İfade etmekte zorlandığım duygularım, fikirlerinize ihtiyacım var..

Birini sevdiğinizde başkasının fikirleri hem önemli olmuyor hem de kafanızı karıştırmıyor. Çünkü zaten en güzeli o oluyor. Bence sizin aklınıza yatmayan şeylerden ziyade aşk yok sizde. İnsanların yakıştırmamasının hiçbir önemli olmuyor aşıksanız👍

Dış görünüşü içinize sinmiyorsa hiç bulaşmayın derim. Daha şimdiden eski eşle kıyas yapıyorsunuz. Ayrıca adamın neden ve ne zaman boşandığı da çok önemli?

Eski eşinin yaşı biraz küçükmüş evlendiğinde , ailesinden ayrışamamış, ailesinden kopamamış geçimsizlik yani

Emin misin? Cok cabuk inanmissin. Senin gibi evliligini kurtarmak icin her yolu deneyen biri buna bu kadar cabuk nasil inandi? Senin eski ana kuzusu esine sorsalar o da senin icin cok paragazdu diyebilir ama isin asli oyle miydi? Elbette degildi. Ozetle kimse ben kotuyumuz demez daima karsi tarafi sorunlu gosterir.

Merhaba, kısaca kendimden bahsedip konuyu anlatmak istiyorum. Sizlerin fikirleri benim için önemli hanımlar.
Ben kısa bir evlilik yapmıştım sonra anlaşmalı olarak boşandıktan bu süreç çok üzücüydü ama geçti gitti diyelim artık konuşmaya gerek duymuyorum. Ben 30 yaşına yaklaştım Türkçe öğretmeniyim. Tabii ki yeniden evlenip aile kurmak istiyorum. Bir arkadaşım sayesinde biriyle tanıştık birkaç ay önce. O da eşinden ayrılmış tıpkı benim gibi birkaç ay evli kalıp bitirmiş ikimizin de çocuğu yok. Memleketimiz aynı bu arada evlerimiz iki mahalle yakın. Benim size sormak istediğim şey şu. Ben bu kişiden kime bahsedip göstersem hep dediler ki sanki sana münasip değil gibi dediler bunu fiziksel görünüş olarak kastediyorlar. Lütfen yanlış anlamayın ben tabii ki biliyorum bu tarz şeyleri konuşmak doğru değil. Ama sadece kafamı kurcalıyor evlilik ciddi bi konu. İlerde acaba sorun olur mu diye elimde olmadan kafama takılıyor. Annem ve anneannem senin yanına çok uygun biri değil dediler. Sanırım önceki eşimle kıyas ediyorlar ister istemez eski eşim gösterişliydi biraz. Şimdiki kişi çok iyi kalpli nazik gerçekten iyi biri. Başından da iş geçtiği için belki de daha dikkatli davranıyor bariz belli. Ama işte diyorum acaba gerçekten birbirimize görünüş olarak denk değil miyiz insanlar böyle mi düşünüyor içlerinden geçiriyor diye. Benim düşüncemi sorarsanız yani evet eski eşime göre daha normal sıradan tipte biri. Beni sorarsanız ben de yine eli yüzü düzgün hanım hanımcık görüntüde biriyim insanlar beni sevimli bulur. Sizce ben ne yapmalıyım hanımlar. Kafamı kurcalıyor üzülüyorum…
Başkasının ne söylediğini bu kadar umursuyor musunuz gerçekten?
Öyleyse size batar bu adam evlenecek olsanız.Evlilikte önceliğiniz kimin ne dediği ise ayırın madem yolları

Emin misin? Cok cabuk inanmissin. Senin gibi evliligini kurtarmak icin her yolu deneyen biri buna bu kadar cabuk nasil inandi? Senin eski ana kuzusu esine sorsalar o da senin icin cok paragazdu diyebilir ama isin asli oyle miydi? Elbette degildi. Ozetle kimse ben kotuyumuz demez daima karsi tarafi sorunlu gosterir.
Yani ben sadece bana söyleneni size aktardım

Evlilik kararı ya aşkla alınır ya da mantıkla. Bu kişi ne aklınıza yatmış ne de kalbinize dokunmuş. Sırf evlenmek için evlilik yapmayın bence, daha önce deneyimlemiş biri olarak bu konularda aklı selim düşünmeniz gerekir

Hepimiz bekarken ilk fiziğe ve çekime bakıyoruz, sonra karakter olarak tanıyıp karar veriyoruz. Fiziğin iyi olması cinsellikte arzuyu doğuruyor, karakter ise sağlam temel atmamızı sağlıyor. Her ikisi var ise şanslısındır ama kusursuz insan yoktur.

İlk eşinizin sadece fizik iyiymiş, gerisi boş ve olmamış. Burdan yara alıp, eksik kalınca sanırım şu an öncelik karakter demişsiniz. Evet bu kesinlikle önemli, birilerinin eleştirisi sizi etkilememeli. Ama sırf karakteri iyi diye, çekim yoksa bu yola girmeyin. Siz beğeniyorsanız, koynuna girecek olan sizsiniz.

Karakterini beğenip, tansel çekiminiz yoksa ilerde ev arkadaşı olursunuz. Çünkü arkadaş seçerken görsel değil, karakterine bakarız. Şu an manen yaralarınıza iyi geliyor olabilir ama siz arkadaş değil, eş olacaksınız. Aklınız onay vermiş ama, teniniz ne diyor bu duruma?

Merhaba, kısaca kendimden bahsedip konuyu anlatmak istiyorum. Sizlerin fikirleri benim için önemli hanımlar.
Ben kısa bir evlilik yapmıştım sonra anlaşmalı olarak boşandıktan bu süreç çok üzücüydü ama geçti gitti diyelim artık konuşmaya gerek duymuyorum. Ben 30 yaşına yaklaştım Türkçe öğretmeniyim. Tabii ki yeniden evlenip aile kurmak istiyorum. Bir arkadaşım sayesinde biriyle tanıştık birkaç ay önce. O da eşinden ayrılmış tıpkı benim gibi birkaç ay evli kalıp bitirmiş ikimizin de çocuğu yok. Memleketimiz aynı bu arada evlerimiz iki mahalle yakın. Benim size sormak istediğim şey şu. Ben bu kişiden kime bahsedip göstersem hep dediler ki sanki sana münasip değil gibi dediler bunu fiziksel görünüş olarak kastediyorlar. Lütfen yanlış anlamayın ben tabii ki biliyorum bu tarz şeyleri konuşmak doğru değil. Ama sadece kafamı kurcalıyor evlilik ciddi bi konu. İlerde acaba sorun olur mu diye elimde olmadan kafama takılıyor. Annem ve anneannem senin yanına çok uygun biri değil dediler. Sanırım önceki eşimle kıyas ediyorlar ister istemez eski eşim gösterişliydi biraz. Şimdiki kişi çok iyi kalpli nazik gerçekten iyi biri. Başından da iş geçtiği için belki de daha dikkatli davranıyor bariz belli. Ama işte diyorum acaba gerçekten birbirimize görünüş olarak denk değil miyiz insanlar böyle mi düşünüyor içlerinden geçiriyor diye. Benim düşüncemi sorarsanız yani evet eski eşime göre daha normal sıradan tipte biri. Beni sorarsanız ben de yine eli yüzü düzgün hanım hanımcık görüntüde biriyim insanlar beni sevimli bulur. Sizce ben ne yapmalıyım hanımlar. Kafamı kurcalıyor üzülüyorum…
Sizin konularınızı hatırlıyorum,sanki boşanalı da daha çok olmadı gibi.Bence biraz daha beklemelisiniz.Biraz daha zaman verin kendinize.İyice toplayın kafanızı.Karşıdaki adayın nasıl olduğundan ziyade zamanlama yanlış geldi bana. Ayrıca diğer soruya gelecek olursak dış görünüş evet her şey değil ama belli bir noktaya kadar da uyumu etkiliyor ne yazık ki.Fakat en önemlisi anlaşabilmek.

X