İkinci evliliğimi kabullenemeyen kızım

bunu yaşamayana anlatamazsın maalesef
inşallah da kimse yaşamasın
kızımın üniversitede üçüncü senesi çocuğu evden zor gönderiyorum
anne ben hep dönebilir miyim eve
anne istediğim zaman gelebilir miyim eve
anne sen hep burdasın dimi diye soruyor 21 yaşındaki insan
üstelik ben 6 aylıkken kaşığı eline vermiş ömür boyu onu öne itmiş asla bağımlı yetiştirmemiş bir insanım
öncesinde erkek travması da yok 20 yıldır erkek sinekle bile muhatap değilim
kızım istemiyor diye değil bu üstelik kendi seçimim ona rağmen korkuyor

insanların anne baba olunca bile bireyselleşmeyi bırakmasına eşine ilgi göstermemesine sorumlulukları paylaşmamasına çok karşıyım
çocuk da annenin olduğu kadar babanın da ,o da aynı sorumlulukları almalı,aynı zorluğu çekmeli
anne de çocukları babaya bırakıp gitmeli,hangi ebeveyn çocuk bakmaya maddi manevi bakmaya uygunsa o bakmalı
herkes de bunu anlaşmalı şekilde çocuğun hayrına olacak şekilde yürütmeli
ama kazın ayağı öyle mi
bi bırak da git bakalım ,medeni toplumlar gibi anlaştık yavrum benimle kalacaksın mı derler o çocuğa ananın kaşarlığından tut seni istemedilere kadar gider mi konu
var mı türkiyede insan gibi boşanabilip medeni anlaşabilen,en azından sitede
adamlar ya kadını öldürecek kadar saplantılı ya çocuğu da boşayacak kadar şeref yoksunu
burda kadınlara neden diyoruz -neden eğitim almadan iş bulmadan evlendin,kocana mı güvendin diye-
heh işte türkiye ve benzeri toplumlarda çocuk kadının
kadın bakabilecekse maddi manevi başa çıkabilicekse çocuk yapmalı
bir erkeğin keyfine veya çocuğunu bırak gel ya da çek diyen ailemsilerin tehditlerine kalmamalı

Son düzenleme:

konudaki en büyük sorun da zaten kadının kızıyla kendini aile görmemesi düşüncelerini dikkate almaması
onu resmen bir köşeye atıp yeni kocasıyla yeni çocuk derdine düşmesi
büyük ihtimal bu cümleyi kızına da söyledi işte ondan sonra artık kuş tutsa olmaz
tövbeler olsun bu yaşta düşünüyorum annem -babam bunu diyecek bana yemin ederim siler geçerim
yaşlı maşlı dinlemem

kadın bakabilecekse maddi manevi başa çıkabilicekse çocuk yapmalı
bir erkeğin keyfine veya çocuğunu bırak gel ya da çek diyen ailemsilerin tehditlerine kalmamalı
Üzgünüm ama maalesef çoğunda böyle ya. Ben de teoride çok daha güzel şeyler yazabilirim. Ama çevremde birçok boşanma gördüm. İkisi kuzenlerimdi. Ne oldu biliyor musunuz?
Kadın olan kuzenim çocuğun velayetini aldı, sonra başkasıyla evlendi. Çocuk birkaç yıldır onlarla yaşıyor. Öz babası da boşanmadan itibaren 1-2 kere gördü çocuğu. Şimdi 2 yıla yakındır görmüyor. Nafaka? O da yok. Sürekli davalık oluyorlardı. En son üvey babası rezillik yeter, bırak ben üstlenirim ne varsa dedi.
Erkek kuzenim ne yaptı peki? O da çocuğu ex gelinimize bıraktı bir güzel. Gitti evlendi, üvey çocuğuna babalık ediyor. Kendininkine de davalarla falan güç bela nafaka ödüyor.
En iyi ihtimalle nafakada cömert davrananların da yaptığı babalıklar haftada birkaç saatten öteye geçmiyor. Hiçbiri öyle çocukla kaliteli zaman geçireyim, etkinliklere götüreyim derdinde değil. Çocuğu alıp anasının evine götürüyor çoğu.
İşte çocukların eli ekmek tutunca falan da bazısının babalığı aklına geliyor. İşte sonuç bu.

üvey çocuğuna babalık ediyor
kızımın voleybol kursunda arkadaşı vardı
kızın babası aynı kursa üvey kızını getirip götürüp bizim kızla muhatap bile olmuyordu
benim kızımın bile kanına dokunuyordu arkadaşının babasının yaptığı
Çocuğu alıp anasının evine götürüyor çoğu

heh bi sor bakalım o çocuklara orda ne analar babalar kötüleniyor

Kendi evladı çok ağır bir trafik kazası geçirdi. Çocuğun kemikleri kırıldı yani. Onda bile doğru dürüst ilgilenmedi çocukla. O çeşit bir baba kendisi. Annesi de artık umudu kesti, göndermiyormuş çocuğu zaten. Bence iyi de yapıyor.
heh bi sor bakalım o çocuklara orda ne analar babalar kötüleniyor
Bir de zaten bazı kayınvalideler gelinden nefret ettikleri için torunlarını da pek istemiyorlar. Bizim bir akraba haber yollamış bana göndermesin bir daha çocuğu, oğlan alıp alıp başıma getiriyor yazları diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…