İlişki ve sosyal medya?

selinnzty

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2024
16
-20
24
Merhabalar, sizin fikrinizi almak istiyorum.
Erkek arkadaşım instagramda fotoğraf falan paylasmaz fakat 540 civarı takipçi sayısı takip ettikleri var. Ve kızlar da çoğunlukua. Şu zamana kadar şunu cıkar vs demedim. Sadece eskiden bir şeyler yasadıgın kişileri çıkarmasını rica ettim. Sevgili olduktan sonra da herhangi bi kız eklemiyorum zaten dedi , su ankiler senden önce eklediğim insanlar kimsenin bana yazdığı yok yazsa şimdiye yazarlardı dedi vs konu kapandı. Ben kendi hesabımda gereksiz erkekleri cıkardım takipçi sayım falan baya düşürdüm yani. Aynı şekilde ondan da bekledim fakat bana o ben senden bunu istemedim zaten kendin yaptın ve bana saçma geliyor ben yapmıcam demisti. Tabi ki de rahatsız ediyor kızların çok olması. Fakat onu herkesi cıkar diye ve zorla yaptırmaya hakkım yok zaten onun kendi istemesi lazım. Herneyse, tekrar bu konuyu açtım gereksiz kızları cıkarırmısın diye. Bakarım bakarım diye beni geçiştirdi. Tekrar sordum tanımadıklarımı cıkarırım dedi, eskiden yürüdügün falan biri varsa onları da çıkarır mısın dedim bakarım bi ara diyerek konuyu kapatıyor. Ben de rahatsız oldum niye cıkarmıyorsub diye daha sonra kavga ettik “ bi bakarım dedim onun dısında kimseyi cıkarmıcam zorla mı yaptırcaksın zorla yapmam sıkıntılı bi durum yok sağlıksız bi profilim yok eski okuldan bölümlerden arkadaşlarım , ben sacma buluyorum karakterim böyle ben nasıl davranmam gerektiğini biliyorum zaten sağlıksız bi durum yok“vs şeyler dedi ben de tavrına çok takıldım benden daha mı önemli millet diye. Sizce ben mi kafama gereksiz takıyorum?

adam çok haklı
millet tabii ki senden daha önemli değil ama burada konu millet değil
adamın kararları, kendi doğruları senden daha önemli
ki öyle de olmalı zaten. herkesin kendine göre doğruları yanlışları vardır
söylemiş zaten karakterim böyle nasıl davranmam gerektiğini biliyorum demiş
çok da doğru bi cümle kurmuş
bana sizin talebinizle gelinse ben de aynı şeyi söylerim asla bir başkası istedi diye yapmam bunu
ben kendim istersen yaparım
sırf hayatımdaki kişi istiyor diye bana saçma gelen bişeyi ben de yapmam

Ben ergence buluyorum bu tarz talepleri.
"Eskiden yürüdüğün birileri varsa çıkar"ne ayrıca? "Yürüdüğü"kişileri takip ediyorsa hoşlanmazdım tabi. Ama yinede çıkart engelle denilmesinden de hoşlanmam.
4 senelik evlilik,1 senelik sevgililik toplamda 5 senedir eşim hayatımda. Bir kez olsun ne hesaplarımızı kontrol ettik,ne telefonumuzu.

Zaten uçan kuşa yürüyen ya da flörtleştiği kişilerle takipleşebilen daha doğrusu sosyal medyayı av partisi gibi gören biri benim hayatımda olamazdı.

Teşekkür ederim düsünceniz icin , ben Twitter’da bu tarz çok sey gördüm iste çok kız ekliyse ayrılın yok iste çıkarmıyorsa karı kız varsa ayrılın red flag 200den fazla takipçi olan erkek bırakın sanırım bunlardan etkilendim, hatta sevgisini sorguladım bana.

Teşekkür ederim

Tüm bunlar eğer birbirinizi iyi tanıyor ve eminseniz sorun değil. Bu da bir anda olabilecek bir şey değil bana göre.Ben mizacen şüpheci biriyimdir mesela güveniyorum demem zaman alır.

Adam basbayağı istemiyor ama bu müdahaleyi. Sizi gerçekten seviyor,başkasında gözü yok desek de gözleri fırfır rahat duymuyor desek de müdahale etmeyin. Zamana bırakın.

Biraz karşındaki kişinin karakterine bağlı. Eğer yapmiycak biriyse milyon kişide olsa hayatinda biri varken dönüp bakmaz. Ama yapacak olani senden başka kimse olmasa da o takip listesinde yapar.
Benim işyerime bir eleman gelmişti. İyi güzel ekledi normal arkadaş gibi. Bir süre sonra yürümeye başladı. Hiç sosyal medyasında iliskisi varmış gibi de durmuyordu. Sonra ögrendim ki bu şahıs nişanlıymış kız başka şehirde. Ben yesem bunu orda çocukla takilcaz gezcez tozcaz. Ben çikardım sildim attım ögrenince. Normal arkadaş gibi devam etse neyse ama bariz yürüyordu.
O kızla da evlendi sonra ve bana istek atmaya devam etti.

evet gereksiz takmışsın bence.

Aklıma bi video geldi, kız bi hesap gösterip "bu kim aşkım" diyor, çocuk da ilkokul arkadaşım aynı sırada otururduk falan anlatıyor. Kız da "benim fake hesabım bu" diyor o hesap geldi niyeyse adamın "onlar benim okul arkadaşım" lafı.

Neyse şaka bi yana "gereksiz"den kastınız kim? Gerçekten bu arkadaşım dese nereden bileceksiniz ki arkadaşı mı değil mi? İsterse herkese çok güzel kılıf uydurulabilir yani o da onla alakalı bi şey, takmayın o yüzden başka sorununuz yoksa

Bin yıllık kocamın kaç takipçisi var, kimleri takip ediyor bilmiyorum la ben.

Sağlıksız biri var ortada ama sevgiliniz değil.

Sevgiliyken değilde nişanlıyken bakılabilir müdahil olunabilir karşı değilim şahsen. Ama sevgiliyken yapılması gereksiz adam seviyosa ilgisi varsa ve ilerleyeceğinden eminse zaten bir fotoğraf patlatır olur biter. Sevgili ne denirse yapılmaması lazım ben erkek olsam bak kız buldu beni/onu sildirdi ezik dedirtmek istemezdim

Tanımadığı karşı cinsin hesabında bulunmasının tek bi amacı vardır :) (takipçi kasma niyetiyse aklı ergenliktedir zaten yine boşverin bu adamı). Adamın hayatı diyenleri de anlamıyorum. Tanımadığı karşı cins listesinde ekli olanın niyeti besbelli ortadadır. Ilişkisi olan ve ciddi düşünen insanlar bunu yapmamalıdır. Bazı yazan arkadaşlarımızın rahatlığı baslarına aynı durum gelince devam edecek mi merak konusu :) Konu sahibinin gereksiz insanlar dedigi de zaten sevgilisinin tanımadığı karşi cins kişilerdir. Eğer gercekte tanışlığı olmayan karşı cinsi listesinde tutmakta ısrarlıysa bu insanla ilişkinizi gözden geçirin. Bu arada o bunu yapmadan sizin yapmanızda iyi olmamış. Önce bi nabız yoklayıp karşıdan anlayış görürsen birlikte yapmanız gerekirdi. Ve son olarak kişi yapmıyorsa sürekli tekrarlanmaz bu mevzu. Bunun yerine oturup karar vermeniz gerekir aradığım bana güvende hissettirecek adam bu mu diye? Ha yukarda içinde olan adam listesinde olmayanla da yapar denmiş. Katılıyorum sonuna kadar doğru. Fakat bizi görebildiğimiz alametler ilgilendirir. Bu da görebildiğimiz ipuçlardan birisiyse dikkate almak gerekir. Tüm şartlar sağlandıktan sonra da içinde olup olmaması şansa bağlı artık.Yaşamadan kimse bilemez göremez.

Yaşınız 16-17 mi gerçi şu an onlar yetişkinlerden ilişki konusunda yürütme konusunda daha iyiler. Adamın sosyal medyasına ne yapacaksınız. Adam haklı görürsün bir yanlışını uyarırsın baktın israrcı ayrılırsın. Dertsiz ilişkine dert aramışsın. İlişkiniz uzun sürmez. Bu arada bu kıskançlık değildir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…