İşimden nefret ediyorum, aşırı mutsuzum?

Aynen ben de hiç pişman olmadim. Tek pişmanlığım bu baskilara kulak asip 3 sene istifaya cesaret edememiş olmamdir.

Igrendigim o eski isimden ayrildigim gunu hatirliyorum da nasil mutluydum ertesi gun tekrar ayni yere donmeyecegim icin.

Su öğretmenliği rahat yarım gün bol yatışli meslek olarak görüşünüz var ya kahkahalar atıyorum suan. Herkes çok çalışıyor bir ogretmenler yatıyor çok rahat. Devlet çok tatil veriyor diyorsunuz ya düşünün bi devlet keyfi tatil verir mi.
O kadar başarılı çok rahat girerdim deyip gömdügunuz mesleğime o seneki (tahmini 2014 yaşınıza göre) o okulun taban puanlarina baktım da o kadar da yuksek değilmiş. Ha amaciniz o olmayabilir ama kullandığınız dil öyle algilaniyor. Abarttiginiz kadar parlak bir puaniniz yokmus gayet ortalama yani potansiyelimi hiç ettim diye üzülmeyin boşuna

Not: eşinizin mutlu olması işinin rahat olmasından değil işini sevmesinden. Size de işinizde mutlu olmak için bakış acınızı değiştirmenizi tavsiye ederim.

Sizi anlıyorum ben de bi süredir sevmediğim bi işteyim. Ortamım sıkıcı kafama uygun yakın arkadaşım yok. Severek gitmiyorum uyanmakta zorlanıyorum.

İki sene önceki yerimde sabahları severek uyanır işe severek giderdim ortamım güzeldi.

Çalıştığımız yeri veya işimizi değiştirmediğimiz sürece bu durum düzelir mi bilmiyorum. Benim de nefes alıp dinlenmeye ihtiyacım var.

Yalnız olmadığınızı bilin diye yazmak istedim...

bulmussunda bulunuyorsun n. sen hic market gibi sektorde calistin mi:)eve kacta gelion kacta cikiyon belli degil sogugu. essek. gibi calismasida cabasi

bir an konuyu ben actim sandim o derece herseyi ayni nerdeyse :) ben de 5 yillik memurum.acayip nefret ediyorum isimden.bi de hergun tartisma kavga odayi terketme guvenlik cagirip saygisiz vatandasi odadan cikartma gibi durumlar ekstrasi.ayrica ogle yemegi yok.ve evim cok uzak buyuksehirdeyim.is arkadaslari desen al birini vur otekine.dusmanimin basina vermesin oylelerini.sirf isten nefret ettigim icin cocuk sahibi olup ucretsiz izne cikip kafami dagitmak istedim.cok sukur 4 aylik bi cocugum var.yaklasik 6 aydir evdeyim oyle keyifli ki.bir sene daha evde olacagim insallah.eger sartlarini degistirme sansin yoksa kendini mutlu edicek baska seyler bulman gerekiyor.ben cocukla kafamin mesgul olmasini sectim.sen belki cesitli kurslara aktivitelere katilirsin esinle ya da tek.ya da cocuk.malesef piyasa belli bi isten cikip da istedigimiz gibi is bulmamiz cok zor :)

oradan ekmek yiyorsan sıkılma lüksün yok.o senin ekmek paran.her iş kutsal işini layıkıyla yap.yapamıyorsan da başka bir iş bul bence.

Açıköğretimden ilerde öğretmenlik yapabileceğiniz bir bölüm okuyabilirsiniz. Hatta eşinizin bölümü varsa açıköğretimde onu okuyun. Hem eşiniz meşalem konusunda birebir geliştirir sizi

Kesinlikle ayni fikirdeyim. Ogretim gorevlisiyim 9-5 calisiyorum evim uzak anca aksam gelebiliyorum evime. Arada haftasonu sinav proje vs de cabasi. Yillik iznim var sadece yoksa ogrenci yokken sen de git demiyor kimse. Rapor alsam girmedigim dersin telafisini haftasonu da olsa yapmak zorundayim. Donem boyunca 40 ogrencinin herseyine kosuyorum. Anne babalarinin pispislayip hic bisey ogretemedigi cocuklarina dadilik ediyorum diyorum. Su an tatildeler ve ben sadece ise gidip geliyorum ve cok mutluyum. Aksamlari ders hazirlama sinav okuma yok, gecenin bi yarisi panikle atilan ve hemen cevap beklenen mailler yok( cevap vermezseniz bolum baskanindan azar yersiniz). Ben de masa basi eve is goturmeyecegim isi iste birakacagim bir meslek hayaliyle yaniyorum ama kahretsin ki ogretmenim.

Dünyada kolay iş yoktur ki zaten de herkesin öğretmenliği kolay sanması da sıktı artık.

Kızlar iş güçten fırsat bulamadım, hepinizin cevabı çok değerli tek tek döneceğim

isten ayrilsaniz evde skilirsiniz emin olun calismaya alismis insan evde duramiyor
ben 12 sene calistim 4 senedir maalesef evdeyim koskoca 4 sene gecti hala calismadigim icin icim yaniyo
sabahlari kalkmayi ise gitme telasini herseyi okadar ozledim ki
+1 :/

Diğerlerine de cevap yazıcam ama sizinki dikkatimi çekti hemen yazmak istedim, 2014te değil 2009da girdim ve o sene gayet yüksekti rağbet gören bi bölümdü Türkiye’de 12bininci sırada girmiştim 5 sene okudum hazırlıkla beraber 2014te mezundum çoktan:) çok çok iyi değil tabi bi odtü boğaziçi kadar ama küçümsenecek bir bölğm değil, öğretmenliği de asla yatış olaral görmedim eşimdem dolayı seviyorum niye küçümseyim o sizin kompleksiniz

Şaka gibi konu ya erken cıkayım yarım gün çalışayım o zaman çalışmayın daha iyi ya da part time garsonluk yapın. Armut pişsinde ağzıma düşsün gibi olmuş. İş hayatı bu hangimiz güle oynaya işe gidiyoruz hangimiz mutluyuz ? Günde 12 saat calısmak zorunda kalanlar ölsün o zaman. Gayet makul giriş çıkış eve varış saatleriniz.

Sırf çelişkiniz ve durduk yere kompleks yakistirmanizdan dolayı yazıyorum bu cevabı. Zira amacım tuzla biber ekmek değil. Tavrınız kurduğunuz cümleleri eleştirdim ben öyle aksettiriyorsunuz yineliyorum aynı yorumumu.

Aynı konuyu S.slü sözlükte okudum az önce ya

Ya bi an dedim ki acaba konuyu ben mi açtım

Türkiye’nin en iyi okullarından birinde okudum, yükseğimi yaptım, yabancı dilim hatta dillerim var, çok çok güzel bir işim ve maaşım var FAKAT ben evimde oturmak istiyorum Herkes istediği kadar eleştirebilir ama haftada iki gün okula gidip kalanında spora, kurslara gidebildiğim, rahatça şehir dışı programı yaptığım, gezip tozduğum ya da günlerce kıpırmadan evde oturduğum zamanları özlüyorum ben arkadaş. Napıyım Şu an markete bile öğle arası iş yerinin oralarda gidiyorum ki çıkışta zaman kaybetmeyeyim.

Ya vallahi bu tembellik de değil. Ben haftasonu bile en geç 9’da kalkan, asla boş duramayan, o kurs senin bu yardım derneği benim koşturan bir insanım. Evde oturduğum dönemlerde bile bir sürü hobinin yanında bir de çeviri yapıyordum. Ama çalışma saatlerimi kendim belirliyor, işime gücüme bakıyordum.

Şuan keşke boş vaktim olsa mesela turşu kursam, reçel yapsam, bir gün hiç denemediğim bi yemeği yapsam diye hayaller kuruyorum Lakin hayaller mantı açma, hayatlar haşlanmış makarna.......

İhtiyacım olmasa gene evde sembolik miktarda bir para için çeviri meviri yapar, derneklerde kurslarda dolanır, evime de gönlümce vakit ayırırdım. Çocuklar olacak elbet, onları kendim büyütürdüm. Bir parçacık iznimi çocuğa mı temizliğe mi eşime mi kendime mi ayıracağım diye kara kara düşünmezdim. Ben böyleyim ama bir arkadaşım mesela hiç madden ihtiyacı olmamasına rağmen evde duramıyor, çalışmak istiyor. Onu da anlıyorum. Ama kendimi de anlıyorum.

Sözün özü Allah herkese gönlüne göre versin. Bana da inşallah bahçeli bir evde domates yetiştirmeyi, toprağa dokunmayı, su böreği açmayı falan hdjdjdj

SiZde aynı beni anlatmışsınız
Benim de bulunduğum şehir şartlarına göre çok iyi sayılabilecek işim var 8:30 17:30 çalışma saatleri
Hafta sonu tatil
12 yıldır çalışıyorum
4 yıldır evliyim
Ama bende evde durmak istiyorum
İş çıkışlarında 5 dk erken evde olmak kar geliyo bana
Hafta sonu evden çıkasım gelmiyor
Evden çıktığım zaman sanki tatil yapmamışım gibi geliyor
Evlendiğimden beri pek yemek yapmadım
Genelde aperatif şeyler ya da annelerin gönderdiği yemeklerle 4 sene idare ettik
Çünkü iş psikolojisi evde iş yapasımı engelliyor
Çok saçma ama öyle malesef
Artık evimde kocamı beklemek ona her gün farklı yemekler tatlılar yapmak hazırlık yapıp misafir çağırmak istiyorum
Temizlik yapıyım tüm dolapları indirip tüm kıyafetleri nevresimleri ütüleyim istiyorum
Evimde ibadetimi rahatça yapıyım istiyorum
Nankörlük yapıyorumdur belki de
Yine de çok şükür
Ama bunları hissediyorum elimde değil
Çalışmak zorundayım
Yarın işe gidilir mi yağğğğğğ

Yaaa yemin ediyorum aynı bu saydıklarınızı istiyorum Allah inşallah imkan verir herkese gönlündeki işi, ya da gönlündeki gibi evde oturmayı nasip eder amiiinnnnn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…