İkinci evliliğimi kabullenemeyen kızım

Ay bu ne koca merağıdır Allah aşkına
O çocuğu doğuran sizsiniz, babasını seçende sizsiniz. Bir zahmet çocuğunuz üniversiteye gidip ergenliğini atana kadar bekleseydiniz.
Evlenmek için çocuğunuzla ayrı kalmayı göze almışsınız şimdide silmeyi göze alacaksınız. Hayret doğrusu.
Git güzelce çocuk yap aman sakın yaşın geçmesi ilk çocuk çok hayır gördü ikincisinde sıra
Genç kadın genç kadın, aman da ihtiyaçlar cart curt deyip duruyor bazı üyeler de.genç falan değil arkadaş.gelmiş 40 yaşına.5 sene sonra bitti gitti işte.ne bu abartı yani.yok sevmek yok sevilmek yok arzulanmak...bak bak laflara bak.buradakiler de kafayı erkeklerle ve arzulanmakla bozmuş. Eee ölümüne arzulanmak istiyorsunuz madem yapmayın çocuk mocuk.ömür boyu arzulanin istediğiniz gibi.gelmişsin gidiyorsun işte.bu ne hırs ya.yok o hakkım yok bu da hakkım.bir kudurmayın yani.haddinizi bilin biraz.herkeste bir afralar tafralar egolar...

Genç kadın genç kadın, aman da ihtiyaçlar cart curt deyip duruyor bazı üyeler de.genç falan değil arkadaş.gelmiş 40 yaşına.5 sene sonra bitti gitti işte.ne bu abartı yani.yok sevmek yok sevilmek yok arzulanmak...bak bak laflara bak.buradakiler de kafayı erkeklerle ve arzulanmakla bozmuş. Eee ölümüne arzulanmak istiyorsunuz madem yapmayın çocuk mocuk.ömür boyu arzulanin istediğiniz gibi.gelmişsin gidiyorsun işte.bu ne hırs ya.yok o hakkım yok bu da hakkım.bir kudurmayın yani.haddinizi bilin biraz.herkeste bir afralar tafralar egolar...
Abooovvv :KK53:
Ferhans'tan beklenmeyen sözler.:KK57:

İşte ileride kızı tamam demesede bu aksiyonu alabilirdi onu diyorum. Aynı etkiyi bırakmazdı. Evlat her şeyden önce gelir, bi adamla rahat sevişecem diye de kızını bunalıma sürükleyemez.
Bu kadar kendi hayatını yaşamak isteyen biri hiç anne olmamalıydı. Çocuk doğuran bir kadın çocuğu belli olgunluğa gelene kadar ona bakmak zorunda. Çocuklu bir kadınla evlenen adamda bazı şeyleri bilerek kabul ederek atmalıydı o imzayı. Çocuğun başka yerde yaşamak istemesi herkesin işine gelmiş.
Adamla ilgili bir sorun yok ki.

Valla saçını süpürge etse ilerde sen bana ne yaptın ki cümlesiyle %99 karşılaşacağı için ben beklemeyi anlamlı bulmadım. Zaten çocuk aklıyla karar verilmez böyle şeylere. Anne çocuğu gözeterek karar verir. Konu sahibi de gözetmiştir sanıyorum.

Genç kadın genç kadın, aman da ihtiyaçlar cart curt deyip duruyor bazı üyeler de.genç falan değil arkadaş.gelmiş 40 yaşına.5 sene sonra bitti gitti işte.ne bu abartı yani.yok sevmek sevilmek yok arzulanmak...bak bak laflara bak. gelmişsin gidiyorsun işte.bu ne hırs ya.yok o hakkım yok bu da hakkım.bir kudurmayın yani.haddinizi bilin biraz.herkeste bir afralar tafralar egolar...
Aynen öyle zaten kızı anneanneye göndererek tercih yapmış devam etsin işte ama o küçük kıza yazık daha ergen kimseye güvenmeyecek büyük bir travma sahibi oldu

Bide benim anlamadığım burada” yeni evliyim 39 yaşındayım hemen çocuk yapmalı mıyım “diye sorsalar herkes yapma, eşini iyi tanı, muayene ol vs der. Şimdi herkesin aşk böceği olacağı tutmuş gibi yorumlar.
Evet iki ayda ne çocuğu denirdi konunun içeriği farklı olsaydı. Burada durup bir daha düşünülmesi gereken şeyler varken ve hatta kızı sorun çıkarmayıp annesiyle yaşasa dahi çok kısa bir süre ikinci çocuk düşüncesi için. Bir uyum, gözleme süreci olur. Ortada bır çocuk daha var onun yeni düzene ayak uydurması gerekir, beklenir. Ondan sonra nasipte varsa olur çocuk. Yıllar geçsin de demiyorum ama iki ay çok çok kısa bir süre.

Adamla ilgili bir sorun yok ki.

Valla saçını süpürge etse ilerde sen bana ne yaptın ki cümlesiyle %99 karşılaşacağı için ben beklemeyi anlamlı bulmadım. Zaten çocuk aklıyla karar verilmez böyle şeylere. Anne çocuğu gözeterek karar verir. Konu sahibi de gözetmiştir sanıyorum.
Konu sahibi bence hiçbir şey gözetlememiş, bodoslama gidiyor. Burda yeni evlilere koştur koştur çocuk yapmayın diyen üyeler neden şimdi çocuk fikrine bu denli sıcak onuda anlamıyorum.
Evlendiği adamda çok düzgün biri olsa kendi kızını evlilik için yollayan bir kadından hemen çocuk istemezdi. Kendi çocuğuyla bu denli sorun yaşarken, yaşım geçiyo tribine girmek yerine bu teknolojide başka önlemler alabilirdi (yumurta dondurmak vs gibi).
Kızı ananesinde bu denli üzülürken kendisi eşiyle evde nasıl mutlu olabilir

Çocuğun evden uzaklaştırılarak yapılmış olan evliliğe olumsuz yorum yapılması gayet normal değil mi ya?
Bu kız bu süreci daha atlatamadan annesi çocuk düşünüyor üstelik.
Kızı sorun çıkarmamış dahi olsa bir iki ay önce olmuş bir evlilikte, çocuk için bu kadar neden acele ediliyor? Yaşsa mevzusu eşide biliyordu yaşını ve bundan dolayı oluşabilecek riski. Daha hiçbir şey oturmamış sırf kocanın gönlü olsun diye bu kadar kısa sürede çocuk mevzusunun dönmesine ne gerek var? Konu sahibi kendi daha 2 ayda kızıyla hiç ilerleme kaybetmeden yeniden anne olma aşkına düştüyse de diyecek bir sey yok.
yürüttüğü süreci eleştirmekle evlenme, çocuk yapma veya bunları ertele demek aynı şey değil. O yaş bence insanoğlunun en salak olduğu yaş. 15 yaşında çocuklar sosyal medyada saçma sapan ünlülere fan hesabı açıp milletle kavga ediyor, wattpadte abuk sabuk hayali hikayeler yazıyor. O yaşta bir çocuğun aklıyla hareket edilmez. Gerçekten düzgün bir insan bulduysa evlenmesi iyi olmuş. He bunu süreci kötü yöneterek yapmış ayrı ama yanlış bir şey yapmamış.

Evet iki ayda ne çocuğu denirdi konunun içeriği farklı olsaydı. Burada durup bir daha düşünülmesi gereken şeyler varken ve hatta kızı sorun çıkarmayıp annesiyle yaşasa dahi çok kısa bir süre ikinci çocuk düşüncesi için. Bir uyum, gözleme süreci olur. Ortada bır çocuk daha var onun yeni düzene ayak uydurması gerekir, beklenir. Ondan sonra nasipte varsa olur çocuk. Yıllar geçsin de demiyorum ama iki ay çok çok kısa bir süre.
Burada evlenip hemen hamile kalan kadınları bi çarmığa germedikleri kalıyor 😄 yorumlar şaka gibi.

Konu sahibi bence hiçbir şey gözetlememiş, bodoslama gidiyor. Burda yeni evlilere koştur koştur çocuk yapmayın diyen üyeler neden şimdi çocuk fikrine bu denli sıcak onuda anlamıyorum.
Evlendiği adamda çok düzgün biri olsa kendi kızını evlilik için yollayan bir kadından hemen çocuk istemezdi. Kendi çocuğuyla bu denli sorun yaşarken, yaşım geçiyo tribine girmek yerine bu teknolojide başka önlemler alabilirdi (yumurta dondurmak vs gibi).
Kızı ananesinde bu denli üzülürken kendisi eşiyle evde nasıl mutlu olabilir

Aslinda konu sahibi kizindan vazgecmis durumda zaten. Sadece burdan bir kac pozitif yorum alarak vicdan rahatlatmak istedi. Büyük konusmayi sevmem, ama daha resit olmayan cocugumu elin adami icin anneannenin yani olsa bile evimden göndermem. Adam dedigi kadar süperse zaten kizin da gönlü olana kadar bekleyebilirdi. Terapist aramak yerine ev aramayi tercih etmis konu sahibi

Ayy ne çok üst perdeden konuşuyorsunuz he bir anne sizsiniz alın annelik madalyası takarsınız bi yerinize 🏅
Üst perde dediğiniz nedir anlamadım da sırf doğurduğu çocuğa baktı diye bir kadıni fedakar , annesi "hiç tanımadığı" yabancı bir adamla rahatça sevişecek diye en zor ve kritik döneminde evinden atılan bir çocuğu bencil ilan eden insanlardan biraz daha iyi kavramış olabilirim durumu diye düşünüyorum...O madalyayı da gocunma dalındaki üstün basarinizdan ötürü size iade ediyorum 🏅

Son düzenleme:
Burada evlenip hemen hamile kalan kadınları bi çarmığa germedikleri kalıyor 😄 yorumlar şaka gibi.
Çocuk yapmak istemesini normal bulan yorumları ben yaptım. Başka konularda da neden çocuk yaptın gibi yorumlar yapmıyorum. Başka biriyle karıştırıyorsunuz herhalde

yürüttüğü süreci eleştirmekle evlenme, çocuk yapma veya bunları ertele demek aynı şey değil. O yaş bence insanoğlunun en salak olduğu yaş. 15 yaşında çocuklar sosyal medyada saçma sapan ünlülere fan hesabı açıp milletle kavga ediyor, wattpadte abuk sabuk hayali hikayeler yazıyor. O yaşta bir çocuğun aklıyla hareket edilmez. Gerçekten düzgün bir insan bulduysa evlenmesi iyi olmuş. He bunu süreci kötü yöneterek yapmış ayrı ama yanlış bir şey yapmamış.
Biri bana evlenmek için kızıma başka ev açtım, hemen de çocuk istiyorum dese niye evlendin derim konuya burdan girince gayet doğal geldi tepkiler.
Süreci doğru yönetmemekte de ısrarcı 2-3 ayda kızıyla hiç aşama kaydetmeden, yeniden çocuk sahibi olmayı düşünüyor. Özellikle çocuklu birinin ikinci evliliğinde bu kadar ksıa sürede yeniden çocuk istemesi de nereden baksam doğru gelmiyor. Konu sahibinin bir miktar mantıklı düşünmeye, durmaya ihtiyacı var.

Konu sahibine "fedakar anne" denmesinin sebebi gencecik yaşında eşinden ayrılıp yıllarca evlenmeden çocuğunu büyütmüş olması. "Annelik yaptı diye fedakar mı oluyor" değil mevzu. Evlenerek de annelik yapabilirdi ama o yıllarca kızını tek büyütmüş. Fedakar olması da burdan geliyor.
Süreci kötü yönetmiş evet. Ama 15 yaşındaki kızının aklıyla hareket edip yapayalnız bir hayat mı sürsün? Kızı sevgili bulacak, bir süre sonra evlenecek, o zaman "annem benle kalmazsa olmaz" diyecek mi eşine mesela? Eşi bunu kabul edecek mi?
Kadın zaten yıllarca bekar kalmış. Bir zahmet onca yıl sonra kalbinin çarptığı birini bulunca da evlensin yani.

Üst perde dediğiniz nedir anlamadım da sırf doğurduğu çocuğa baktı diye bir kadıni fedakar , annesi "hiç tanımadığı" yabancı bir adamla rahatça sevişecek diye en zor ve kritik döneminde evinden atılan bir çocuğu bencil ilan eden insanlardan biraz daha iyi kavramış olabilirim durumu diye düşünüyorum...O madalyayı da gocunma dalındaki üstün basarinizdan ötürü size iade ediyorum 🏅
Evlilik birliği içinde çocuk büyütmekle boşanıp, babasının suratına bile bakmadığı bir çocuğa tek başına bakıp hem anne hem baba olmak aynı şey değil. Ve evet hem anne hem baba olan anneler fedakar annedir ve standart bir annenin yaptığından fazlasını yapmıştır.

Aslinda konu sahibi kizindan vazgecmis durumda zaten. Sadece burdan bir kac pozitif yorum alarak vicdan rahatlatmak istedi. Büyük konusmayi sevmem, ama daha resit olmayan cocugumu elin adami icin anneannenin yani olsa bile evimden göndermem. Adam dedigi kadar süperse zaten kizin da gönlü

Çocuk yapmak istemesini normal bulan yorumları ben yaptım. Başka konularda da neden çocuk yaptın gibi yorumlar yapmıyorum. Başka biriyle karıştırıyorsunuz herhalde
Hayır genel KK da böyle. Bir sürü konu açılıyor 1 senedir evliyim 9 aylık hamileyim vs vs diye o zaman yapılan yorumları hepimiz biliyoruz

Süreci kötü yönetmiş diye yumuşattığınız şey kadının çocuğunu evinden atması. Daha da açık yazayım yeni kocayla daha rahat sevişmek için kızını sepetlemesi. Çoğu ergen ebeveyniyle sorun yaşıyor, senden nefret ediyorumlar havada uçuşuyor ama hiçbir sorumluluk sahibi anne çocuğunu evden göndermez.

Konu sahibi eşinin gazıyla hemen çocuk düşüneceğine ergenlerle çalışan bir psikologla görüş ilk önce. Evlilik olmus ama bu evlilik için kızını evden göndermişsin, üstüne çocuk düşünüyorsun, kızının evinize gelmesini imkansız hale getireceksin. Belkide bundan sonrası için gelmesin böyle devam edelim diye düşünüyorsun. Yoksa şuan derdinin yeni bir çocuk olması imkansız olurdu.

X