Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu heykellerin neden cinsel organlarının küçük olduğunu biliyor musun? Bir belgeselde denk gelmiştim. Ayıpmış normal boyutta heykelini yapmak ahahajaj
Aklıma bizim Osmanlı padişahları geldi. Hepsinin de burnu maşallah Boğaziçi köprüsünden hallice. Onlarda da utanma var mıymış acaba bu küçülmüş halleri mi ki?

BEŞİKLİ MAĞARA ( HATAY)

Hatay'ın Samandağ İlçesi Çevlik Örenyeri yakınında bulunan tünel İ.Ö.1’nci yüzyılda yapılmıştır. Dağlardan inerek yaşamı tehdit eden sel ve taşkınlardan korunmak amacıyla Roma İmparatoru Vespasian şehrin etrafını dolanacak, böylece akıntıların yönünü değiştirecek bir tünelin yapımını emretmiştir. İnşaat İ.S.69 yılında başlamış, İ.S.81 yılında halefi ve oğlu Titus tarafından bitirilmiştir.

Tünel inşasında Roma lejyonları ve köleler çalışmıştır. Tümüyle dağ içine oyulan tünel bin 380 metre uzunluğunda, 7 metre yüksekliğinde ve 6 metre genişliğindedir. Tünelin deniz tarafındaki girişine göre sağ tarafta 100 metre kadar uzaklıkta bulunan Beşikli Mağara, kaya mezarlarının en geniş ve en ünlülerinden olup, içerisinde bölümler halinde on iki mezar vardır. Mezarlar birbirlerinden duvarlar ile ayrılmıştır. Bu taş mezarlar, taş sütunlar ve kemerlerin birbirine bağladığı bölümler halinde olup, yukarıdan aşağıya yine taş merdivenlerle inilmektedir. Kayaların oyulması ile meydana getirilen, yer yer kapıların açıldığı bölümlerdeki sütunlar, sütun başlıkları, kademeler ve üst örtüyü kısmen süsleyen motifler orijinallerine uygun biçimde yapılmıştır.

Samandağ İlçesine 5 kilometre uzaklıkta olan Titus Tüneli'ne Samandağ'dan hareket eden servislerle gidilebilir. Özel araçla gidenler yön tabelalarını takip ederek ulaşabilir.

Yeni bir haftadan herkese günaydınlar

Kimler neler okuyor bir bakalım

Jawlensky
kk birinci noteri
Life light
Eleadora
Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge
Bonus
Kukrim
@Ysf42
Oriana
Natsume
Limonsuzzcay
nemesis
dayler dayler
Keira-
mimesis
sudem34
Nikinik
Alp_BuRc
X xnobodyx
A Arrietty_
Aspasiaa
Black Light
Mrsay
L LADY VEGA
HAbibte
fesang
Boncobo
Disipline Girmis BirKadin
Homer Simpson
Gelincik78
berresuu
yet07
A Atalanteda
mmelisaa
M Mavi Menekse
CipisS
Etkili Eleman
bir civciv annesi
Orangegreysky
La Vie
Ciela

Günaydınnn
Karamazov Kardeşler ile devam ediyorum

250 liraya 19 kitap aldım geçen ay.

Çocuk kitaplarıda çok pahalı sinir ettiler beni nettede pahalı

Neyse ki 2021 yılında baya bir kitap alışverişi yaptım. Bu yıl indirim varsa alıyorum sadece.
Amazon'dan baktın mı? Orası daha uygun oluyor çocuk kitaplarında.

Neyse ki 2021 yılında baya bir kitap alışverişi yaptım. Bu yıl indirim varsa alıyorum sadece.
Amazon'dan baktın mı? Orası daha uygun oluyor çocuk kitaplarında.

Bak geçende dedin orayı unuttum ben. Aldım bişeyler daha da almam zaten önümde okul var öğretmenler ne isterse artık

Gunaydin mutlu bol okumali bir hafta olsun insallah
Karamazov kardesleri okuyorum 372. Sayfadayim
Uygulamadan da alisan kapaklikaya nin bi kitabini okuyorum ama ona ara verdim simdilik,karamazov u bitirmem lazim oncelikle.

Günaydın
Başak sayan nigahtar başladım

Günaydınlar tolstoydan atesi kivilcimken sondurmeli adli oykulerini okuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…