Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim söylemek istediğim bu değildi.
Örnek benim 21 yaşında kardeşim eskiden beri kitap okur ama az az yani toplasan yılda 3,5 kitap kadar okurdu. Bir kaç aydır sıkı bir okuyucu olmaya başladı, her kitabı okuyor.
Klasik, modern klasik, kişisel gelişim vs. Vs. Ama gelir kitaplığıma bakar kalın klasikleri eline aldığında okumasını engellerim, onun yerine daha ince anlayabileceği bir şey veririm.
Notre Dame, Monte Kristo, Sefiller bunlar bana göre herkesin okuması gerekenler ama bunları kardeşime şu an verdiğim an onu klasiklerden kopartırım hadi diyelim ki okudu bitirdi daha yolun başındayken kitabın verdiği mesajları doğru alacağına inanmıyorum. Onun yerine Bir idam mahkumunun son günü, Ivan ilyiç, Klara gibi kitaplar okutuyorum. Her geldiğinde yeni bir kitap için can atıyor, ve üzerine konuşuyoruz kitapların doğru algiladığından emin oluyorum.
Bana göre işte böyle olmalı, tabi bu benim fikrim.
Dediğinizi anladım kesinlikle haklısınız. Benim söylediklerim de buna ek olarak bir fikirdi. Sadece okuma birikimi değil dönem veya yaşla da alakalı olabilir diye. Sanırım paragrafa girişim antitez şeklinde oldu afedersiniz.

Ah ne kadar güzel bir paylaşım. Sipariş ettiğim bazı kitaplar vardı ofiste kalmıştı ama ofisimdekiler ben yokken alıp okumaya başlamış bile. Onlar okumayı hiç sevmezdi ben kitapları getirir bırakır sormadan alın okuyun derim şimdi hepsi kitap kurdu oldu. Bende o kitaplar bana geri gelene kadar buna başlamak istiyorum. Bulabilirsem kitapçılarda yarın gidip alacağım inşallah.

Anne ördeğin adına sesli gülmüşüm

Eklentiler

• 16435327779084611779382324886252.jpg
    16435327779084611779382324886252.jpg
    125,4 KB · Görüntüleme: 25
Dediğinizi anladım kesinlikle haklısınız. Benim söylediklerim de buna ek olarak bir fikirdi. Sadece okuma birikimi değil dönem veya yaşla da alakalı olabilir diye. Sanırım paragrafa girişim antitez şeklinde oldu afedersiniz.
Estağfurullah. Bu da kişisel bir görüş sonuçta, siz de haklısınız. 🌺

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X