Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dan Brown Cehennem okuyorum
Sıcaklar dışında iyiyiz şükür, gündüz pestilimiz çıkıyor 🤯
Keyifli okumalar. Dan Brown'un kalemini merak ediyorum, instagramda biri italya'ya gitmişti, öncesinde Melekler ve Şeytanlar kitabını okumuş, baya yardımı oldu kitabın demişti.

Nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama burası da aşırı sıcak, anlıyorum. Hele şu 2 3 gün, gündüz 43 akşam 37 derece 😒

Keyifli okumalar. Dan Brown'un kalemini merak ediyorum, instagramda biri italya'ya gitmişti, öncesinde Melekler ve Şeytanlar kitabını okumuş, baya yardımı oldu kitabın demişti.

Nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama burası da aşırı sıcak, anlıyorum. Hele şu 2 3 gün, gündüz 43 akşam 37 derece 😒
43 mü tövbesi:KK53: İstanbul’dayım ben. Ama oranın havası kurudur. Burda nemden boğuluyoruz
Nem çok nem :KK53:

Bu heykellerin neden cinsel organlarının küçük olduğunu biliyor musun? Bir belgeselde denk gelmiştim. Ayıpmış normal boyutta heykelini yapmak ahahajaj
Evet okumuştum bir yerde ama tam hatırlamıyorum. Bir diyalog üzerinden anlatmışlardı ama hiç beynimde yok şuan, çok zorladım çıkmadı :KK53:

İzlememiş olmak daha iyi bence kitap için ben okurken kafamda diziyle bağdaştırmalar oldu arada :KK53:
Ben diziyi izlerken ondan alıntı olduğunu bilmiyordum 🙈

Özgü Namal'ın merhamet diye bir dizisi vardı mesela. Dizi çıkmadan ben kitabını okumuştum. Kitabı bitirdim dizi başladı. Karakterler baya iyiydi diziye göre ama gidişat ve sonu aynı değildi tabiki.
Bu arada o dizinin kitabının yazarı Fatih Altaylı nın eşi Hande Altaylı. Kitabın adı da Kahperengi

Ben diziyi izlerken ondan alıntı olduğunu bilmiyordum 🙈

Özgü Namal'ın merhamet diye bir dizisi vardı mesela. Dizi çıkmadan ben kitabını okumuştum. Kitabı bitirdim dizi başladı. Karakterler baya iyiydi diziye göre ama gidişat ve sonu aynı değildi tabiki.

Bu arada o dizinin kitabının yazarı Fatih Altaylı nın eşi Hande Altaylı. Kitabın adı da Kahperengi
Aa kırk yıl düşünsem aklıma gelmez o dizinin kitap uyarlaması olduğu.
Ezeli de bir kitaptan uyarlama olduğunu duymuştum ama kont olduğunu bilmiyordum
Ben kitabı bir gün otobüste biri okurken onun surat ifadesinden kazıdım aklıma
O kadar dikkatli ve dalmış okuyordu ki
Dedim ne okuyor bu :KK53:
Bir de şeyden V for vendettada geçiyordu, dedim ben bunu okumalıyım 🥳

Ömer iyi çocuktu ama bir kusuru vardı
🤣
İzledin mi Ezel dizsini
İzlemedim ama kitaptan uyarlama olduğunu duymuştum
İzlememiş olmak daha iyi bence kitap için ben okurken kafamda diziyle bağdaştırmalar oldu arada :KK53:
Evet görselden bağımsız dusunemiyor insan bazen. Mesela benim için Çalıkuşu Feride, Aydan Şener. Onun dışında bir Feride düşünemiyorum
Bu heykellerin neden cinsel organlarının küçük olduğunu biliyor musun? Bir belgeselde denk gelmiştim. Ayıpmış normal boyutta heykelini yapmak ahahajaj
Sonuçta bir ayıp kavramı varmış en azından 😀

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X