İkinci evliliğimi kabullenemeyen kızım

Valla ben yorum kısmına inince bu konudan bağımsız sennn annnesinnnn nasıl evlenirsinnn yorumları görünce yorumum da ona göre şekillendi. Anne olarak çocuğunu göndermemeliydin, destek almalıydın o öyle istiyor diye vazgeçmemeliydin diyenlere bir sözüm olmazdı katılırdım onlara. Ama şu haliyle yorumlara katılmıyorum.

Hata yapmaya devam edecek çünkü 2-3 aylık, kızının başka evde yaşamasına neden olan evliliğinde tek eksik bir çocukmuş gibi düşünüyor. O da şuan olursa kızıyla düzelme ihtimali ortadan kalkacak. Konu sahibi ben ne yapıyorum demek yerine kızım bencillik yapıyor diyor.
Sanki konuda her şey yolundayken neden evlendin denilmiş konu sahibine. Kızını evlenmek için evden göndermiş, üstüne alelacele yeniden çocuk isteyen birine aşk senin en doğal hakkın canım demediğimiz içinde suçlu olduk yani. Enteresan.

Evliliğinin ilk yıllarında boşanıp 18 yıl kızını tek başına büyütüp hiç evlenmeyen biri olarak yazıyorum. Eğer bosanmadiysaniz, hiç evlenmediyseniz, halen evliyseniz anlamak zor bizi. Eğer 20li yaşlarda bosanip 15 yıl boyunca çocuğa baktiysaniz ok. Ama üç beş sene önce bosananlarda anlamaz durumu. Kıza teklif edilmiş, kız istememiş, anane ile beraber yaşıyor ve yakında ayrı ev alinmis. Bu kız uzman desteği alarak geri eve de geleb9lir. Kız küçük değil, bebek değil. Dediğim gibi hiç evlenmedim. Ama keşke evlenseydim diyorum yaslanmadan.

Ben sizin yorumları gördüm siz daha çok anne çocuk ilişkisine odaklanmışsınız. Size laf ettiğimi nerden çıkardınız ki? Birsürü yorum var. Kadına "çocuğun var o yüzden yalnız ölmek zorundasın!!!!!" denmediği kalmış bi. Üstünüze alınmanıza gerek yoktu açıkçası

“ elbetteki yeni evlendigi esiyle kizinin ayni evde olmasini bende onaylamam ama …” demişsiniz. O zaman ne olacak?

Bu kadın bir şeçim yapacak di mi? Yeni evlendiği kişi ile aynı evde yaşamamak gibi bir seçeneği yoksa kadın yalnız kalmasın diye kızından vazgeçmesini normal karşılayacağız.

Konu sahibi bu adamla ne kdr süre önce tanıştınız? Kızınıza kabullenmesi için ne kdr süre verdiniz? Ben bunları merak ediyorum.

Konu özellikle yeni çocuk düşüncesinden dolayı durdukça sinirlendirdi beni, o yüzden tüm yorumları üzerime alınıyor olabilirim

kızın babası ossura ossura uyurken gece yarısı biz 20-30 kadın, görmediğimiz tanımadığımız kızının geleceği için saatlerdir tartışıyoruz birbirimize giriyoruz. daha da bir şey demiyorum

koca kaçıyor mu 2-3 sene daha bekleyebilirdin evlenmek için, bu esnada adamla ilişkin devam ederdi ve daha iyi tanırdın
kızın da evlilik fikrine yavaş yavaş alışırdı, o da adamı tanırdı vs
hem büyüdükçe daha olgun düşünmeye başlardı
mecbursunuz zaten di mi ay yaşım geçiyor telaşına kapılıp koştur koştur doğurmaya?
daha rahmine bile düşmemiş bebeğin hesabını yapacağına önce hayatta olan evladına sahip çık onunla ilgilen ondan sonra düşün 2. çocuğu.

yorumlarda zerre mantık kırıntısı yok yahu
konu sahibini haksız bulanlar ömrünün sonuna kadar yalnız kal kuru bi köşede demiyor ki
kadın mevcut evladıyla alakalı sorunları çözmek yerine yeni kocasından ikinci çocuk derdine düşmüş bi de kızı evden sepetlemiş
önce evladına düzgün annelik yapsın sorunları gidermek için uğraşsın destekse destek, terapiyse terapi hepsiyle ilgilensin daha olup olmayacağı meçhul bebeğin derdine ondan sonra düşsün

annemle babam boşandığında ben de o yaşlardaydım
14-15 falan
çok net hatırlıyorum annemin yeniden evlenmesi düşüncesi, yabancı bi adamla aynı evde yaşama fikri sadece düşünce olarak bile beni aşırı korkutuyordu mesela
annemin gündeminde hiçbir zaman 2. evlilik olmadı, bildiğim kadarıyla hayatına kimse de girmedi
ben çok asi bi kız değildim ama bir iki sefer şaka amaçlı konusu geçtiğinde anneme çok kesin bir dille
eğer evlenirsen ben seninle yaşamam, yeni kocandan çocuk yaparsan kardeş olarak görüp benimsemem diyordum
ve bunlar gerçek duygularımdı
annemin de bi hayatı var vs şeklinde düşünüyor muydum? bi açıdan evet ama kendimi daha çok düşünüyordum
çünkü beni bu hayata getiren oydu, bu dünyaya gelmeyi ben tercih etmemiştim
annem ve babam boşanarak zaten beni ve kardeşimi bi aile sıcaklığından mahrum bırakmıştı
bi de üstüne evlenmesi, yabancı bi adamla aynı eve girmek, farklı babadan bi kardeş düşüncesi falan inanılmaz sinirlendiriyordu beni o yaşımda
büyüyünce fikirler kesinlikle değişiyor tabii ki ama o dönem o yaşımdaki aklımla düşüncelerim bunlardı

ıyyy bu ne nefret dolu bir mesajdır yarabbim, "39 yaş bitti gitti" cümlesini mi söyleyeyim, "buradakiler kafayı arzulanmakla bozmuş" cümlesine mi takılayım, "gelmişsin gidiyorsun işte"... "kudurmayın yani haddinizi bilin"?? ay çok pardon siz kimsiniz acaba? tamam anladık ruhun ölmüş senin, bütün enerjin hakkın rahmetine kavuşmuş, anladık yani hayatını yaşayamamışsın bu yüzden yaşayanlara ve yaşamak isteyenlere de hasetleniyorsun da burada ağzının bütün pisliğini yaymakta ne var? asıl sen haddini bil afranı tafranı da koy bohçana uzaklaş hadi. okurken midem bulandı iğrenç

Ben de aynı fikirdeyim. 15 yaşında bir ergene bakıp yol haritası çizilmez ama O nu da anlamak ve yapıcı bir şekilde ilerlemek gerekir. Yoksa ileride, şu andaki kini katlanarak büyür. İş biraz eşinize düşüyor burada. Kendini sevdirmesi gerek bir şekilde

Bir anne 15 yaşında ergen kızının başka evde yaşamasına sebep olacak evlilik yapmamalı çünkü. Nasıl evlenirsin değil de kızınızı nasıl terkedersin mevzusu bu. Destek alıp aynı evde birlikte yaşama yoluna gitmeliydi. Olmuyorsa da birkaç sene erteleyecekti yapacak bir şey yok. Hayat bu kadına zor ise 15 yaşında babasız büyümüş bir ergene 15 kat daha zor. Desteğe öncelikli ihtiyacı olan o.
Konuda bize geçen his şu ki kız seninle yaşamak istemiyorum dediğinde kadının da işine gelmiş. yaşayamadığı evlilik hayatını başa sarmak bu yaşında yeniden deneyimlemek istiyor. Yapamadığı anneliği yeniden denemek istiyor. Ama böyle olmaz..

Kadın 25 yaşında boşanmış, hem yanlız hem yanlız büyütüyor. Ona rağmen yorumlar korkunç. Resmen neden yanlız ölmuyorsun denilmiş yorumlarda.
Bir de Türkçe yazabilseniz kim bilir neler anlatacaksınız ha gayret olur elbet bir gün. Birkaç keskin mesaj haricinde yalnız ol diyen olmadı. Ama siz ve sizin gibi istediği yerden anlamak isteyenlere göre evet oyle

Ben sizi hakli buldim konu sahibi. Kiziniz muhtemelen 2 sene sonra universite kazanip gidecek. Sonrasinda evlenecek ve siz hep yalnız kalacaksiniz. Malesef bu sureciniz kizinizin ergenligine gelmis. O yuzden sozlerini hislerinden cok hormonlari yonetiyor.

Cocuk kac yasinda olursa olsun evlenme bosanma 2. Cocuk karari cocuga gore degil ebeveynlerin kararına gore alinir. O yuzden siz bildiğiniz yoldan devam edin. Ama baglarida koparmayin. Bir uzman destegi sart.

Yahu 15 yaşında kızını yuvasından etmiş kadın farkında mısınız? Evlilik diye bir çocuğun yuvası bozulup annene yanına gönderilir mi? Çocuk daha o ve yuva bildiği yer artık yok. Annesi bir adamla evlenip kendisine yeni bir yuva kurmuş ve bir de çocuk yapacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…