Hoşbeş Sayfası

Emelim ne güzel çözüm seninki. İki dolap.Ama ev küçük olunca ikinci dolabı nereye koyacaksın?
Babamla biz de iki üç gün kepek ekmeği yersek, bir gün de mutlaka beyaz ekmek yiyoruz.

Günaydınlarr.

Filiz benim vakumlu poşet de hava alıp şişmiş yaŞimdi onu çıkarıp değiştirmem lazım ama hiç elim gitmiyor.Biz de biraz boşalttık dolapları.Annem köye gönderecek.Bizim evden çıkan kıyafetlerle kaç kişi giyinir.

Emel iki dolap güzelmiş.Ama kalabalık olunca iki dolap da yetmiyor.Aslında benim dolaba kışlıklar da sığar da ben dolapı tıkış tıkış sevmiyorum açınca ferah görünecek:)

Kızlar kilo vermemiz lazım ama ben bu aralar hiç boğazımı tutamıyorum.Bütün isteğim gitti.Akşam gittim su böreği yapmışlar şimdi nasıl yemem onu.Hazır su böreklik yufkadan yapmışlar.Valla açıp da eziyet etmeye hiç değmez güzel olmuştu.Bizim evde rejim olmuyor.Benim aşık olmaktan başka kurtuluşum yok.

Yüze sürülen güneş kremleri ne kadar pahalı ya.Gramajları da o kadar azki.Almasan da olmuyor.Güneş lekesi oluyor.Eskiden hiç böyle şeyler yoktu

Selen nasılsın diye sormuştum.Okumadın heralde.:44:

Yüze sürülen güneş kremleri ne kadar pahalı ya.Gramajları da o kadar azki.Almasan da olmuyor.Güneş lekesi oluyor.Eskiden hiç böyle şeyler yoktu
Aman sakın 20 faktörün üzerinde sürme. Ben 50 faktör alır oldum. şu yaşıma geldim, leke bilmem. Cildim pırıl pırıldı ayıptır sülemesi. Şimdi lekelendi. 3-4 senedir böyle. Doktorum programında söylediler, yüksek faktörlü koruyucular leke yapıyormuş meğer. Eskiden hiç kullanmazdım. Yanar, bir kese yapardım cildime, alttan pırıl pırıl, tertemiz bir cilt çıkardı. Ama çabuk bronzlaştığımdan, yanmamak için kullanmaya başladım. Üstelik Clinique, roc, sebamed, vichy falan kullandım. Dandik bişey hiç almadım. Kullanmaz olaydım. O yüzden düşük koruyucu faktörlü kullan, ya da hiç kullanma.

Son düzenleme:
ben de hep 50 + kullaniyorum artik + yi kaldirdilar zararli diye.50 faktorde her markayi kullandim ( cilt doktorum verdi ) bu sene sebamed kullanmaya basladum ama iyi gelmedi yuzum alerji gibi kabariyor surmesem de dokunuyor yine gidicem doktora degistirsin bakalim.Asli dedigin gibi cok pahali en az 40
gunes kremlerinde ilk aldiginiz sene yuzunuze surun kalirsa ikinci seneye yuze surmeyin diyorlar.yuzde tuylenme yapiyormus haberiniz olsun.

:Benim aşık olmaktan başka kurtuluşum yok.

Geçmişteki tecrübelerime dayanarak bu çok iyi çözüm Aslı'cım şimdilerde yine aynı durumdan muzdaribim. Benim de ivedilikle brini bulup aşık olmam lazım.

Emel'im ne faktörler varmış yahu hiç birini bilmem . Yazın sürekli güneşten kaçtığımdan şimdiye dek hiç kullanmadım böyle şeyler.
Benim kızlar alıp kullanırlar ama iyi ki uyardın onlar da bundan sonra az faktörlü olanlarından alsınlar.

Bu gün gezmelere gidiyim efenim deniz aşırı Üsküdar'a geçeceğim teyzemin kızı yeni eve taşındı bi kutlayayım bakim kendisini.

Herkese güzel hafta sonları , güzel bir olsun.
Görüşmek üzere efendim.

Son düzenleme:
Emel 20 faktör mü?Benim aldığım 45 faktör.Adı Coppertone.Bunu birkaç sene evvel kardeşime doktor önermiş.Ben kampanyada ucuz diye aldım tesadüf o çıktı.Çarşıda o kadar sordum minicik şeyler çok pahalı.Yandaki parfümericide buldum.Alnımda güneş lekesi oluştu mecbur sürüyorum.Hem krem gibi sürülüyor.Bazıları yüzüne sürmeden zamk gibi yapışıyor.Bu güzel.Bir de denizden sonrası için sürülen var.Yani ikisi bir arada 70 tl'ye kapattım.Bir de plaj çantası verdiler.Denize gide gide de başım yarıldı ya.Üstüne bir de tonik hediye ettiler.Baya karlı çıktım:)Aslında netten araştırıp alsan daha ucuz bulabilirsin ama kim uğraşacak onunla.

Filiz biz ikinci sene de kullanıyorduk.Demek tüylenme yapıyormuş.Öfff her sene masraf ya.Keşke küçük alsaydım.Benim aldığım dermotologlardan tarafından onaylanmış galiba.Sen de alabilirsin hem doktor önermiş.

Mukaddes abla çözüm önerime katıldığına sevindim:)Şimdi sıra aday bulmakta.Gezmeye gidiyormuşsun.İyi oturmalar.Teyzenin kızı da güle güle otursun evinde.

Bakın aldığım bu.

Son düzenleme:
Sabah güneş var diye kısa kollu giydim.Hava bozdu üşüyorum şimdi.Sobayı yaktım ben de.

Valla bizde sabah bulutluydu hava, şimdi güzel güneşli bir öğle başlamak üzere...
Aslıcım, Hatırımı sormuşsun, görmemişim canım. İyiyim çok şükür, iyi olmaya çalışıyorum daha doğrusu.
Alerjik astım yine tavan yaptı bu aralar mevsime bağlı olarak. Onunla uğraşıyorum, bir sürü ilaç. Başka koşturmacalar ve üzüntüler de var. Yine de, çok şükür halimize, ne diyeyim...

Selen inşallah halledilemeyecek gibi değildir üzüntüleriniz.Allah herkesin yardımcısı olsun.Sağlık en önemlisi.Diğer problemler bir şekilde hallolur.

20 faktörün üstünü sürmeyin diyoz ya. Burda başçavuşun şeyi mi şeyediyo.

Bankadan bir arkadaşımın beni çok göresi gelmiş. Dün için illa gel görüşelim dedi. Gittim. Çok sevdiğim bir arkadaşımı daha çağırmış. Aman ne güzel bir gün geçirdim. Bana piyango gibi oldu. Öyle eğlendik ki. Böyle gezilerin en güzel yanı da eve kadar getirmeleri. Lakin, sevincimi arkadaşımın hastalığını öğrenmem gölgeledi. Tesadüfen kanda trombosit sayısının 2 katı olduğunu öğrenmiş. Yanı kanı 2 kat fazla pıhtılaşıyor. İlerisi ilik kanseri imiş. Gün aşırı karnına kemoterapide kullanılan bir iğne yapıyormuş, kan sulandırıcılar vs. Öyle üzüldüm ki. Neşemiz kaçmasın diye, kalkmama yakın söyledi. Dünden beri yedim kendimi. Ayrıca eski arkadaşlarımdan birinin barsak kanseri olduğunu öğrendim. Aramız genelde limoniydi, ama çok üzüldüm ona da. Biri de şeker hastası olmuş. Onu sevmem. Hepsine Allah şifalar versin. Bugün bir tuhafım.

Dün bankadan ayrıldığıma pişman oldum biraz da. Arkadaşım da yönetmen yardımcısıydı, 3,5 milyar maaş, yılda 4 maaş ikramiye, 2 de temeddü alıyorlarmış. Ben bazen çok salaklıklar yapıyorum.

Ya Emel o kadar para verdim ama.Valla alamam bir daha.Bu ay batık vaziyetteyim zaten. Hem bunu doktor önermiş diye biraz rahatım:)

Gitmekle iyi etmişsin arkadaşına.Sonu da iyi bitseydi keşkeAma problemi erken öğrenmişleri iyi olmuş.Ya hiç anlamasalardıBağırsak kanseri arkadaşına da üzüldüm.Ne kadar arttı kanser.Allah yardımcıları olsun.Şeker hastasına iyi olmuş diyorsun yani:)

Arkadaşın iyi para alıyormuş.Senin emekliliğin dolup da ayrıldın dimi.Çalışırken göremiyoruz işte ilerisini.O zaman sana öyle doğru gelmiş yapmışsın.Bankacılıkta zor iş be.Ben çok banka banka dolaşırdım diğer işimde.Tepelerinde onca insan.İçlerinden bu kadın ne kadar ağır diyen mi ararsın,kızan mı ararsın.Boşver sen huzuru seçmişsin.

Emel hem sanıyormusun ki çok rahat yaşayacaktın.Ne kadar para gelirse o kadar da istek ve arzular artıyor.Yani sen yine borç ödeyip yine hesap kitap yapacaktın.

Emel hem sanıyormusun ki çok rahat yaşayacaktın.Ne kadar para gelirse o kadar da istek ve arzular artıyor.Yani sen yine borç ödeyip yine hesap kitap yapacaktın.

Aynı fikirdeyim Aslıcım, ne kadar kazanırsan o kadar harcıyorsun.
Emelim, herşeyde bir hayır vardır. Zamanı gelmiş de ayrılmışsın bankadan canım. Allah arkadaşlarının ve tüm hastaların yardımcısı olsun inşallah...

İyi olsun der miyim hiç. Allah şifalar versin de. Kendisine ah ederim bazen. Ama hastalık gibi şeyler için asla. İş konusunda. Valla pek de etkilenmedim duyunca, ne yalan söyleyim. Çok haksızlık etti bana. Allah onları önüne çıkarsın.

Hepimizin emekliliği doldu. Aynı yaşlardayız. Ben 40 yaşında oldum. Erken oldum. Ama benim bölümümün İstanbul'a taşınması durumu vardı. Banka özelleştirme aşamasındaydı. O çok korkuttu beni. Bankada kalıp kalmama konusunda çok tereddüt yaşadım. İstanbul'da geçinmek çok zor. Ankara memur memleketi. Önce sözleşme imzaladım. Sonra iptal ettirip MTA'ya geçtim. 3 yıl da orada çalıştım. Ben ayrıldığımla kaldım. Değişen hiçbir şey olmadı. Benim maddi kaybım oldu. İstanbul'a taşınılmadı. Hala taşınacak lafı var. Tam 18-19 senedir. Hatta İstanbul'da şu an genel müdürlüğün yeri hazır. Ben evi seviyorum, o yönden bir sıkıntı yok. Banka işi hakikaten çok stresli. Bir anda akşam 5.30 da gelip, bugün mesaiye kalıyoruz deyiveriyorlar. Kredi kartlarındaydım. Çok yorucuydu. ben şubeci değildim. Genel Müdürlük'te çalışıyordum. O yüzden, bizim müşteriyle birebir muhataplığımız olmaz. Şubelere talimat verir durursun. Böylesi kısmetmiş. Sağlık olsun. Emekli olabilmek de bir şans, çünkü şimdikiler 60 yaşından önce emekli olamayacaklar da.

onu da kullandim Asli. cok siviydi ama su gibiydi.
Emel sen yasini doldurup mu emekli oldun yoksa disaridan yatirip da mi doldurdun? ne zor isler ya su emeklillik hesaplamak filan.60 cok gec ya kadinlarin miydi 60 yoksa erkeklerin mi?

Evet Emel şimdikiler çok geç emekli oluyor.Sen olup kurtulmuşsun boşver.Dediğin gibi mesaileri çok oluyor bankacıların.Aman çalış çalış nereye kadar.

Filiz sigorta başlangıcın önemli emekli olmak için.Benim iki yıla yakın kaldı primin dolmasına.Ama 2026'yı bekleyeceğim maaş almak için.Primi dolana maaş fikri ortaya çıkmıştı.Olsa ne güzel olur:)Daha düşük alıyormuşsun ama olsun.Gerçi onu yapsalar ekonomi bayar.Ortaya birşey atıyorlar sonra fos çıkıyor.Millet ölsün de maaş vermeyelim diye yaşı gitgide uzatıyorlar.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…