Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu ay ben reading slump denen döneme girdim. Okuyamıyorum.
Böyle bir terim mi varmış mutlu oldum şu an, aylardır reading slumptaymışım İşim için birkaç kitap okumak istedim ama ilgimi çekmedi, çekmedikçe zorladım zorladıkça içim kıyıldı tüm kitaplara ilgimi kaybettim, üzdü şu an.

Evet varmış ben de yeni öğrendim. Normalde kitap okuma alışkanlığı olan insanların okuyamama dönemine girmesi. Kitabı açamazsım, açsan da 10 - 20 sayfa okuyup bırakırsın, okuduğundan da bir şey anlamazsın. İnsan kendini kötü hissediyor gerçekten. Bu dönemden çıkmak için daha kolay okunan kitaplar okumayı öneriyorlar. Kitap alışverişi yapmak da işe yarıyormuş. Her şeyde olduğu gibi stres de bir etken. Stres yaratan durumdan uzaklaşmak da gerekiyor.

Elimde yarısına kadar okuduğum kitap var ona devam etmeye çalışıyorum ama Dostoyevski'nin dili bu slump döneminde pek çekilmiyor. Onun da nedenini buldum sayenizde demek ki. Daha kolay okunabilecek, beni tekrar okutmaya başlayacak bi kitap bakayım o zaman valla kurtarılmış gibi hissediyorum şu an :)

Geçen hafta okudum çok güzel
Ben de gece başladım kitabı korsandan da almamıştım neden böyle diye düşündüm meğer aynı anda iki farklı kişinin günlüğüymüş farklı bir okuma gerektiriyormuş. Anlatımını çok beğendim.
Ayfer Tunç okurları artıyor
İlk kitabım kendisinden devamı da gelecek şüphesiz
7 aydır işte böyleyim

Aa çok sevindim umarım hızlıca atlatırız bu dönemi

Birkaç aydır ben de böyleyim. Sınavdan dolayı başladı. Sınav yaklaşınca okumaya zaman olmuyor. Zaman bulunca da okurken kafanda hep bir şeyler olduğundan okuduğunu anlamıyorsun. Sonra üstüme yapıştı.

Ne sınavına hazırlanıyorsunuz?
Kafamı dağıtmak için -okuduğumu da anlayamıyorum ya- başka şeylere yöneldim ben. Gittikçe uzaklaştım, örgü, müzik, kafa yormayacak dizi programlar derken burdayım

Hanımlar bu topikte okumuyorum - okuyamıyorum gibi negatif söylemler duymak istemiyorum. Bu hepimizi olumsuz etkiliyor. Bu konu hakkında daha önce de uyarı yapmıştım. Lütfen bu konuya hassasiyet ile yaklaşalım. Kişi bazlı değildir genel olarak yazılmıştır bu yazı. Kimse bu yazıyı kişiselleştirip alınganlık yapmasın

tünaydın evimin içinde güneşlenirken, evet evimin içinde, okuyorum . havalar böyle giderse norveçte balıkçı olacağım

Ben de kitabımı yarım bıraktım çünkü okuyamıyordum, Cimri kitabını aldım elime akıcı ve eğlenceli olduğu için hemen okuma hızıma kavuştum

Ben de kitabımı yarım bıraktım çünkü okuyamıyordum, Cimri kitabını aldım elime akıcı ve eğlenceli olduğu için hemen okuma hızıma kavuştum
Ağustos okuma kitabını alacağım, bunu da alırım beğendiyseniz Moliere hiç okumadım bu zamana kadar hiç bilmiyorum dilini ama eğlenceliyse severim.

Bazı kitapları okumak için doğru zaman olmayabilir. O zaman zorlamayıp daha akıcı kitaplar okumak iyi geliyor ve pozitif yönde etkiliyor beni. Kitap değiştirerek çok doğru bir karar vermişsin bence

Bazı kitapları okumak için doğru zaman olmayabilir. O zaman zorlamayıp daha akıcı kitaplar okumak iyi geliyor ve pozitif yönde etkiliyor beni. Kitap değiştirerek çok doğru bir karar vermişsin bence
Budala'nın da konusunu, akışını seviyorum ama dediğiniz gibi bazen doğru zaman olmuyor. Geri döneceğim kendimi toparlayınca

Budala'nın da konusunu, akışını seviyorum ama dediğiniz gibi bazen doğru zaman olmuyor. Geri döneceğim kendimi toparlayınca
Klasiklerden okumadıysanız Dorian grayın portresi, siyah inci ve Frankenstein tavsiye ederim

Budala'yı okumak için sonbaharı bekliyorum

Klasiklerden okumadıysanız Dorian grayın portresi, siyah inci ve Frankenstein tavsiye ederim

Budala'yı okumak için sonbaharı bekliyorum
Frankenstein'ı okudum ama diğer ikisini okumadım, Dorian Gray'ın Portresi sepetimde ama bi türlü almak nasip olmadı. Bunları da listeme ekledim çok teşekkürler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…