Hoşbeş Sayfası

Merhaba canlar
İki gündür tansiyonum çok düşük tadım yok ,kafam hiç yerinde değil .
Emel'im Memati beni de geç sigaorta etti 65 yaşında maaş alacakmışım tinton nine olunca yani Allahtan bu paraya ihtiyacım yok yoksa yirdim başını beynini.Gerçi erken yaşta olsa hiç fena olmazdı ama Mematinin inşaat tepelerinde kavrulan beyni geç çalıştı O vakte kadar ölmez sağ kalırsam alıp yiyicem inş.
Dün gece rüyamda Cansel'i gördüm bizim semtte dizi çekiyormuş hatta bi ara evin içinde gördüm kameralar,bi sürü adamlar telaş içinde .
bi hayli muhabette bulundum kendisiyle çok şeyler anlattı ama hiç biri aklımda kalmadı.Sonra yine rüyamda size gelip kızlar Cansel bizim sokakta dizi çekmeye başladı diye haber veriyorum .

Şimcik ne demeğe rüyama geliyi, yorumlayın bakem.

Mukaddesim, senin şey açıkta kalmış. Geçenlerde de ben görmüştüm. Ama hatırlamıyorum. Benimki de açıkta kalmış dimekki.

Aslı, bizim zamanımızda bayanlar 20 yılı doldurunca emekli olabiliyordu. Yani ben 38 yaşında emekli olacaktım. Sonra bir ayarlamalar yaptılar. 2 yıl yaştan vurdu. 40 da emekli oldum Yani 22 yıl çalıştım.

Filiztoşum, Selenim

Güzel rüyaymış Mukaddes abla Valla neden gördüğünü bilemeyeceğim ama, iyi ki görmüşsün işte. Bari rüyalarımızda mutlu olalım, değil mi ama?

Emelim, canım merhaba.
Ben bu aralar çok koştur koştur vaziyetteyim. Hayırlısı...

Mukaddes abla tansiyonun niye düştü ki.Dikkat et kendine.Sen çok geç başlamışsın ödemeye.Ahh Memati enişte niye böyle yaptı ki.Ben 51 yaşında emekliyim.

Rüyana gelince.Cansel'le çok haşır neşir olduğun için rüyana girmesi de normal:)

Emel sen şanslıymışsın.Şimdi habire yükseltiyorlar yaşı.Bana da birkaç sene vurdu ama bilmiyorum kaç sene.

Muko sana da meraba.Biz iyiyiz seni sormalı diyeceğim ama cevap alıp almama konusunda tereddütteyim.

Bir Aşk Hikayesi diye bir dizi var izliyormusunuz?Hürremin sevgilisi vardı ya o oynuyor.Biz baya sardık fena değil.Survivör heyecanlıydı bu hafta.Bol bol kavga vardı.

Bir Aşk Hikayesi diye bir dizi var izliyormusunuz?Hürremin sevgilisi vardı ya o oynuyor.Biz baya sardık fena değil.Survivör heyecanlıydı bu hafta.Bol bol kavga vardı.

Aslı'cım Kore dizisinin Türkçe versiyonumuş bu dizi .Benin kızlar izliyor ben Karadayı dışında başka diziye bakmıyorum.
Yanılız bi ara denk geldim Hürremin sevgilisi rolündeki çoçuk sakal falan pek yakışıklanmış , hoşuma gitti doğrusu.

Hiç bilmiyorum Aslı'cım yanlız dün göz kontrolü için doktora gittiğimde muayene için gözüme damla damlattılar beş dakika geçmeden beynimde bi ağrı peydah oldu bu damla hep başımı ağrıtırda bu seferki farklı gibi geldi miğdemde bulanmaya başlayınca dönüşte eczanede tansiyomu ölçtürdüm 10/5,5 çıktı halbuki normal ,normalin biraz üstü çıkardı ben de acaba damla mı yaptı diyorum.

Ha haa Yok be Aslı'cım nerdeee haşır neşir olmak yok ben de

Tünaydınlar.
:111:
Bugün çok yorgunum.Akşam yaptığım spor yüzünden sabahları ölü gibi kalkıyorum.Sırtım fena.Güzel bir masaja ihtiyacım var:)

Mukaddes abla Kore dizisinden alınma olduğunu bilmiyordum.Demekki onun için değişik geldi bana.Kore dizileri çok revaçta zaten.

gecmis olsun Muko abla belki havalardandir mevsim donuslerinde tansiyon inip cikiyor.
damlalar da etkiliyor.mesela annem nezleyken burun damlasi kullanmisti tuzlu solusyon ya tansiyonu yukseldi.
Asli o diziyi ben de izlemeyi cok istemistim ama kardesimle birlikte tv ya da dvd izledigimiz icin o istemedi ben de izleyemedim :) Seckin o cocugun adi evet ya cok yakisikli.
Selen ne kosturmasi var ?

Filizcim, ne koşturması var diye yazmışsın, özel mesaj yazdım sana.Ama mesaj sayım 100 veya daha fazla olmadan özel mesaj gönderemiyormuşum, öyle mesaj geldi. Ben de özel mesajda yazdıklarımı buraya yazayım bari dedim.
Bizim üvey ablamız var , 59 yaşında, siroz, karaciğerde tümor var, son aşama. Son günlerini yaşıyor diyor doktorlar.Aramız çok iyi değildi, daha doğrusu kendisi pek insan sevmez.Ama şimdi hastalanınca bizden başka kimse de ilgilenmiyor.İki ablamla ben ilgileniyoruz, hastane,doktor, bakımı derken. Hastabakıcı tutuyoruz başına, ikinci günü kaçıyor bakıcılar, geçinemiyor kimseyle. Bayağı bir kötüyüz bu aralar. Fiziksel ve ruhsal yorgunluk, moral bozukluğu. Öyle işte...

Filiz bizde de ben istemedim ablam izleyelim dedi öyle başladık:)Çocuk benim hiç ilgimi çekmiyor da ısındım işte diziye.

Selen Allah yardımcınız olsun.Hastalığın verdiği etkiyle daha da sinirli olmuştur kadın.Başka kimsesi yok mu?Ahh işte iyi günde kimseyi istemezler kötü gün olunca da o insanlara muhtaç olurlar.Olsun siz elinizden geleni yapın da sonra niye yapmadık demeyin.Yaşı da gençmiş

Selencim Allah ablana sifa size de kolayliklar versin.zor bi durum tabii.ablanin karakteri de zormus ama insan vicdan azabi duymamak icin yapicak tabii.
survivori biz de izliyoruz dogukan daghan umit cengiz bennu hespsi cok tatliar.unluler iyi de gonulluler pek bi fena .

kizlar dun cekmecelerimi toparliyayim dedim.bir suru eski cdler filan buldum cogunu unutmusum.ogretmenlikten kalma da bir suru ivir zivir cikti.tek tek bakiyorum hepsine annnaaaa bir de ne goreyim.resimler diyor bi actim bizim cancik .her dosyadan cancikler cikti.KK mi dersin Aamet mi dersin Altin portakal zamani mi dersin :)))) ben bilgs.dan silmstim ama bunlari unutmustum.silinmiyorda.Asli sen bilirsin.sil secenegi cikmiyor.cdler silinemiyor muydu?
benim icin cancik meger KK ile baslayip KK ile bitmis.ne guzel diziydi.
Muko abla senin o ustu cibil olan goruntusu de var :)))

macera bununla bitmedi tabi.eski kasetlerimi de buldum.ben 15 16 yaslarimda Kenan Doguluya asiktim resmen.onu gormek icin sabah erken kalkacagimi bile bile Laf lafi aciyor izlerdim.kenan orkestradaydi daha meshur filan degildi.acilisi kapanisi yapardi cirtlak cirtlak.bir de sarki soylerdi bi tane.ben meshur ettim onu :))) butun okula yaymistim adami.
kaseti ilk ciktigi gun sabah erkenden bizim evin yanindaki kasetciden aldim.
sonra 4 5 kaset gitti hayranlik simdi kalmadi tabii.sen gencligini ada gelsin dunku cocuk Beren kapsin olacak sey mi :)))))
yasar kasetlerimi de buldum hem de imzali.sonra karisik yaptirmistim yabanci sarkilardan.
annem atalim bunlari dedi.yasar coluk cocuga karisti kenan da badkasini buldu dedi sana ne dedi.asam kardesime verdik torbayi atsin diye.o da gitmis cop variline atmis.donusume atmamis.
gece yarisi yabanci kasetler icin pisman oldum.ciktik annemle cope.sopayla ara ara yok.pis de kokuyor :)) bu arad millet mutfagi dokmys resmen butun ekmekler mi istersin daha bozulmamis soganlar bi tencere makarna yazik be kedilere verin bari.

bu arada benim aradigim kasetleri annem atmamis ayirmis :))) sonra aklina geldi.guzel bi karisik yaptirmisim ama.

Kaset maceran da güzelmiş Filizcim. Gece yarısı çöpü karıştırma cesaretinize de hayran kaldım valla.
Ayrıca ne güzel, annen de uğraşıyor seninle. Ben babama desem "hadi gel çöpteki kasetleri arayalım", diye, ne çöpü araması, üstüne bir araba laf yerim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…