im acd iim...

DearesT

Yalan...yalann...
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2007
3.947
9
sizlerle paylaşmak istedim...içim çok acıyor şuanda ağlamaktan canım çıktı...
hem anlatıp rahatlamak hem de hepimizin içinden alacağı bişeyler varsa paylaşmak istedim...
dün çok acı bir haber aldık...aslında 15 gündür beklediğimiz ama gelmesin diye dua ettiğimiz bir haber...küçük bir bebek öldü...daha 6 aylıktı...
baba anneye okadar aşıktı ki her an gözlerinden anlayabiliyordum aşkını...çok sevdi çok...kadını hiç bilemedim...aslında ne hissetti ne kadar sevdi...evlendiler...uzun bir sevgililik döneminden sonra...adam burdaydı kız memleketinde...özel sayılabilir bir işte çalışıyordu...adam benimle yani devlette...adam güzel bir düğün yaptı...tek başına şahane bir ev kurdu...inanın şahane...üstelik tek başına hiç desteksiz...öğlen bir paket bisküviyle yaşadı...kızın her istediğini yaptı...evi buraya kurmaya birlikte karar verdiler ama kadın evlendikten sonra buraya gelmemek için direndi...adam da oraya gitmemek için...haklıydı bence adam..herşeyi yapmıştı yuvası için...ayda bir haftasonları görüşmekle devam eden evlilikleri vardı...kadın o güzel evin keyfini hiç sürmedi...hep üzüldüm içten içe...bir kadın evini neden istemez dedim...neden ana babasının evinden çıkmaz evli olduğu halde dedim...o ana baba neden kızına git kızım kocanın evine demez dedim...bunları gecelerce konuştuk eşim adam ve ben...sabahlara kadar sürdü bazen...çözüm bulamadık kızı buraya gelmeye ikna edemedi adam...sonra bir gün adam karım hamile dedi...üzüldüm...oturmamış bir evliliğe gelen bir çocuk...planlımıydı diye bile sorduk...evet dedi...meğerse her ikisi de birbirini bulunduğu şehre gelmek zorunda bırakmak için planlamış...okadar belliydi ki bu...zaten pek de inkar etmiyorlardı...çok güzel bir oğulları oldu...kimse diğerinin yanına temelli gitmedi...o çocuk bebek haliyle ordan buraya otobüs tepelerinde taşındı durdu...üşüttü sonunda 15 gün önce yoğun bakıma alındı...ağır bir ameliyat geçirdi...direndi..bu hayata tutunmak için çabaladı...her gün konuştuk babayla...direniyor dedi...ama dün öldü...benim aklımda kalan kızın bana sorduğu sen olsan gelir miydin sorusuydu...şaşırmıştım...tabiki gelirim...neden evlendim...neden evi buraya kurdum...neden çocuk yaptım...dün bir ortak arkadaş, kadın bana, çocuk ayak bağı oldu dedi diyor...içim yandı...birbirilerine koz olarak kullanmak için çocuk yaptılar...Allah onlara güzel bir evlat verdi ama onlar hep şikayet ettiler...bu çocuk olmasa boşanırdık dediler...şimdi o çocuk yok...dün öldü...eşim bukadar şikayet edersen Allah duyar dedi dün...içim yandı...haklı galiba...bunu anlattım çünkü bu çift bizim içimizden...yanıbaşımızda...çok büyük bir hata sonucu ikisi de genç yaşta evlat acısı gördüler...hep şikayet ettiler...hep olmasaydı dediler...
dikkatli olalım...ağzımızdan çıkan herşeye dikkat edelim...okadar çok ders aldım ki bu olaydan...Allahım herşeyin hayırlısını versin hepimiz için...

yaa işte böyle,kimisi elindekinin değerini bilmez,kimisi istedigi şeye kavuşamaz,istediği şey nasip olmaz..

Biliyomusun tüylerim diken diken oldu. Yani bende eşin gibi düşünüyorum. Allah Onlara ceza verdi bence. Ne bu ya güllerin savaşı gibi. Kız bulunduğu şehirde çalışıyormuydu? Çok mu klas bir işi vardı? bırakamayacak kadar? Bizde eşimle aynı durumdaydık. Ve canım eşim benim için herşeyini ailesini bırakıp yurtdışına benim yanıma geldi hem de erkek haliyle. Çünkü burası daha mantıklı geldi. Yani sonuçta seviyosan sen yada o farketmez eşlerden biri fedakarlık yapsa ne olur? Bu gün aynı şeyi ben de eşim için yaparım. Bebeğe çok üzüldüm

olayı biliyordum mailden bitanem..ama ayrıntılarını bilmiyordum..:çok üzgünüm:
çok üzüldüm betişim..benimde içimi yaktın sen.
anne babaların bencillikleri yüzünden olan bazen çocuklara oluyor..
aslında ömür yazılı ama temkinli de olmak gerek..
nasıl bir vicdan azabı bu..anlayana tabi..
Allahım o meleğe rahmet eylesin.mekanı Cennet olsun onun.
biliyorsun benimde dün şirketten arkadaşımın eşi gebelik zehirlenmesi olmuş acile 7 aylık çocuğu almışlar karnından.şimdi küvözde yaşam savaşı veriyor minik..bugün gidicem inşallah olduğum yere yığılmam.:çok üzgünüm:
hayatta bazen o kadar gereksiz şeylerle uğraşıyoruz ki aslolanı unutuyoruz..
hepimize ders sanırım bu bebeciğin başına gelen..
kasıklarıma gene sancı girdi..senağlama

gerçekten ibret alınması gereken bir durum..
Allah ım kimseyi evlat acısıyla terbiye etmesin..

Kadının gitmemesi çok büyük hata evlenmeseydi o zaman...
Çirkinim o kadar güzel demiş ki eşin...
İnan öyle sırf birbirlerine oyun üzerine küçücük bi melek dünyaya getirdiler ama Allah'ım onu aldı ellerinden...

Her bebek öldüğünde benim içim de içim yanar...
Annem 1999 depreminden sonra geçici olarak yerleştiğimiz Kırıkkale 'de hamile kaldı...
İstemiyordu , plansız oldu....
Ağladı her gece babam da yanımızda değildi...Dayımın çocuğu olmuyordu...
Allah'ım neden bana verdin kardeşime vermedin diyordu...
Öldü benim kardeşim düşük yaptı annem...
O kücücük elim kadar bedenini toprağa gömdük....
Acını tahmin edebiliyorum.....

Yazık olmuş bebeğe; kendi keyfi duyguları için kendi canları kanlarından olan bebeklerini feda etmişler. Üzüldüm hemde çok Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. Acıların en büyügü bu olmalı. Hayat işte kimi çok aşırı çocuk ister nasip olmaz, bazı vicdansız insanlarada nasip eder ama kendi keyfleri için ( tüm çocuğu olanları kastetmiyorum yanlış anlaşılmasın bende bir anneyim) ya sokağa bırakırlar, ya bakmazlar, yada kendi keyfleri için bu v.b. haller gelir çocuklarının başlarına,
Ama eminim o arkadaşın ve eşi hatalarını anlamışlardır. Ama iş işten geçmiştir. Ne kadar üzülselerde kendilerini de paralasalar o çocuk bir daha geri gelmeyecek. Yazık hemde çok yazık.

Oturmamis bi evliligin kurbani kücücük bi bebek...
Yazik cok yazik.....

Evlilikde degilmiski aslinda onlarinki...uzaktan uzaga bi iliski bence sadece...

bence her ikisi de hatalı... daha nerde yaşayacakları konusunda ortak bir karara varamadıkları halde evliliklerini inat uğruna sürdürmeye çalışmışlar gibi geldi bana.. madem kadın ailesini bırakmak istemedi, adam da hemen boşanacaktı.. çok sevmiş olsa bile , ufacık bi bedene mal olmuş bu inat..

hayır sekreterlik yapıyordu...zaten açıklaması hep, bukadar rahat bir iş bulamam oldu...gelmedi işte...
ya gelmezse gelmesin...ozaman ayrıl...ozaman hamile kalma...el kadar bebe yaaa...10 günde bir 6 saatlik yolda otobüslerde git gel...
daha 20 günlüktü alıp çocuğu geldi babasının yanında...
dayanır mı o bünye....offf...

çok üzüldüm allah sabır versin aileye
benimde 2 yaşında bi oğlum var
onu çooook seviyorum,onsuz bir dakika kalamam,ona tapıyorum resmen
bir iş için anneme bıraksam 40 kere ara sorarım.yedimi,içtimi,uyudumu.aklım hep onda olur
çok yaramaz bir çocuk,çok inatçı beni bazen çok üzüyor beni çıldırtma noktasına getiriyor bazen
ağzımdan istemeğim sözler çıkıyor sonrada oturup ağlıyorum neden öyle dedim diye akşama kadar tövbeler ediyorum allaha.çok sinirlendiğim zaman oluyor bu bu yüzden kendime kızıyorum
söylediğim öyle kötü beddualar değil tabi yanlış anlaşılmasın aman.ona bişi olursa ben yaşayamam düşünmek bile çok acı.allah avlatlarımızı bize bağışlasın yazarken bile ağlıyorum işte

Oturmamis bi evliligin kurbani kücücük bi bebek...
Yazik cok yazik.....

Evlilikde degilmiski aslinda onlarinki...uzaktan uzaga bi iliski bence sadece...

aynen öyle deryacım...çok söyledik...
hatta bebekle ilk evimize geldiklerinde dedim ki iyi cesaret ettiniz...siz daha evliliğe aynı evde yaşamaya alışık değilsiniz bebek yaptınız...inşallah hayırlı olur dedim...
kısmet...

bende okurken ağladım yavrum benim küçücük bedeniyle nelerle uğraşmış
bir anne vede bir baba nasıl çocukları için olmasaydı diyebilir anlamıyorum

napmışlar bunlar böyle ya.el kadar bebeciğe o kadar eziyet edilir mi yollarda. o kadına ne diyeyim ben.nasıl bir evlilik bu.çok ama çok tuhaf bi durum. onlara değil bebeğe üzüldüm.başınız sağolsun.
valla yazacak bişey bulamadım.Allah cezalarını vermiş demek te istemiyorum ama yaptıkları da affedilir hatalar değil ki.kadın ne demeye kendi evinde değil ya.yaptığı işi heryerde yapar.böyle bir evlilik nerde görülmüş.mecburiyet olsa anlarım ama şımarıklıktan başka bişey değil bana göre.çok sinirlendim ve üzüldüm.
şimdi ayaklarına dolanan bebek te kalmamış.hayatlarını yaşasınlar...

bu nasıl bir evlilikmiş aileler nasıl kabul etmiş bu kadarını
ayrı yaşamalarını ....onu da bırak çocuk sahibi olmalarını dicem ama nafile olan olmuş :çok üzgünüm:
bebeğe çok üzüldüm be bety öyle bir anne babanın yüzünden orda burda gezinirken yaşamını yitirmesine çok üzüldümsenağlama
suçun en büyüğü de kadında annesi bile demek istemiyorum :1closedeyes:
madem bu kadar istemiyordun bulunduğu yerden hiç evlenmee
Ata'lık herkese göre değil işte...yazık çok yazık :a015:

bety bizimde içimiz yandı
nasıl bir aile anlayısı nasıl bir kadın biz eslerimizin yanından bir saat ayrılamazken nasıl bir evlilik anlayısı
mutlu mu şimdi o kadın
zavallı yavrucak cok yazık cokk

Ne desem bilmiyorum. Ne kadar acınası bir durum.

Ben olsam o adamın yerinde tuttuğum gibi getiririm o kadını yaşadığım yere. Ne münasebet, sen evlendin artık, mis gibi bir yuvan var. ne bu havalar, afra, tafralar. Yok yok o adam yapamamış. Ya hiç evlenmeyecekti, yada yola getirecekti o kızı.

Böyle evlilik mi olurmuş:mymeka:

Yazık o minik meleğe, anasının babasının kurbanı oldu. Boşansınlar bakalım şimdi rahat rahat.

Anlamsız saçma bir ilişkiymiş..

Kadın gerçekten sevmemiş adamı bence.Ya da fazlaca inatçıymış..

Gerçekten inanıp seven insan, sevip de evlenen insan, eşinin yanında olur..

Allah (c.c) herşeyi,hakkıyla işiten ve bilendir.
Bu iki inantçının elinde oyuncak olmasın diye almış meleği yanına işte..

Haklarında hayırlısı olsun bundan sonra ne diyelim?

Burda ikinci bir yanlış daha var..İbret olsun..

Sorunlu evliliklerde yapılan en büyük hatalardan birisi de: ''çocuk yapalım da , çocuk evliliği düzene sokar, çocuk doğurursam kocam değişir belki vs. vs........'' yanlışı..

Yanlışşş.........Yanlış...........

okurken içim yandı kendi hatalarının belelini ufacık çocuğa yüklemişler şimdi vicdanları rahat mı acaba yazık olmuş çocuğa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…