İkinci evliliğimi kabullenemeyen kızım

valla haklısın
47 yaşındayım erkek sinek bile bacım olur
erkekler kapatılsın
Aynen yaa...Bosanali 3 yıl oldu, yaş 45, ilk günden beri keyfim okkaddar yerinde ki bırak yeniden evlenmeyi, daha bı kere ay hadi şununla oturup bı çay içsem nolur ki dediğim tek bır adam bile olmadı ... Ha canım çok çekerse görüşürüm , sevişirim, arkama bile bakmam , hiç öyle toplum baskısı işleyen bı tıp değilim yani, sosyal cevrem de gayet uygun, sevişene de saygı duyarım ama büyük konusmaksa büyük konuşmak; çocuğu ve ekonomik gücü olup ikinci kez o imzayı atan kadınları asla anlamayacagim sanırım ...

Bir zahmet anne olmayın evleneceğim diye çocuğunuzdan vazgecmissiniz

Neyi yumuşatmışım tam olarak? Ben daha ilk yorumumda kızıyla arasını nasıl düzelteceğine dair akıl verirken üyeler Allahın cezası nasıl evlenirsin falan yazıyordu. Çocukla aranı düzelt diye akıllıca yorum yapan birkaç kişi vardı sadece. Adam çocuğu istismar etmiştir yoksa çocuk bu kadar karşı çıkmaz gibi histerik yorumlar yapanlar bile oldu. 15 yaşında çocuk istemiyor diye ebeveyninin evlilikten vazgeçme veya erteleme gibi bir mecburiyetinin olmadığını söylüyorum ana fikir bu. Konu sahibini eleştirenlere de hak veriyorum ama senin çocuğun var evlenemezsin diyenlere hak vermiyorum.

İşte burda anlaşamıyoruz Mirta... Çocuğun babasını seçen de, doğurma kararını veren de , evlilik birliğini yurutemeyen de bensem, o çocuğu bu koşullarda büyütmek zorunda kaldım diye çocuk bana değil, aksine ben çocuğa borçluyum... Bu yüzden maddi manevi tek başına büyütmeyi göze almadan hiçbir kadın dogurmamali bence... Çünkü bizim ülkemizde iyi babalık vasfına sahip erkek sayısı , sağlıklı evlilik müessesesi ve sürprizsiz bir hayat büyük ikramiye kadar nadir bulunuyor.. Bunu hepimiz çok iyi biliyoruz

Sen de piyasan daralacak diye korkuyosun

Asla büyük konuşmak değil. Evde Bi kız çocuğu varken
Bana garip geliyor 2.evlilikler

Şimdiye kadar aldığı kararlara ve uyguladığı yönteme bakilirsa hiç de çocuğunu gozetmemis kocam da kocam mottosuyla uzman desteği, alıştırma süreci falan umursmaadan çocuğu anneanneye postalayip evlenmiş, şimdi de bebek yapacagim çocuğumu kaybeder miyim diyor ? Çocuk şuan annesini kaybettiğini düşünüyor, bebek olursa gerçekten kaybedecek çocuk annesini çünkü o aile de bu kıza yer yok !

Burada yalnız bir fark var sizin kendi anne babanızdan evlilik birliğinden olan kardeşten bahsediyorsunuz konuda bahsi geçen kızın psikolojisini de iyi anlamak lazım çok hassas yaşlar ileride büyük sorunlar oluşturur bir annenin önceliği evladıdır ikinci evliliğini sağlam temeller üzerine kurmalı ikinci eş ile evlat arasında ilişkiyi iyileştirmeli evladın annesinin evlendiği takdirde onu kaybetmeceğini hissedebilmeli ama burada yapılan ise çocuğun evini ayırmak olmuş çocuk hem annesiyle olan ortamdan uzaklaşmış hem de başkasıyla paylaşıyor annesini elbette anne çocuğa göre hayatını yaşamayacak ama birinci çocuğun da ikinci evliliğe iknası mümkün hale getirilecek ortamlar oluşturulmalı

Konu sahibi 2018 de ev almış. Kızı yeni eşiyle aynı eve girmek istemeyince yeni alınmış bir ev değil muhtemelen bahsedilen.15 yaşında, henüz reşit olmasa da belli bir yaşa gelmiş bir bireyin, kendisine tamamen yabancı bir adamla aynı eve girmeyi istememesi de çok anormal değil.

Biz yalnız bir hayat sürsün demiyoruz ki kıza ev alıp yerleştirene kadar terapist psikolog yoluyla ikinci eş ve evladı arasında bir bağı oluşturmaya çalışması gerekirdi tamamen yanlış yapılan bir durum var çocuk bunalıma girecek ergen yaşında anneden hem ayrı eve geçmiş hem anneyi başkasıyla paylaşıyor olmak bunu kabullenmek büyük travma

Süreci kötü yönetmiş evet. Ama 15 yaşındaki kızının aklıyla hareket edip yapayalnız bir hayat mı sürsün?

15 yaşındaki kızın aklına uyup , çocuğu anneannesiyle yaşamaya yollaması hakkında ne düşünüyorsunuz peki? İşimize gelince çocuğun isteklerine uyup işimize gelmeyince çocuğu bencil şımarık ilan edip başımızdan atmak ne kadar güzel değil mi? Ama herkes yemiyor işte...Kendim de 15 yaşında bir kız annesi olarak, konu sahibinin " bizimle yaşamak istemedigi için annenesiyle yaşamayı istedi" cümlesine baya bı sesli güldüm , o kadar diyeyim Kendi çocuğumun 18 yaşından önce , hele ki böyle kırgın, bütün düzenini bozup , gidip benden ayrı anneannesiyle, babannesiyle bilmem kimle filan yaşayabilmesinin tek yolu ancak ve ancak benim ölümüm olabilir, aksi takdirde cesedimi çiğnemeden olmaz yani net...Asla Bırakmam, Bırakana da inanmam, kimse kusura bakmasın....

Konu sahibi tek yanlışınız uzman desteği olmamanız olmuş. umarım bundan sonra her şey dilediğiniz gibi olur.

Size katılıyorum. İlk sayfalardaki anneyi gömen mesajlara katılmıyorum. Orta yol bulunabilirdi, bu yol seçilmeden ne yardan ne serden geçmeden.

Süreci kötü yönetmiş derken bu kısmı da kastediyordum zaten. Evet o konuda hata yapmış. Ama yorumlar sen nasıl annesin nasıl tekrar evlenmeyi düşünürsün minvalinde olunca o yorumlara karşı çıkıyorum ben. Sözlerimin de arkasındayım.

Bu yorumlara katılıyorum. Katılmadığım kısım bu durumdan bağımsız olarak "çocuğun var otur oturduğun yerde, evlenmek senin neyine??" içerikli kısımlar.

Psikolog desteği ile bu durumu aşmaya çalışsanız. Mutlaka yardımı olacaktır.

Yani şu kadına sadece "süreci kötü yönetmiş" demek, 150 promille frenleri tutmayan araçla direksiyona geçip 200 basarken otobanda zincirleme kazaya sebep olan sürücüye " hafif kusurlu" demekle aynı şey bence ama, siz bilirsiniz...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…