Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Pandama Retreat & Winery

St. George's Cathedral

Kaieteur Falls

Essequibo River

GUYANA

Amerika’nın en küçük ülkelerinden biridir. Ülkenin %80’i ormanlardan oluşmaktadır ve en hasar görmemiş yağmur ormanlarına sahiplerdir.

Turistlerin tercih ettiği etkinliklerin başında doğa yürüyüşleri ve tekne gezintileri gelmektedir.
Ülkenin başkenti, aynı zamanda en gelişmiş şehri olan Georgetown’dur. Her yıl oldukça çok turist bu şehri ziyaret etmektedir.
Resmi dil İngilizcedir. Bunun yanı sıra ülkede birçok yerel dil ve lehçe de konuşulmaktadır.
Para birimi olarak Guyana dolarını kullanmaktadırlar.
Yerel saat Türkiye saatine göre 6 saat daha geridir.
Guyana vize isteyen ülkeler arasındadır, gitmeden önce vize başvurunuzu yapmış ve Guyana’ya vize almış olmanız gerekmektedir.
Güney Amerika’da yer alır. Doğusunda Venezuela ve Surinam, güneyinde Brezilya ile komşudur. Karayip Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır.
En Çok Ziyaret Alan Şehirleri
Georgetown, Bartica, New Amsterdam, Linden
Tropikal iklim hüküm sürmektedir. Ülke genelde sıcak ve nemlidir. Kıyılar bol yağış alır. Mayıs-Ağustos ve Kasım-Ocak arası en yağışlı dönemlerdir.
Ülkeye seyahat etmek için en uygun dönem Şubat-Nisan ve Eylül-Ekim arasıdır.
Hint ve Çin mutfağının etkileri görülmektedir. Bunun dışında Güney Amerika’ya özgü yemekler de tadabilirsiniz.

Günaydınlar Ferfecir sakinleri

Jawlensky
kk birinci noteri
Life light
Eleadora
Levaiz
Mehfam
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge
Bonus
WOMAN
Kukrim
JES
K Kitapkontesi
Nosking
Otrera
Oriana
Natsume
D dgdln
Limonsuzzcay
nemesis
dayler dayler
Keira-
elektra
astrojurnal
firdefs
mimesis
ummhnisa
sudem34
Nikinik
Alp_BuRc
X xnobodyx
A Arrietty_
Aspasiaa
Balkiz94
Black Light
Mrsay
L LADY VEGA
ASSOSyal
M Migrenben
HAbibte
fesang
Cordelia
Less-is-More
A Aylakkadin
ssevilll
Brahma90
C Cledyana
Boncobo

Günaydın
Bir sınava hazırlanıyorum. Şu an sadece 1 2 sayfa okuyorum. Fakat tabi ki bu şekilde kitap bitmiyor. Ama olsun. İnşallah ben bu sınavı geçerim.
O zaman kendime tam 1 hafta hiç birşey yapmadan okuma sözüm var

Gunaydinnnn

Mutlu sabahlar

Günaydın canlarım güzel keyifli bir gün diliyorum hepimize

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…