Hoşbeş Sayfası

Aslı bugün izinliyse, mutlaka mutfağa girer yine birşeyler yapar. Fotoğrafını da koyarsa süper olur

Muko abla seni annemin teyzesinin kizina cok benzettim.ayni renksiniz.sen armutluluydun di mi ? Aslen ne oluyorsun sen? Hani arnavut var bosnak var gurcu var karadeniz ,laz filan ?

Selamlarrrr.

Selen'ciğim dün yemek namına birşey yapmadım.Kışlıklarımı ütüledim.Sonra salı pazarına gidelim dedi kızlar.Çok ucuz pijama takımları varmış.Pelüş olur ya onlardan.Mağazada 90 liraymış,kardeşim 16 TL'ye takım yaptı kendine.Ben üstünü buldum altını bulamadım.Giy kutuplara git o derece yumuşacık:)Pazara git gel dört beş kilometre yürüyünce hal kalmadı tabi.Gelince de hemen hazır mantı yapıp yedik.Akşam ablam bir kurabiye olsa yenirdi dedi ama kimse yapmadı:)İzin gününde daha çok yoruluyorum vallahi.Hiç işim bitmiyor evde.

Mukaddes abla bayram temizliğine başlamışsın.İyi yapmışsın kadın almakla.Tabi senin gibi silemez ama boşver fazla takılma.Nasıl olsa kirlenecek diye düşün:)Filiz üç gün sürer mi kız evin camları.Yarım günlük iş.Ben bizim evin camlarını hiç silmedim galiba.Zaten çıkamam da cama falan.

Tarkan dinliyorum da.

[video=youtube;jJglnWIj_hs]http://www.youtube.com/watch?v=jJglnWIj_hs[/video]

B-12 vitamini iğnelerim kalmıştı üç tane.Sabah gittim bir tanesini vurdurdum.Öfff hiç bana göre değil bu ilaç,iğne takipleri.Şimdiye kadar çoktan bitmesi gerekiyordu.Dedim git vurdur bunayacaksın milletin başına kalacaksın sonra:)Bayram tatili gelmese yerimden kıpırdamayacaktım ya.

O Ses Türkiye'nin skecini yapmışlar izlediniz mi.Ne komikti yahu.İzlemediyseniz mutlaka izleyin.Uzun zamandır bu kadar gülmemiştim.

Öfff yoksunuz,yoksunuz yine yoksunuz.Benim de yazasım gelmiyor siz muhabbete katılmayınca.

Aslı, ben geldim. Diş doktoruma gittim yine. Diş doktorları benim ikinci evim gibi oldu zaten:) 17 yaşımdan beri ağzımda sağlam diş kalmadı. Her köprü iki üç defa yapıldı. Şimdi bu bitmeyen implant çilesi. 2012 nin yazında üç ay boyunca tedavi edilen diş etlerimde de yine sorun çıkmaya başladı.Bugün onun için gittim, yine kestirdim diş etlerimi. İkide bir etlerimi kazıtmadan içim rahat etmiyor artık. Bağımlılık yapacak, sürekli gidip biryerlerimi kestireceğim, mazoşist olup çıkacağım sonunda. Yani acı çekmekten hoşlanan.

Ben de evvelsi gün grip aşısı oldum ilk defa. benim doktorlar hep diyorlar, grip aşısı ol, senin astımın var. Dinlemiyordum. Bu sefer dedim gideyim, zaten diş yüzünden sürekli vücudumda iltihap var bir de ağır grip olmayayım, başıma iş açmayayım. Sonra terki-diyar ederim de, çok özlersiniz beni...

Ama bendeki de ne şans. Sadece aşı yeri değil omuz-kol başı değil,bütün kolum o kadar kötü ağrıdı ki, kas ağrısı. Acıyor böyle, çürük gibi. Ama hiç morluk ve kızarıklık falan yok. Ertesi gün gittim aşıyı yapan eczacı kadına. Anlattım, olabiliyor dedi, biraz kastıysan kendini. Birkaç gün içinde geçer dedi. Dün valla kolumu kaldırırken nasıl canım yanıyordu, dolaptan tabak alacağım, gözümden yaş geliyordu acıdan. Sol elle de birşey yapamam ben, çok sakarımdır sol elimle. Bir de gece uyurken o tarafın üstüne yatınca acıdan yattığım yerden fırladım iki gündür. Neyse bugün daha iyiyim.

Demek özel birşey yapmadınız Aslı. Hayal kırıklığına uğradım. Senin yiyecek fotolarına bakıp hayal kurmak güzel oluyordu ya, şimdi bu burada olsa da yesek diye

Son düzenleme:
Yazmış mıydım buraya? Hayatımda ilk defa turşu yaptım. Tek başıma değil bir arkadaşla. Benim siteye de koydum fotosunu ve turşu tarifini. Bu sene kışa hazırlıklı giriyorum:) Yemeklik konserve domates sosu da yaptım, domatesi doğrayıp kaynatıp kavanozlara doldurmaca. Yine arkadaştan aldım tarifi. Bir de fasülye konservesi. Fasülyeyi biraz sıvıyağla çevirip kendi kendine pişmeye bırakıp sıcak sıcak kavanozlara doldurdum. Şimdi heyecanla gidip gidip bakıyorum eserlerime, kendi yaptığı oyuncağını seyreden çocuk sevinciyle

Aslıcım, bunama tabii. kimseden fayda yok bu zamanda. Üç gün bakarlar, dördüncü gün bıkarlar

Muko abla seni annemin teyzesinin kizina cok benzettim.ayni renksiniz.sen armutluluydun di mi ? Aslen ne oluyorsun sen? Hani arnavut var bosnak var gurcu var karadeniz ,laz filan ?
.

Öyle mi , insanlar çift yaratılmış derler Filiz'cim.
Evet ArmutlU ama anneanne tarafından Arnavut dede tarafından Çerkez oluyorum şekercim.
Filiz'cim resimler imha di mi ? Aman gözünü seveyim.

Boş verdim Aslı'cım nasıl olursa eskidenmiş incelemek yetemiyorum artık gücüm de yok kuvvetim de.

Yarım gün de mi..? Ev küçükse biter ama benim ev hangar gibi camlar keza öyle ancak iki günde silebiliyordum .
Kadıncağız üç saatte bitiriverdi bende şaşırıp kaldım. Biraz da acemiliğe geldi hadi dedim bu seferlik böyle olsun .
Bundan sonra böyle olacağını sanıyorsan çok pis yanılıyorsun dedim içimden.

Son düzenleme:
Bu arada Aslı'cım yarışma başladı di mi? Ben unuttum ki
Arkadaş yarışma demese inan benim aklıma hiç gelmeyecekti.

bir zahmet linkini yollarsan oyumu vereyim.

Ne çektin be Selen'im bu dişlerden bitmedi gitti çilen.
Bu grip aşısını olanlar akabinde ve detayında hemencik grip oluyorlar niye acaba . Önce hasta edip sonra mı bünyeyi korumaya alıyor . Bilemedim.Al işte şifa olsun derken sakat kalacaksın diyecektim ki kolun düzelmeye başlamış.

Selen senin bu diş çilen ne zaman bitecek.Bitti de sorun çıkardıkça gidip düzelttiriyormusun?

Grip aşısı olan grip olmayacak diye bir şey yok.Yine oluyorsun ama hafif atlatıyorsun.Sana dokundu demek kolunu kaldıramayacak kadar ağrıdıysa.Yeğenim olmuştu ama pek faydasını görememişti aşının.

Sende büyük gelişmeler var turşu ve konserve işine bulaştıysan:)Hepsi çok kolay aslında da onları temizlemek,doğramak marifet.Biz fasülyeleri soğutup,poşetlere koyup dondurucuya atıyoruz.Sıyıyağda çevirmiyoruz.

Maşallah Selencim sezonluk hamarat gördüm seni. bu kış sizdeyiz demek ki.

Bu arada sizin siteniz de mi var şekerim Neresiymiş acıba , söyle de canımcım ziyaret edeyim arada sırada.

Son düzenleme:
Abla yarışma başladı.Benim oyum yerlerde.Nevreste yukarıda link vermiş bak.

Temizlikçi baştan mı savmış camları:)Onlar bizim gibi temizlese hergün nasıl temizliğe gidebilirler.Baştan sava sava hergün gidebiliyorlar işte.Biz olsak yerimizden kalkamayız.

Tamam Aslı'cım hemen oy vermeye gidiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…