğretmenlik ise formasyon alıp geçiş yapmayı araştırırsın
Bir ara haftada beş gün günde 7 saat derse girdim. Baktığın zaman paydos saati 15.10. Oh ne güzel yarım gün.
Hiç abartmıyorum, o dönem gerçekten memuriyete, masa başı her işe razı olmuştum, ciddi ciddi değiştirmeyi düşündüm ama bu öğretmenlere ceza olarak verilen bir durummuş. Tam tabiri bilmiyorum ama bir suç işlendiğinde alt göreve veriyorlarmış. O olayı kendime yediremedim tabi ne yapacağım çocuk falan dövecek halim yok ya.
İnsanlar gerçekten basit sanıyor, ben evde kendi çocuklarımı konuşturmuyorum yemek yerken kafam kaldırmıyor diye.

X