İfade etmekte zorlandığım duygularım, fikirlerinize ihtiyacım var..

Merhaba, kısaca kendimden bahsedip konuyu anlatmak istiyorum. Sizlerin fikirleri benim için önemli hanımlar.
Ben kısa bir evlilik yapmıştım sonra anlaşmalı olarak boşandıktan bu süreç çok üzücüydü ama geçti gitti diyelim artık konuşmaya gerek duymuyorum. Ben 30 yaşına yaklaştım Türkçe öğretmeniyim. Tabii ki yeniden evlenip aile kurmak istiyorum. Bir arkadaşım sayesinde biriyle tanıştık birkaç ay önce. O da eşinden ayrılmış tıpkı benim gibi birkaç ay evli kalıp bitirmiş ikimizin de çocuğu yok. Memleketimiz aynı bu arada evlerimiz iki mahalle yakın. Benim size sormak istediğim şey şu. Ben bu kişiden kime bahsedip göstersem hep dediler ki sanki sana münasip değil gibi dediler bunu fiziksel görünüş olarak kastediyorlar. Lütfen yanlış anlamayın ben tabii ki biliyorum bu tarz şeyleri konuşmak doğru değil. Ama sadece kafamı kurcalıyor evlilik ciddi bi konu. İlerde acaba sorun olur mu diye elimde olmadan kafama takılıyor. Annem ve anneannem senin yanına çok uygun biri değil dediler. Sanırım önceki eşimle kıyas ediyorlar ister istemez eski eşim gösterişliydi biraz. Şimdiki kişi çok iyi kalpli nazik gerçekten iyi biri. Başından da iş geçtiği için belki de daha dikkatli davranıyor bariz belli. Ama işte diyorum acaba gerçekten birbirimize görünüş olarak denk değil miyiz insanlar böyle mi düşünüyor içlerinden geçiriyor diye. Benim düşüncemi sorarsanız yani evet eski eşime göre daha normal sıradan tipte biri. Beni sorarsanız ben de yine eli yüzü düzgün hanım hanımcık görüntüde biriyim insanlar beni sevimli bulur. Sizce ben ne yapmalıyım hanımlar. Kafamı kurcalıyor üzülüyorum…
Eski eşiniz ile kıyas ediyor olmanız malesef eski eşinizi unutmadığınızi gösteriyor
Bencede hiç bu yola girmeyin karşıdaki insana yazık olur

Merhaba, kısaca kendimden bahsedip konuyu anlatmak istiyorum. Sizlerin fikirleri benim için önemli hanımlar.
Ben kısa bir evlilik yapmıştım sonra anlaşmalı olarak boşandıktan bu süreç çok üzücüydü ama geçti gitti diyelim artık konuşmaya gerek duymuyorum. Ben 30 yaşına yaklaştım Türkçe öğretmeniyim. Tabii ki yeniden evlenip aile kurmak istiyorum. Bir arkadaşım sayesinde biriyle tanıştık birkaç ay önce. O da eşinden ayrılmış tıpkı benim gibi birkaç ay evli kalıp bitirmiş ikimizin de çocuğu yok. Memleketimiz aynı bu arada evlerimiz iki mahalle yakın. Benim size sormak istediğim şey şu. Ben bu kişiden kime bahsedip göstersem hep dediler ki sanki sana münasip değil gibi dediler bunu fiziksel görünüş olarak kastediyorlar. Lütfen yanlış anlamayın ben tabii ki biliyorum bu tarz şeyleri konuşmak doğru değil. Ama sadece kafamı kurcalıyor evlilik ciddi bi konu. İlerde acaba sorun olur mu diye elimde olmadan kafama takılıyor. Annem ve anneannem senin yanına çok uygun biri değil dediler. Sanırım önceki eşimle kıyas ediyorlar ister istemez eski eşim gösterişliydi biraz. Şimdiki kişi çok iyi kalpli nazik gerçekten iyi biri. Başından da iş geçtiği için belki de daha dikkatli davranıyor bariz belli. Ama işte diyorum acaba gerçekten birbirimize görünüş olarak denk değil miyiz insanlar böyle mi düşünüyor içlerinden geçiriyor diye. Benim düşüncemi sorarsanız yani evet eski eşime göre daha normal sıradan tipte biri. Beni sorarsanız ben de yine eli yüzü düzgün hanım hanımcık görüntüde biriyim insanlar beni sevimli bulur. Sizce ben ne yapmalıyım hanımlar. Kafamı kurcalıyor üzülüyorum…
Ben görüntüye önem veririm tamam kalbi güzel de sevişirken kalbini öpmicem bu adamla kendini sex yaparken hayal et arzun var mı beğeniyor musun vücudu nasıl elleri nasıl önemli yani bunlar bence

Ben görüntüye önem veririm tamam kalbi güzel de sevişirken kalbini öpmicem bu adamla kendini sex yaparken hayal et arzun var mı beğeniyor musun vücudu nasıl elleri nasıl önemli yani bunlar bence
Bir insan birini beğenirse arada uyum olursa fiziksel görüntü 2. 3.siraya kadsr düşüyor
Konu sahibi anne anneanne vs nin onayı ile yola çıkacaksa bence bu yola girmemesi daha iyi birde adamı eski eşle kıyas etmesi vs
Misal adam konu sahibini eski eşiyle fiziksel görüntü olarak kıyas etse etrafındakilere yakışıyor mu yanıma dese ne kadar doğru olur?
Bence konu sahibi adamı beğenmiyor bütün mesele bu adamın iyi olması vs bir önem arz etmiyor bence

Dünya güzeli, dünya yakisiklisiyle evli de olsanız, evinize girip o kapıyı kapattıktan sonra eşinizin huyuyla ahlakıyla baş başa kaliyorsunuz.
En kıymet verilen kişiler en güzel/yakışıklı kişiler mi çevrenize bir bakın.
Eski eşinizle boşanma nedeniniz her neyse, yakışıklılığı bunu tolere edememiş demekki.

Huyu suyu içinize siniyorsa eğer, görselliği çok afaki bir durum yoksa onemsemeyin bence.

Dünya güzeli, dünya yakisiklisiyle evli de olsanız, evinize girip o kapıyı kapattıktan sonra eşinizin huyuyla ahlakıyla baş başa kaliyorsunuz.
En kıymet verilen kişiler en güzel/yakışıklı kişiler mi çevrenize bir bakın.
Eski eşinizle boşanma nedeniniz her neyse, yakışıklılığı bunu tolere edememiş demekki.

Huyu suyu içinize siniyorsa eğer, görselliği çok afaki bir durum yoksa onemsemeyin bence.
Aynen öyle kapılar kapanıp herkes köşesine çekilince siz kalıyorsunuz ortada

Sırf iyi biri diye biriyle evlenilmez bir çekim olması lazım. Ayrıca Dış görünüşte her şey değildir öyle olsa idi önceki evliliğiniz devam ediyor olurdu. Milletin ne dediğin önemsemeyin siz o adamı istiyormusunuz yanınıza hayatınıza yakıştırıyormusunuz önemli olan o.

Peki siz gösterişli yanınıza yakışan eşinizden niye ayrıldınız
Bakın burda malesef zorbaca bir yorum yazıyorsunuz. Ben eski eşimi güzellemedim ki olanı söyledim yani bakınca anlaşılabilen bişeydi bu gözüm onda gibi bir anlamı siz çıkarıyorsunuz. Eski eşimle neden ayrıldığının bu konuyla bir alakası mı var?

Bu ikinci evliliğiniz olacağı için herkes rahatlıkla yorum yapıyor.
İlkinde hata yaptınız, şimdi bir el atsınlar fikir versinler de yine hata yapmayın(!)
O yüzdendir ağzı olanın yorumlaması............

Dış görünüş elbette önemlidir,çekici gelmesi lazım, vasat bir tip olsa bile insana çok güzel görünür bu tamamen hislerle o çekimle alakalı.
Bu yüzden herkesin fikri alınmaz.
Siz beğeniyor musunuz o önemli?
Eski eş gösterişliymiş, demekki keramet sadece gösterişte değil bunu tecrübe etmişsiniz.
Elbette önemli olan iç güzellik diyip çekim duymadığınız adama evet demeyin.
Ölçün tartın, eşinden neden ayrılmış, kimdir nedir, nasıldır tanıyın. Hisler de varsa o yola o zaman çıkın.

Bakın burda malesef zorbaca bir yorum yazıyorsunuz. Ben eski eşimi güzellemedim ki olanı söyledim yani bakınca anlaşılabilen bişeydi bu gözüm onda gibi bir anlamı siz çıkarıyorsunuz. Eski eşimle neden ayrıldığının bu konuyla bir alakası mı var?
Özür dilerim kırdımsa ama öyle hissettirdi yazdıklarınız

Dış görünüşün önemli olmadığını eski eşinizden anlamanız gerekiyordu. Gösterişli olmasının evliliğe bir katkısı olmamış ki boşanmışsınız. Şimdi görüştüğünüz insanın karakteri iyiyse ve size değer veriyorsa ve tabi ki kişisel bakımına özen gösteriyorsa (diş fırçalamak deodorant kullanmak gibi basit şeylerden bahsediyorum) bence bir sıkıntı yok. Dış görünüş dediğiniz şey bir nebze özenle daha iyi hale gelebilir ama insanın kalbi kötüyse bunun bir çözümü yok malesef. Yine de karar sizin.

Başkalarının dediklerine takıldığınıza göre siz bir şey hissetmiyorsunuz demektir. Hiç oyalamayın adamı. Bu arada ben fiziğe takılmam diyenlerden değilim. Fiziği de karakteri de 4*4 lük olmasa bile makul seviyede olmalı bence. Yani sırf iyi diye fiziğini beğenmediğim biriyle olamazdım.

Bir söz vardır : 'yüzü güzele kırk gün doyarsın; gönlü güzele kırk yıl doymazsın.' aklına yatıyorsa,kişilik olarak bana uygun falan diye düşünüyoran... kısacası kanını kaynatıyorsa güzellik çokta önemli değil. hele başkalarının dış görünüş hakkın da ne dediği hiç önemli değil! eğer sen beğendiysen.

Böyle bir durumda (ilk evliliğinden yıpranmış bir evladı olan) ailen önceliği tip olmamalıydı. İlki çok tipliydide ne oldu. Öncelik kişilik karakter olmalı. Bazı insanlar gerçekten çocuklarını dibe çekiyorlar. Önceliğin kendi hislerin. Artık daha tecrübelisin. Sonuçta ilkinde umduğunu bulamadın. Şimdi kendin karar vereceksin 2. de ne olmazsa olmaz.

X