Hoşbeş Sayfası

Arefe günü saçlarımı kestirdim ya hiç memnun kalmadım.Adam yanları kesti bana uzun geldi biraz daha kısaltabilirsin dedim.Boyuna göre iyi dedi.Dalgalı fön çekince anlamadım.Ama yıkandıktan sonra saçım sanki hiç kesilmemiş gibi sinir oldum.Sanane kes işte müşteri kes diyor saçı dimi.O kadar para verdim anlaşılmıyor bile kesildiği.Gidip tekrar kestirecektim bu sefer de çok kısaltır diye gitmedim.Kursa gidip kuaför olacağım bu beceriksizler yüzünden.

Allahım biraz önce para verdiğim dilenci gelip benden para bütünlüyor elli lira.Bari git başkasına da beni de sinir etme.

hadi hayirlisi Emelcim azim biraz azim o ne oyle 103 kilo ayip yahu bi tut su bogazi bakma sen Asliya :))
Antalya ucuncu gunu felaketti.nasil bir saganak yagmur olamaz boyle bir sey Kas tarafinda hortum cikmis.sanki itfaiye su tutar ya ayni oyle yagdi.biz antalya muzesini gezdik.mukemmel bir yer.butun yunan tanrilarinin heylelleri orjinal hem de.ne Athenlar ne Artemisler Afroditler... hepsi de cibildi :)))
diger gunler deniz gunes yaptim.yine de bu donemde Antalyayi ilk defa bu kadar
soguk gordum.30 dan asagi dusmezdi sicaklik bu sene 25 26 lari anca gordu.

Dua ederim tabii Emelim. Sen azmedince kilo verebiliyorsun.

Bayram sonrası gerçekten her fatura kuyruğu, banka kuyruğu acayip kalabalıktı iki gündür.
Aslıcım, ben de çok sinir olurum öyle kesilip kesilmediği belli olmayan saça. "Saç benim, kes diyorsam keseceksin işin bu değil mi" diye bağırasım gelir öyle kuaförlere...

ya da tam tersi vardir.ucundan biraz toparla dersin kestikce keserler.keci gibi yaparlar.benim cok olmystur oyle.aman azicik al kiriklar gitsin derim bi bakarim kus gibi kalmis sacim.kisaltmak istiyorum diye gittim en son aman boyle guzel uzun daha yakisiyor sana dedi.hep ayni kuafore gidiyorum ustelik :)))

Demek ki bütün kuaförler işlerine nasıl geliyorsa öyle davranıyor.Resmen saçım hiç kesilmemiş gibi.Bir daha en kıytırık kuaföre gideceğm.Eminim onlardan güzel keser.

Emel verir bence o kiloları.Akşamları bir saat yürüyüş vermesinde çok etkili olur.Sporsuz kilo verimi çok yavaş oluyor.

Filiz ne demek sen Aslı'ya bakma.:86:

Emel bak bu sefer salata ekliyorum.Yeşil zeytin salatası.Kahvaltıda bunu yiyebilirsin.Ekşili ekşili güzel oluyor.İçinde zeytin,domates,sarımsak,ceviz,nar ekşisi,biber salçası,pulbiber,kimyon,zeytinyağı ve maydanoz var.

Efendim merhabalar. Ben hoş geldimmmmm

Nasılsınız inşallah . Keyifler yerindedir umarım.

Aslı'cım yine iştah kabartan mamaları döktürmüşsün maşallah.Yiyesim geldi diyecem de ühüüü diyemiyorum . Bayram da ben de iki kilo almışım ne yediysem artık , söylemesi ayıp et mi baklava mı, bilemiycem artık:))

Saçların da istediğin gibi olmamış olsun be cancağızım canını sıkma , kökü sende değil mi?
Başka sefere inş.

Emeli'im yürekten destek, tam destek veriyorum canım , dua takviyesiyle de oldu olur bu iş.
İnanıyorum en azından on kilo verirmişsin gibi geliyor bana hadi boğazın kapalı yolun açık olaa..

Selen'im, Filiz'cikim hepinizi sevgiyle öpüyorum efenim.
Görüşmek üzere.

Son düzenleme:
Mukaddes ablacığım hoşgeldin.Ben de dedim Armutlu'da uzun kalacak galiba.

Abla baklava ve et yüzünden hep.Ben bayramda aldığım iki kilonun bir kilosunu vermiştim.Dün yine gözlemeler uçuştu evde.:86:Kesin aldım yani o bir kiloyu.Emel verir bu sefer kararlı.Biraz sporla desteklese daha hızlı olacak bu iş.Ben tek olsam çok güzel rejim yaparım da birinin yiyip,birinin bakması olmuyor.

hadi hayirlisi Emelcim azim biraz azim o ne oyle 103 kilo ayip yahu bi tut su bogazi bakma sen Asliya :))
Öhöm. Hemencecik 101'e düştüm. pek azimli başladım bakalım. İnşallah sapıtmam. Bu sefer kararlıyım. 106 yazmışım yanlışlıkla 103 ile başladım. Ekmeği öğün başına 1 ince dilime düşürdüm.

Antölye'lere gitmişsin bayramda. Maşallah. Gezin anacım. Sefanız olsun. Antalya müzesini ben görmedim. Pek bi merak ediyorum.

Aslı, senin saç maceraların da benimkilere benziyor. Hiç memnun çıkmam kuaförden. Beğenmeye beğenmeye en sonunda kendim keser oldum. Buraya yeni bir kuaför açıldı. Oradaki adamın kesiminden memnun kaldım. Üstelik ne dersen yapıyor. Ama bende de saç kesmeye karşı bir zaaf var. Dayanamayıp kendim kestim. Şimdi gidip katlarını düzelttirecem ona. Üşenmesem kuaförlük kursuna giderim. Ama sadece kesim öğrenmek için. Hatta priz değiştirme, fayans döşeme gibi kurslart olsa. Bilsek. Lazım olunca kullansak.

Aslı, 2 sene önce sporsuz şimdi yaptığım gibi bir rejimle 1 ay içinde 10 kg vermiştim. Benim gibi tembele spor deme. Zaten boynum esintiye gelmez. Cierlerim üşütmeye gelmez. Annemin bu bahanelerimden dolayı bana dediği bir laf var. "Uç dersin, kanadım kırık der. Sek dersin, ayağım kırık der"

Öşşş, Aslı, o salatadan olsa da şu an yesem. Yoğurtlu Karnabahar yiyorum.

Tebrik ederim arkadasim azminden dolayi seni hizli basladin devami gelir.

Aslıcım, ne güzel salata. Yeşil zeytine bayılırım, nar ekşisi, ceviz, sarımsak. Yeşil zeytin de yok ki şu anda evde. Yoksa hemen yapardım.

Emelim, tebrikler hemen kilo vermişsin. Güveniyorum sana.
Mukaddes abla canım

Emel başlamışsın kilo vermeye.Bir ayda on kilo nasıl verdin.Çok sağlıksız.Diyetisyene gitsen yapamazmısın?Onlar aç kalmadan zayıflatıyorlar.Spor zor diyorsun ama hiç değilse yürüyüş yap.Yoksa etlerin sarkar.Ya da bir,bir buçuk kiloluk dambıllardan al.Akşam otururken kaldır indir kolların çalışsın.Ben öyle yapıyorum çoğu zaman.Ya da yat yere bacaklarını çalıştır.Bak bu kolay yattığın yerden:)

Saçlarını kendin mi kestin.Ben cesaret edemem.Benim bir arkadaşım da kendi kesmişti.Ama cimrilikten.Güzel de kesmişti hani.

Selen zeytin olsa yapacaktın dimi.

Son düzenleme:

Hoş bulduk Aslı'cım Ah ahh bana kalsa hiç gelmeyeceğim buralara ama kızların okulları var . Onları yerleştirdim mi hayırlısıyla ver elini Armutlu .

İvet canımcım hep ev baklavası ve kavurma yüzünden Bir de Filiz bilir, bizim oralarda çevizli lokum yapılır bayram ve düğünlerde . Teyzem de çok güzel yapar sağ olsun bu bayram yine yapmış . Ayrıca yetmezmiş gibi ev yufkasıından bol kıymalı börek , hadi şimdi gel de yeme .Aman bir daha ne zaman yiyecem diye hepsinden götürünce sonuçta böyle olacak tabi.Yiyip yiyipte kilo almayan insanlara gıpta ediyorum.vallahi.

Emel maşallah iyi başlamış dediğin gibi spor da şart en azından yürümeli.

Aslı'cım kilo vermeyi kafana koyduysan ilk önce azimli olacaksın . Ben yirmi kilo verdiğimde evde yemek de yapıyordum pasta börek aklına ne gelirse sonuçta evde benden başka yaşayan çoluk çoçuk başta homini gırtlak enişten var Ama ben yaptıklarımdan çok az kimi zamanda hiç yemedim.Hiç bir spor da yapmadım beni görenler diyetisyene mi gittin , psikolojik destek mi aldın diye sordular.
Hiç biri, sadece hep aklımda diyerek beynimde bitirdim bu işi dedim.Yani kararlı olmak çok önemli tabi ki daha sağlıklı verebilmek de .

Emel'de bunu başaracaktır . Yürekten inanıyorum ona.

Son düzenleme:
Mukaddes abla ben de çok özeniyorum kilo almayanlara:)

Dediğin gibi kafanda bitireceksin bu işi.Yoksa çok zor.Ama ben öyle sıkı rejimler yapıp da kendimi bunalıma sokamam:)Çünkü mutsuz olurum.Ayrıca herşeyden yiyerek de zayıflanabileceğine inanıyorum.Sadece yediklerini azaltacaksın.Yoksa iki ay,üç ay sevdiğim birşeyden asla uzak duramam.Zaten çok da saçma geliyor bana.Üç günlük dünya çok zayıflayana madalya mı takıyorlar.Sağlığın için az yersin,herşeyden yersin.Bende mantık bu.

Emelim ,maşşallah bu ne hız seni kutluyor kilo vermelerinin devamını diliyorum canım.
hımm demek üşümelere esintilere gelmez naif bir bünyen var . O vakit evde Aslı'nın dediği aletten koy kaldır annem hiç yoktan iyidir.
Ama sen önceki tecrübelerime dayanarak azimliyim yine veririm diyorsan mesele yok o zaman .

Vay mıhtarım saçta kesermiş . Benim öyle becerilerim hiç yoktur.
Kendimi çok vasıfsız gördüm yanında . Git tabi . Bu saatten sonra fayans kursuna mı gideceksin Allah iyiliğini versin senin

Kendimi çok vasıfsız gördüm yanında . Git tabi . Bu saatten sonra fayans kursuna mı gideceksin Allah iyiliğini versin senin

Geçen gün bir tanıdığımız evlenmiş.Kızın feyste resimlerini gördüm.Seramik ustası çıktı.Bayan için çok zor bir meslek:)

Ben de aksine kilo verdikce kendimi iyi hissediyorum Aslı'cım . İşte bende aynen her şeyden az yiyeceksin diyorum, ama bu az yediklerim de sebze ve meyve . börek makarna pilav tatlı ekmek bunların hiç birini ağzıma koymadım. Bunlardan da az yiyerek zayıflarım düşüncesinden hep uzak durdum .
Tabi ki canım üç günlük dünya ama bunun yaşlılığı var yatıp kaldığında bakana da zor annem de yaşadım biliyorum. onun için aşırıya kaçmadan orta halli bi kilo her zaman iyidir.

Son düzenleme:
Geçen gün bir tanıdığımız evlenmiş.Kızın feyste resimlerini gördüm.Seramik ustası çıktı.Bayan için çok zor bir meslek:)

Benim de bir tanıdığım var Aslı'cım iki senelik seramik okumuş şimdi Çanakkale Seramikte çalışıyor çok güzel maaş alıyormuş .Yemeği servisi var
İşi de hiç zor değilmiş.Çok memnun kendisi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…