Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tam olarak böyle. İşte o yüzden içeriği ile ilgili hiç bir şey demiyorum.
Çok haklısın. Yeni okumaya başlayıp ağır klasik okuyan insanlara hiç anlam veremiyorum ben mesela.
Ela zaten beğenmedim demiyorum beni doyrumadı ya da bana uymadı diyor.ben bile artık o okurken diyorum bu kitabı sevemez diye

İlk Bekiroğlu kitabım olacak benim de ne zaman başlayalım ?
Elimde yok benim önce almam gerekli, sen de var mı?
Kendine haksızlık ediyorsun şu an

Çok haklısın. Yeni okumaya başlayıp ağır klasik okuyan insanlara hiç anlam veremiyorum ben mesela.
Bence klasik okumak biraz ruh haliyle belki yaşla alakalı olabilir. Ben liseden beri çokça kitap okurum hatta şaşırtıcı olabilir ama lise zamanımda Felsefe klasikleri okur anlar yorumlardım. Felsefe kulübüne gidiyordum o yüzden. Şimdi asla okuyamam mesela. Eskiden onları nasıl okurdum hiç bilmiyorum. Klasik okumazdım ama Halide Edip, Namık Kemal ve şiir kitapları okurdum şuan asla onları da okuyamam. Hayatımın şuanki süreciyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Ya da her yaş grubunun okuma zevki de farklı oluyor

düşüncelerine çok mutlu oldum canım ben yıllarca zorunlu okumalar yüzünden kitap okumaktan soğumustum. C Calcifer sagolsun onunla tekrar başladım:)
ama cidden şu an tam zevki oturmuş kitaplarla ilgili herseyi anlayabilen biri değilim. inşallah devamlı okuyup gelisirim bu konuda.
haksızlık ediyo değil de yerini biliyo diyelim eleam

Sol Ayağım güzeldir ama ikinci için beklentiyi çok yüksek tutma. Uygulamadan okuyacağın için sorun yok satın alacak olsan alma derdim. Özellikle çocuklar için uygun bir kitap değil.
Yok o ben değilim sanırım başkasının fikrinin üstüne yatmış olmayayım. Ben zaten çocuk kitabı çok okuduğum için öyle bir öneride bulunmamışimdir diye düşünüyorum
Evet inceledim
Bende şubat ayında aktif olacak şekilde bi planlama yapacağım.
Umarım aktif olabilirim çok pis gaza geldim
Hoş geldiniz
Kitap zevkleri kitaptan alınan haz herkese göre değişiyor elbette ama "kitap tarzı oturmuş" şeklinde bir ifade ne kadar doğru bilemedim. Her konuda fikir ve zevkler degisebildigi gibi kitap konusunda da değişiyor ve değişmeli de bence. Eskiden okuyup beğendiğimiz bir şeyi sonradan sevmeyebiliriz. İskender Pala'nin kalemini severim ben. Kurgularinin güzel olduğunu düşünüyorum. Dili de akıcı. Bazı yazarların üslubu çok iyidir ne yazsa okunur. Bazı yazarlarda da kurgu iyidir dilin önüne geçer. Ahmet Ümit, İskender Pala gibi yazarlarda kurgu ön planda olduğu için üslup ikinci planda kalıyor bence
Hoş geldin başkan

Benim söylemek istediğim bu değildi.
Örnek benim 21 yaşında kardeşim eskiden beri kitap okur ama az az yani toplasan yılda 3,5 kitap kadar okurdu. Bir kaç aydır sıkı bir okuyucu olmaya başladı, her kitabı okuyor.
Klasik, modern klasik, kişisel gelişim vs. Vs. Ama gelir kitaplığıma bakar kalın klasikleri eline aldığında okumasını engellerim, onun yerine daha ince anlayabileceği bir şey veririm.
Notre Dame, Monte Kristo, Sefiller bunlar bana göre herkesin okuması gerekenler ama bunları kardeşime şu an verdiğim an onu klasiklerden kopartırım hadi diyelim ki okudu bitirdi daha yolun başındayken kitabın verdiği mesajları doğru alacağına inanmıyorum. Onun yerine Bir idam mahkumunun son günü, Ivan ilyiç, Klara gibi kitaplar okutuyorum. Her geldiğinde yeni bir kitap için can atıyor, ve üzerine konuşuyoruz kitapların doğru algiladığından emin oluyorum.
Bana göre işte böyle olmalı, tabi bu benim fikrim.

ben de bundan bahsediyorum. mesela ben insan duyguları üzerine yoğunlaşan kitapları seviyorum. insanlarin düşüncelerini farklı açılardan veren kitaplar seviyorum. tasvir olup olmaması beni etkilemiyor.

ben fantastik kitapları okumayı severim x korku gerilim polisiye sever, kimi kişisel gelişim gibi. Hani artık kitaptan beklentisi, sevdiği kitap türü oturmuş olarak bahsettim yorumumda.

ben kişisel gelişim okumazken okuduğum kişisel gelişim kitabı hakkındaki olumsuz yorumum seven ilgilenen ya da yeni başlayan için olumsuz olur. bunu anlatmaya çalışıyorum.

kimse eleştirmesin demiyorum ama ilgilendiği bi tür değilse o yazarı daha önce okumamışsa da yorumuna biraz dikkat edebilir. burda faal olan kadar arkadan takip eden üye de var.

Lise yıllarında kitap okumaktan başımı kaldıramazdın..Bekarken de öylee..Evlendikten sonra bıraktım sorunlardan karmaşalardan ortama alışmada..Annemi de kaybedince hepten hayattan soğumuştum sonra yurtdışında 7 sene kaldım orda okumaya başladım..Ama sizinle tekrar kendime geldim iyiki gelmişim canlar

Noterime katılıyorum kitap alışkanlığı tarzı oturmuş kişinin seçimi okuması bambaşka oluyor ben hepinizi takip edip görüyorum.

Sefilleri mesela benim şu an okumam bana bişey katmayabilir iki gündür onu düşünüyorum kızlara da danışayım diyorum.
Çünkü uzun süre okuma ve bu tarz kitapları okuma alışkanlığım şu an yok.
Çocuklarla erteliyordum falan annemden sonra iyice algılama zorluğu çektim.

Zaten bunu düzeltmeye uğraşıyorum o yüzden beni şu an bıktırabilir içeriği çok değerli olmasına rağmen sıkabilir.
Belkide sıkmaz çok iyi gelir bilemiyorum ama daha sonra okumak istiyorum inşallah o tuğlamsı şeyleri

Sevgili Lucy,

Bu hikâyeyi senin için yazdım, ama yazmaya başladığımda çocukların kitaplardan daha çabuk yaşlanacağını hesaplamamıştım. Sonuç olarak sen, şu anda peri masalları için çok büyük yaştasın ve bu kitap basılıp ciltlendiğinde daha da büyümüş olacaksın. Fakat bir gün tekrar peri masalları okumaya başlayacak kadar yaşlı olacaksın. O zaman bu kitabı üstlerdeki bir raftan indirip, tozunu alıp, hakkında ne düşündüğünü söylersin bana. Ben muhtemelen seni duymayacak kadar sağır, söylediğin kelimeleri anlamayacak kadar yaşlı, fakat hâlâ seni seven vaftiz baban olacağım.

C.S. Lewis (Narnia Günlükleri)

Tekrar peri masalı okuyacak kadar yaşlıyım sanırım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…