İfade etmekte zorlandığım duygularım, fikirlerinize ihtiyacım var..

Öncelikle kendini toparlamana ve önüne bakmana çok sevindim.

Konuya gelince kimin ne söylediğinden ziyade sen ne hissediyorsun bu adama karşı ?
Başkalarından gelen olumsuz yorumlar aklını karıştırmış belki ki.
Aranızda cinsel çekim var mı?
Adamı sen beğeniyor musun?

Eski eşinin yaşı biraz küçükmüş evlendiğinde , ailesinden ayrışamamış, ailesinden kopamamış geçimsizlik yani

Şu ailesinden ayrişamama yada ailesinden kopamadı lafına uyuz oluyorum. Geçenlerde halamda gelini için ailesinden kopamadı diye cümle kurdu tartıştık. Yani ne münasebet evi, çocukları , ve eş olmak ile ilgili sorumluluklarımı yerine getiriyorsam niye ailemden kopayım. Kendisi hergün oğlum torunum gelinim gelsin ister gelin ailesine gidince kopamadı olur. Yok öyle iş. Valla halam ile bir tutuştum annem zor ayırdı 😅🙈

Merhaba, kısaca kendimden bahsedip konuyu anlatmak istiyorum. Sizlerin fikirleri benim için önemli hanımlar.
Ben kısa bir evlilik yapmıştım sonra anlaşmalı olarak boşandıktan bu süreç çok üzücüydü ama geçti gitti diyelim artık konuşmaya gerek duymuyorum. Ben 30 yaşına yaklaştım Türkçe öğretmeniyim. Tabii ki yeniden evlenip aile kurmak istiyorum. Bir arkadaşım sayesinde biriyle tanıştık birkaç ay önce. O da eşinden ayrılmış tıpkı benim gibi birkaç ay evli kalıp bitirmiş ikimizin de çocuğu yok. Memleketimiz aynı bu arada evlerimiz iki mahalle yakın. Benim size sormak istediğim şey şu. Ben bu kişiden kime bahsedip göstersem hep dediler ki sanki sana münasip değil gibi dediler bunu fiziksel görünüş olarak kastediyorlar. Lütfen yanlış anlamayın ben tabii ki biliyorum bu tarz şeyleri konuşmak doğru değil. Ama sadece kafamı kurcalıyor evlilik ciddi bi konu. İlerde acaba sorun olur mu diye elimde olmadan kafama takılıyor. Annem ve anneannem senin yanına çok uygun biri değil dediler. Sanırım önceki eşimle kıyas ediyorlar ister istemez eski eşim gösterişliydi biraz. Şimdiki kişi çok iyi kalpli nazik gerçekten iyi biri. Başından da iş geçtiği için belki de daha dikkatli davranıyor bariz belli. Ama işte diyorum acaba gerçekten birbirimize görünüş olarak denk değil miyiz insanlar böyle mi düşünüyor içlerinden geçiriyor diye. Benim düşüncemi sorarsanız yani evet eski eşime göre daha normal sıradan tipte biri. Beni sorarsanız ben de yine eli yüzü düzgün hanım hanımcık görüntüde biriyim insanlar beni sevimli bulur. Sizce ben ne yapmalıyım hanımlar. Kafamı kurcalıyor üzülüyorum…
Tipine değil huyuna bak, ilki yakışıklıydı da ne oldu. Anasının dizinden ayrılmayıp parana el koymaya kalkıştı. Adamı iyice tanı emin ol. Kimseye de yorum hakkı verme

Merhaba, kısaca kendimden bahsedip konuyu anlatmak istiyorum. Sizlerin fikirleri benim için önemli hanımlar.
Ben kısa bir evlilik yapmıştım sonra anlaşmalı olarak boşandıktan bu süreç çok üzücüydü ama geçti gitti diyelim artık konuşmaya gerek duymuyorum. Ben 30 yaşına yaklaştım Türkçe öğretmeniyim. Tabii ki yeniden evlenip aile kurmak istiyorum. Bir arkadaşım sayesinde biriyle tanıştık birkaç ay önce. O da eşinden ayrılmış tıpkı benim gibi birkaç ay evli kalıp bitirmiş ikimizin de çocuğu yok. Memleketimiz aynı bu arada evlerimiz iki mahalle yakın. Benim size sormak istediğim şey şu. Ben bu kişiden kime bahsedip göstersem hep dediler ki sanki sana münasip değil gibi dediler bunu fiziksel görünüş olarak kastediyorlar. Lütfen yanlış anlamayın ben tabii ki biliyorum bu tarz şeyleri konuşmak doğru değil. Ama sadece kafamı kurcalıyor evlilik ciddi bi konu. İlerde acaba sorun olur mu diye elimde olmadan kafama takılıyor. Annem ve anneannem senin yanına çok uygun biri değil dediler. Sanırım önceki eşimle kıyas ediyorlar ister istemez eski eşim gösterişliydi biraz. Şimdiki kişi çok iyi kalpli nazik gerçekten iyi biri. Başından da iş geçtiği için belki de daha dikkatli davranıyor bariz belli. Ama işte diyorum acaba gerçekten birbirimize görünüş olarak denk değil miyiz insanlar böyle mi düşünüyor içlerinden geçiriyor diye. Benim düşüncemi sorarsanız yani evet eski eşime göre daha normal sıradan tipte biri. Beni sorarsanız ben de yine eli yüzü düzgün hanım hanımcık görüntüde biriyim insanlar beni sevimli bulur. Sizce ben ne yapmalıyım hanımlar. Kafamı kurcalıyor üzülüyorum…
Önceki gösterişliymiş işe yaramamış demek ki o kadar da önemli değil. Ha hiç içiniz almaz onu bilemem tabi sonuçta sevişeceksiniz

Dış görünüşün önemli olmadığını eski eşinizden anlamanız gerekiyordu. Gösterişli olmasının evliliğe bir katkısı olmamış ki boşanmışsınız. Şimdi görüştüğünüz insanın karakteri iyiyse ve size değer veriyorsa ve tabi ki kişisel bakımına özen gösteriyorsa (diş fırçalamak deodorant kullanmak gibi basit şeylerden bahsediyorum) bence bir sıkıntı yok. Dış görünüş dediğiniz şey bir nebze özenle daha iyi hale gelebilir ama insanın kalbi kötüyse bunun bir çözümü yok malesef. Yine de karar sizin.
Haklısınız yüreğime su serptiniz …

Böyle bir durumda (ilk evliliğinden yıpranmış bir evladı olan) ailen önceliği tip olmamalıydı. İlki çok tipliydide ne oldu. Öncelik kişilik karakter olmalı. Bazı insanlar gerçekten çocuklarını dibe çekiyorlar. Önceliğin kendi hislerin. Artık daha tecrübelisin. Sonuçta ilkinde umduğunu bulamadın. Şimdi kendin karar vereceksin 2. de ne olmazsa olmaz.
Merhamet .

Biz ikimiz iyi anlaşıyoruz , insanlar böyle diyince ben biraz üzüldüm
Ben anlıyorum sizi insan ister istemez etkilenebiliyor çünkü aranızda aşk yok henüz
Benim ilk aşkım çevrem tarafından çirkin bulunurdu (şu anda bana da inanılmaz çirkin geliyor :KK70:) ve bunu bana söylerlerdi ama o kadar takmazdım ki. Gözüm kimseyi görmeyecek kadar bir sevgi vardı arada. Ki karakteri kötüydü beni de sevmiyordu.
Başka beni gerçekten çok seven birine şans tanıyayım dedim, onu da beğenmediler ve direkt soğudum. Çünkü arada aşk yok.
İnsan asgari düzeyde beğenmeli bence karşısındakini.
Eşimi şu anda mesela çok beğeniyorum çünkü çok seviyorum. Ama en başta da belli bir beğenme düzeyi vardı hiç beğenmediğim bir tip değildi. Kimse de bu adam çirkin dememişti. Sevdikçe de iyice gözümde güzelleşti.
Bu adam sizin asgari beğenme ölçütünüze uyuyor mu? Eğer uyuyorsa ve karakteri iyiyse zamanla gözünüze daha iyi görünecektir
Ama size de biraz çirkin görünüyorsa sırf eski eşiniz yakışıklıydı ama kötüydü diye bu iyidir diyerek beğenmediğiniz bir adamla birlikte olmayın

Bir türkçe ögretmeninin"bariz belli" demesi...........

sen çekici bulmuyorsan konu kapanmalı bence
ben bugüne kadar çekici bulmadığım insanlarla da en azından bi kerecik olsun buluşmuşumdur
aslaa bir daha tekrar buluşmadım
çünkü çekici bulmanın ne kadar önemli olduğunu zaman içinde öğrendim
hatta yakın zamanda internetten tanıştığım biriyle buluştum. kesinlikle çekici bulmadım
belki karakteri iyidir diye buluştum ama yok anam olmuyor
bi daha asla tipini fotoğraflarını açıp açıp bakacak seviyede beğenmediğim biriyle sırf karakteri düzgün enerjisi aldım diye buluşmayacağım
zaman kaybı

Ayrılma bahanesi bana geçmedi.

Boşanmış bir adamla görüşeceksen çok dikkatli olmalısın.

Bu ülkede kadınlar kocalarına kendilerini kelepçeliyorlar ayrılmak istemiyorlar toplum aile baskısından.

Önce sen bunu iyice bir araştır yapabiliyorsan eski eşe bi şekilde birini ulaştır sordurt.

Sen bile ne kadar zor şartlarda boşandın.

Altınlarını almak istediler kartını almak istediler vs vs.

Erkekler değişmiyorlar kadına göre çünkü.

Tipinden önce bunları bi masaya yatır.

Tip dediğin nedir ki erkeler saçını ektiriyor dişlerini yaptırıyor burnunu yaptırıyor cillop gibi oluyorlar zaten çirkinlerse bile.

Öncelikle kendini toparlamana ve önüne bakmana çok sevindim.

Konuya gelince kimin ne söylediğinden ziyade sen ne hissediyorsun bu adama karşı ?
Başkalarından gelen olumsuz yorumlar aklını karıştırmış belki ki.
Aranızda cinsel çekim var mı?
Adamı sen beğeniyor musun?
Cinsellik için bişey diyemiyorum şimdi ama beğeniyorum ya yine eli yüzü düzgün , eğitimi ahlakı kültürü de güzel , ailesini de gördüm kafama yatıyor zaten sadece insanların yorumları beni üzdü konu bu aslıdna

Ben anlıyorum sizi insan ister istemez etkilenebiliyor çünkü aranızda aşk yok henüz
Benim ilk aşkım çevrem tarafından çirkin bulunurdu (şu anda bana da inanılmaz çirkin geliyor :KK70:) ve bunu bana söylerlerdi ama o kadar takmazdım ki. Gözüm kimseyi görmeyecek kadar bir sevgi vardı arada. Ki karakteri kötüydü beni de sevmiyordu.
Başka beni gerçekten çok seven birine şans tanıyayım dedim, onu da beğenmediler ve direkt soğudum. Çünkü arada aşk yok.
İnsan asgari düzeyde beğenmeli bence karşısındakini.
Eşimi şu anda mesela çok beğeniyorum çünkü çok seviyorum. Ama en başta da belli bir beğenme düzeyi vardı hiç beğenmediğim bir tip değildi. Kimse de bu adam çirkin dememişti. Sevdikçe de iyice gözümde güzelleşti.
Bu adam sizin asgari beğenme ölçütünüze uyuyor mu? Eğer uyuyorsa ve karakteri iyiyse zamanla gözünüze daha iyi görünecektir
Ama size de biraz çirkin görünüyorsa sırf eski eşiniz yakışıklıydı ama kötüydü diye bu iyidir diyerek beğenmediğiniz bir adamla birlikte olmayın
Aslında ben sadece birilerinden bu yorumu duyunca tuhaf oldum üzüldüm hani bana deselerdi iyi yaaa gayet normal gibi bişey deselerdi belki hiç kafama takılmazdı . Biraz elimde olmadan etkileniyorum ben

Neden boşandığının sorgulanma sebebi şu; kadınlar olarak kolay kolay boşanma yolunu seçmiyoruz -genellikle-. Ancak çok sorunlu bir durum varsa boşanma düşünülüyor. Acaba gizlediği bir durum mu var da boşandı, size de aynısını yaşatır mı? Diye bir sorgulama yapmış arkadaşlar.

Kiloymuş, yakışıklılıkmış ergenken daha önemliydi sanki, kendimde bu durumu fark ediyorum. Hangi erkek güven veriyor, çocuğuna iyi baba olur bunları daha çok önemsemeye başladım 30larımda. Hatta parka çocuğunu getiren baba görünce içim ısınıyor (elalemin kocasına bakmıyorum elbette, sadece ne güzel eşine yardımcı vs gibi düşünceler geçiyor, eşim 0 destek hatta arada köstek😁). Ama şu da var, içinizin de alması lazım adamı. Öpmek sevmek içinizden gelmiyorsa iyi diye de devam etmeye gerek yok, olmaz yani. Zorunluluk da yok bunu çekmeye.

Yüzü güzel olacağına huyu güzel olsun. Bu benim görüşüm. (Kadın erkek fark etmiyor ) Siz böyle yorumlara takildiginiza göre sizin icin daha kıymetli birbirinizin vaktini almayın, beyefendiyi de oyalayip umutlandirmayin. Çünkü evlenince de bu yorumlar gelecek ve siz yine acaba diyeceksiniz.

Cinsellik için bişey diyemiyorum şimdi ama beğeniyorum ya yine eli yüzü düzgün , eğitimi ahlakı kültürü de güzel , ailesini de gördüm kafama yatıyor zaten sadece insanların yorumları beni üzdü konu bu aslıdna

Bu fikrim kimilerine yanlis gelebilir ama bence en cokda ikinci evliliklerde cinsellik cok önemli. Hic yasamadan löp diye evlenmek cok yanlis. Hatta bana göre ikinci evlilik yapmadan en azindan bir kac sene ayni evde yasamali insan

X