Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Madonnayı beğenmeyen bir benim heralde :olamaz:
Ben adını çok duyduğum için merak edip almıştım, kitap güzel kesinlikle, ama fazla beklenti içinde olup okuyunca beklentini karşılamıyor 🤭 beklenti içinde olmadan okunursa daha güzel gelir bence.

Bu etkinlige katilmak belki muthis olurdu ama ben sindire sindire tadini cikara cikara okumayi sevenlerdenim. Sayfa sayisina bagli kalinca o hazzi alacagimi dusunmuyorum. Gun oluyor bir sayfadan o kadar etkileniuorum ki diger sayfaya gecmeyip icimde ozumsuyorum. Altini cizerek, yanina bazen notlar alarak okuyanlardanim. Katilmak isterdim ama hedef belirtmek benim icin zor olur. Yine de bu sayfayi takip etmek isterim izniniz olursa.

Bu arada şu an Kemal Tahir- Esir Sehrin Insanlari' ni okuyorum.

Bu etkinlige katilmak belki muthis olurdu ama ben sindire sindire tadini cikara cikara okumayi sevenlerdenim. Sayfa sayisina bagli kalinca o hazzi alacagimi dusunmuyorum. Gun oluyor bir sayfadan o kadar etkileniuorum ki diger sayfaya gecmeyip icimde ozumsuyorum. Altini cizerek, yanina bazen notlar alarak okuyanlardanim. Katilmak isterdim ama hedef belirtmek benim icin zor olur. Yine de bu sayfayi takip etmek isterim izniniz olursa.
Hoş geldiniz 🌸 önemli olan okumak zaten, sayfa sayısı önemli değil 😊 ne güzel yapıyorsunuz maşallah 🥰

Aski Memnu kitabini kitap oku uygulamasindan okuyayim dedim ancak dili cok agir geldi. Anlayamiyorum. Eski turkce var cok fazla. Gunumuz diline uyarlanmisi vardir degil mi bu kitabin?
1654631146221.png

Günümüz Türkçesiyle 😊

Bende sonuncusunu okumadım sadece ya kitaplığımda bekliyor zevkle okuyacağım 💜

Kesinlikle katılıyorum. Zaten Livaneli'nin her röportajında, yazısında, romanında düşüncelerini aktarma şekli çok açık. Kendini ve düşüncelerini topluma çok güzel tanıttı, fazlasına ihtiyaç duymuyor. Öte yandan Sabahattin Ali daha kapalı kutu gibi geliyor bana, onu anlamak daha zor gibi.
Kesinlikle katılıyorum sana. Sabahattin Ali'yi çok seviyorum ama dediğin gibi kapalı kutu. Çünkü yazılarının felsefik bir yanı var onu çözümlemek gerekiyor. Düz okuyan da vardir mutlaka. Ama mesela 'Icimizdeki Şeytan ' okunurken feksefi analizi yapılıp özümseyerek okunması gereken bir kitap

Bu arada şu an Kemal Tahir- Esir Sehrin Insanlari' ni okuyorum.
Kitap topiğimizde bu bahsettiğiniz durum yaşanmıyor. Birincilik yarışı da yapmıyoruz. Buradaki arkadaşlarım çok iyi okurlar. Bu mesajınız beni şaşırttı ve arkadaşlarım adına da üzdü.

Aski Memnu kitabini kitap oku uygulamasindan okuyayim dedim ancak dili cok agir geldi. Anlayamiyorum. Eski turkce var cok fazla. Gunumuz diline uyarlanmisi vardir degil mi bu kitabin?
Yeni Türkçesiyle çevirisi var onlara bak istersen canım

Kesinlikle katılıyorum sana. Sabahattin Ali'yi çok seviyorum ama dediğin gibi kapalı kutu. Çünkü yazılarının felsefik bir yanı var onu çözümlemek gerekiyor. Düz okuyan da vardir mutlaka. Ama mesela 'Icimizdeki Şeytan ' okunurken feksefi analizi yapılıp özümseyerek okunması gereken bir kitap
Kesinlikle. Bence Sabahattin Ali'nin bütün meselesi, anlatmak istedikleri bu kitapta.
Ama niyeyse biz Kürk mantolu Madonna yi arşa çıkarmışız.

Kesinlikle. Bence Sabahattin Ali'nin bütün meselesi, anlatmak istedikleri bu kitapta.
Ama niyeyse biz Kürk mantolu Madonna yi arşa çıkarmışız.
Beklentiyi yükselttikleri için kitap kişiden kişiye beklentiyi karşılamıyor. Ben okuduğumda yeni popüler oluyordu. 200 küsür sayfayı yavaş yavaş okumuştum ve gerçekten çok beğenmiştim. Çünkü beklentisiz ve o yorumlardan uzakta okudum

Kitap topiğimizde bu bahsettiğiniz durum yaşanmıyor. Birincilik yarışı da yapmıyoruz. Buradaki arkadaşlarım çok iyi okurlar. Bu mesajınız beni şaşırttı ve arkadaşlarım adına da üzdü.
Tabi ki sana katılıyorum, burada birbirimize çok şey kattığımıza inanıyorum. Yazarlar, kitaplar, görüşler.. Burada yaptığım sohbetleri kendi hayatımda çok az insanla ya yapabiliyorum, ya hiç yapamıyorum. Ki kitap okuyan insanlarla kitaplar üzerine konuşmak benim için paha biçilemez 💜

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X